Dodaj do ulubionych

UWAGA! Będzie modernizacja EPSO!

31.07.08, 09:05
europa.eu/epso/documents/EPSO-00114-EN-TRA_FINAL.pdf
Chyba musieli po cichu przyznać się do jakiejś "klęski
selekcyjnej"... Lepiej późno niż wcale!
Obserwuj wątek
    • Gość: gosc to juz bylo tu na forum IP: *.cec.eu.int 31.07.08, 09:48
      • ala_501 Re: to juz bylo tu na forum 31.07.08, 09:55
        Fakt, nie widziałam tego wątku. Ale ponieważ rzecz jest tak piękna i
        obiecująca dla wszystkich epsów in spe, nie zaszkodzi chyba jej
        powtórzyć.
        Obecne epsy zgodnie milczą, bo dyskusja na ten temat ze zrozumiałych
        powodów nie jest im w smak:-)
        • katoda_ltd Re: to juz bylo tu na forum 31.07.08, 10:12
          ala_501 napisała:

          > Obecne epsy zgodnie milczą, bo dyskusja na ten temat ze zrozumiałych
          > powodów nie jest im w smak:-)

          Nie w smak? A niby dlaczego? Będziemy mogli pielęgnować swoją legendę "tych,
          którzy przetrwali dwuletni konkurs" i z wyższością patrzeć na nowych, po
          konkursach 5 miesięcznych tak, jakby świeżo wyszli z przedszkola ;-)
          Oczywiście żartuję, ale z przyczyn naturalnych, po zdaniu konkursu i otrzymaniu
          oferty etatu, jak mawia paw, znaczenie EPSO maleje w oczach w sposób znaczący, w
          stopniu wystarczającym do pomijania wzrokiem wątków do EPSO się odnoszących :-D
          • Gość: maxx Re: to juz bylo tu na forum IP: *.cec.eu.int 31.07.08, 10:58
            dlaczego mialoby to byc nam nie w smak? Wszyscy przeciez narzekali,
            rowniez laureaci, ze sprawdzanie wiedzy o Unii jako preselekcja to
            nonsens.
            A poza tym dla nas to tez ciekawa wiadomosc: bedziemy mogli probowac
            sil w konkursach AD7/9/12/xx/xxx...;-)
    • redcarpet1 Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 31.07.08, 11:00
      Ciekawe ktorej kleski selekcyjnej....
      • ala_501 Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 31.07.08, 11:41
        Skoro EPSO samo z siebie myśli o tak daleko idących zmianach w
        procedurze "tworzenia" eurourzędników, to chyba coś zbyt często
        zgrzyta w tej maszynerii. Chodziło mi o to, że EPSO dziś, po takiej
        ilości przeprowadzonych konkursów w związku z rozszerzeniem UE,
        ewidentnie pluje sobie w brodę, że przyjęło taką armię niekoniecznie
        adekwatnych osób. Używając sformułowania "klęska selekcyjna" miałam
        na myśli chyba nie do końca zadowalający samo EPSO poziom
        merytoryczny części osób przyjętych po ostatnich konkursach. Jeśli
        robi się tak wielką reformę, to musi to mieć realne przyczyny.
        Oczywiście, że obecnym EPSO to rybka - to jest info ważne dla osób
        nowych, które jeszcze nie straciły wiary w piękną cywilizacyjną
        misję UE...
        • Gość: miernyeps Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 31.07.08, 12:04
          ala_501 napisała:

          ...miałam na myśli chyba nie do końca zadowalający samo EPSO poziom
          merytoryczny części osób przyjętych po ostatnich konkursach.

          Moze zrob od razu linka do piosenki: "Ja sie wcale nie chwale, ja po
          prostu mam talent".
          My spokojnie odczekamy nowe procedury i zobaczymy, czy wtedy zdasz.
          Krowy, ktore duzo rycza, malo mleka daja....
          • ala_501 Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 31.07.08, 12:14
            Bardzo ciekawa i inteligentna wypowiedź. Jestem pod wielkim
            wrażeniem. Gratuluję poziomu.
            Przy okazji zwracam uwagę, że to nie ja inicjuję zmiany, tylko samo
            EPSO, które ewidentnie uczy się na własnych - no chyba tak to trzeba
            ująć - błędach. Mój wątek jest czymś wtórnym wobec tego, co chce z
            konkursami zrobić EPSO.
            A przedmówcy pozwolę sobie jeszcze raz pogratulować poziomu
            wypowiedzi. Brawo.
            • guantanamero smieszna jestes alu 01.08.08, 22:23
              przeciez ta 'reforma' polegac bedzie glownie na uproszczeniu procedur
              i zmniejszeniu wymagan merytorycznych... gdzie tu powod do wymadrzania
              sie?
              rzeczywiscie, zdaj najpierw nawet i ten uproszczony egzamin a potem
              sie wymadrzaj jacy to nieadekwatni sa obecni urzednicy
        • redcarpet1 Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 31.07.08, 12:09
          Alez duma odrzuconej. Ja taka genialna a tyle cieniasow sie
          przeslizgnelo, ale jak tylko Epso sie zreformuje to ja im wszystkim
          pokaze!
          Proponuje jednak przejsc sie na pare profesjonalnych ''Assessment
          Centre'' i zobaczyc czy wizja rzeczywiscie taka swietlana.
          • ala_501 Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 31.07.08, 12:55
            Powtórnie zwracam uwagę, że TO NIE JA zauważyłam usterki w
            epsomaszynerii, tylko przeprowadzające konkursy EPSO, bo to ono jest
            tam właściwe, a nie ja. Ja nie mam żadnego wglądu w funkcjonowanie
            EPSO, a poza tym nie mam też tam akurat nic do gadania. Zareagowałam
            na tekst wygenerowany przez EPSO. To wszystko. Czy mnie to tak znów
            obchodzi? W tej chwili już minimalnie.
            • Gość: miernyeps Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 31.07.08, 13:06
              EPSO stara sie optymalizowac proces rekrutacyjny i dobrze.
              Niby to epso nic cie nie obchodzi, ale reagujesz bardzo
              emcojonalnie, okraszasz notatke prasowa wlasnymi komentarzami,
              niekoniecznie oddajacymi motywacje i intencje EPSO.
              Generalnie chodzi o skrocenie procesu i wyeliminowanie zawodowych
              zdawaczy preslekcji, ktorzy na etapie pisemnym z reguly nie byli w
              stanie przedstawic odpowiednich dokumentow kwalifikacyjnych.
              Ty wysuwasz wniosek, ze zdawal byle kto i dasasz sie jak ksiezniczka
              na ziarnku grochu.
              Zdaj nowy konkurs, bedziesz nas wtedy pouczac i reformowac.
              • ala_501 Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 31.07.08, 13:39
                Zalecam więcej spokoju. Twój sposób reagowania jest żenujący, a to
                co przypisujesz mnie, to nic innego tylko TWOJE WŁASNE reakcje
                (nieśmiertelny C.G.Jung się kłania - dostrzeganie własnych zachowań
                w innych, a nie w sobie...). Ja do sprawy podeszłam z przymrużeniem
                oka i tyle.
                Poza tym to nie ja byłam przedmiotem mojego postu, tylko planowane
                przez EPSU gruntowne zmiany sposobu zatrudniania nowych urzędników,
                więc jeśli już coś piszesz, to na ten właśnie temat.
                To nie ja was reformuję, tylko EPSO zamierza siebie zreformować.
                • Gość: miernyeps Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 31.07.08, 14:05
                  znowu wielkie slowa, ale to co piszesz, kupy sie nie trzyma.
                  Cytaty:

                  "Obecne epsy zgodnie milczą, bo dyskusja na ten temat ze
                  zrozumiałych powodów nie jest im w smak:-)"
                  - nie milczymy, ale nasze komentarze sa "zenujace", bo nie pasuja do
                  Twojej z gory zalozonej tezy

                  "EPSO ewidentnie pluje sobie w brodę, że przyjęło taką armię
                  niekoniecznie adekwatnych osób"
                  - niby podajesz tylko wiadomosc, ale dostosowujesz ja ponownie do z
                  gory zalozonej tezy

                  "Zareagowałam na tekst wygenerowany przez EPSO. To wszystko. Czy
                  mnie to tak znów obchodzi? W tej chwili już minimalnie."
                  - niby cie nie obchodzi, ale reagujesz, niby minimalnie, ale jednak
                  bardzo emocjonalnie, niby tekst jest wygenerowany przez EPSO, ale de
                  facto przez ciebie.

                  No i bardzo duzo mowi sformulowanie "w tej chwili JUZ..." (=przedtem
                  bylo inaczej=jednak obrazona duma osoby ktora nie zdala)
                  • Gość: yeti Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.access.telenet.be 31.07.08, 18:22
                    ale to nic nie zmieni ... w kwestii jakości
                    jak w państwowym kołchozie bez kontroli ktokolwiek będzie się tym
                    przejmował, czy ktoś jest dobry czy nie.
                    "sztuka to sztuka"
                    permanentnie jest obsadzanie stanowisk niekompetentnymi osobami,
                    chemik jest specem od transportu, handlowiec od informatyki ... a
                    biolog jest head'em dla prawników
                    jakości w instytucjach nie było i nie będzie, bo i po co. przecież
                    to nie jest prywatna firma, nie upadnie od następnych stert bubli

                    mimo, że tam pracuje, to z radođscia widzialbym zamkniecie tego
                    bubla, zwanego instytucjami EU i rozgonieniem towarzystwa w 4 strony
                    swiata. A dlaczego pracuje tam, poniewaz nie chce mi sie "pracowac"
                    w prawdziwym swiecie, bez pieknej otoczki socjalnej.
                    • byly_eurokrata Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 31.07.08, 19:14
                      ten panstwowy kolchoz bez kontroli, w ktorym pracuja same niekompetentne miernoty potrafi powalic na nogi hordy prywatnych, kilkakrotnie lepiej oplacanych adwokatow firm typu Micro$oft.

                      Ja do znudzenia powtarzam, ze szczyt niekompetencji i indolencji spotkalem np. na szczeblu sredniego managementu polskich bankow, ktore per se powinny byc swiatynami kapitalizmu. Pierwsza lepsza unijna sekretarka po kilkudniowym przyuczeniu lepiej daje sobie rade z rozwiazywaniem nowych problemow niz polski bankowiec od siedmiu bolesci, ktory boi sie podjecia jakielkowiek samodzielnej decyzji bez zezwolenia z Warszawki. To tak dla przeciwwagi.
                      • Gość: yeti Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.access.telenet.be 31.07.08, 20:04
                        o tak spektakularny przykład walki z monopolistą, ale chyba na pokaz
                        daleko nie trzeba szukać, komisja w więcej niż 99% używa
                        oprogramowania tylko od MS (nawet Oracle chodzi tutaj na ms )
                        dobry przykład walki z monopolem dla plebsu, czy może obłudy?
                        • byly_eurokrata Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 31.07.08, 20:22
                          obluda czy nie, faktem jest, ze na calym swiecie nie ma innej sily ZDOLNEJ do pokonania firmy typu Microsoft. I jak to mozliwe, ze ci prywatni, dynamiczni, swietnie oplacani, przewazajacy liczebnie adwokaci przegrali ze zgraja unijnych ignorantow?

                          Co do oprogramowania, gdzies ostatnio, chyba w commission direct byl artykul na temat przechodzenia na inne systemy. Skoro ci sie tak nudzi w pracy, bo nie ma nic do roboty, to moze najpierw poczytaj wewnetrzne historie, zanim zaczniesz je krytykowac.
                          • Gość: kpt Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.brutele.be 31.07.08, 22:50
                            o lo matko.
                            epso publikuje obietnice i pobozne zyczenia wprowadzenia zmian, zeby choc troche
                            zamknac za przeproszeniem buzie pieniaczy.
                            moim skromnym zdaniem nie ma co liczyc na zmiany w epso. bedzie troszeczke
                            szumu, a pozniej wszystko wroci "do normy"
                            a teraz, prosze panstwa, na wakacje: wdech, wydech ;)
                            pzdr
                            • Gość: madry eps Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.dsl.versateladsl.be 01.08.08, 00:22
                              droga alu, osoby tak polemiczne, butne i z trudem poskramiajace
                              agresje i pogarde dla przeciwnika z trudem przedostaja sie przez
                              usyne.. to tylko taka rada..popracuj nad tym
                              a epso reaguje na ostatni skandal w kilku konkursach i interwencjami
                              w sprawieot co:)a nie tak jak sie ali wydaje na niska jakosc
                              rekrutoanych urzednikow;. aktualne egzaminy nie sa latwe do zdanie,
                              wbrew pozorom, szczegolnie przy konkurencji 350 osob na
                              miejsce;..droga alu...
                              absurdem jest kolejnosc- jak juz ktos pisal prawnicy siadaja dla
                              pocwizcenia do preselekci dla informatykow.. adja.. zabieraja
                              miejsca informatykom- ktorzy tez zdali ale nie sa wsrod x
                              najepszych.. nastepnie prawnicy sa odrzucani na papierach.. ale
                              informatykow do dalszych etapow przechodzi juz za malo, bo nie ma
                              doboru do liczby y... wiedza specjalistyczna powinna byc sprawdzana
                              jako pierwsza, nastepnie papiery, a potem wiedza ogolna itd... i
                              taki jest kierunek epso..;
                              • Gość: miernyeps Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 01.08.08, 09:31
                                Gość portalu: madry eps napisał(a):

                                > droga alu, osoby tak polemiczne, butne i z trudem poskramiajace
                                > agresje i pogarde dla przeciwnika z trudem przedostaja sie przez
                                > usyne.. to tylko taka rada..popracuj nad tym

                                hehe, czekam z ciekawoscia na reakcje Ali. Presupozycja: masz
                                freudowski kompleks apodyktycznej matki, boisz sie silnych kobiet,
                                smialo wyrazajacych swoje mysli, dlatego ja atakujesz ;-)
                          • Gość: yeti Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.access.telenet.be 01.08.08, 18:19
                            > Skoro ci sie tak nudzi w pracy, bo nie ma nic do roboty, to moze
                            > najpierw poczytaj wewnetrzne historie, zanim zaczniesz

                            nie bede czytal tego gxxna, wygenerowanego ku zadowoleniu kogos, i
                            daniu pracy innym co to robili
                            zdanie komisji w sprawie kazdej sprawy zmienia sie jak choragiewka
                            na wietrze, jak jej wygodnie.
                            Pracuje w dziale, ktory 5 razy w ciagu 5 lat istnienia zmienial
                            wlasciciela, ponieważ:
                            - nazwy były podobne do innego unitu
                            - potrzebne było następne stanowisko dla HoU wiec było rozdzielenie
                            - zmieniła sie dyrektywa, projekt poszedł gdzie indziej
                            - połączono z innym, żeby nabył praw od innego projektu .. w sumie
                            za to plus, nie generowali następnej durnej
                            ustawy/dyrektywy/rozporządzenia czy jak tam to leci
                            I tak najlepsze są ciągłe zmiany biura, bo tak będzie lepiej.
                            itp. .itd.

                            jest to dla mnie marnowanie pieniędzy na niewyobrażalna skale
                            wiedziałem to, nie pracując tutaj, a teraz i tak mam oczy szeroko
                            otwarte ze skali tego marnotrawstwa.
                            Co do kompetencji, na szefie działu IT, największe wrażenie robią
                            serwery wielkości paru szaf rakowych, i to znaczy dla niego wielki
                            projekt i wielka moc

                            > obluda czy nie, faktem jest, ze na calym swiecie nie ma innej sily
                            > ZDOLNEJ do pokonania firmy typu Microsoft. I jak to mozliwe, ze ci
                            > prywatni, dynamiczni, sw
                            ogromne zwycięstwo, triumf najlepszych prawników na świecie, ms leży
                            przegrane .. powstało milion nowych firm na jej zgliszczach, monopol
                            skończony. Czyli nic sie nie zmieniło, poza stanem konta ms i pustym
                            zadowoleniem pewnych urzędasów, jacy oni wspaniali (wychwalasz ich
                            jabyś wciąż pracował ;)
                            • byly_eurokrata Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 01.08.08, 18:59
                              Gość portalu: yeti napisał(a):
                              > jest to dla mnie marnowanie pieniędzy na niewyobrażalna skale
                              > wiedziałem to, nie pracując tutaj, a teraz i tak mam oczy szeroko
                              > otwarte ze skali tego marnotrawstwa.

                              Troche niepowazny jestes. Ile zarabia nawet taki dyrektor generalny ROCZNIE? A ile zarabia MIESIECZNIE szef zarzadu sredniej wielkosci spolki prywatnej? I co sie dzieje, gdy taki szef doprowadzi spolke na skraj bankructwa? NIC, dostaje apanaze przez dalszych kilka lat, do konca kontraktu, nawet jak nic nie robi.
                              Jak bylem studentem, a bylo to za czasow komuny, koledzy pochodzacy z Polski pracowali w zakladach Mercedesa, po kilku dniach juz mowili, ze takiej komuny jak w tym swiatowym koncernie prywatnym nie bylo w zadnym panstwowym zakladzie w PRL-u

                              Dalej mi sie nie chce pisac, bo naginasz fakty do swojej percepcji, do ciebie i tak nie przemowi zaden argument merytoryczny.
                              • Gość: yeti Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.access.telenet.be 03.08.08, 23:57
                                > Dalej mi sie nie chce pisac, bo naginasz fakty do swojej
                                > percepcji, do ciebie i tak nie przemowi zaden argument
                                > merytoryczny.

                                ze wzajemnością
                                może i naginam ale dużo mniej niż te najlepsze prawniki naginają
                                banany czy ogórki do normy
                      • Gość: bankowiec Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.brutele.be 03.08.08, 02:20
                        ooooh pliz ... ale nagadales...
                      • rokko Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 04.08.08, 09:55
                        Ci wszyscy, którzy tak wypowiadają zaciekle przeciwko "państwowym kołchozom" i
                        przeciwstawiają je prywatnym korporacjom, chyba nigdy nie mieli do czynienia z
                        działaniem korporacji od środka... To jakie tam jest marnotrawstwo środków
                        (celują w tym korporacyjne procedury oszczędnościowe ;) ), biurokracja, czy
                        indolencja, to naprawdę trudno sobie wyobrazić. Polecam porozmawiać z kimś, kto
                        w takiej firmie pracuje, albo ewentualnie Chomsky'ego poczytać, a potem dopiero
                        zabierać się za krytykowanie instytucji UE, z pozycji miłośnika liberalizmu. :)
                        • Gość: eed Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: 62.22.41.* 04.08.08, 16:41
                          mialem do czynienia z dzialaniem kilku prywatnych koropracji od
                          srodka i wlasnie tam najbardziej tnie sie koszty, zwlaszcza kosztem
                          pracownikow. Nie ma ich co porownywac do instytucji unijnych ze
                          swoim przerosnietym socialem.
                          Zapytaj pracownikow tych wielkich korporacji, zwlaszcza tych co
                          stoja przy tasmie montazowej czy maja flexitime, dodatki na dzieci,
                          na przeprowadzke, doplate do kursow jezykowych itd
                          • byly_eurokrata Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 04.08.08, 18:16
                            tak, eed, maja, i to czesto lepsze niz w instytucjach unijnych. Wspomniani przeze mnie pracownicy Mercedesa czy Volkswagena przy tasmie to sa swiete krowy. W jednym z tych zakladow zwiazki wywalczylo 10 min przerwy na godzine (!), tego nie ma w zadnej instytucji unijnej.
                            Sytuacja w jakies Zabce w Polsce nie jest tutaj zadnym miernikiem, bo chodzi o zachodnie korporacje prywatne.
                            Zwrot kosztow za przeprowadzki to norma w kazdej powaznej firmie prywatnej, nie ma sie czym podniecac.
                            • Gość: eed Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: 62.22.41.* 05.08.08, 11:13
                              wez byly glupot nie opowiadaj

                              Mam w rodzinie osobe, ktora zajmuje sie konstrukcja linii
                              produkcyjnych stad wiem jakie sa realia w LG, Sharp, Danone, Wedel
                              itp Daleko im do tych z Twoich opowiesci....
                              • Gość: gosc Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 05.08.08, 11:15
                                to sa realia w Polsce a nie w EU-15, gdzie panuja zupelnie inne
                                standardy socjalne
                              • Gość: gosc Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 05.08.08, 11:28
                                byly troche przesadzil: to 8 minut a nie 10 na godzine, tzw.
                                Steinkuehler-Pause, obowiazuje od roku 1973

                                Die Steinkühler-Pause ist nach dem früheren IG-Metall-Bezirksleiter
                                Franz Steinkühler benannt. Er setzte 1973 durch, dass Akkord-
                                Arbeitern in der Metall-Industrie eine zusätzliche Pause von fünf
                                Minuten Erholzeit je Arbeitsstunde sowie weitere drei Minuten
                                für "persönliche Bedürfnisse" haben. Die Regelung gilt nur in
                                Nordbaden und Nordwürttemberg. Seit 1996 gibt es die Pause nur noch
                                für Akkord-Arbeiter am Fließbad. Der Arbeitgeberverband versucht
                                derzeit, sie abzuschaffen
                          • rokko Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! 05.08.08, 13:39
                            Koszty owszem się tnie. O tak, całe oddziały ludzi biorą w korporacjach bardzo
                            dobre pensje za opracowywanie procedur cięcia kosztów. Niejednokrotnie
                            przynoszących skutki odwrotne do zamierzonych. :) I bynajmniej nie są z efektów
                            swej działalności rozliczani skuteczniej, niż unijni urzędnicy.
                            Z pewnością pracownicy zatrudnieni przy taśmie mają gorzej, ale z tego co mi
                            wiadomo, KE nie posiada ani jednej taśmy produkcyjnej...
                            • Gość: niekumaty O co biega konkretnie? IP: *.cec.eu.int 05.08.08, 14:07
                              "...shift from knowledge based to competency based testing"

                              Jak w praktyce nalezy rozumiec roznice miedzy "wiedza"
                              a "kompetencja" na stanowiskach AD5 powiedzmy HR-owiec czy EPA,
                              gdzie nie jest wymagane zadne doswiadczenie zawodowe?
                            • Gość: eed Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: 62.22.41.* 05.08.08, 14:43
                              nie jestem pewnien czy nie zgubiles watku... Dyskusja byla o
                              przywilejach socjalnych pracownikow instytucji UE a korporacji...
                              Generalnie
                              Charakter wykonywanej pracy az tak nie jest w tym przypadku istotny.
                              • Gość: osc Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 05.08.08, 14:45
                                tak, bo sprzataczka w korporacji ma te same prawa socjalne co
                                dyrektor, ha ha,
                                • Gość: eed Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: 62.22.41.* 05.08.08, 16:51
                                  tak, bo security guard w instytucji UE ma te same prawa socjalne co
                                  dyrektor, ha ha,
                                  • Gość: osc Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 05.08.08, 17:16
                                    i slusznie ze ma, bo prywatnych korporacjach ma tylko dyrektor
        • Gość: cccccccccccccc Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 01.08.08, 10:06
          Używając sformułowania "klęska selekcyjna" miałam
          > na myśli chyba nie do końca zadowalający samo EPSO poziom
          > merytoryczny części osób przyjętych po ostatnich konkursach.

          Na jakiej podstawie to piszesz? jakies stystyki? Badania?

          Nie jestes przypadkiem jedna z tych osob, ktore pomimo ze skonczyly
          College d'Europe, nie zdaly ustnego?
          • Gość: nie-absolwent Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 01.08.08, 10:25
            Masz naprawde bardzo niskie mniemanie o absolwentach CoE ktorzy nie
            zdali ustnego...
            • Gość: cccccccccccccc Re: UWAGA! Będzie modernizacja EPSO! IP: *.cec.eu.int 01.08.08, 10:42
              A gdzie czytasz o moim mniemaniu na temat absolwentow CoE?
              • Gość: gosc Candidate Satisfaction Surveys 2008 IP: *.cec.eu.int 01.08.08, 13:39
                Jest nowy, ciekawy dokument
                www.europa.eu/epso/documents/Survey_Satisfaction_EN.pdf

                Mysle ze zmiany ida w dobrym kierunku.
                Patrzac na poziom narzekan, dziwi maly udzial w ankiecie:

                Almost 4 000 responses were received out of almost 23 000 candidates
                surveyed
                • Gość: stas Re: Candidate Satisfaction Surveys 2008 IP: *.cec.eu.int 01.08.08, 14:49
                  "Candidates were most satisfied with fairness of treatment and
                  quality of communication during the competition".

                  Ja sie pod tym podpisuje!
                • Gość: heniu Re: Candidate Satisfaction Surveys 2008 IP: 78.129.59.* 01.08.08, 20:27
                  > Patrzac na poziom narzekan, dziwi maly udzial w ankiecie:
                  >
                  > Almost 4 000 responses were received out of almost 23 000 candidates surveyed

                  Hehehe - raczej mało reprezentatywna ta ich ankieta jak niecałe 20%
                  odpowiedziało na nią. Trudno się z reszta dziwić, jak ktoś nie zdał egzaminu to
                  ma taka ankietę w głębokim poważaniu, po prawie 2 latach czekania szkoda tracić
                  kolejne 5 min życia na jakieś pierdoły z EPSO...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka