Dodaj do ulubionych

Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji

IP: *.chomiczowka.waw.pl 13.06.05, 21:18
Witajcie
w sobote przyjrzalam sie nieco produktom wystawionym w sklepiku IKEA
(Targowek Wwa). Wystawionym, bo sprzedawanym to chyba zbyt duzo powiedziane -
nie widzialam jeszcze nikogo kto by tam cos kupowal. Czy faktycznie sa tam
same nieciekawe rzeczy, a moze ktos z Was cos kupil i jest zadowolony? Ze
wzgledu na ceny tych produktow waham sie probowac w ciemno... A moze kots z
Was ma znajomych/rodzine w Szwecji i oni moga cos za- lub odrekomendowac ;)) ?
Pozdrawiam
Kate
Obserwuj wątek
    • hela1 Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 13.06.05, 21:44
      Nie wiem jak jest w sklepiku warszawskim, ale w Ikei w Oslo zwyklam kupowac
      sledzie w zalewie (musztardowe sa pyszne), sok z czarnego bzu, pieczywo
      chrupkie. Ich dzemy sa tez pyszne szczegolnie borowka do miesa (lingon).
    • althea35 Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 13.06.05, 21:49
      Nie wiem co jest w tych sklepach, bo w Szwecji ich nie maja. Ale slyszalam, ze
      maja peparkokor - ciastka korzenne, ja je uwielbiam.
      Napisz co tam mozna kupic, to ci napisze co warto.
    • dziuunia Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 13.06.05, 21:55
      Kupuję czasem w sklepiku w gdańskiej Ikei.Różne
      rzeczy,np.borówkę,pierniki,daimy,czekolady marabou które poza Ikeą raczej nie
      występują,torciki almondy,kawę gevalia czasem,żelki spaghetti,itepe.No i te
      rzeczy możesz kupic w ciemno,o ile lubisz słodycze :)
      • Gość: SK8 Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji IP: *.chomiczowka.waw.pl 13.06.05, 22:09
        Dziuunia: lubie slodycze :))
        Dzieki za wskazowki, jak bede tam znowu to moze cos wybuszuje :)
        SKate
        • Gość: patrycja Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 14.06.05, 02:59
          ja sledzie w sloikach,superowe,losos pakowany norweski,slodycze
      • paczka111 Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 13.06.05, 22:11
        Czy borówki są prawdziwe? Czy taka glajda rozgotowana?
        • roseanne Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 13.06.05, 22:26
          borowke - lingonberry kupowalam tez w Burlington, Kanada
          smaczy dzemik, i jak to w dzemiku - czasami kawalki owocko, czasami wieksza lub
          mniejsza miazga
          tam tez kupowalm glog - dodatek do grzanego wina na mrozne wieczory
    • Gość: makneta Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.05, 22:18
      A czy można w tym sklepiku kupić słodycze słodzone lukrecją zamiast cukrem i
      barwione węglem (chyba) a nie sztucznymi barwnikami? Coś mi się obiło o uszy że
      to w IKEA można dostać. Ale mąż był niedawno w Ikei w Markach i nie znalazł
      takowych. A może ktoś ma namiary na sklep internetowy z takimi towarami?
      Pozdrawiam
      Makneta
    • siostraheli Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 13.06.05, 22:27
      borowki sa najprawdziwsze, no i najprawdziwsze morozki (konfitura). No a poza
      tym najprawdziwszy gravlaks.
    • Gość: Pysia Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 05:45
      glog, imbirowe ciasteczka, borówki - pycha
    • anchan Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 14.06.05, 09:22
      Kupuję tam pierniki, łososia, glog i słodycze z lukrecją
    • aniko16 Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 14.06.05, 09:42
      Torcik Princessa - dla amatorów marcepanu, chipsy ziemniaczane, herbatniki
      Anna's.
      • althea35 Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 15.06.05, 11:29
        O rany... Maja Princess tarta?? To jest najpyszniejsze ciasto na siwiecie!!
        Ciasto biszkoptowe przekladane bita smietana, a na wierzchu zielony marcepan!
        Mniam!
    • yfcia Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 14.06.05, 10:00
      Ja się skusiłam na kiełbaski z łosia. Smaczne i pikantne.
      • Gość: goldi Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.05, 05:09
        Do YFCI - A te kiełbaski z łosia to kupiłaś w polskiej Ikei czy zagranicą, bo
        bardzo je lubie,a długo już nie odwiedzałem tych sklepów.Jeśli są w Warszawie
        to zaraz jade kupić.Kiedyś mieli też kilka rodzajów pysznych szwedzkich żółtych
        serów,pyszne ciasta szwedzkie i chipsy Estrella,chleb polarny,łososie norweskie
        i produkty firmy Abba(pasty i śledzie w różnych zalewach w słoikach).
    • marghe_72 Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 14.06.05, 10:40
      zurawiny / borówki
      grenadina
      sledzie w musztardxie
      swego czasu krewetki w zalewie (juz ich nie ma)
    • pinos Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 14.06.05, 12:26
      Pastę serowo - krewetkową (serek topiony z krewetkami w tubce)
      Pierniczki
      • Gość: goldi Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.05, 05:10
        Ta pasta serowo krewetkowa to poezja:)))Uwielbiam ją taka tubka starczała mi
        max na 2 dni.Pycha:)
    • Gość: taka jedna Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.05, 12:52
      Kiedyśjadłam przepyszne śledzie w sherry ztegoż sklepu polecam gorąco
    • lahliq Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji 15.06.05, 08:07
      Potwierdzam, że słodycze i dżemy są przepyszne.
      Ale oni tam nawet hot dogi mają pyszne. ;)
      A z innej beczki: znam kilka osób, które pracowały lub pracują w Ikei. Zawsze
      te same peany pod adresem pracodawcy. Sami szczęśliwi ludzie i to w kadrze
      menadżerskiej jak i na samym dole w strukturze. Jakoś cieszy, że taki "moloch"
      a jednak potrafi radzić sobie z pracownikami.
      • psiaki_i_ferajna Re: oczywiście tylko... 15.06.05, 09:05
        Marabou - mleczna czekoladę 100 arzy lepsza od Lindta, Milki, Fazera.... Super
        • Gość: klaryma Re: oczywiście tylko... IP: 195.94.207.* 15.06.05, 09:20
          obowiązkowo ciasteczka imbirowe Anna's, najlepiej w pudełku metalowym. Tylko
          szkoda, ze od paru lat mają jeden, dwa te same wzory pudełek, kiedyś, dawno
          temu było duuużo wiekszy ich wybór. Mój mąż uwielbia pastę serowo-krewetkową i
          kawiorową.
          • nydelig Lukrecje 15.06.05, 11:31
            Kiedyś dostałam w prezencie takie hardcorowe żelki lukrecjowe: słone, słodkie i
            kwaśne (opakowanie było z czarną panterą). Nikt oprócz mnie ich nie lubił
            (dlaczego???). W Ikei mogę kupić sobie ich namiastkę czyli takie lukrecjowe
            czarne "sznurówki". Śmiesznie się to je, no i ludzie robią dziwne miny jak
            widzą mnie wcinającą coś co wygląda jak sznurek ;) Polecam miłośnikom lukrecji!

            PS Ten sklep w Ikea przypomina mi jedną fajną scenę z "Dzieci z Bullerbyn"-
            cukierki ślazowe i kawałek kiełbasy dobrze obsuszonej
    • Gość: Goska Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 15.06.05, 11:20
      Tak kupowalam, sosy do łososia (ale jak dla mnie za slodkie) a takze ostatnio
      klopsiki i sos do nich. Byly bardzo dobre. Takie same mozna dostac w
      restauracji IKEA. Wg słów rodowitego Szweda mieszkajacego bardzo dlugo w
      Polsce, klopsiki sa takie jak w Szwecji.
      Pyszne sa tez ciasteczka korzenne. A jadla Pani Hot doga. Najtanszy w Warszawie
      a bardzo dobry. Wszędzie na świecie jego cena nie moze byc wyzsza niz jego cena
      w koronach szwedzkich.
      Pozdrawiam, Goska
      Poza tym czasami lubie tam zjesc obiad. Jest smacznie, ładnie i apetycznie.
      • Gość: lisa Re: Sklepik IKEA z jedzeniem ze Szwecji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 18:34
        Anna's są w marketach i kosztują mniej niz w Ikei.
        Polecam D'aimki (cukierki z masą maślano-migdałowo-karmelową w pysznej
        czekoladzie, marabou, pieczywo chrupkie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka