Dodaj do ulubionych

Nowa płyta Myslovitz

IP: *.net.autocom.pl 04.12.04, 15:55
Długo trzeba było czekać na w końcu "alternatywną" twarz zespołu. Koncert w
Ciezsynie na festiwalu wyszedl barzdo dobrze. Płyta też barzdo dobra. Polecam
łowcom "nie przebojów" a dobrego grania.
Obserwuj wątek
    • Gość: ja Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.04, 18:14
      a ja odsyłam do pozostałych płyt.
      • Gość: Tomek Warto posłuchać, nie warto kupować IP: *.idea.pl 05.12.04, 19:25
        Płyta jest naprawdę znakomita, natomiast nie radzę jej kupować. Jest bowiem zabezpieczona przed zapisem i nie można jej odtwarzać w wielu odtwarzaczach, szczególnie tych samochodowych i przenośnych oraz na komputerze, chyba że użyje się specjalnego playera pod Windows lub MacOS, który trzeba specjalnie zainstalować. Player zaś gra z fatalną jakością...

        Zazwyczaj pracuję na Linuxie, na którym z początku płyta wcale nie chciała się odtwarzać. Wszystkie programy do słuchania muzyki z CD się zawieszały. Chciałem już zwracać CD do sklepu, ale na szczęście zadziałał jeden z programów do rippowania CD - cdparanoia.

        Oto komenda, która umożliwia skopiowanie wszystkich utworów do WAV:
        cdparanoia -Bv "1-14"

        Odradzam jednak innym popełnianie tego samego błędu co ja. Nie kupujcie płyty w sklepie. Ściągnijcie ją z eMule, a gdy Myslovitz będą koncertować w pobliżu - kupcie bilety i przyjdźcie na ich koncert.
        • Gość: Tomek Copy Control IP: *.idea.pl 05.12.04, 19:36
          Oczywiście płyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem, nie przed zapisem smile Zaś to czy rippowanie się powiedzie zależy głównie od napędu CD w komputerze. Nie jest możliwe np. w DVD Pioneer, za to udaje się w nagrywarkach LG. Jak widać, kupowanie płyt z Copy Control nie ma sensu, to taka rosyjska ruletka. Utrudnia życie tym, którzy płyty kupują - KLIENTOM, a Ci którzy będą chcieli tą płytę skopiować, to i tak sobie poradzą. Jedynym słowem porażka...
    • Gość: spinka Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.04, 20:27
      wielki plus dla panów za cenę.
      a płyta bardzobardzo.
      może to nie jest jakaś superekstra psychodelia, no ale dobrze, że się czegoś
      takiego doczekaliśmy.
      • Gość: brianowy Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.12.04, 23:16
        as ile plytka kosztuje,bo jak kolo 20zl,to mzoe sobie kupiesmile
        • kacjaryna Re: Nowa płyta Myslovitz 05.12.04, 00:55
          Tak. Ok. 20 zł.
          • Gość: brianowy Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.12.04, 01:02
            dzieki,to badzo dobry nius,chyba sie skusze smile)
    • Gość: pabloski Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.udn.pl 05.12.04, 02:31
      o! i teraz mnie zaintrygowało, bo Myslovitz polubiłem dzięki koncertom! to
      chyba napaliłem się trochę na tą płytkę... 20zł powiadasz...
    • grochalska Re: Nowa płyta Myslovitz 05.12.04, 09:52
      Zakupiłam bratu na Mikołajki, ale przyznam szczerze, że sama się nie mogę
      doczekać kiedy rozpakuje prezent i kiedy sama będę się mogła wsłuchać smile
    • kacjaryna Re: Nowa płyta Myslovitz 05.12.04, 10:42
      Pamiętajcie tylko, że ta płyta zawiera improwizacje. Jest inna od wszystkich
      pozostałych. Dla mnie klimatem zbliżona jest do Lenny Valentino.
    • Gość: crp utworów jest 14, w tym piosenek 4 IP: *.drzwi.org 05.12.04, 11:01
      Gazecie gratulujemy recenzentów.
      • Gość: Składanka Nie wierze :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.04, 12:13
        Jesli to jest to o czym marzylam, o takiej ich wyjatkowej, z improwizacja,
        plytce dla wiernych, to jestem BARDZO SZCZELIWA. Zawsze mówie, że niektóre
        marzenia sie spełniaja smile))

        Ide do sklepu!
    • Gość: zbyszekkk porównanie do Sigur Ros... IP: *.tsk.trzebnica.pl / *.tsk.trzebnica.pl 05.12.04, 13:27
      ... hm takie porównanie naprawdę zachęca wink SR jest niepowtarzalne ale jeśli Myslovitz robiliby coś w tym stylu to płytę na pewno kupię.
    • Gość: Sissy Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.retsat1.com.pl 05.12.04, 15:56
      A u mnie w Łodzi za cztery godziny zaczyna się koncert - a ja mam bilecik! Już
      nie mogę się doczekać
    • subrealism Re: Nowa płyta Myslovitz 05.12.04, 16:54
      To jaka właściwie jest ta płyta, pozatym, że okrągła? Ostro łoją, czy taki
      klimat jak Lenny Valentino? Jest trochę jakiejś elektroniki? Wolałbym to
      drugie, bo na łojenie to za stary jestem.
      • grimsrund Re: Nowa płyta Myslovitz 05.12.04, 19:01
        Łojenia niet, bardziej w stylu Lenny Valentino. Psychodeliczna nieco muzyczka
        się sączy, sączy, można spokojnie przy niej usnąć. Czasami chłopaki się trochę
        ożywiają, ale nie za często i nie za bardzo. To dobra płyta.
        • Gość: robert Re: Nowa płyta Myslovitz IP: 82.160.12.* 06.12.04, 10:04
          Pan Sankowski chyba trochę się zapędził w swoim pisaniu. Jestem wiernym fanem
          Myslivitz i uważam, że to, co zrobili chłopaki ze zespołu jest świetnym
          pomysłem. Pójście w stronę niszowego grania, takiej "lekkiej" psychodelii
          wyszło im całkiem nieźle (chociaż ucho wyłapuje ich muzyczne inspiracje: w
          rzeczy samej Sigur Ros, Ewa Braun czy muzyka jazzowa). Bas jest świetny. Mam
          nadzieję, że nie jest to ostatnia taka płytka. Gratuluję!
    • Gość: Czerwony_notes Re: Nowa płyta Myslovitz IP: green.d* / *.mofnet.gov.pl 06.12.04, 10:10
      Byliście na koncercie w Łodzi? To był psychoderyczny "Gdzie jest Nemo?" Wolę
      troche wcześniejcsze Myslovitz. Improwizację w ich wykonaniu wolę w mniejszej
      ilości i na koniec koncertu. Lubię ich za teksty, których tu trochę mało.Żeby
      wszystkich zadowolić koncert musiał by być dużo dłuższy. Nie wszyscy lubią tyle
      alternatywy na raz. Ale widać, że spełniają się jako muzycy-instrumentaliści.
      Powodzenia av_
      • Gość: Przemas Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.12.04, 12:48
        Też mam podobne odczucia, koncert faktycznie był krótki...co do
        zawartości..hmm.wydaje mi się, że troche przeeskperymentowali; chcą być
        Radiohead, ale to jeszcze nie ten etap..i liczę, że nie będą się do nich
        upodabniać
        po wydaniu tej płyty, dla mnie to już nie będzie ten sam Myslovitz,
        bez 'pojechanych' tekstów, bez zawrotnego wycia Rojka...
        cóż, albo to oni za szybko dojrzewają albo ja się po prostu ociągam
        • Gość: kamil Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.lagisza.pke.pl 06.12.04, 15:04
          Niestety (a może stety?), ale raczej ty ociągasz...
    • Gość: marta Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.ey.com.pl 06.12.04, 12:31
      Nowa płyta jest rewelacyjna. Stymże zawiera 14 utworów w tym cztery szeptano -
      śpiewane.
    • Gość: kamil KACZKOWSKI Z "TRÓJKI" BĘDZIE MIAŁ SIĘ CZYM ZACHWYC IP: *.lagisza.pke.pl 06.12.04, 14:59
      To rzeczywiście może być niezła rzecz i choćby tylko lekko trąciło Radiohead,
      Sigurem czy wczesnymi Floydami (uwielbiam te rzeczy), oznaczałoby, że A. Rojek
      wraz z reszta ekipy zaczęli robić to, do czego są poprostu stworzeni.
      Pozdrawiam wszystkich czujących dobrą muzykę.
      • Gość: aha Re: KACZKOWSKI Z "TRÓJKI" BĘDZIE MIAŁ SIĘ CZYM ZA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.04, 22:07
        Jeszcze bym dodał że mnie się pierwsze dwa kawałki kojarzą troszeczkę z
        electroglide in blue apollo 440
    • subrealism Re: Nowa płyta Myslovitz 06.12.04, 18:01
      Mam już płytkę i przesłuchałem. Faktycznie psychodelia jaką lubię, potwierdza
      się moja teoria o inspiracji Smashing Pumpkins. W jednym kawałku słychać nawet
      dźwięki z filmu Forbidden Planet, wogóle płyta powinna być soundtrackiem.
    • Gość: mike Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.04, 00:07
      nie trzy piosenki, lecz cztery. Wielcy redaktorzy muzyczni
    • Gość: mike Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.04, 00:09
      no przecież jest na okładce napisane, ze to improwizacje. Koleś nie umie liczyć
      i kiepsko widzi. kto mu dał ta robotę???
      • Gość: mike Re: Nowa płyta Myslovitz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.04, 00:14
        utwor "sean penn song" brzmi totalnie jak z filmu Lyncha.Poza tym troche
        amerykańskich klimatów
    • kvinna Jest genialna 07.12.04, 09:44
      Moje papugi z wrażenia spadły z gałęzi i musiałam je długo uspokajać.

      Ale dla Myslovitz to komplement.
      Muzyka, która straszy.

      Cena w empiku 24,99. Jak za kasetę.
      Fajna okładka. I tytuł.

      ___
      Życie to surfing...
    • Gość: ggg jaki kraj, taka alternatywa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.01.05, 16:17
      plyta jak na standardy zachodnie jest bardzo przecietna - jak na improv -
      banalne - jak na alternatywny pop - wtorne do bolu. ale fakt, fanom poseneczek i
      "awangardy" a'la radiohead wyda sie niesluchalna.
      • Gość: s Re: jaki kraj, taka alternatywa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 21:15
        "ssij pałę, durniu"
        zacytuję tekst z muzyki jakiej zapewne słuchasz.
        • Gość: homek_toft Re: jaki kraj, taka alternatywa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 21:29
          Porównania do Lennego Valentino trochę nie trafione smile)) Jak w ogóle można?
          Jezu...
          Ktoś tam napisał, że podobne do amerykańskiego grania i chyba był najbliżej. Tą
          płytką chociaż na moment pokazali, czego słuchają, z jakiej muzy wyrośli. Na
          pewno wyda się to wtórna dla ludzi, którzy sa trochę osłuchani z alternatywnymi
          klimatami, ale w Polsce chyba czegoś takiego nie było i o to chodzi, bo nawet
          cena dostosowana smile Nie wiem, może ta płyta jest świetna i ja też nie nadążam,
          ale brakuje trochę tych ich 'piosenek'. Jak chcę posłuchać takiego grania to
          wolę sobie włączyć jednak stare dobre Kid A, czy Low, nie wiem co jeszcze, ale
          Myslovitz to dla mnie Korova na przykład - teksty itd. Zobaczymy, jak im to
          wyjdzie na koncertach, w marcu chyba przyjadą nad morze..
          Strasznie spsuli Czerwony notes... Wolę tą radiową wersję dla Trójki, którą
          zagrali dawno temu. 'W Sieci' fajny kawałek, ale zakończenie tekstu odrobinę
          żenujący poziom prezentuje... 'Marie Ann Restaurant' - już delikatniej i
          bardziej onirycznie nie można było? Ja ledwo tą piosenkę wychwytuję... 'Życie
          to surfing' się jako jedyne broni... Ogólnie płyta jest dobra, ale nie są to
          jakieś mega utwory, trochę zrzynania raczej z zachodu... podobnie jak Mickey to
          zrzyna z Six by Seven, ale ok... "Jaki kraj taka alternatywa" - dobre
          stwierdzenie, bez kitu smile

          Tak w ogóle to przed wakacjami ma być nowa płyta, taka 'normalna' smile Poza tym
          perkusista robi własny projekt z kolesiami z Negatywu i też wydają album przed
          wakacjami, a do przyszłego roku czeka wydawnictwo basisty... Jak tak każdy
          sobie powydaje to w końcu się rozpadną smile

          _____
          www.uciekinier.friko.pl
    • heavyrock Re: Nowa płyta Myslovitz 30.01.05, 11:52
      Obawiam się, że brak przebojów na nowej płycie Myslovitz nie będzie
      automatycznie oznaczał "dobrego grania".
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka