p.a.d.a.l.c.o.w.a 20.08.11, 15:21 nie chcę posłużyć się j. niemieckim - pisząc słowo "wódz", .....wyszłoby zbyt dookreślone;) W każdym razie "wodzu (<- prowadź !!!! )" w szczytowej formie, pluje jadem, aż z eteru dolatuje a z ekranu kapie. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
olga_w_ogrodzie Re: mały wódz "na toku" 20.08.11, 15:53 ja już nie mogę. nie słucham go. wczoraj tylko dziubas owego widziałam przez moment z uśmiechem pobłażliwo-kpiącym, gdy mu premier prawdę o salwowaniu się ucieczką rzekł był. Odpowiedz Link
gat45 Re: mały wódz "na toku" 20.08.11, 16:38 Salwowanie się ucieczką... To mi przypomina karierę Pana Sienkiewiczowskich cytatów z dzieł o wartości... jakby to powiedzieć... względnej. "Moralność Kalego" już mnie nawet nie wyprowadza z równowagi. "Kończ waść, wstydu oszczędź" - żadna debata sejmowa bez tego okrzyku Kmicica obejść się nie może. A propos, wszyscy użytkownicy wspomnianego cytatu zdają się zapominać, że to pokonany Kmicic prosi, żeby jemu wstydu oszczędzić. No ale przecież nie można wymagać za wiele. Teraz czekam z biciem serca, kto się ośmieli zastąpić "salwowanie się ucieczką" przez "sromotne tyłu podanie". Źródło to samo. Odpowiedz Link
olga_w_ogrodzie Re: mały wódz "na toku" 20.08.11, 21:15 no cóż. nie dość, że, jak stwierdzasz, użyłam określenia sienkiewiczowskiego, którego dzieła, wg Ciebie, są wartości względnej, to nawet nie wiedziałam, że to jego określenie. zatem pewno podwójna beznadzieja. bywa. Odpowiedz Link
gat45 Przepraszam, Olgo, ale Twoje słowa 21.08.11, 09:25 wywołały we mnie zgrzyt zębów, pochodzący jeszcze z dnia poprzedniego i z kolejnego "kończ waść" w ustach któregoś z posłów PiS. Cóż, nauczka - nie należy słuchać debat sejmowych Bardzo przepraszam, że Cię uraziłam, bardzo głupio wyszło. Odpowiedz Link
p.a.d.a.l.c.o.w.a Re: Przepraszam, Olgo, ale Twoje słowa 21.08.11, 14:29 Kmicic - mówiąc ową frazę " kończ waść, wstydu oszczędź " miał oczywiście na myśli swój wstyd, którego sobie , w sytuacji pojedynku który właśnie przegrywał - dopraszał się sobie oszczędzić. Pis-członki szermują tym powiedzonkiem - sensu jego nie znając, albo go nie pojmując. Chyba, że ??.....jednak rozumieją prawidłowo i dopraszają się, aby im właśnie oszczędzić pogrążania się we wstydzie. PS. a teraz równie pięknie głuszcuje/ tokuje pan Jabłuszko_Napieralski Co za piękna katastrofa to będzie !!! - koalicja PiS-SLD. Odpowiedz Link
wanda43 Re: mały wódz "na toku" 20.08.11, 18:54 Jak tylko ta franca w tv, to moj pies ma radoche, wychodzimy na spacer do lasu. Efektem pies wybiegany i juz 5 sloiczkow w occie. Oby tak dalej! Odpowiedz Link
dupetek Re: mały wódz "na toku" 20.08.11, 19:22 Zazdroszczę Ci! Dwie ostatnie niedziele spędziłem w lesie i wyniki mizerne. Las obok mnie jest na gliniastym podłożu z taką strugą po środku. Wszystko stoi w wodzie-bagno! Tylko na wzniesieniach pojedyncze grzyby znajdowałem. Oczywiście w sąsiednich lasach (na piachach) były grzyby, ale aż tak ambitny żeby wyprawy dalsze robić, to ja już nie jestem. Odpowiedz Link
zgred.polarny Mikrowódz potrafi tylko tokować 20.08.11, 21:23 niczem głuszec:/ Robi co potrafi:P Odpowiedz Link
p.a.d.a.l.c.o.w.a FullServis 20.08.11, 22:04 wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/5,80293,10145083,_Tajemnicza_brunetka___agent_Tomek_i_Nelli_Rokita.html?i=1 Odpowiedz Link
dupetek :)) 21.08.11, 10:23 Gdy pierwszy raz zobaczyłem tytuł wątku, to odczytałemł: mały wódz "na tŁoku". Jakoś dziwnie cały czas mi to powraca, gdy tu zaglądam:) Odpowiedz Link
lumpior Wielka to persona./kurdupelska/. 21.08.11, 12:58 sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs347.ash2/62780_104432859621143_100001632885179_34402_1182574_n.jpg img441.imageshack.us/img441/6733/lustro.jpg Odpowiedz Link
p.a.d.a.l.c.o.w.a Re: :)) 21.08.11, 14:16 szło mi o to, że tokuje = jest na toku,... jako ten głuszec, - co ładnie uzupełnił Polarny ( zgred ) Odpowiedz Link