Dodaj do ulubionych

UZ się rozwija.

22.12.06, 21:43
Przed kilkoma dniami mówiliśmy w Radiu Zielona Góra o Państwowej Szkole
Muzycznej, która z puli przyszłorocznego budżetu państwa otrzyma pół miliona
złotych. Dzisiaj mamy jeszcze lepsze wiadomości, bo Uniwersytet Zielonogórski
dostanie aż dziewięć milionów złotych na modernizację budynku przy ulicy
Licealnej.

„To dodatkowe pieniądze, których się nie spodziewaliśmy. Otrzymaliśmy je
dzięki zaangażowaniu kilku posłów. Dzięki nim będziemy mogli dokończyć budynek
już w przyszłym roku” – cieszy się rektor uczelni profesor Czesław Osękowski.
Jednocześnie uczelnia ma bardzo ambitne plany dotyczące innych inwestycji.
Jest wielce prawdopodobne,że Uniwersytet Zielonogórski pozyska fundusze ze
środków unijnych na Bibliotekę Uniwersytecką w kwocie 18 milionów euro oraz na
drugi etap modernizacji budynku Elektrotechniki, Informatyki i
Telekomunikacji. Na ten cel uczelnia chce pozyskać pięć milionów euro.

rzg.pl
Obserwuj wątek
    • Gość: alek Re: UZ się rozwija. IP: *.ztpnet.pl 23.12.06, 01:36
      Otrzymaliśmy je
      dzięki zaangażowaniu kilku posłów.

      Ktorych poslow ???
      • Gość: Wiesław Re: UZ się rozwija. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.12.06, 11:38
        Jerzego Materny i Witolda Czarneckiego. Witold Czarnecki jest posłem PIS-u z
        Wielkopolski ale pochodzi z Zielonej Góry i jest wykładowcą na UZ (obecnie na
        urlopie).
        • croolick Re: UZ się rozwija. 23.12.06, 11:47
          Gość portalu: Wiesław napisał(a):

          > Jerzego Materny i Witolda Czarneckiego. Witold Czarnecki jest posłem PIS-u z
          > Wielkopolski ale pochodzi z Zielonej Góry i jest wykładowcą na UZ (obecnie na
          > urlopie).

          Kurde, to musza sie jeszcze postarac - Gosiewski zalatwil stacje kolejowa Wloszczowie, Kielcom zalatwi lotnisko, to z waszymi ambicjami poslowie PiS musza zalatwic kosmodrom w Babimoscie!
          • Gość: alek Re: UZ się rozwija. IP: *.ztpnet.pl 23.12.06, 12:39
            > > Jerzego Materny i Witolda Czarneckiego.

            Acha tzn dzieki Czarneckiemu :)
          • Gość: Muzyk Re: UZ się rozwija. IP: *.gala.net.pl 23.12.06, 14:44
            Lepiej napisz, jak to się stało, że najbardziej śląskiego miasta w Polsce nie
            przyjęli do Silesii? Toż to u ciebie w domu w te święta, pewnie czarna żałoba
            panuje? Niestety do Silesii ma należeć Sosnowiec, który jak wiadomo ze Śląskiem
            nie ma niczego wspólnego! To dodatkowy afront dla prawdziwie śląskich Żar!!!
            Ale na pocieszenie napiszę, że skoro w Egipcie mogli pociąć i przenieść o
            kilkaset kilometrów kawałek góry, a mianowicie świątynie Abu Simbel, to może w
            Polsce dasz radę pociąć i przenieść swoją chałupę do Silesii, gdzie będziesz
            się napawał śląską dumą i wdychał śląskie powietrze w mieście ze Śląskiem w
            nazwie. Czego ci z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzą wszyscy Lubuszanie!
            • croolick Re: UZ się rozwija. 23.12.06, 14:54
              Gość portalu: Muzyk napisał(a):

              > To dodatkowy afront dla prawdziwie śląskich Żar!!!

              dobrze sie czujesz? Zary nigdy nie lezaly na Slasku, od zawsze lezaly na Luzycach, wiem jedankze, ze wiedza regionalna zwyklego zielonogorzanina jest zadna.

              > Czego ci z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzą wszyscy Lubuszanie!

              To znaczy ty i kto jescze? A propos Egiptu, czy jestes jakias wskrzeszona mumia, czy jak? Lubuszanie znikneli z kart historii dawno, dawno temu. Zreszta Ziemia Lubuska od zawsze byla czescia Slaska, tyle, ze juz jej tez dawno nie ma. A moze jestes synem tego komucha, ktory wymislil po wojnie "Ziemie Lubuska"?
              • Gość: alek Re: UZ się rozwija. IP: *.ztpnet.pl 23.12.06, 15:13
                > ch, wiem jedankze, ze wiedza regionalna zwyklego zielonogorzanina jest zadna.

                Zbieraj sobie, zbieraj.

                Ps. ziemia lubuska i lubuszanie odradzaja sie na nowo.
                Ty jako historyk powinienes wiedziec, ze takie przypadki zdazaly sie juz.

                Pedagog od siedmiu bolesci za ktoremu trzeba sie przyjzec barziej
                • croolick Re: UZ się rozwija. 23.12.06, 15:18
                  Gość portalu: alek napisał(a):

                  > Zbieraj sobie, zbieraj.

                  a zbieram sobie takie obserwacje, zbieram ;-) No ale rozumiem, ze chcesz napisac donos, juz wczesniej sie odgrazales.

                  > Ps. ziemia lubuska i lubuszanie odradzaja sie na nowo.

                  no wiesz, dzis juz nie ma Biura Politycznego KC PZPR, trudno bedzie utrzymac klamstwo "lubuskosci"

                  > Ty jako historyk powinienes wiedziec, ze takie przypadki zdazaly sie juz.

                  jako historyk wiem, ze takie rzeczy sie wlasnie nie zdarzaja, pamiec historyczna jest trwalsza niz pomysly roznej masci propagansystow i szalbierzy socjotechniki.

                  > Pedagog od siedmiu bolesci za ktoremu trzeba sie przyjzec barziej

                  dlaczego wciaz nie napisales tego donosu?
                  • pva Re: UZ się rozwija. 23.12.06, 15:45
                    Prędzej się wyprowadzę, niż zacznę mówić tym wieśniackim ślunskim językiem.
    • Gość: primordial Re: UZ się rozwija. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.12.06, 17:40
      "A
      moze jestes synem tego komucha, ktory wymislil po wojnie "Ziemie Lubuska"?
      • Gość: tk Re: UZ się rozwija. IP: *.backiel.com.pl 23.12.06, 17:52
        skoro w 1945 - to nie życzę sobie uznawania za lubuszczakowizne Żagania - do
        1950 byliśmy w województwie WROCŁAWSKIM - o!
      • croolick Re: UZ się rozwija. 23.12.06, 18:00
        Gość portalu: primordial napisał(a):

        > udokumentowane, pierwsze uzycie terminu "Ziemia Lubuska" na ten obszar to
        > pazdziernik 1945, Kosciol Katolicki.Potem konferencja nauczycieli historii w
        > Koszalinie, tez '45 albo '46.

        wiesz, polecam Ci domumenty Referatu Propagandy KW PZPR w Zielonej Gorze w Wilkowie. Nie istotne jest, kto uzyl pierwszy tego sformuuownia (widzialem na Kino Polska popagandowa kronike z 1945 r. gdzie tez pojawila sie Ziema Lubuska - jeszcze bez ZG) ale kto je nakazal propagowac i na jakim obszarze. Przeciez nie mam nic przeciwko historycznej Ziemi Lubuskiej lezacej w granicach Polski, chodzi mi Ziemie Lubuska, ktora wymyslono po to by stworzyc "nowa, swiecka tradycje" w woj. zielonogorskim i nobilitowac dolnoslaskie miasteczko, ktore nagle uroslo do rangi stolicy regionu na polecenie PZPR.
        • Gość: gosc Re: Mąła lekcja Historii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.12.06, 18:20
          Mała lekcja Historii:
          pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_IV_Probus
          • croolick Re: Mąła lekcja Historii 23.12.06, 18:58
            Gość portalu: gosc napisał(a):

            > Mała lekcja Historii:
            > pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_IV_Probus

            i co chciales nam powiedziec?
        • Gość: mimi Re: UZ się rozwija. IP: *.212.31.4.tisdip.tiscali.de 23.12.06, 18:25
          Gryzoniu oglupialy,znowu pomyliles forum ZG z Zarskim ???
          Czy przypadkiem wypuscili cie moze na Swieta z psychiatryka ???
          podobno mial powstac w Zarach exstra dla ciebie ???

          ciagle drazysz dziure w calym i czepiasz sie wszystkiego...
          podepnij swoje Zary do Cottbus i zaznasz szczescia Luzyckiego.

          • Gość: vts Re: UZ się rozwija. IP: *.ztpnet.pl 23.12.06, 19:13
            szkoda czasu na prowincjonalnego przygłupa
            • Gość: tk Re: UZ się rozwija. IP: *.backiel.com.pl 23.12.06, 22:21
              vts- wesołych radosnych świąt :))))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka