Dodaj do ulubionych

O miłości wszelakiej:

09.04.10, 20:48
"Miłość to mistrz nie lada,
ona w jednej chwili czyni z nas
coś czym przedtem nigdyśmy nie byli,
nieraz w naturze w sposób niesłychany
nauki jej sprawiają zupełne przemiany,
jednym tchnieniem potężna ta władza
jakby cudem na innych ludzi nas przeradza,
z jej woli wraz się skąpy robi rozrzutnikiem,
tchórz rycerzem, gbur prosty - czułym zalotnikiem,
najbardziej tępej duszy ona daje ostrze,
i nagłą bystrość wlewa w pojęcia najprostsze" /Molier/
Obserwuj wątek
    • tropem_misia1 Re: O miłości wszelakiej: 09.04.10, 21:02
      Kolor mojego serca

      Rozdanie kart, to dla niego medytacja
      A ci co grają nigdy nie odgadną że
      Ten grosz co zgarnia - marna satysfakcja
      Uznanie, podziw – też nie liczą się
      Rozdaje karty, żeby w końcu znać odpowiedź
      Pojąć zaklętą geometrię szans
      Ukryte prawo liczb, prawdopodobieństw
      Numery rządzą tutaj - koniec, pas

      Ja wiem, że Piki dla żołnierza znaczą miecze
      Ja wiem, że Trefle to wojennej broni znak
      Ja wiem, że Karo znaczą forsę w owym Świecie
      Lecz moje serce całkiem inny kolor ma.

      On może wyjść waletem karo
      Położyć damę pik i nęcić
      Lub ukryć króla w dłoni – to nie czary
      Chwilowy zanik pamięci

      Ja wiem, że Piki dla żołnierza znaczą miecze
      Ja wiem, że Trefle to wojennej broni znak
      Ja wiem, że Karo znaczą forsę w owym Świecie
      Lecz moje serce całkiem inny kolor ma.

      Jeśli mówiłem, że Cię kocham
      Pewnie myślałaś – coś nie tak
      Nie zmieniam masek jak krawatów
      Ta maska to (jest) moja twarz.

      Cóż, ci co mówią nic nie wiedzą
      Lecz wnet poznają gry tej koszt
      Szczęście swe trwoniąc bez potrzeby
      lub w strachu tracąc los

      Ja wiem, że Piki dla żołnierza znaczą miecze
      Ja wiem, że Trefle to wojennej broni znak
      Ja wiem, że Karo znaczą forsę w owym Świecie
      Lecz moje serce całkiem inny kolor ma.
      • tropem_misia1 Re: O wszelakiej: 10.04.10, 09:13
        https://www.zabawneobrazki.pl/obrazki/kot-pies-milosc.jpg
        • ave.duce Re: O wszelakiej: 11.04.10, 18:00
          https://www.glogster.com/media/1/4/48/49/4484974.jpg

          :p
          • tropem_misia1 Re: O wszelakiej: 13.04.10, 05:45
            https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/qa/hj/gpek/8wk9RNVEVIx7ZEpOBX.jpg
    • tropem_misia1 Re: O miłości wszelakiej: 14.04.10, 06:00
      https://www.nature-gifts.com/graphics/1310-flower-pictures-monarch-l.jpg
    • tropem_misia1 [ Oscar Wilde ] 15.04.10, 06:16
      Ludzie, którzy kochają w życiu tylko raz, to w rzeczywistości istoty puste. To co uchodzi w ich pojęciu za wierność i uczciwość, jest albo siłą przyzwyczajenia, albo imaginacją.

      • ave.duce No nie wiem ;) 15.04.10, 18:12
        Wszak >

        https://www.coe.ba/images/stories/all2.jpg

        :p
        • invalid.cursor Pomiając "wszak" pozdrawiam. 15.04.10, 19:55
          z.z.
          • tropem_misia1 invalid.cursor 16.04.10, 06:13
            tajemnicze don Pedro?
            • trusiaa Re: invalid.cursor 16.04.10, 10:36
              Zioło nasze, Zielone
              A dlaczego w przebranku inkoguto? smile


              https://www.jewcy.com/files/images/COCK-BLOCK_GREEN-SMALL_1.img_assist_custom.jpg
              • ave.duce Re: invalid.cursor 16.04.10, 17:02
                Proszę nie najeżdżać na invalid/kę cursor/em! wink

                :p
                • trusiaa O miłości wszelakiej: 21.04.10, 18:13
                  Nie wszystko jest tym, czym się być wydaje.

                  https://blog.zatista.com/wp-content/uploads/2009/09/go-original2-299x400.jpg
                  • blind_as_a_bat Re: O miłości wszelakiej: 21.04.10, 23:06
                    https://www.picturesof.net/_images/a_funny_bat_royalty_free_080907-144109-560018.jpg

                    https://www.stellasmagazine.com/img/bizarre-and-odd/odd-animals/odd-animals04.jpg
                    • blind_as_a_bat Re: O miłości wszelakiej: 24.04.10, 00:12
                      El murciélago no tiene quien le escriba sad
                      • trusiaa Re: O miłości wszelakiej: 24.04.10, 06:57
                        El lápiz sólo escribe sombras de palabras...

                        https://www.stockphotopro.com/photo-thumbs-2/AJ0RWJ.jpg
                        • blind_as_a_bat Re: O miłości wszelakiej: 26.04.10, 01:08
                          https://www.picturesof.net/_images/a_funny_bat_royalty_free_080907-144109-560018.jpg

                          Le saluda efectuosamente su atento S.S. smile
                          • trusiaa Re: O miłości wszelakiej: 26.04.10, 09:38
                            Le saluda efectuosamente su atento S.S.


                            Hmmm... dziękuję, wzajemnie smile

                            (i pomyślałby kto, że znam hiszpański... nie znam otóż, ale kumam smile))


                            https://assets.aarp.org/www.aarp.org_/cs/fun/bunny_and_frog_j_spencer.jpg
                            • blind_as_a_bat Re: O miłości wszelakiej: 29.04.10, 04:24
                              https://www.picturesof.net/_images/a_funny_bat_royalty_free_080907-144109-560018.jpg

                              Kum/k/anie dobre jest smile
                • baba.z.meliny Re: invalid.cursor 22.04.10, 06:41
                  ave.duce napisała:

                  Dziękuję Ave za obronę. Co prawda mam pewne wątpliwości co do intencji, bo
                  nienajżdżanie kursorem może oznaczać niebyt forumowy tongue_out
                  Ewentualny niebyt forumowy nie jest niczym strasznym-forumowanie już mnie trochę
                  zmęczyło, niemniej jednak jeszcze raz dziękuję wink

                  > Proszę nie najeżdżać na invalid/kę cursor/em! wink
                  >
                  > :p
                  • ave.duce A ja broniłam tej morderczej inwalidki! Babo, babo 22.04.10, 11:23
                    Baba, Baba?
                    Abba, Abba!

                    Ty żyjesz! Spotkamy się na tamtym świecie...

                    www.youtube.com/watch?v=Flochkka3mo
                    :p
                    • invalid.cursor Bo Ty Wodzowa dziwna jesteś! 22.04.10, 15:27
                      Albo meliniary, albo ziółka. A inwalidek to już nie lubiszsad
                      Chlip chlip...
                      • ave.duce Kursujących w te i we wte? 24.04.10, 09:12
                        No dobra, już nie chlipaj smile

                        :p
                        • invalid.cursor Re: Kursujących w te i we wte? 24.04.10, 09:21
                          ave.duce napisała:

                          > No dobra, już nie chlipaj smile
                          >
                          > :p
                          Aż tak bardzo w te i we wte to chyba nie. Ostatnio znacząco ograniczyłam kursy.

                          Nie chlipam smile
                          • ave.duce To very! 26.04.10, 10:04
                            Trza się oszczędzać na zaś wink Nigdy nie wiadomo.

                            :p
              • baba.z.meliny Re: invalid.cursor 22.04.10, 06:37
                trusiaa napisała:

                Dlatego Trusiu, że zioło zostało spalone, a popiół pisać nie potrafi.
                Kiedyś pisałam tutaj o "invalidce", to nie jest tajemnica.

                > Zioło nasze, Zielone
                > A dlaczego w przebranku inkoguto? smile
                >
                >
                > https://www.jewcy.com/files/images/COCK-BLOCK_GREEN-SMALL_1.img_assist_cust
> om.jpg
            • baba.z.meliny Re: invalid.cursor 22.04.10, 06:42
              tropem_misia1 napisała:

              > tajemnicze don Pedro?

              Pozdrawiam smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka