Dodaj do ulubionych

Skad sa nasze nicki?

17.04.12, 16:51
Przed chwila natknalem sie na fotke statku o nazwie Yoma. Ciekawe czy nick naszej Yomy ma cos wspolnego ze statkiem smile? www.wrecksite.eu/wreck.aspx?58548

Moj nick powstal na postawie ksiazki "wyprawa kon tiki", a Wasze?
Obserwuj wątek
    • yoma Re: Skad sa nasze nicki? 17.04.12, 16:56
      O jaki super, tego nie znałam, dzięki smile Jest firma handlująca napojami, jest wiolonczelista Yo Yo-Ma... a nick pochodzi od moich dwojga imion i taką ksywkę miałam w liceum. Przez Y, bo przez J się bardzo szybko robiła dżoma i dżuma.
      • kontik_71 Re: Skad sa nasze nicki? 17.04.12, 17:03
        Nie, statek jest statkiem chyba, ze zostanie przejety przez marynarke wojenna i uzyska status jednostki pomocniczej, na przyklad transportowca. jesli jest tylko wypozyczona to nadal jest statkiem.
        Dotknelas moj "bolacy punkt", okrutnie mnie denerwuje uzywanie slowa statek i okret zamiennie. A gdy to sie dzieje np na National Geographic to jest juz tragedia. uncertain

Ciesze sie, ze jeszcze ktos sie zastanawia nad terminologia smile
        • yoma Re: Skad sa nasze nicki? 17.04.12, 17:09
          Zgoda, i zawsze bardzo pracowicie odróżniałam statek od okrętu, a teraz dzięki tobie smile dostałam zagwozdki. Ale jak "Yoma" przewoziła wojsko i szła w konwoju, to chyba była jednostką pomocniczą?
          • kontik_71 Re: Skad sa nasze nicki? 18.04.12, 09:11
            Nie, nie byla. System konwojowania polega tylko na ochronie cywilnych jednostek przez okrety marynarki. Rownie dobrze, Yoma mogla sobie plywac samopas i dac sie upolowac samotnie na srodku oceanu. smile
    • wadera3 Re: Skad sa nasze nicki? 17.04.12, 20:23
      Jestem zodiakalnym (paskudnym) skorpionem, podobno przyjaznym dla mojego znaku zwierzęciem jest wilk i pantera.
      A, że psy(więc i wilki) darzę wyjątkowym sentymentem, to wadera - trójka, bez powodu. Chyba już były dwie waderywink
      Panterę mam w domu(moja czarna Mamba), więc wszystko gra.
        • barba50 Re: Skad sa nasze nicki? 17.04.12, 22:56
          Też jestem zodiakalnym Skorpionem, z nickiem nie ma to nic wspólnego. Pamiętam swój pierwszy kontakt z forum na gazecie (to był w ogóle mój pierwszy internetowy raz), kazano mi podać login, nie bardzo wiedziałam o co chodzi, skojarzyłam, że mam się jakoś nazwać, od imienia krótko barba, no i oczywiście było zajęte. Dodałam 50, ale nie będę Wam ujawniać czy jest to mój wiek, rok urodzenia czy numer mieszkania suspicious
          • saga55-5 Re: Skad sa nasze nicki? 17.04.12, 23:26
            No nieźle !!!
            Ja też skorpionica wink a nick........... ? veny twórczej nie miałam, popatrzyłam po kuchni, akurat stała szklanka z logo Sagi. Saga była już zajęta więc kombinowałam i wyszło, jak wyszło.
            Też bym ten nick sobie zmieniła, ale w sumie jaka to różnica prawda ?
            • agnes-05 Re: Skad sa nasze nicki? 17.04.12, 23:41
              Ja tez nic oryginalnego, ot moje imię w wersji zagranicznej i piątka- przynosi mi szczęście ( tak przynajmniej naiwnie wierzę).
              Ale przyznam Wam się, że mam jeszcze inny nick na gazeta.pl, używam czasami na innych forach, choć ostatnio to w ogóle na fora brak czasu.((
    • babcia47 Re: Skad sa nasze nicki? 18.04.12, 11:04
      mój chyba łatwo zgadnąć..gdy na "dzień dobry", po przyjeździe z wizytą, moje młode przywitały mnie "cześć babcia" poleciałam na net poszukać co w hodowaniu najmłodszych młodych zmieniło się od czasów gdy ich ojciec się urodził, zreszta synowa prosiła, bo pisała akurat pracę magisterską i sama nie miała czasu. Mój tradycyjny nick był zajęty na gazecie, to poszłam na skróty, wrzuciłam babcia i numerki (ówczesny wiek)..tak dorobiłam się drugiego tradycyjnego nicka wink
    • fajnykotek Re: Skad sa nasze nicki? 19.04.12, 08:49
      Ja chciałam koniecznie mieć "koci" nick, ale wszystkie które mi przychodziły do głowy były już zajęte. I tak siedziałam i dumałam i doszłam do wniosku, że właściwie to całkiem fajny ze mnie kotek suspicious wink.
    • pzkpfw-vi-b-konigstiger Re: Skad sa nasze nicki? 19.04.12, 23:18
      oj... trudno wytłumaczyć...
      poprzedni był siamese67, bo miałam syjamskiego (no, prawie) kota i od mojego rocznika
      ale splot wydarzeń spowodował, że już nie chciałam być jak łagodny kiciuś
      no i... zostałam czymś większym - ciężkim czołgiem pancernym, a kocistość nicka została, bo Tiger to wszakże kot big_grin
      czemu akurat niemiecki czołg? a bo faceci mojego życia składali modele big_grin
      marzeniem jednego eksa było zrobić model właśnie tego Tygrysa, i to z wieżyczką Henschla, nie Porsche
    • zew-is Re: Skad sa nasze nicki? 25.04.12, 12:01
      mój bardzo oryginalnie od imienia i pierwszej litery nazwiska smile 'z' z przodu dla kamuflażu big_grin niestety udało mi się pomylić i wyszło 'is' na końcu smile w różnych formach stosuję go od 99 roku.
    • princesswhitewolf Re: Skad sa nasze nicki? 25.04.12, 12:31
      Jak zakladalam nicka to w TV lecialy jakies popluczyny po Pocahontas czyli o jakiejs ksiezniczce Indianskiej ( tak jakby indiane mieli ksiezniczki -lol smile)) jaka chodzila z bialym wilkiem.

No a potem juz zostalosad i teraz mnie za jakas nadeta ksiezniczke niektorzy maja, ale co zrobic jak moderuje na tym nicku tu i tam. Zostane juz na tym nicku i juz.

To niesamowite jakie wnioski moga wywolac nicki, no nie?
        • noirdesir2 Re: Skad sa nasze nicki? 06.05.12, 22:48
          noirdesir2 zawitała na poczekajkę smile
          mój nick wziął się z fascynacji językiem francuskim i zespołem Noir Desir, który kilka lat temu niestety "wsławił się" karygodnym uczynkiem wokalisty (pobicie ze skutkiem śmiertelnym francuskiej aktorki M. Trintignant). uczynek uczynkiem, nick pozostał, miłość do muzyki również. dwójeczka to tylko dla odróżnienia od podobnych nicków.
    • jerrykot1 Re: Skad sa nasze nicki? 08.05.12, 18:42
      Bez polotusmile Jerry to imię mojego kota, a numerek dała mi gazetasmile Nie zmieniam, bo już 8 lat pod tym nickiem się kręcę....chociaż w poczcie służbowej śmiesznie to wyglądało. Ale teraz to mi to lottowink
    • miriam_73 Re: Skad sa nasze nicki? 08.05.12, 22:27
      Od dawien dawna cierpię na fascynację hebrajszczyzną i jakoś tak wyszło, że podoba mi się kilka imion. Stanęło na Miriam i od 20 lat, czyli odkąd założyłam pierwsze konto mailowe używam tego nicka. 73 to rocznik smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka