Dodaj do ulubionych

ZATRUTA Odra !!!

12.08.22, 18:38
www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=389972666591869¬if_id=1660318698596290¬if_t=live_video
Obserwuj wątek
  • marii51 A Niemcy odkryli rtęć 12.08.22, 18:51
   A NASI TWIERDZĄ ŻE METALI CIĘZKICH NIE MA
   MSWiA: Nie stwierdzono obecności metali ciężkich w próbkach wody z Odry
   W 50 przebadanych próbkach wody nie stwierdzono obecności metali ciężkich - zapewnił minister Maciej Wąsik. Zaprzeczył jednoznacznie doniesieniom niemieckich władz, według których w wodzie stwierdzono obecność rtęci. Jak poinformował, do tej pory trzech wojewodów wprowadziło zakaz wstępu do Odry. Decyzją MSWiA, sanepid codziennie będzie badał każdą z próbek z każdego ujęcia wody w miejscowościach nad Odrą.
   wiadomosci.wp.pl/mswia-nie-stwierdzono-obecnosci-metali-ciezkich-w-probkach-wody-z-odry-6800666344249856a
   • marii51 Re: A Niemcy odkryli rtęć 13.08.22, 06:48
    Niemiecki minister: Duże ilości rozpuszczonych soli

    Oprac. Marcin Kozłowski
    12.08.2022 22:11
    Posłuchaj artykułu

    Jedną z możliwych przyczyn śmierci ryb w Odrze mogą być "duże ilości rozpuszczonych soli" - przekazał cytowany przez portal Rbb24.de minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel. Według polityka - wbrew wcześniejszym doniesieniom płynącym z Niemiec - stężenie rtęci nie było na tyle wysokie, by mogło doprowadzić do masowego umierania zwierząt w rzece.Tekst linku
   • marii51 lecą głowy.... 13.08.22, 07:53
    nie lecą głowy..nie lecą tylko nazwijmy to wyrzucic na pysk PREMIER MUSI.. MUSI TEZ 3 MIESIĘCZNĄ ODPRAWIE WYPŁACIĆ IM ZA TE SNIĘTE RYBY..
    WSZYSTKO GRA JAK ZAWSZE !!!


    Lecą głowy na ważnych stanowiskach po katastrofie ekologicznej na Odrze. Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował prezesa Wód Polskich Przemysława Dacę oraz szefa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka. "Sytuacji, z którą mamy do czynienia, w żaden sposób nie można było przewidzieć, ale z pewnością reakcja odpowiednich służb mogła nastąpić szybciej" - przekazał na Facebooku Morawiecki.Tekst linku
    • marii51 Re: lecą głowy.... 13.08.22, 09:10
     Z WROCŁAWIA
     wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,28784890,kontrole-w-firmie-jack-pol-po-zatruciu-odry-czy-potwierdza.html

     Zatruta Odra. Co już wiadomo, a co jeszcze jest zagadką? Wyjaśniamy w 10 punktach

     wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,28786228,zatruta-odra-co-wiadomo-w-sobote-13-sierpnia.html
     • marii51 TUŻ TUŻ I DO Szczecina 14.08.22, 18:26
      www.onet.pl/informacje/onetszczecin/toksyczna-fala-zbliza-sie-do-szczecina-dla-nas-to-wielka-tragedia/2zn865w,79cfc278
      • marii51 Re beczki.. ? 14.08.22, 18:39
       może to nakieruje pochodzenie trucizny?

       www.fakt.pl/wydarzenia/tajemnicze-beczki-wylowione-z-odry-znaleziono-je-w-czelinie-co-tam-jest/gzgh2yb#slide-1
       • marii51 posłanka zmieniła sie o 300 stopni juz pisowym t 14.08.22, 18:53


        W niedzielę 14 sierpnia minister KPRM Agnieszka Ścigaj była gościem programu "Kawa na Ławę" TVN24. Oprócz niej w programie udział wzięli: Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej, Michał Kamiński z Koalicji Polskiej, Joanna Mucha z Polski 2050 oraz Karol Karski z PiS.

        Ścigaj chwali Morawieckiego i atakuje opozycję
        - Zgadzam się z tym, że reakcja mogła być szybsza, gdyby nie brak kompetencji urzędników. Czy ona byłaby skuteczniejsza? Nie wiem. Konsekwencje zostały szybko wyciągnięte, co rzadko się zdarza - pochwaliła Agnieszka Ścigaj premiera Mateusza Morawieckiego.
        • marii51 ryb juz nie ma 15.08.22, 09:47
         TOnY RYB A GDYBY INACZEJ SIĘ STAŁO.E TRUCICIEL ZAWIADOMIŁBY .OSTRZEFŁ ,,
         WYŁAWIAJCIE RYBY NA POTĘGE Z Odry //ILE JEDZEBIA polacy zdowego mieliby zapasów .
         . a tak to zmarnowane .. nie ma juz .. na 15 lat najmn8ej bezrybie na ODRZE.....
         ~~~~~~~~~~~~~~~~~~zagadką jest?
         kto ukrywał od momentu wołania wędkarzy i posłanki PO ? ZE sLĄSKA .. ŻE DZIEJE SIE NA ZRECIE COŚ ZŁEGO !!!~~~~~~~~
         Jak poinformowała minister klimatu Anna Moskwa, próbki wody z Odry badane są w kraju i w zagranicznych laboratoriach. W tym momencie sprawdzana jest zawartość ewentualnych pestycydów, w najbliższych godzinach, jak zapowiedziała polityczka w czasie wspólnej konferencji ze swoją niemiecką odpowiedniczką Steffi Lemke, przebadanych zostanie 300 kolejnych wskaźników. Planowane są też sekcje ryb.

         ~PS podcas konferencjii .. o 3 tyg spożnionej oczywiscie..bo ukrywali !!!problem --ministra właściwie nie ma pojęcia co z tym wszystkim zrobić//// www.fakt.pl/wydarzenia/bedzie-sekcja-zwlok-ryb-minister-moskwa-zlozyla-obietnice-na-konferencji/tebxtbj
         • marii51 Re: ryb juz nie ma 15.08.22, 21:44
          Była rtęć czy nie? Jest komunikat polskich służb
          Badanie próbek wody z Odry granicznej po stronie polskiej w woj. lubuskim, prowadzone od 10 sierpnia w sposób ciągły, realizowane przez Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ, nie potwierdziło obecności rtęci – podał w poniedziałek Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Potwierdził jednak obecność rtęci w próbkach badanych po niemieckiej stronie.Tekst linku
          • marii51 Re: ryb juz nie ma 15.08.22, 21:52
           Katastrofa Odry w cieniu rządowych porachunków.
           Gdzie premier szuka winnych

           dy premier szuka winnych skażenia Odry i zaniechań wobec katastrofy, w rządzie znów wypływa spór między zwolennikami a przeciwnikami Morawieckiego. - Co z odpowiedzialnością wojewodów? - pytają ziobryści.
           - Uderzenie poszło w dwa resorty: infrastruktury i klimatu. Oba niechętne premierowi - pierwszym kieruje Andrzej Adamczyk kojarzony z poprzednią premier Beatą Szydło, w drugim przyczółek ma Solidarna Polska, która ma tam dwóch wiceministrów – analizuje nasz rządowy rozmówca.

           Piątek był dniem publicznych reakcji szefa rządu na opieszałość służb w związku z ekologiczną katastrofą Odry. Jeszcze przed południem nieoficjalnie słychać było w rządzie, że jakieś dymisje będą. Kilka godzin później osobiście ogłosił je premier. Na Facebooku napisał, że odwołuje Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka i szefa Wód Polskich Przemysława Dacę. Przyznał, że służby powinny zadziałać sprawniej i szybciej.
           • marii51 Re: ryb juz nie ma 16.08.22, 13:38
            SLUCHALAM WYWIADU Z PROFESOREM
            Pozwolenia na zrzucanie ścieków do rzek
            Dodaje, że zakłady przemysłowe od lat mają w Polsce przyzwolenie na uwalnianie do rzek dużej ilości substancji chemicznych. Traktują rzeki jak śmietnik, a nie żywe ekosystemy. – Instytucje powołane do kontrolowania nie radzą sobie i nie monitorują tego – podkreśla Skubała. Co gorsza, głosy naukowców są bagatelizowane, a instytucjami i jednostkami zajmującymi się ochroną środowiska kierują nie naukowcy, ale politycy! Osoby, które bagatelizują problem ochrony środowiska.

            Przyroda poddała się

            OD KILKU LAT trwają sadowe rozpoznania np pozbywającego się odpadow w kaliszu nadal nie jest osądzony i kilk ainych podobnych jest .. wyjasnia profesor Zieloni.. =brak kar .. nikt nie zabrania i trwają zanieczyszczania wod zrek !!www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/katastrofa-na-odrze-prof-piotr-skubala-z-uniwersytetu-slaskiego-o-przyczynach/tklz21n
            • mobic A Platforma chciała już obalić rząd 17.08.22, 12:25
             Przyczyna śnięcia ryb w Odrze wciąż pozostaje nieznana. Naukowcy z Niemiec zaczęli badać nowy trop w sprawie. Wskazują, że za katastrofę ekologiczną mogą być odpowiedzialne toksyczne algi.

             Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/kraj/news-skazenie-odry-niemieccy-naukowcy-badaja-nowy-trop,nId,6226175#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
             • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 17.08.22, 12:49
              Czym są algi?
              Algi, inaczej zwane glonami, są to samożywne organizmy o beztkankowej budowie, występujące głównie w środowiskach wodnych lub lądowych o wysokiej wilgotności. Posiadają niby-korzenie, którymi są przytwierdzone do podłoża oraz niby-łodygi i niby-liście pozwalające na pochłanianie wody i składników odżywczych. Wielkość glonów jest bardzo zróżnicowana i waha się od kilku milimetrów do nawet kilku metrów.

              A DLACZEGO ?takie wskazywane dla ludzi?

              Algi morskie – witaminy, minerały i substancje bioaktywne
              Algi morskie są bogate w witaminy, głównie witaminy C, D, E, witaminy z grupy B (B1, B2, B5, B6, B12) oraz karotenoidy stanowiące prowitaminę witaminy A. Wśród składników mineralnych obecnych w algach morskich należy wskazaćwww.cefarm24.pl/czytelnia/natura/algi-morskie-wlasciwosci-i-zastosowanie/
             • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 17.08.22, 12:51
              dzisiaj do kilku krajow wysłano probki wody z Odry
              może coś inni odkryją niż POLACY I Niemcy?
              • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 17.08.22, 13:01
               Przed katastrofą Odra była w dobrym stanie
               – Celem wyprawy była kompleksowa analiza stanu rzeki – mówi dr hab. Woźnica. – Odra była w dobrym stanie, byliśmy zachwyceni przyrodą. Widzieliśmy bobry, bieliki – wspomina naukowiec.

               Dodaje, że uczestnicy wyprawy co kilometr dokonywali pomiarów fizykochemicznych wody w rzece za pomocą sond zanurzeniowych. Teraz wyniki pomiarów mogą okazać się kluczowe, dla wyjaśnienia zagadki gwałtownego pomoru ryb w Odrze. Mierzono bowiem stężenie tlenu, chlorków, pH, przewodność i mętność wody. Pobrano próbki wody do analizy w laboratoriach.

               DR HAB WOZNICA
               WSKAZUJEDr hab Andrzej Woźnica ma trzy hipotezy, które mogły spowodować katastrofę na Odrze.

               To niekontrolowany zrzut ścieków.

               Zjawiska naturalne i rozwój sinic wywołany przez wysokie temperatury.

               Albo niski stan wód oraz nałożenie się wielu czynników w tym pogodowych, które uwolniły różne substancje chemiczne – osadzone przez lata na dnie rzeki.

               Naukowiec szykuje się do kolejnej ekspedycji, by zbadać rzekę po katastrofie.

               A WOJNA OSKARŻEN WZAJEMNYCH ROPETALA SIĘ ażaż
               www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/dr-hab-andrzej-woznica-ze-slaskiego-centrum-wody-w-katowicach-stawia-hipotezy-w/7x5k4tr
               • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 17.08.22, 13:11
                O JEST JUZ Po zwołaniu sztabu kryzysowego i pobraniu próbek wody znane są już wyniki jej badań. Nie wskazują one na zatrucie rzeki toksyczną substancją
                . Przyczyną śnięcia ryb w Nerze była prawdopodobnie tzw. przyducha.Od piątku do niedzieli z Neru wyłowiono w sumie około 250 kg martwych ryb
                Z informacji przekazanych w środę przez wojewodę wynika, że przyczyną śnięcia ryb nie były zanieczyszczenia chemiczne rzeki. W związku z tym zachodzi największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska tzw. przyduchy
                Wyniki badań, mogą budzić optymizm, jednak przypomnijmy, że wcześniej służby wojewody wskazywały na "ślady po oleistej substancji". A wędkarze łowiący na wielkopolskim odcinku Neru wspominali o śniętych rybach, pojawiających się już w weekend 6-7 sierpn
                Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu. Jeśli nie chcesz przegapić żadnych istotnych wiadomości — zapisz się na nasz newsletter
                • mobic Re: A Platforma chciała już obalić rząd 17.08.22, 15:03
                 Niemcy u siebie wykryli rtęć. Trzeba teraz ich pytać z kąd się wzięła rtęć po ich stronie?
                 • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 18.08.22, 05:45
                  Niemcy szybciej się odezwali im pojawił się w akcjii naz rzą d

                  i objawili,że wykryli rtęć ..
                  mobicu ?
                  chyba mamy wspólną ODRĘ NA ILUS TAM KILOMETRACH Z NIEMCAMI.. WSPOLNA WODA WSPÓLNE WYNIKI OCEN ZANIECZYSZCZEŃ
                  PODDUSZENIAOSTATNIO IM WYSZŁY.. i tak może nawet pozostanie ale w miejscach gdzie mniej wody na ODRZE ..A RYBY W TAKIEJ ILOŚCI NA CAŁEJ ODRZE
                  A NIE, ZLE NAPISAŁAM,, RYBY W PEWNYCH ODCINKACH oDRY ZGINĘŁY SMIERCIĄ NIEZNANĄ? ... NADAL NIE ZNANY..
                  • mobic Re: A Platforma chciała już obalić rząd 18.08.22, 07:34
                   Niezidentyfikowany jeszcze toksyczny gatunek alg mógł przyczynić się do masowego wyginięcia ryb w Odrze - podejrzewają naukowcy z berlińskiego Instytutu Leibniza na rzecz Ekologii Wód Słodkich i Rybołówstwa Śródlądowego Leibniza.
                   • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 18.08.22, 20:24
                    mobic??
                    co ty za propagande siejesz?nawet tv1 takiej wiadomosci nie
                    podaje,że TUSK CHCE RZAD ? BZDURA !! i WYSSAŁES Z PALCA?
                    dlaczego tu nie klikasz
                    tylko kolejny wątek? zakładasz? A PISZ GDZIE CI SIE PODOBA .. ?_
                    • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 19.08.22, 14:51
                     zmienia się wciąz .. trwają najróżniejsze badania teraz BRUSTNICE
                     Złote algi w Odrze. Minister Moskwa uspokaja, ale eksperci ostrzegają: To mogą być też bruzdnice
                     We wtorek pisaliśmy o podejrzeniach znanej lekarki w sprawie skażenia Odry. Dr Magdalena Cubała-Kucharska zgłosiła się do naszej redakcji z informacją o tym, że złożyła zawiadomienie na policję. Jej zdaniem za katastrofę ekologiczną i tony śniętych ryb mogą być odpowiedzialne mikroorganizmy. Jak się okazuje, odważna teoria lekarki może okazać się trafnym tropem.
                     1. Bruzdnice odpowiedzialne za masową śmierć ryb?
                     Pierwsze śnięte ryby zaobserwowano już 26 lipca w Lipkach, na granicy woj. opolskiego i dolnośląskiego. Do 3 lipca wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW) wyłowili osiem ton martwych ryb. W województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim wprowadzono zakaz wstępu do Odry.

                     Zobacz film: "Zatruta Odra. Gowin ujawnia, gdzie mogą być winni"Prowadzone są liczne badania, w tym dodatkowe sekcje ryb i badania behawioralne, badania dna rzeki i zdjęcia satelitarne. Zwrócono się także o badania w laboratoriach zagranicznych. Pierwsze hipotezy o skażeniu Odry związane były z węglowodorami aromatycznymi i cyklicznymi, toksycznym rozpuszczalnikiem oraz rtęcią.Tekst linku
                     • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 19.08.22, 17:23
                      ·
                      ⚠️ Przez Odrę przelała się fala zaniechań państwowych instytucji! To wniosek z kolejnych kontroli poselskich, które przeprowadziliśmy.
                      🔎 Podczas kontroli u Wojewody Zachodniopomorskiego okazało się, że pierwsze działania w Centrum Zarządzania Kryzysowego zostały podjęte dopiero 10 sierpnia. To dwa tygodnie po tym, kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o martwych rybach. Sztab kryzysowy został zwołany dopiero 12 sierpnia. Dlaczego nikt wcześniej nie reagował i nie ostrzegał? Przecież było wiadomo, że prędzej czy później ta trująca fala przypłynie do naszego regionu!
                      ❌️ W czasie kontroli wypłynął też na powierzchnie totalny brak współpracy i komunikacji pomiędzy instytucjami państwa. Do naszego regionalnego Centrum Zarządzania Kryzysowego trafiły informacje z województwa lubuskiego. Dlaczego nie było takich informacji wcześniej, kiedy katastrofa szalała w województwach południowej Polski? Gdyby służby zareagowały szybciej, może udałoby się zmniejszyć skutki tej tragedii.
                      ✅️ Jako opozycja nie pozwolimy, aby prawda o katastrofie ekologicznej na Odrze została ukryta gdzieś głęboko na dnie. Będziemy walczyć, abyście poznali rzetelne informacje w tej sprawie, a osoby odpowiedzialne za klęskę tych zaniechań poniosły konsekwencje.
                      #KatastrofaEkologiczna
                      • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 19.08.22, 17:50

                       powiedził i już a ilu takich samych jest politykow są w SEJMIE BO WYGRALI Z LISTY.. sejm to specyficzne miejsce pracy wciąz trzeba licZyć się z opozycją lub odwrotnie ale to normalne w świecie tez tak jest


                       Wpadka TVN z Tuskiem za kulisami. "Upiorna myśl" lidera PO o powrocie do Sejmu
                       TOMASZ PAJĄCZEK 42 minuty temu
                       Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
                       FACEBOOK
                       TWITTER
                       KOPIUJ LINK
                       — To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej — mówił dziś rano Donald Tusk na chwilę przed wejściem na antenę TVN24. Zakulisową rozmowę można było przypadkowo obejrzeć w aplikacji TVN24 GO.

                       REKLAMA


                       ‹ wróć
                       Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu. Jeśli nie chcesz przegapić żadnych istotnych wiadomości — zapisz się na nasz newsletter
                       Do zabawnej sytuacji doszło w piątek rano tuż przed emisją programu "Jeden na jeden" w TVN24. Gościem Agaty Adamek był lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Użytkownicy mobilnej aplikacji TVN24 GO mogli usłyszeć zakulisową rozmowę prowadzącej i byłego premiera tuż przed programem na żywo. Nie byli świadomi, że ich pozaantenowa rozmowa ujrzy światło dzienne.

                       Wpadkę TVN-u nagrała i przekazała Onetowi jedna z naszych czytelniczek. Sytuacja miała miejsce przed godz. 7.30, kilka chwil przed rozpoczęciem programu "Jeden na jeden", w którym prowadząca Agata Adamek miała rozmawiać z liderem PO Donaldem Tuskiem.

                       REKLAMA

                       Na nagraniu widzimy przez chwilę przygotowania do programu, po czym w aplikacji mobilnej TVN24 GO znika obraz, ale w dalszym ciągu słychać, co mówi prowadząca i były premier. Adamek ustala z zespołem realizującym program ostatnie szczegóły techniczne, prosi między innymi o "zegar", który pozwoli jej kontrolować płynący czas antenowy.

                       "Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować" – stwierdza w pewnym momencie lider PO.

                       "Że co?" – dopytuje prowadząca.

                       "Że będę musiał kandydować" – powtarza Tusk.

                       "Będzie musiał pan kandydować" – stwierdza Adamek.

                       "To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej (adres, przy którym znajduje się siedziba Sejmu – red.)" – mówi Tusk, a po kilku chwilach ciszy, jak gdyby nigdy nic, rozpoczyna się program na żywo.

                       Tusk ocenia działania władzy w sprawie Odry. "Oni sobie wychodzą i plują w twarz"
                       W trakcie programu Tusk odniósł się do katastrofy na Odrze i krytykował rząd PiS za nieudolne działania wokół ekologicznego kryzysu. — Niestety, wszystkie znaki na ziemi wskazują, że władza lekceważy i robi wszystko, aby coś ukryć. To trochę przypomina — tylko że w o wiele większej skali — aferę z respiratorami. Smród nie tylko śniętych ryb, ale smród wokół całej tej sprawy roznosi się po całej Polsce — powiedział.

                       Jednocześnie Tusk wskazał, że nie ma zamiaru obwiniać premiera i ministrów za fakt skażenia rzeki. — Tutaj potrzebne jest śledztwo i bardzo uczciwa analiza, kto doprowadził do tego, że życie w Odrze zamarło — stwierdził.

                       — Ludzie w trosce o Odrę nie zastanawiali się ani chwili, aby pomóc. Ta władza nawet nie powiedziała jednego słowa: dziękuje. Są insynuacje, że wędkarze nie pomagają, albo że to nie oni pierwsi mówili o śnięciu ryb — dodał.

                       — Myślę, że część tego gmatwania władz jest dlatego, że jeśli okaże się, że Odrę zatruła firma spółki skarbu państwa, będą potrzebne odszkodowania, i jeden do jednego — mówił lider Platformy Obywatelskiej.
                       • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 19.08.22, 18:13
                        Są od brudnej roboty. To do nich trafiają tony śniętych ryb z Odry

                        4

                        O tych biznesach na co dzień nie jest głośno. Branża utylizacyjna nie należy do tej grupy, o której często rozpisują się media. Katastrofa ekologiczna na Odrze pokazała jednak, jak wielkie ma ona znaczenie. I nie chodzi tu tylko o tak wyjątkowy przypadek, z jakim mamy do czynienia teraz, na drugiej co do wielkości rzece w Polsce.– Do tej pory zutylizowaliśmy około 70 ton śniętych ryb z Odry – mówi money.pl Dariusz Adamiak, prezes firmy Hetman, która utylizuje padłe zwierzęta i odpady pochodzenia zwierzęcego.

                        Spółka ma kilka oddziałów w całej Polsce, ryby z Odry są utylizowane w Spalarni Odpadów Zwierzęcych w miejscowości Golub-Dobrzyń, w województwie kujawsko-pomorskim.Tekst linku
                        • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 21.08.22, 13:04
                         platforma obalic rząd... ? z takimi nieobliczalnymi długami .. jakie zrad zrobił? obecnie !! przez 7 lat........ ale
                         RUTKOWSKI WKROCYŁ I JEST JUŻ WIEDZA CO I JAK...www.planeta.pl/Rozrywka/Skazenie-Odry.-Krzysztof-Rutkowski-wie-kto-zatrul-wode.-Ma-dowody-21-08-2022?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName......
                         • marii51 Re: A Platforma chciała już obalić rząd 21.08.22, 13:28
                          SKĄD TA SOL W RZECE?
                          W Odrze stwierdzono obecność złotych alg, które mogły doprowadzić do masowego śnięcia ryb w rzece. Ale skąd w słodkowodnej rzece toksyczne organizmy, których zakwit możliwy jest wyłącznie w wodach słonych? Ekspert ochrony środowiska ma swoją teorię. Wskazuje na zasolone wody pokopalniane z przemysłu wydobywczego.

                          ````````````````````Obecność złotych alg w Odrze budzi jednak pytania. Zakwitają one bowiem wyłącznie w wodach słonych i w Polsce dotąd nie były stwierdzane. Skąd więc wzięły się w słodkowodnej Odrze? Przypomnijmy, że zanim w rzece wykryto złote algi, Ministerstwo Kultury i Środowiska informowało o dużym poziomie zasolenia wody. Ekspert ochrony środowiska z WFF Polska Piotr Nieznański opowiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" o możliwym źródle zakwitu złotych alg.Tekst linku
                         • marii51 Jak powstało imperium Wód Polskich 22.08.22, 09:36
                          Jak powstało imperium Wód Polskich.

                          "PiS marzył o instytucji bogatej i władczej"Na początku sierpnia, gdy już trwała ekologiczna hekatomba na Odrze, Wody Polskie w tej sprawie milczały. Rozpisały za to przetarg na najem dziesięciu aut na 36 miesięcy
                          Przemysław Daca, magister inżynier ochrony środowiska i były już szef PiS-owskiego kolosa Wody Polskie, zapewne nie przypuszczał, że polegnie z powodu śniętych ryb.

                          Brał posadę, by stać na straży „ochrony jakości zasobów wodnych", pozował w mundurze, gorąco zachęcał do pracy w terenie. Tymczasem o katastrofie na Odrze dowiedział się dzięki wędkarzom.

                          - Pierwsza fala śniętych ryb pojawiła się na Kanale Gliwickim 17 marca - opowiada „Wyborczej" poseł KO Michał Szczerba, który razem z posłem Dariuszem Jońskim próbowali skontrolować Wody Polskie. – W marcu po prostu odłowili śnięte ryby, zutylizowali, uznali, że zabiła je przyducha. Zdarzenie nazwali „incydentami". wyborcza.pl/7,75398,28813200,jak-powstalo-imperium-wod-polskich-pis-marzyl-o-instytucji.html
                         • marii51 Re: Jak powstało imperium Wód Polskich 22.08.22, 09:55
                          "Fakt" sprawdził, gdzie zawożone są ma
                          rtwe ryby z Odry.
                          To są tony mięsa. Co się z nim dzieje?
                          "Fakt" sprawdził, co się dzieje z dziesiątkami ton martwych ryb wyłowionych z Odry. Trafiają one do spalarni odpadów zwierzęcych we wsi Olszówka pod Golubiem-Dobrzyniem (woj. kujawsko-pomorskie). – Transporty pokonują kilkaset kilometrów. Cała operacja odbywa się bezpiecznie – zapewnia szef zakładu.www.fakt.pl/wydarzenia/spalarnia-ryb-z-odry-tu-spalono-juz-wiele-ton-skazonych-zwierzat-z-rzeki/s1qgvpz
                         • marii51 Re: Jak powstało imperium Wód Polskich 22.08.22, 19:17
                          my tu sobie piszemy .. róznie
                          Ale co przezywaja ludze mieskajacy nad ODRĄ

                          Mieszkanka nadoodrzańskiej miejscowości o objawach,
                          które zauważyła u siebie i bliskich po kontakcie z wodą tragedie ..
                          nie wolmo było dopuscic lekcewazyc brali sowite pensje i siedzieli za biurkiem nie pilnowali nie spr co dzieje sie jakie nadodrzanskie zakłady prcy spuszczali do rzeki swoje odpady...

                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,28819224,odra-niemcy-zaskoczone-reakcja-polski-na-wyniki-badan-godne.html
                         • marii51 wędkazre jak mogliśie yc lepsiod rzadu... 24.08.22, 21:10
                          Nieoficjalnie:
                          Rząd chce odebrać Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu zarządzanie Odrą. "Jakim prawem?"


                          Polski Związek Wędkarski ma przestać zarządzać Odrą -
                          dowiedziała się nieoficjalnie stacja RMF FM.
                          Taka decyzja - na razie niepotwierdzona - oznaczałaby, że związek nie będzie mógł prowadzić odłowów ryb, zarybień, nie będzie mógł budować sztucznych tarlisk czy wydawać zgód na zawody wędkarskie. Nowym zarządcą rzeki miałyby zostać Wody Polskie.
                          `````````````````wędkarze bęą wszyscy ciągani po sąąch tak min spraw zapowiedzial !!!a dlaczego???? kto a was wie?
                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28827099,rmf-fm-polski-zwiazek-wedkarski-przestanie-zarzadzac-odra.html
                         • marii51 Re: wędkazre jak mogliśie yc lepsiod rzadu... 27.08.22, 09:37
                          https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/298990510_3394014400827359_4154389877710084054_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=0BHBblzBUGUAX_j2d7M&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=00_AT-RwKQm9DEf4g9Ioe3TwCUK-Q1SWij-SRb00QRpnYFGhQ&oe=630FA8FE
                         • marii51 Re: wędkazre jak mogliśie yc lepsiod rzadu... 27.08.22, 16:34
                          takich jak ww amy mądrych polityków....
                          to nie jest jeszce takie najgorsze,,,,,,,,, najbardziej złe jest to,że wszyscy ktozry pierwsi zauważyli juz w marcu sniete ryby..
                          zostaną przez obecny zrad wezwani do sądowych wyjasnień.... co w naszym kraju się dzieje ..pojęcie ludzkie nie ma juz granic całkowicie!!!
                         • marii51 Re: wędkazre jak mogliśie yc lepsiod rzadu... 28.08.22, 07:18
                          Zrzut ścieków do rzeki Bukowa, czyli nadal? bo bezkarnosc?

                          która na wysokości dzielnicy Pomorzany wpada do Odry. Byliśmy na miejscu. Mamy zdjęcia i film. Na miejsce wysłana została Inspekcja Ochrony Środowiska.
                          O cuchnącym ścieku, jakim stała się niewielka rzeka Bukowa przecinająca Bezrzecze, Gumieńce i fragment Pomorzan, zaalarmowali w sobotę rano mieszkańcy Gumieniec. Bukowa jest tu najbardziej dostępna. Przepływa obok parku przy ul. Przygodnej. Zdjęcia zamieszczone w grupie „Gumieńce" na Facebooku nie pozostawiały wątpliwości. Woda zmieniła się w breję.

                          Bukowa zamieniła się w ściek
                          Bukowa podlega pod Wody Polskie. Stąd też mieszkańcy od razu zaczęli wywoływać do odpowiedzi Marka Duklanowskiego, dyrektora Wód Polskich w Szczecinie. Zrobiła to też szczecińska radna Dominika Jackowski, mieszkanka Gumieniec. Zamieszczając zdjęcia zanieczyszczonej Bukowej, napisała:szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,28837424,ktos-zatrul-doplyw-odry-w-szczecinie-smrod-w-zachodniej-czesci.html?_gl=1*rrqor5*_gcl_aw*R0NMLjE2NjE0MDYzODcuQ2p3S0NBandtSmVZQmhBd0Vpd0FYbGcwQWN4V25Yd2p0NUF6SGxzb1FMX0gtZUtjTXZrVHY0T0RKNUExTk9MTzZ3Q3A1QVUyRC1KSkhCb0NiWmNRQXZEX0J3RQ..&_ga=2.99736984.709309346.1661663742-183598088.1582403348&_gac=1.152258379.1661406388.CjwKCAjwmJeYBhAwEiwAXlg0AcxWnXwjt5AzHlsoQL_H-eKcMvkTv4ODJ5A1NOLO6wCp5AU2D-JJHBoCbZcQAvD_BwE#S.TD-K.C-B.1-L.1.duzy
                         • marii51 Re: wędkazre jak mogliśie yc lepsiod rzadu... 12.09.22, 13:49
                          To będzie tak, że okaże się iż winowajca wskazany okaże się w gąszczu przepisów i niekompetencji - niewinny. Sam siebie wskaże i odbierze nasze pieniądze jako zasłużoną nagrodę od premiera.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka