Dodaj do ulubionych

PIS i Jelfa

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.05, 00:50
Litewskie konsorcjum farmakologiczne Sanitas ma prawo do kupna pakietu
kontrolnego Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa. Tak zdecydował kilka dni
temu minister skarbu i Agencja Rozwoju Przemysłu. Ale takie rozwiązanie
bardzo się nie spodobało związkowcom w Jelfie.

Wszystkie siedem związków zawodowych działających w tym największym w
Jeleniej Górze przedsiębiorstwie, wystosowało do premiera Kazimierza
Marcinkiewicza list otwarty, w którym wyrażają swoje zaniepokojenie kilkoma
sprawami.

Zdaniem szefa zakładowej Solidarności, Ireneusza Oracza, bardzo dziwi
pośpiech, z jakim ogłoszono zakończenie etapu wyboru partnera strategicznego.
Związki zawodowe nie zakończyły negocjacji pakietu socjalnego z każdym z
trzech oferentów.

- Decydująca okazała się cena akcji, chociaż dla losów firmy ważniejsze jest,
żeby akcje objął ktoś, kto na serio myśli o produkowaniu w Jelfie
nowoczesnych medykamentów - Mówi Oracz.

Podczas kampanii wyborczej Adam Lipiński z PiS-u, poseł na Sejm, mówił o
zatrzymaniu prywatyzacji Jelfy. Tymczasem rząd PiS-u powstał zaledwie kilka
dni temu, a minister skarbu pospiesznie ogłasza wybór inwestora.

- Jednak nasz szczególny niepokój wzbudza fakt, że nowy minister skarbu,
Andrzej Mikosz był kilka tygodni temu w Jelfie jako negocjator z ramienia
Sanitasu. Teraz jako minister pośpiesznie decyduje o wyborze właśnie tej
firmy - mówi Oracz.

Sanitas nie ma też odpowiedniego kapitału. O sfinansowanie zakupu akcji, za
ponad 600 milionów złotych firma zwróciła się do PeKaO S.A. Ten z kolei nie
udzielił ostatecznej odpowiedzi.

Zobaczymy, jakie decyzje przyniosą najbliższe dni. Związkowcy już
zapowiedzieli, że nie popuszczą.


Obserwuj wątek
    • Gość: :) Re: PIS i Jelfa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.05, 00:52
      Jednak nasz szczególny niepokój wzbudza fakt, że nowy minister skarbu,
      > Andrzej Mikosz był kilka tygodni temu w Jelfie jako negocjator z ramienia
      > Sanitasu. Teraz jako minister pośpiesznie decyduje o wyborze właśnie tej
      > firmy - mówi Oracz.



      no to witamy wszystkich w IV RP kaczynskich i PiSu ... metody znane z rzadow SLD

      tylko Polski szkoda
      • Gość: hmm Re: PIS i Jelfa IP: *.jgora.dialog.net.pl 20.11.05, 15:37
        Pracownicy też dobrzy, raz wzięli 15%, a teraz chcą powtórzyć, a jak ktoś całe
        życie w oświacie czy służbie zdrowia, to nic z tego nie ma. Niech PIS się za to
        najpierw weźmie.
      • wk53jan wąsacz bis 20.11.05, 17:38
        Mała poprawka. Tn patent do perfekcji doprowadził min. Wąsacz, który sprzedał za grosze Domy Towarowe Centrum firmie, w której jeszcze pracował (ciągnął dwa etay równolegle). Jakos nie przypominam sobioe żeby Kaczki i oberprokuratorzy wszczęli jakieś postępowanie.
        Przy okazji, cargo Modlin prokuratura umorzyła z powodu braku dowodów więc Kaczki są czyste.
        A co do pakietu socjalnego, to proponuję, aby pozostałe instytucje też sprywatyzować. Wojskowi zabiorą sobie po jednym wozie bojowym i po kawałku poligonu gdzie postawią sobie dacze. Urzędnicy skarbowi dostaną dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego, urzędnicy nagistratu przydzielą sobie po działce , nauczyciele - po kawałku szkoły, itd.
        Kpiny ? Ależ oczywiście! Przecież ten ich pakiet socjalny za zapłacę w cenie leku.
        Ale możemy im wszystkim ( z Jelfy)zrobić kuku. Przestajemy chorować, a przyanjmnije na choroby leczone ich lekami! Howgh!
    • kazimierzp Może nowa Komisja? 20.11.05, 09:29
      No, jeżeli nowy minister ma powiązania z Sanitasem i przyspiesza tę
      prywatyzację to powinniśmy za jakiś czas mieć komisję sejmową o nazwie "komisja
      Jelfy"!?!:-)
      Może wcześniej premier Marcinkiewicz go pogoni?
      To byłoby właściwie, ale czy tak będzie!
      • Gość: zenon5 Re: Może nowa Komisja? IP: *.ppp.tiscali.fr 20.11.05, 12:31
        Z tych wszystkich ostatnich premierow pan Marcinkiewicz robi wrazenie czlowieka
        zbyt grzecznego,w przeciwienstwie do tych innych co to zaczynali tak jak
        chcieli,a skonczyc musieli bo miano ich poprostu dosc.
        • kazimierzp Re: Może nowa Komisja? 20.11.05, 20:12
          Zeniu! NIE PRZEPADAM ZA PiS - em ale coś nie moge wzbudzić w sobie złych muśli
          wobec Marcinkiewicza! Ciekawe dlaczego !?!?
          Chyba szkoda mi Jego!
          • Gość: jefacz Bo może to nieprawda do końca? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.05, 21:17
            Bo może to nieprawda do końca?
      • hexl Re: Może nowa Komisja? 21.11.05, 13:46
        Nowe komisje beda powstawaly tzlko ds gdzie umoczona jest lewica.
        Jakos nawet w sprawie PZU wątki powiązane z dawnymi AWSowcami są dość mizernie
        ukazywane publice.
        Nie ma obaw! Sami sobie nie zaszkodzą!
        • Gość: zenon5 Re: Może nowa Komisja? IP: *.ppp.tiscali.fr 21.11.05, 22:19
          Z wszelkich komisji najbardziej wiarygodna jest komisja poborowa i dobrze by
          bylo zeby tak zostalo.Ale jak nie bedzie prezydenta z jajami to sie kacyki
          zaszczuja i juz naprawde nikt nie bedzie wiedzial o co chodzi.
          • Gość: Strejner Re: Może nowa Komisja? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.11.05, 23:42
            Prezydent z jajami no i z masztem, bo sam jest organem jak dowiedziałem się z
            jakiegoś juz wątku :)
            • Gość: zenon5 Re: Może nowa Komisja? IP: *.ppp.tiscali.fr 22.11.05, 00:01
              Zawsze musi byc komplet!Kiedys pracowalem w polsce w pewnej firmie w
              zaopatrzeniu.Nasz szef lubil sobie wypic i to juz z rana/byly UBek tak
              mial/Wtedy/70lata/bylo cos za cos.Przyszla mloda dziewczyna cos kupic u
              nas,dostala co chciala,ale musiala tez wziac bubel ktory my musielismy na tej
              samej zasadzie wziac.Ona ,mloda ,niedoswiadczona,ale logicznie
              myslaca,powiedziala poprostu:te rzeczy mnie nie interesuja.Nasz szef spojrzal
              podejrzliwie z pod oka i wypowiedzial slynne zdanie:moja droga,my sprzedajemy
              tylko komplety,h....razem z j...mi.bylo to wulgarne,dziewczyna sie zarumienila
              ale jednak po namysle wziela tez ten bubel.Dlatego tez mysle ze jak prezydent to
              niech ma komplet/jaja i maszt/
              • Gość: masztalski Re: Może nowa Komisja? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 00:13
                Więc jaja zostaną przy maszcie. Taki to klops.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka