Dodaj do ulubionych

Wielka gra o klienta

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.08, 11:37
A teraz napiszcie o stawkach proponowanych przez banki (jakiś prosty przykład)
i warunkach przejęcia nieruchomości.
Nie będzie różowo, oj nie będzie
Obserwuj wątek
    • Gość: closed Re: Wielka gra o klienta IP: *.e-wro.net.pl 10.01.08, 21:24
      Wszyscy sobie ostrzą na to zęby, a diabeł tkwi w szczegółach
      1) w Polsce zwyczajem jest zostawianie mieszkań swojej rodzinie, bo
      to dobro rodowe
      2) Staruszka policzy sobie dokładnie i co jej wyjdzie - że ma
      mieszkanie warte 200 tysięcy, a bank chce jej wypłacać powiedzmy
      1000 emeryturki (to optymistyczne założenie). To ile trzeba żyć,
      żeby mi się opłaciło? Oj, moge nie dożyć, to lepiej dać komuś, może
      ojcu dyrektorowi, a nie żydowskiemu bankowi
      3) zamieszkałe przez staruszki wielkie mieszkania w centrach miast,
      na które tak sobie ostrzą zęby banki albo są komunalne albo
      zaklepane od lat przez spadkobierców lub firmy na wynajem
      4) na taką hipotekę będzie chętnych mnóstwo ludzi mających stare,
      zaniedbane mieszkania - bankowi się to nie opłaci, bo mieszkanie
      wymaga wkładu finansowego, a nie wiadomo jak ktoś je przez okres
      odwróconej hipoteki jeszcze je zniszczy (będzie miał kasę na
      alkohol).
      • Gość: ixie Re: Wielka gra o klienta IP: *.aster.pl 10.01.08, 22:56
        Mysle, ze sie grubo mylisz. Zalozenia beda takie jak przy kredycie
        przy uwzglednieniu przewidywanego zycia klienta. I tak jesli
        staruszka ma 75 lat a z tabel wyjdzie, ze pozyje jeszcze 15 to 1000
        zl nie jest wcale mala kwota. Zreszta rynek sam to ureguluje.
        • Gość: gecko Re: Wielka gra o klienta IP: *.acn.waw.pl 11.01.08, 03:13
          15 lat x 12 miesięcy x 1000 zł to 180 000 zł - o ile te piętnaście lat się
          pożyje. Mieszkanie warte ze dwa razy tyle za 180 tysi albo znacznie mniej to dla
          banku znakomity, o ile nie najlepszy, interes.

          W życiu nie zdecydowałbym się na takie złodziejstwo, wolałbym zostawić w spadku
          mieszkanie najodleglejszej wodzie po kisielu albo nawet sąsiadom :D
          • diego_8 Re: Wielka gra o klienta 11.01.08, 09:06
            Gość portalu: gecko napisał(a):

            >
            > W życiu nie zdecydowałbym się na takie złodziejstwo, wolałbym zostawić w spadku
            > mieszkanie najodleglejszej wodzie po kisielu albo nawet sąsiadom :D

            Jeżeli byłbyś osobą samotną i miał 500 czy 600 zł emerytury, to może byś się
            zdecydował. Np. po to, żeby mieć na leki.
          • Gość: mrt Re: Wielka gra o klienta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.08, 09:25
            Nie uwzgledniles nawet wartosci pieniadza w czasie.... takze do szkoly, potem
            sie wymadrzac.
    • adzia147 <a href="http://new-kwidzyn.myminicity.com/ind/" target="_blank"&# 11.01.08, 08:22
      MOJE MIASTECZKO;)
    • winniepooh Re: Wielka gra o klienta 11.01.08, 15:59
      W Polsce jest mnóstwo ubogich emerytów, wielu uwałaszczonych przez
      PiS, odwrócona hipoteka może okazać się dla nic dobrym intersem,
      nawet gdyby kwota oferowana przez bank była symboliczna. Dla takiego
      emeryta nawet 300-500 zł to pokaźna suma.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka