Dodaj do ulubionych

Ruszył DKF

07.10.05, 12:28
We wtorek ruszył Dyskusyjny Klub Filmowy. Pieczę nad nim sprawować odtąd
będzie Katarzyna Mondroń. Bilety na poszczególne seanse w cenie 8 zł. Karnet -
25 zł. Może nam się klub rozrusza?
Obserwuj wątek
    • kajka78 Re: Ruszył DKF 07.10.05, 12:42
      Też bardzo się cieszę. Co proponujesz, aby "rozruszać" DKF i w ogóle kulturę w
      mieście? Masz jakieś pomysły - to powiedz. Chętnie podyskutuję.
      • sylwia_29 Re: Ruszył DKF 07.10.05, 13:16
        W kwestii DKFu nie bardzo wiem gdzie docierają informacje o poszczególnych
        seansach. Ja zwykle zgarniam je z Kryterium. Ale ja akurat chodzę do kina, mnie
        zachęcać nie trzeba ;-)
        Zastanawiam się co się dzieje z tą publicznością, która tak tłumnie uczestniczy
        w seansach pokazywanych w ramach naszego festiwalu. Nie wiem czy problem wciąż
        tkwi w pieniądzach (choć suma 8 zł za bilet, a 20 (ulgowo) i 25 zł za karnet nie
        wydaje mi się już wygórowana, wręcz przeciwnie!) czy też w niedopracowanych
        metodach dotarcia do młodych ludzi?

Nie wiem też do końca o której będą teraz wyświetlane filmy. Poprzednio, kiedy
        DKF funkcjonował jeszcze w bibliotece i gdy seanse rozpoczynały się o 17:00 -
        mogło to stanowić pewien problem z kolei dla starszej grupy widzów. Mój facet
        np. o tej porze wciąż pracował i wściekał się, że tyle ciekawych filmów
        przechodzi mu koło nosa. W Kryterium, kiedy DKF ruszał o 20:00 z ilością widzów
        było już zdecydowanie lepiej, acz rekordów uzyskiwanych przez filmy komercyjne
        pobić się nie udawało ;-) Niemniej jednak chodząc na poszczególne seanse
        widziało się wciąż tą samą grupę ludzi.
        Filmostrada - w bibliotece zdarzały się seanse, na których pojawiało się
        dosłownie kilkoro ludzi. Słyszałam jak p. Dana Jurszewicz mówiła, że już chyba
        zarzuci organizację tego festiwalu u nas; że nie ma tego dla kogo robić.

Smutne, ale prawdziwe.

Mam nadzieję, że ten sezon będzie lepszy ;-)
        • kajka78 Re: Ruszył DKF 07.10.05, 13:33
          sylwia_29 napisała:

> W kwestii DKFu nie bardzo wiem gdzie docierają informacje o poszczególnych
          > seansach. Ja zwykle zgarniam je z Kryterium. Ale ja akurat chodzę do kina,
          mnie
          > zachęcać nie trzeba ;-)
          > Zastanawiam się co się dzieje z tą publicznością, która tak tłumnie
          uczestniczy
          > w seansach pokazywanych w ramach naszego festiwalu. Nie wiem czy problem wciąż
          > tkwi w pieniądzach (choć suma 8 zł za bilet, a 20 (ulgowo) i 25 zł za karnet
          ni
          > e
          > wydaje mi się już wygórowana, wręcz przeciwnie!) czy też w niedopracowanych
          > metodach dotarcia do młodych ludzi?
          >
          > Nie wiem też do końca o której będą teraz wyświetlane filmy. Poprzednio, kiedy
          > DKF funkcjonował jeszcze w bibliotece i gdy seanse rozpoczynały się o 17:00 -
          > mogło to stanowić pewien problem z kolei dla starszej grupy widzów. Mój facet
          > np. o tej porze wciąż pracował i wściekał się, że tyle ciekawych filmów
          > przechodzi mu koło nosa. W Kryterium, kiedy DKF ruszał o 20:00 z ilością
          widzów
          > było już zdecydowanie lepiej, acz rekordów uzyskiwanych przez filmy komercyjne
          > pobić się nie udawało ;-) Niemniej jednak chodząc na poszczególne seanse
          > widziało się wciąż tą samą grupę ludzi.
          > Filmostrada - w bibliotece zdarzały się seanse, na których pojawiało się
          > dosłownie kilkoro ludzi. Słyszałam jak p. Dana Jurszewicz mówiła, że już chyba
          > zarzuci organizację tego festiwalu u nas; że nie ma tego dla kogo robić.
          >
          > Smutne, ale prawdziwe.
          >
          > Mam nadzieję, że ten sezon będzie lepszy ;-)

Też widzę wciąż tych samych. Ale to rzecz elitarna, nie wymaga tłumow, choć
          mogłoby byc więcej. Co do Filmostrady - faktycznie na ostatniej bylo bardzo
          mikro. Ale chyba nie tylko u nas, bo dystrybutor zmienił zasady. Wejż na strone
          SPI i wszystkiego sie dowiesz.
          • sylwia_29 Re: Ruszył DKF 07.10.05, 15:17
            Ale te zasady są zmienione od tegorocznej edycji festiwalu. I może zresztą
            samemu festiwalowi nie wyjdzie to na gorsze. No i widzom - przede wszystkim ;-)

Masz rację, że DKF nie potrzebuje tłumów, ale Alternatywie przydałaby się
            szersza grupa odbiorców, a myślę, że ci, którzy chodzą do klubu są potencjalnymi
            odbiorcami części filmów prezentowanych przez Alternatywę właśnie. Tymczasem za
            każdym razem, kiedy wybieram się do tego kina i widzę tę garstkę widzów
            zastanawiam się czy komuś nie przestanie się to nagle opłacać i nie wciśnie do
            repertuaru kolejnej porcji soczystej komerchy.

Szkoda też, że jakoś bez echa przechodzą takie imprezy jak np. pokazy filmów
            "Dzieci z Leningradzkiego" i "Jam Session" połączone z dyskusją z twórczyniami.
            Na sali była grupa około 20 osób, z czego trzon stanowiła rodzina i znajomi Izy
            Pucińskiej, twórczyni "Jam session".
            Nic dziwnego, że nie powstają kolejne imprezy z tego cyklu.

• kajka78 Re: Ruszył DKF 11.10.05, 15:09
          Wszyscy tylko jecza, ze tej kultury brak, ze nic sie nie dzieje itp., a
          najprostszy sposob to ruszyc sie z domu i pojsc do tego kina.
          Przy okazji DKF natknelam sie na ulotki informujace o konkursie na recenzje...
          moze zamiast jeczec trzeba skrobnac pare slow i wygrac...
          no wlasnie - nagrody sa jak najbardziej komercyjne...
          wiec- recenzenci do pior!!!!!!
          a repertuar DKf jest:
          -na stronie www.mok.koszalin.pl
          -w portalu: www.goniec-pomorski.pl
          -wisi na Polibudzie
          -wisi w szkołach
          -jezdzi w autobusach....
          jejku, to przeciez golym okiem widac!
          • kajka78 Re: Ruszył DKF 12.10.05, 09:59
            Nie wiem jak wy, ale ja wczoraj przeszlam sie na DKF i... moze nie uwierzycie,
            ale zabraklo miejsc.
            Co Wy na to???
            A podobno brakuje reklamy w miescie...
            Swoja droga film (BARAKA) byl rewelacyjny;))))))))))))))))
            • plarza Re: Ruszył DKF 12.10.05, 10:21
              Naprawdę ruszył. Wczoraj zabrakło miejsc. Tak powinno być zawsze. Róbmy to cały
              czas. Baraka - rzeczywiście rewelacja, szczególnie kurczaki i "balet nagich
              mężczyzn". Do zobaczenia w następny wtorek ziomy!
      • kajka78 Re: Ruszył DKF 13.10.05, 12:37
        A kto narzeka? Ja moge siedziec nawet na schodach albo pod ekranem...
        Wazne, ze film jest dobry.
        Taki tlum w kinie robi atmosfere. To, ze w kinie alternatywa nie sprzedaja
        popcornu tez ma swoje plusy. Szkoda tylko, ze po filmie wszyscy wyparowuja do
        swoich spraw..
        ja czasami ze znajomymi ide do knajpki na piwo i prowadzimy dyskusje, ze ho ho!
        • plarza Re: Ruszył DKF 13.10.05, 13:02
          Myśle, że nie ma takiej potzreby. Sale wszystkich kin w Koszalinie śą
          wystarczające jak na nasze aspiracje. Ale, że malo kto chce zostawać na
          dyskusji, to bylo widac nawet na ostatnim "Młodzi i Film". Dobrze, że chociaz
          chce się gadać po i mniejszym gronie. Tylko po co zapraszac Zanussiego?
      • sylwia_29 Re: Ruszył DKF 13.10.05, 15:40
        W Koszalinie pewnie więcej. Na tym forum może lekko mniej. Ja mam grono
        znajomych, którzy chodzą do DKFu, choć nie na wszystkie seanse. Co do dyskusji -
        nie ma u nas za bardzo rozwiniętej tradycji, jeśli o to chodzi. No i chyba
        jednak brakuje osoby, która mogłaby takie dyskusje sprawnie poprowadzić.
        Mam jeszcze jedno pytanie - co sądzicie na temat "wstępniaków" do filmów?
        • plarza Re: Ruszył DKF 13.10.05, 17:51
          Ja myśle, że najważniejsi w dyskusji są ci, którzy chcą rozmawiac. A
          prowadzących byloby trochę. Na przyklad niektorzy dziennikarze radiowi.
    • o.l.e Re: Ruszył DKF 13.10.05, 15:52
      Nie jest prawdą że porządne kino "rusza "tylko 3 osoby w Koszalinie. Ja
      osobiście mam dosyć kina europejskiego i z chęcią podyskutuję i obejrzę filmy
      azjatyckie - zwłaszcza koreańskie czy chińskie. Mam wielu znajomych których
      właśnie to kino ciekawi a nie ograny Almodowar. Zacznijcie od "old boy" Park
      Chan-wooka a napewno się zgłosimy do DKF i go rozruszamy ( oczywiście o ile
      czas pozwoli ) Pozdrawiam wszystkich:}
          • kajka78 Re: Ruszył DKF 26.10.05, 13:34
            Edukatorzy naprawde ok!
            Z niemiecka solidnoscia pokazany dzisiejszy swiat - dla mnie bardzo prawdziwy,
            i nawet mnie nie draznily niemieckie dialogi. szczezre mowiac - dawno nie
            widzialam tak ciekawego filmu wspolczesnego.
            Wiadomo, ze niektore watki sa troche ponaciagane, byly tez dluzyzny, ale w
            skali od 1 do 10 dostaje u mnie 8 ;))
            Zaluj sylwia tej anginy;(
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka