ryanzg
22.12.06, 21:43
Przed kilkoma dniami mówiliśmy w Radiu Zielona Góra o Państwowej Szkole
Muzycznej, która z puli przyszłorocznego budżetu państwa otrzyma pół miliona
złotych. Dzisiaj mamy jeszcze lepsze wiadomości, bo Uniwersytet Zielonogórski
dostanie aż dziewięć milionów złotych na modernizację budynku przy ulicy
Licealnej.
„To dodatkowe pieniądze, których się nie spodziewaliśmy. Otrzymaliśmy je
dzięki zaangażowaniu kilku posłów. Dzięki nim będziemy mogli dokończyć budynek
już w przyszłym roku” – cieszy się rektor uczelni profesor Czesław Osękowski.
Jednocześnie uczelnia ma bardzo ambitne plany dotyczące innych inwestycji.
Jest wielce prawdopodobne,że Uniwersytet Zielonogórski pozyska fundusze ze
środków unijnych na Bibliotekę Uniwersytecką w kwocie 18 milionów euro oraz na
drugi etap modernizacji budynku Elektrotechniki, Informatyki i
Telekomunikacji. Na ten cel uczelnia chce pozyskać pięć milionów euro.
rzg.pl