Dodaj do ulubionych

Pielęgniarki:

IP: *.szczecin.mm.pl 27.10.04, 16:24
Jeśli w Warszawie pielęgniarka zarabia 6000,- to strajkując (słynna
ustawa"203") były bardzo bezczelne. Niech zgłosi się pielęgniarka z W-wy
zarabiająca jak podano 6000,-!!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Piguła Re: Pielęgniarki: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.04, 08:39
      Nie zgadzam się, ani ze średnimi zarobkami w Warszawie, ani z komentarzem p.
      Agaty Purzyc z Grafton.
      Średnia zarobków sugeruje, że są osoby które zarabiają b. dużo i są takie,
      które zarabiają mało. Ale żeby srednia zarobków wypadła 6 tys. to tych
      zarabiających dużo winnam pracując z nimi w W-wie chociaż część spotkać, czy
      też o nich słyszeć. Jest to niewiarygodna średnia. Myślę, że łatwiej by było
      uwierzyć w cyfrę bez jednego zera, czyli 600 zł.
      Natomiast znam ocenę pracy polskich pielegniarek w krajach UE diametralnie inną
      niż ta zacytowana pod artykułem i wiem, że ubiegają się o polskie pielegniarki
      przedstawiciele firm posredniczących w jej załatwieniu. W ich ocenie Polki są
      dużo lepsze merytorycznie, delikatniejsze, cierpliwsze od np Czeszek.
      Jeżeli więc wszystkie dane z tej publikacji są tak wiarygodne to chyba zmienię
      gazetę.
      • Gość: McM Re: Pielęgniarki: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.04, 10:07
        Ciekawym jest to, że średnie zarobki w Warszawie dotyczące pielegniarek i
        profesorów pracujących na wyższych uczelniach są na takim samym poziomie tj.
        6000 zł.Przypadek, czy po prostu taka okrągła cyfra pasuje do stolicy.
        Zdumiewa też kometarz p. Agaty Purzyc.Mam inną opinię o polskich pielegniarkach
        pracujących w krajach UE. Dlatego też zastanawiam się nad celem akurat tak
        napisanego komentarza.Rozumiem, iż trzeba zrobić wszystko, aby pielegniarki
        zostały w Polsce, ale chyba nie tędy droga. Następnym krajem po Węgrzech i
        Czechach, który z nami przystąpił 1 maja do UE, a mianowicie Estonia podjął już
        też decyzje o 50 % wzroście płac białego personelu m.in. i pielegniarek. I na
        podobny kierunek działań (nadany przez rząd RP) oczekują polskie pielegniarki.
        W rankingach zaufania do zawodów pielegniarki są na drugim miejscu za
        nauczycielami akademickimi, ale tego faktu nie można rozciągać na uposazenia.
    • Gość: Aga29 Re: Pielęgniarki: IP: *.aster.pl / *.aster.pl 04.11.04, 21:40
      Jestem oburzona !!! Jestem pielęgniarką własnie pracującą w Warszawie i
      zapewniam, iż moje zarobki są 5 krotnie niższe od tych podanych w artykule.
      Zakłądam przy tym że kwota 6000 zł ( wyssana z palca ) jest ewentualnie kwotą
      brutto. Jeśli zas nie to róznica powiększa się jeszcze bardziej. Zastanawiam
      się skąd autorka artykułu wzięła taką kwotę ???????
        • Gość: iwona Re: Pielęgniarki: IP: *.tinet / *.tinet.pl 30.11.04, 07:35
          pracuje w Poznaniu jako pielegniarka mam wyższe wykształcenie i zarabiam 820 zł
          na ręke i jestem oburzona wypisywaniem bzdur że zarabiamy po 6000zł. Byc moze
          jet tak że ta pielęgniarka pracuje zagranicą i dlatego tyle zarabia. W grudniu
          jadę na rozmowę z zagranicznym pracodawcą i zachęcam wszystkich wyjeżdżajcie z
          tąd po perspektywa emerytuty w Polsce za 600 zł nie jest kusząca.Pozdrawiam
        • pia.ed PENSJA zawsze BRUTTO 30.11.04, 07:44
          Na calym swiecie podaje sie zawsze zarobki BRUTTO.
          Jesli przyjac, ze w niektorych krajach podatek jest 35-40% to i na zachodzie
          tak fantastycznie nie jest!
          Nie wiem skad w Polsce tendencja do pomniejszania swych zarobkow?
          Znajomy od swego zarobku odlicza nawet koszty biletu miesiecznego!
          Nikomu na Zachodzie takie cos nie przyszloby do glowy...
          Natomiast trzynastej pensji (w Polsce), tam gdzie taka jest, jakos nikt nie
          wspomina.
          Na Zachodzie najczesciej podaje sie dochod ROCZNY brutto, a kazdy kto chce
          ssie dowiedziec ile to bedzie na miesiac, sam sobie oblicza.
          • pia.ed Do Jerry - jak czytasz? 30.11.04, 07:55
            JERRY,cos zle z twoja umiejetnoscia zrozumienia tekstu!
            Szesc tysiecy BRUTTO zarabia jedyna w Warszawie pielegniarka, z wielka
            odpowiedzialnoscia. Pracuje 60 godzin w tygodniu zamiast 40.
            Przy wysokiej stawce podstawowej godziny dyzuru placone 50% czy 100% beda
            oczywiscie odpowiednio wyzsze.
            Ona prawdopodobnie nie brala udzilu w strajku, bo nie miala na to czasu...
            I na pewno nie czyta Twojej wypowiedzi!

"Jeśli w Warszawie pielęgniarka zarabia 6000,- to strajkując (słynna
            ustawa"203") były bardzo bezczelne. Niech zgłosi się pielęgniarka z W-wy
            zarabiająca jak podano 6000,-!!!!!!"
      • Gość: MARSUPILAMI Rzuccie prace! IP: 195.25.76.* 31.05.06, 13:52
        Bylam pielegniarka w Krakowie, zmadrzalam i .... jestem pielegniarka we Francji.
        Bez jakichkolwiek trudnosci z uznaniem dyplomu i nareszcie moge powiedziec
        dobra praca = godna placa. Szpitale sa bardzo mile zaskoczone nasza wiedza i
        umiejetnosciami. Polecam przemyslenia na temat pracy w Polsce.
        • Gość: celina Re: Rzuccie prace! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.06, 19:34
          hej hej!
          mam oferte pracy we francji w szpitalu na stanowisku rehabilitanta-zgodnie z
          wyksztalceniem.Co prawda poprzez firme - posrednika ale za to mam miesiac nauki
          jezyka w Polsce przed wyjazdem.Wszystko w sumie ok ale mam POTWORNEGO
          cykora.boje sie pracy z pacjentem bez bieglej znajomosci jezyka,metod itd w
          obcym miescie ... a bardzo bym chciala pojechac.Prosze skontaktuj sie ze mna na
          celinkapasko@o2.pl.bede wdzieczna :-) moze popytam o to i o tamto - w koncu
          obie reprezentujemy sluzbe zdrowia !
          pozdrawiam serdecznie! tez musze w koncu zmadrzec hihihi.......

czekam na kontakt :-))))))
      • Gość: ita Re: Pielęgniarki: IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.05, 18:53
        jestem pielegniarka z Opola zarabiam ok 1050 zl osoba ktora wypisuje brednie o
        tak wysokiej pensji (6000) chyba jest na prochach i nie zna zadnej pielegniarki
        jezeli chodzi o prace pielegniarek za granica to chyba nie jest tak zle bo
        wciaz nas chca i dobrze za to placa moje kolezanki z pracy tez wtjechaly i
        odmienily swoje zycie . ja niestety nie moge z powodow osobistych , ale moze
        kiedys ?
    • Gość: ogiogi Re: Pielęgniarki: IP: *.telemedia.org.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.05, 15:29
      Nie będę wymyślała tej pani ,która napisała ten artykuł.Myślę ,że po
      przeczytaniu tych postów powyżej i uwiarygodnieniu swojej wypowiedzi na
      podstawie faktów przeprosi polskie pielęgniarki.Ja w tej chwili jestem na
      urlopie wychowawczym i NIE MAM ZAMIARU WRACAĆ DO POLSKIEJ RZECZYWISTOŚCI.Jeżeli
      któraś z Was drogie koleżanki pielęgniarki ma namiary na porządną firmę z
      Wrocławia,która zajmuje się rekrutacją do UK lub Irlandii to będę bardzo
      wdzięczna.Wracając do artykułu to osiągnięty został jeden cel:oburzyć polskie
      społeczeństwo bezczelnością UPADAJĄCEJ służby zdrowia ,a szczególnie
      pielęgniarek.I tak dziennikarze napuszczają jednych na drugich(oczywiście nie
      wszyscy).
      • bgusia_0 Re: Pielęgniarki: 06.05.09, 11:38
        Skąd ja to znam:)
        To straszne, ale też nie dałam rady wyżyć za te pieniądze i
        wyjechałam. Można mówic co się chce, ale jak nie opuszczać kraju, w
        którym Cię nie doceniają. tęsknie za Polską, ale nie wrócę ....
      • Gość: jola pielęgniarka Re: Pielęgniarki: IP: 213.155.169.* 27.05.07, 20:00
        A co tu pisać -17 lat pracy i 1300zł
        Ta Pani, która napisała bzdury o naszych zarobkach chyba pilnie potrzebuje
        pomocy medycznej-naćpała się może i jeszcze nas Panie Pielęgniarki za naszą
        ciężką pracę obraża! Nie miłe to było i świadczy, albo o skandalicznym braku
        odpowiedzialności. Koleżanki Pielęgniarki ! Wyjeżdzajmy! Niech się sami sobą
        zajmą,jak człowiek coś straci to dopiero zaczyna szanować! POZDRAWIAM!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka