Gość: aga IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 08.04.04, 19:56 kupilam dzisaj zurek jak sadze skondesowany w butelce,taki zaczyn,izupelnie nie wiem jak z niego ugotowac pyszny zurek,jestem otwara na wszystkie sugestie,pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lola211 Re: zurek 08.04.04, 20:05 Gotuje te kiełbase 15 min.,dodaje grzybek, ziele, lisc laur.,wyjmuje kiełbase, kroje w kostke, do wywaru daje zeszklona na tłuszczu cebulke. Do tego daje zurek z torebki oraz z butelki- razem i gotuje pare min.Wyłaczam, dosmaczam, sól, pieprz, majeranek, daje rozgniecione 2 zabki czosnku oraz pokrojona kiełbase.Podaje z chrzanem i jajkiem.Czasem kroje w paseczki jeszcze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Liska Re: zurek IP: 81.210.125.* 08.04.04, 21:40 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=11738685&a=11738685 Odpowiedz Link Zgłoś
tynia3 Re: zurek 09.04.04, 20:26 Ugotować nalezy wywar z jarzyn (marchew, seler, pietruszka, por), obgotować w nim białą kiełbasę, wyjąć ją. Wlać zakwas (wg upodobań mniej lub więcej), dodać łyżkę chrzanu tartego, koniecznie sporo majeranku, czosnek, sól, pieprz do smaku. Rozprowadzić w nim śmietanę. Dodać pokrojoną b. kiełbasę, cebulkę podsmarzoną na utopionym boczku wędzonym, razem z kawałkami boczku i śiątecznej szynki. Podawać koniecznie z jajkiem. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś