Dodaj do ulubionych

zapyt. Tori Amos...

28.02.03, 15:18
witajcie...
dlaczego wcześniej mnie tu nie było ??????????????????

po 1sze... muszę koniecznie kupić ostatnią płytkę massive attack - dzięki za
recenzje...

po 2gie... chciałam zapytać o tori amos... już wielkortonie słyszałam, że
robi niezłą muzykę. nie mam żadnej jej płyty. jesli ktoś mógłby mi polecić od
której zacząć... podać dyskografię.. będę wdzięczna.

sama lubię klimaty od rocka poprzez funky do różnych odmian współczesnego
jazzu.. no i te wszystkie płyty, których klimat jest ciężki do określenia...
np. massive attack, który uwielbiam - jaka to muzyka ???

pozdrawiam serdecznie
postaram się być tu częściej
meganka2
Obserwuj wątek
    • staua Re: zapyt. Tori Amos... 28.02.03, 15:45
      Tori Amos - bardzo lubie Boys for pele i ostatnia plyte z coverami
      (zapomnialam, jaki ma tytul)
      • Gość: Jack Re: zapyt. Tori Amos... IP: *.stansat.pl / *.gazeta.pl 28.02.03, 17:02
        Under the Pink

        fajny nick - choć nie przepadam za francuskimi samochodami...smile
        • ayya Re: zapyt. Tori Amos... 28.02.03, 17:13
          Najlepiej zacząć Tori od początku, jeśli masz czas i ochotę, bo warto. Jeśli
          nie to pomoże compilacja "To the Venus and back" z jej największymi przebojami
          w dwóch wersjach: studyjnej i koncertowej. Obowiązkowo wspomniana płyta z
          coverami czyli "Strange little girl" i ostatnia "Scarlet's walk".
        • meganka2 Re: zapyt. Tori Amos... 03.03.03, 09:12
          Gość portalu: Jack napisał(a):

          > Under the Pink

          ---
          dzięki. szkoda, że bez uzasadnienia wink
          >
          > fajny nick - choć nie przepadam za francuskimi samochodami...smile

          ---
          a wiesz, że ja też nie ?!?!? mój nick absolutnie nie ma nic wspólnego z renault
          megane... meganka - od słowa megan - czyli imienia, które w hebrajskim
          tłumaczeniu oznacza "perłę"... Bardzo mi się podoba imię "Megan"

          jednak cieszę się, że Ci się podoba jack... ;0)
    • pytajnick Re: zapyt. Tori Amos... 28.02.03, 17:46
      Tori to dla mnie jedna z najważniejszych artystek, odtwarzana szczególnie
      często w okresie jesienno-zimowym (więc niedługo uda sie na urlop smile

      Proponuję zacząć albo od początku albo od końca - więc do wyboru pierwsza
      przepiękna płyta (Little Earthquakes) albo najnowsza (również wspaniała, wielki
      powrót do świetności moim zdaniem) czyli "Scarlet's Walk".

      W przeciwieństwie do poprzedników nie polecam "Strange Little Girls" (płyta z
      coverami) bo to nie to co w Tori jest najwazniejsze (może z wyjątkiem
      utworu "Rattlesnakes" który mnie zachwycił, szczególnie w wersji zagranej w
      Trojce). Raczej jako ciekawostka gdy zna się już te najwazniejsze płyty.

      Również "Under The Pink" może się nadawac na początek.



      --------------------------

      "Wolność...? - brak zasięgu."
    • laurka1 Fiona Apple 28.02.03, 21:59
      Po Twoich postach widzę że spodoba Ci się pani o nazwisku Fiona Apple - nagrała dwie płytki, jak już się zainteresujesz to szukaj "When The Pawn". Klimat trochę zbliżony do Tori - piękny wokal, oryginalne teksty, ciekawa muza. POLECAM!!!
    • meganka2 Re: dziękuję wszystkim ;-) 03.03.03, 09:20
      za porady i propozycje (laurko - odszukam, posłucham, napiszę cosikwink

      pozdrawiam WAS wszystkich serdecznie !!!
      meganka2
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka