Dodaj do ulubionych

A im więcej kandyatów tym lepiej

21.02.06, 21:01
" A im więcej kandyatów tym lepiej. Większe rozproszenie głosów i szansa na
drugą turę. " To cytat z dyskusji . Ale jak sądzicie czy to dobra strategia
czy raczej 2-3 kandydatów byłoby lepiej?
Obserwuj wątek
            • 999lp9 Oj Omega 21.02.06, 21:52
              Lista osób nielubianych przez omegę jest długa burmistrz radni kandydaci na
              burmistrza i kandydaci na radnych razem kilkadziesiąt osób
            • omega_7 Re: Wyrocznia 22.02.06, 21:22
              "Wszystkie znaki wskazują na to, że obecnego burmistrza nie będzie w drugiej
              turze."- fantomasss (inferno_m)."
              Może mała odpowiedź - jakie to znaki?
              Ale ta prorocza zapowiedź może się sprawdzić. Jest nią warunek, że opozycja obecnej władzy wystawi kilku kandydatów. To spowoduje rozproszenie głosów i wówczas obecnego burmistrza rzeczywiście nie będzie w drugiej turze. Bo bez problemu wygra w pierwszej. Obecny burmistrz ma pewien swój stały elektorat. Mniemanie, że można go oczarować mnogością pięknych kandydatów jest wysoce naiwne. Tylko poparcie jednego wspólnego kandydata opozycji ma ma szansę na rozbicie dotychczasowego układu.
              Są osoby, których ambicje, wbrew rozsądkowi nie pozwalają na rezygnację ze swych zamierzeń. Wiedzą, że poparcie jednego kandydata mogło by wykluczyć ich z gry. Tezą o wielu kandydatach przedłużają swoje zaistnienie. (Kupą mości Panowie, kupą). Oby tylko z tego wszystkiego nie wyszła prawdziwa kupa.
          • stankost1 Skromność? 21.02.06, 22:56
            "To, że jestem "zbyt mało znany", może się szybko zmienić a wręcz być atutem.
            Wypromować kandydata to nie jest problem.
            Wszystkie znaki wskazują na to, że obecnego burmistrza nie będzie w drugiej
            turze."- fantomasss (inferno_m).
            Naprawdę życzę sukcesów.
            • inferno_m Re: Skromność? 22.02.06, 05:32
              Jednak moich argumentów nie można przyjąć, bo są one przejawem pychy!
              Każdy kandydat ma swoje wady i zalety.

Coś Stankost widzę, że teraz ja jestem celem.
              • alif5 Re: Skromność? 22.02.06, 09:25
                Jeśli ktoś z urzedu to czyta,to ma niezły ubaw.A burmistrz pokłada sie ze śmiechu.
                Nie ma dla nich nic lepszego niż wewnętrzna walka w konkurencji,to najprosrrza
                droga do sukcesu i nawet jak nie będzie mogł sam kandydowac,to wystawi kogoś ze
                swojej świty i też będzie miał duże szanse z Wami wygrać-w pierwszej turze,bo do
                drugiej już nie dojdzie.Powodzenia młodzi ,ambitni "politycy".
                • inferno_m Re: Skromność? 22.02.06, 16:15
                  Nie ma tu walki wewnętrznej. A każda ocena i wypowiedz jest subiektywna.
                  Kiedy rozmawiamy o pomocy w działaniu to raczej odpowiada mi głuche echo.
                  Np. Ty Alifie, udajesz że tematu nie ma prawda?
                  • alif5 Re: Skromność? 22.02.06, 20:03
                    Wcale nie udaję,tylko dla mnie tematu faktycznie nie ma.Nie mieszam się czynnie
                    do żadnych działań.A pisząc na forum staram się niektóre tematy poruszać i
                    pokazywać co mi się nie podoba.Oczywiście są to opinie subiektywne,ale czy
                    zawsze niesłuszne?Jesteście(cała piechowicka "opozycja")nadzieją dla
                    Piechowic,nadzieją dla Polski był też PiS,a co robią-pośmiewisko.Nie
                    chciałbym,żeby e-kipie udało się znowu z tego wyjść z tarczą i dalej pchać
                    Piechowice w przepaść.
            • inferno_m Re: I po rozmowie 23.02.06, 05:23
              Teraz tylko należy się zastanowić którym radnym (byłym lub obecnym) czy też
              pracownikiem UM (byłym lub obecnym) jest omega.

I teraz taka mała podpowiedź: jeśli ja nie wystartuję, zostanie wystawiony ktoś
              inny.
              A jeśli chodzi o ambicje, to sądzę że moje są niczym w porównaniu z Twoimi
              osobistymi urazami, których doznałaś od obecnie panujących.
              Zepchneli z piedestału?
              Na koniec, trzeba przyjąć do wiadomości ze nie będzie jednego kandydata.
                • omega_7 Re: I po rozmowie 23.02.06, 12:06
                  To już nie pierwszy namiar. Szkoda, że inferno rozpatruje sprawy w kategoriach, kto nie z nami, ten przeciwko nam. Zamiast podać argumenty, które przekonałyby nie tylko mnie za tym że teza o kilku kandydatach jest skuteczniejsza w tym konkretnym przypadku, jego wysiłki skierowane są w inną stronę. Przypisywanie wygórowanych ambicji, osobistych urazów do obecnie panujących, nawet piedestałów, stronie która ma inne zdanie w konkretnej sprawie, to chora przesada. Podobno forum, to swobodna wymiana poglądów, czy myśli. Okazuje się, że jednak nie wszyscy potrafią to zaakceptować.

I jeszce jedno - nie mam osobistych urazów do panujących, kandydatów na radnych, czy urząd burmistrza. Mój stosunek do władzy tworzy sama władza, głównie poprzez działania, ich efekty, ale również styl i formę wypowiedzi.

• tigi21 Re: I po rozmowie 23.02.06, 15:17
                    Proszę Państwa,te wszystkie spory wokół zbliżających się wyborów są
                    niepotrzebne. Z pewnością Ekipa czytając te posty zaciera ręce z
                    zadowolenia.Mam nadzieję, że omega_7 nadal będzie aktywny na forum, bo jego
                    posty zawierają szereg konkretów i celnych uwag na temat sytuacji w naszym
                    mieście.
                  • inferno_m . 23.02.06, 16:17
                    „Przypisywanie wygórowanych ambicji, osobistych urazów do obecnie panujących, nawet
                    piedestałów, stronie która ma inne zdanie w konkretnej sprawie, to chora przesada.”
                    To mi są przypisywane (bezosobowo) wygórowane ambicje i straszenie poniesieniem
                    winy w przyszłości za ponowną wygraną (lub przegraną) słusznego kandydata.
                    Trzeba sobie uzmysłowić, że w Piechowicach są jeszcze inne partie i one na
                    pewno wystawią swoich kandydatów na burmistrzów jak i kandydatów na radnych.
                    Są panowie Mazur(PO) i Jabłoński(SLD) kandydatami na burmistrza, chętnie dowiem
                    się co mają do powiedzenia w tym temacie.
                    Jest w tym coś dziwnego że są różni kandydaci?
                    Ja uważam że nie.
                    Ale cóż mogę się mylić, wszak zasady można zmieniać w trakcie gry ( jak widać).

„ Podobno forum, to swobodna wymiana poglądów,
                    czy myśli. Okazuje się, że jednak nie wszyscy potrafią to zaakceptować.”
                    No właśnie, nie wszyscy. Nie cenzurowałem wypowiedzi na forum i może to
                    potwierdzić drugi moderator forum.

Jeszcze jedna sprawa, skoro Omega jest tak dobrze poinformowana to nich się
                    zajmie czymś pożytecznym na rzecz zmiany władzy w Piechowicach.
              • omega_7 Re: Kończąc dyskusję 24.02.06, 20:23
                Nie ma rzeczywiściw sensu dyskusja z kimś, kto nie zna znaczenia tego słowa.
                Mały przykład.
                miss011 - " A im więcej kandyatów tym lepiej. Większe rozproszenie głosów i szansa na drugą turę. " To cytat z dyskusji . Ale jak sądzicie czy to dobra strategia
                inferno_m - Na koniec, trzeba przyjąć do wiadomości ze nie będzie jednego kandydata.

Nie wiem, co inferno_m`a tak naprawdę doprowadziło do takiej nerwowości w moich wypowiedziach na temat wielości kandydatów na urząd burmistrza. Można mieć inne zdanie, to normalne. Jednak argumenty zastosowane w wypowiedziach wspomnianego osobnika, to wyraz nie tylko prostactwa, ale zwykłego chamstwa.

"A jeśli chodzi o ambicje, to sądzę że moje są niczym w porównaniu z Twoimi
                osobistymi urazami, których doznałaś od obecnie panujących.
                Zepchneli z piedestału?"

Taka bezpodstawna, poufała wypowiedź jest podłą manipulacją, sugerującą uczestnictwo, kontakty, czy zależność w działaniach Ekipy. Jeśli takimi argumentami posługuje się kandydat na urząd burmistrza, nie różni się niczym od tych, których zwalcza.
                Próby dyktowania innym, czym mają się zająć jest przejawem pychy i dyktatorskich skłonności. To również nie wróży niczego dobrego.
                • inferno_m Re: Kończąc dyskusję 24.02.06, 22:04
                  Omego moim zdaniem nie ma co strzępić języka po próżnicy.
                  Jeśli z siedmiu kandydatów wycofa się jeden to sam/a musi przyznać że niewielka
                  to zmiana. Jak ona może mieć wpływ na wynik wyborczy, tego nie wie nikt.

„Nie wiem, co inferno_m`a tak naprawdę doprowadziło do takiej nerwowości w moich
                  wypowiedziach na temat wielości kandydatów na
                  urząd burmistrza. Można mieć inne zdanie, to normalne. Jednak argumenty
                  zastosowane w wypowiedziach wspomnianego osobnika, to
                  wyraz nie tylko prostactwa, ale zwykłego chamstwa.”

I nerwowości tu z mojej strony nie ma żadnej (ni chamstwa). Są sprawy na wpływ
                  których dyskusja nie może mieć wpływu. Jak już podkreśliłem wcześniej, partie
                  będą wystawiać kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów. Wycofa się jeden
                  kandydat danej partii to zastąpi go inny.
                  Zarzucanie mi chamstwa jest chyba początkiem czarnego PR czego można się
                  spodziewać z każdej strony. Omega w swoich wypowiedziach wykazuje duża
                  apodyktyczność (jeśli zajdzie taka potrzeba użyję cytatów ) i o czym jestem
                  przekonany większe prostactwo wyrażone poprzez traktowanie rozmówcy z góry.

„Taka bezpodstawna, poufała wypowiedź jest podłą manipulacją, sugerującą
                  uczestnictwo, kontakty, czy zależność w działaniach Ekipy.
                  Jeśli takimi argumentami posługuje się kandydat na urząd burmistrza, nie różni
                  się niczym od tych, których zwalcza.
                  Próby dyktowania innym, czym mają się zająć jest przejawem pychy i dyktatorskich
                  skłonności. To również nie wróży niczego dobrego”
                  Wystarczy przeczytać kilka postów Omegi z tego tygodnia aby odpowiedzieć sobie
                  na to jakie zarzuty mojej osobie stawia Omega.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka