03.04.04, 23:09
Czy ktoś wie jak zrobić to włoskie ciasto drożdżowe? W necie znalazłam
przepisy, ale po angielsku. Pozdrawiam
Kasia
Obserwuj wątek
    • Gość: Marghe_72 Re: Panetone IP: *.aster.pl / *.aster.pl 03.04.04, 23:58
      Panettone, nie panetone:) Linn, pozwolę sobie wkleić:

      "Panettone, czyli wloskie ciasto drozdzowe na Boze Narodzenie
      przepis wg Lorenzy De’ Medici Stucchi
      850 g maki – 100 g drozdzy – 6 jajek – 180 g masla – 180 g cukru mialkiego - 1
      plaska lyzka soli – 100 g cedru kandyzowanego – 100 g rodzynkow – 1 starta
      skorka pomaranczy
      - drozdze rozpuscic w cieplej wodzie, rozrobic z 100 g maki, przykryc i
      zostawic do wyrosniecia na 3 godziny
      - dodac do niego nastepne 100 g maki, wyrobic, przykryc i zostawic na dalsze 3
      godziny
      - do reszty maki dodac cale jajka, roztopione maslo, cukier, sol i wyrosniete
      uprzednio drozdze z maka
      - wyrabiac dlugo do uzyskania sprezystego ciasta, dodac posiekany cedr,
      rodzynki / zalane przedtem ciepla woda, odcisniete, wysuszone i obsypane maka /
      i skorke pomaranczowa
      - zostawic do wyrosniecia, az ciasto podwoi swa objetosc
      - nadac ciastu ksztalt wysokiej kopuly, na gorze dokonac przeciecia na krzyz
      - piec przez godzine w temperaturze 180°C
      - jesc po 24 godzinachod upieczenia
      - aby ciasto sie nie rozlewalo i trzymalo ksztalt, mozna je upiec wewnatrz
      szerokiego paska z papieru do pieczenia lub w odpowiedniej formie "
      • Gość: Linn Re: Panettone IP: *.dialup.tiscali.it 04.04.04, 09:27
        Pozwalam, pozwalam.
        Prawdopodobnie nie bedziesz miala odpowiedniej formy. Mozna temu zaradzic tak:
        www.fabulousfoods.com/recipes/breads/yeast/kulich.html / zdjecie na
        samym dole strony /
        Przepisow tyle, ile cukiernikow. Samo przygotowanie jest bardzo dlugie. W razie
        probemow radzilabym zrobic dobre ciasto drozdzowe, a jedynie nadac mu
        forme "panettone". Jest on zreszta ciastem na Boze Narodzenie; wielkanocna
        jest "colomba".
        • Gość: Linn Re: Panettone, pandoro i colomba IP: *.dialup.tiscali.it 04.04.04, 09:41
          Tu mozna zobaczyc roznice:
          www.gasparinicakes.com/it/panettoni.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka