Dodaj do ulubionych

Duszący dym

29.10.14, 10:27
Mam wątpliwą przyjemność przejeżdżać co dzień rano przez Swarzędz. Przyczyną mej niechęci do tego miasta jest duszący dym wydobywający się z kominów domów jednorodzinnych. Specyficzny zapach dymu mówi że pochodzi on od spalanych odpadów poprodukcyjnych z warsztatów tapicerskich takich jak pianka poliuretanowa, skrawki tkanin itp. Stałem w korku na ulicy Cieszkowskiego w okolicach biedronki, przede mną stał samochód miejscowej Straży Miejskiej, staliśmy w kłębach żrącego dymu byłem pewien że strażnicy podejmą stosowną interwencję, ale nic takiego się nie stało. Zadymiarz dymi dalej, drugi przy ulicy Wrzesińskiej. Dlaczego Straż Miejska nie interweniuje, dlaczego pozwala na bezkarne zatruwanie mieszkańców. Mieszkańcy Swarzędza nie dawajcie truć siebie i swoich dzieci.
Obserwuj wątek
  • kleha Re: Duszący dym 02.02.15, 17:43
   Codziennie w godzinach porannych zatruwani żrącym dymem są sąsiedzi i mieszkańcy okolic warsztatu stolarskiego przy ul Osiedlowej 8.
  • krowodrzak Re: Duszący dym 24.06.16, 23:31
   to niefajne mieć takich trucicieli w mieście
  • stachuofca Re: Duszący dym 08.03.17, 12:13
   ja też mam wątpliwą przyje,njść przejeżdzać przez tę miejscowość...

   Wiadomo od dziesiątek lat ze Swarzędzu pali się piankami, płytami i innym odpadami bo Swarzędz to miasto znane z tapicerstwa... A ludzie znani są z "oszczędności".
   Najdziwniejsze jest to że urząd miasta i gminy się tym najwyrażniej nie interesuje. Nie ma jakichś działań naprawczych / proekologicznych dla takich sytuacji i pozwala na trucie mieszkańców (dzieci!) tego miejsca/miasta. Poza plakatami aby nie palić smieci i nalotów straży miejskiej nie robią NIC dzięki czemu mogłoby się żyć lepiej i zdrowiej mieszkańcom tego miasta. I tak się trujemy tracąc zdrowie a za Swarzędzem ciągnie się smród. Mam nadzieję że chociaż wysokie nagrody za to sobie przyznają. No chyba  że nie ma komu się zając takimi sprawami w Urzędzie...
   Swarzędz -dobrze trafiłeś ... nie będziesz miał gdzie zaparkować i trochę się możesz potruć po drodze...
   • giraffa33 Re: Duszący dym 05.04.17, 23:50
    Potwierdzam. Powietrze tu jest fatalne. Nawet teraz, wiosną, czuć dziwne "zapachy". Dziś koło Stokrotki (Pogodna) śmierdziało paloną gumą. Mieszkałam już w wielu miejscach. Nawet w centrum Poznania nie spotkałam takiego duszącego dymu, jak tutaj na (teraz uwaga!) ścieżce pieszo-rowerowej. Drogą, która ma służyć rekreacji i ruchowi na powietrzu, boję się przejść z dzieckiem, bo wzdłuż ścieżki (od ul. Kórnickiej) aż roi się od kominów. Dzwoniłam kilka razy na Straż Miejską, jednak kontrole " nic nie wykazały". Teraz najlepsze: kontrola polega na sprawdzeniu, co leży obok pieca. Jeśli nie ma tam śmieci, odpadów tapicerskich itp. znaczy, że wszystko w porządku. Jeśli nic się nie zmieni w kwestii stanu powietrza, ludzie zaczną się ze Swarzędza wyprowadzać. Kto przy zdrowych zmysłach, pozwoli truć siebie i swoje dzieci? Ja na pewno nie.
  • kleha Re: Duszący dym 01.03.18, 12:16
   Nic się nie zmieniło. Dzisiaj 01-03-2018 o godzinie 7,00 na parkingu pod Kauflandem w Swarzędzu nie było czym oddychać. Śmierdzący dym z wielu okolicznych kominów zatruwał powietrze w stopniu nie do wytrzymania. Co ci ludzie palą w piecach tego nie wiem ale na pewno nie jest to opał dostępny w miejscowych GSach. Oczywiście tutejsze władze mają to gdzieś tam centralnie między pośladkami bo nie widać żadnej poprawy od wielu lat.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka