Dodaj do ulubionych

Rowerem bez przeszkód

03.04.06, 20:42
Na ścieżce rowerowej os. Cegielnia-Ochla (przed szczytem Góry Wilkanowskiej
jadąc w stronę kąpieliska), jacyś geniusze wysypali na drogę kilka wywrotek
cegły i innych śmieci z rozbiórki. W środku lasu, w miejscu gdzie codziennie
spacerują zielonogórzanie, 3 km za amfiteatrem. Na budowę tej ścieżki wydano
ponad 300 tys. euro. Po 2 latach od budowy 12 km fajnej trasy, pozostała
błotnista droga pełna dziur po której jeździ więcej aut niż rowerzystów.
Obserwuj wątek
    • andszey Rowerem bez przeszkód 03.04.06, 20:46
      I co z tego że usuną. W grę wchodzi jeszcze kultura pieszych, którzy za nic
      nie usuna się na swój pas, mimo że zajmują całą ścieżkę, czesto trzeba
      zjeżdzać na trawnik. Szczególnie młode mamy z wózeczkami lubią urządzać
      konferencje na środku ścieżko - chodnika. Niestety przydałoby się
      ogólnopolskie szkolenie dotyczące przesłania piktogramów. Niektórzy piesi
      myślą że ten biały rowerek na czerwonym polbruku to kawał jakiegoś
      grafficiarza.:) Ale ogólnie jest coraz lepiej i pozdrawiam wszystkich
      pieszych i tych na 2 kołach:)
    • andszey Re: Rowerem bez przeszkód 03.04.06, 20:53
      Na ścieżce pod wieżą od dawna się źle działo. Ciężki sprzęt rozwalający
      ścieżkę, osobówki. Wcześniej już ktoś próbował sypać, skoro raz mu się udało,
      skorzystali inni. Zresztą na wzgórze po płytach prują auta z pełną prędkością,
      trzeba uważać coby nie wpaść pod jakiś złom. Załamka...
    • Gość: alfons Re: Rowerem bez przeszkód IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.04.06, 21:10
      ale miasto na wypasie przedsiebiorcy budowlani maja tyle siana że nie startuja
      w przetargach. BOGACTWO
    • Gość: dziad A prosze bardzo... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.06, 22:39
      Oto lista drog wrogich rowerom:
      ul Batorego, ul Zjednoczenia, Trasa Polnocna... cale centrum... Nie tylko nei ma
      drog dla rowerow to ejszcze jezdnie sa wykonane w sposob zagrazajcy
      bezpieczenstwu ruchu rowerowego.
      Przypomne decydujacym w Zielonej Gorze ze na mocy opowiazujacego w Polsce prawa
      rowerzysta ma obowiazek poruszac sie po drodze dla rowerow lub jezdni - tak
      mowia KRD i PoRD.
      Za jazde po chodniku grozi mandat - po chodniku mozna jezdzic tylko (warunkowo i
      nieoobowiazkowo) gdy dozwolona predkosc na odcinku drogi przekracza 50kmph...
      Zielona Gora jest miastem wrogim i nieprzyjaznym rowerom (przyklad centrum -
      "Deptak" po ktorym jezdza samochody ale wylapuje sie rowerzystow a wystarczyloby
      wyznaczyc droge dla rowerow i nikomu nie spadlby z glowy kapelusz)
      Takie postepowanie miasta jest na wskros antyspoleczne... Zachodnie miasta
      promuja ruch rowerowy, Polskie miasta promuja ruch samochdowy mimo problemow z
      infrastruktura komunikacyjna...
    • zadra10 Idą wybory, może skorzystamy. 03.04.06, 23:22
      Fajna trasa jest wzdłóz kolektora (przy sprzyjającym wietrze) do oczyszczalni
      dalej na Czerwieńsk. Powrót czerwonym szlakiem wokół lotniska. Nieżle jest też
      od al. Zjednoczenia, Foluszową na Leśne i do WSP. Natomiast koszmar wzdłóż
      Wojska Polskiego, a od Castoramy do Norwida to już szkoda słów.
      Od basenów w Ochli w stronę miasta do wysokości WODZ jakci mogę, ale dalej w
      stronę Technikum Budowlanego koszmarne krawężniki.
      Wzdłóz Wyszyńskiego znowu co 150 metrów jakieś skrzyżowanie z ulicą i
      przystanki MZK. Także jest co zmieniać.
      Ktoś tu dobrze kombinował z deptakiem. Tam brakuje wydzielonego pasa dla
      rowerów. To mogłoby poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
      Ogólnie w mieście oceniam sytuację na dopuszczający. Jest lepiej niż kilka lat
      temu, ale wiele jest do zrobienia.
    • oczapowski Jeszcze prosze o porzadek z Pomorskiego... 04.04.06, 07:30
      Swietnie!!!Czyli jest nadzieja ze bedzie coraz lepiej! Fajnie by bylo gdyby
      byla sciezka od Pomorskiego do centrum (co prawda sa kawalki ale nie ma
      cioaglosci)! W koncu moze wiecej ludzi Pomorskiego korzystaloby z rowerow.
      Zwlaszcza wiadukt nad obwodnica jest problemem. Samochody czesto w kierunku
      Kisielina jada dobrze ponad 50...I strach jechac.
      Oczywiscie na deptaku powinien byc pas dla rowerow...A co do pieszych to
      nieststy trzeba montowac trabki porzadne dzwonki no i z nich korzstac...Jak sie
      takie mamuski i babcie z pieskami obdzwoni porzadnie to po jakims czasie sie
      naucza...Po prostu trzeba wyrobic (wyuczyc) odruch ze jest sciezka dla pieszych
      i jest sciezka dla rowerow...Im glosniejsza trabka tym lepeij dziala...Sam to
      sporawdzam i mam w nosie wyrzuty wystraszonych babc i mamusiek...W ten sposob
      sie ucza porzadku...
      Generalnie - sciezki dla rowrow powinny byc priorytetem w tym (i nie tylko
      oczywiscie) miescie!!!
    • Gość: Jerry Re: Rowerem bez przeszkód IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.06, 10:19
      Potwierdzam, na tym odcinku (tj. tuż pod Górą Wilkaniowską, w kierunku
      Wilkanowa) rzeczywiście jest rozsypany gruz, przez co przejazd rowerem to po
      prostu koszmar. Prosze aby ktoś się ta sprawą zajął. Natomiast od działek na
      Wilkanowie (szlak zielony rowerowy)pod Górę Wilkanowską jedzie się nieźle, ale
      momentami droga jest poryta przez auta (zwłaszcza przy dojazdach do działek).
      Martwi mnie przy okazji fakt, że na Górę Wilkanowską dojeżdza sporo aut
      prywatnych, mimo tego, że droga na Górę jest przeznaczona dla ruchu rowerowego,
      pieszego i dla aut leśnych, względnie upoważnionych. Pozdrawiam brać
      rowerową !!!
    • Gość: slav Re: Rowerem bez przeszkód IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 15:04
      No, to szanowni Rowerzyści, trza słać listy do magistratu, do urzędasów, jak
      stoi w artykule. Zaryzykuję stwierdzenia, że jakość i ilość ścieżek rowerowych
      jest miarą stopnia ucywilizowania miasta. Pozdrawiam.
    • Gość: karol Re: Rowerem bez przeszkód IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.06, 08:39
      w Kożuchowie nie ma ani 1 metra bieżącego ścieżki dla rowerzystów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka