Dodaj do ulubionych

Katyń - nowa karta

25.09.09, 09:24
"Urodzony w 1906 r. w Warszawie Krzysztof Potocki został aresztowany 8 grudnia
1939 r., bo był "policjantem pańskiej Polski". Na śmierć zasłużyli 29-letni
Wiktor Skrentkowicz z Tarnopola (aresztowany 8 stycznia 1940 r.) - jako
"oficer armii pańskiej Polski". I Leon Pikgolc (aresztowany 6 marca
1940 r.) - jako "wielki obszarnik".

Aresztowanie Józefy Biereżijeckiej 9 kwietnia 1940 r. NKWD uzasadniło
jednym słowem: "dziedziczka". A Efraim-Jokiel Kuzniec zasłużył na
uwięzienie 10 kwietnia 1940 r., a potem na kulę w potylicę, bo był
"posiadaczem gorzelni".

Wszyscy ci ludzie zginęli z wydanego 5 marca 1940 r. rozkazu Stalina i jego
kompanów z komunistycznego politbiura. Rozstrzelano w sumie prawie 22 tys.
Polaków więzionych w obozach jenieckich i aresztach NKWD."

Polaków czy obywateli polskich? Bo to jest różnica. Czy Efraim Jokiel albo
Leon Pikgolc to na pewno Polacy? Wg mnie Żydzi z obywatelstwem II RP. I
najważniejsze, przeczy to argumentom Rosji, iż zajęcie terenów wschodnich II
RP uchroniło Żydów przed Holocaustem, skoro i tak byli mordowani jako
obszarnicy i dziedzice. Dziwne, że jak trzeba to Żydzi, Ukraińcy czy
Białorusini to Polacy-ofiary, kiedy oni są sprawcami to już występują jako
nie-Polacy.
Obserwuj wątek
    • kpix tego nie da sie czytac... 25.09.09, 09:25
      [']
      • dan3iger Oto jak wygląda sowiecka "wolność" 25.09.09, 09:27
        D. Tusk : "Oddali życie za wyzwolenie, chociaż wolności nam nie przynieśli.
        Ale składamy im także hołd i dbamy o ich groby"


        Nic dodać nic ująć.
        • kph Re: Oto jak wygląda sowiecka "wolność" 25.09.09, 11:55
          Tusk zacytował węgierskiego pisarza Sándora Máraia, które w pełni brzmiały:
          "sowieccy żołnierze przynieśli wyzwolenie, ale nie przynieśli wolności, bo sami
          jej nie mieli.".
          Udział CCCP w II Wojnie Światowej to nie tylko Katyń, serio. Choć także i on.
    • dan3iger Oto wolność którą dał nam ZSRR 25.09.09, 09:26
      Dziękujemy panie Putin, za takie oswobodzenie.
      • 1zorro-bis Re: Oto wolność którą dał nam ZSRR 25.09.09, 11:06
        nie pisz glupot i nie mieszaj polityki z prostymi zolniezami. Bo ci ginac jak
        muchy mieli w dupie i Stalina i Hitlera. Marzyli tylko o tym zeby przezyc...
        • dan3iger Re: Oto wolność którą dał nam ZSRR 25.09.09, 17:01
          Umiesz czytać czy tylko wydaje ci się że umiesz pisać ?
    • lotson1 Katyń - nowa karta 25.09.09, 09:32
      do nich czyli rosjan nigdy nie dotrze to że wymordowali obywateli innego
      państwa maja na to wytłumaczenie takie że i ich nkwd mordowało i to w o wiele
      wiekszej skali ich pamięc zbiorowa jest niczym pamięć molestowanego w
      dziecinstwie zbrodniarza psychologowie zawsze uzasadnią ze w zasadzie to nie
      on tylko zły ojciec wujek itd... są odpowiedzialni a my polacy mówimy im ze
      ich mateczka rosja jest tym złem
      • makar4 Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 12:05
        Mord był i represje też.
        Myślę też, że nie była to walka z narodem (można tu dyskutować, choć
        w Polsce dyskusja na ten temat to zdrada), bo za samą polskość
        nikogo nie sadzali, a typowa dla bolszewików wojna klasowa
        (niszczyli inteligencję).
        Jest tylko jedno ale.
        Wiadomo, że zrobili to obywatele ZSRR pod przywódctwem Gruzinów
        (Stalin i Beria). Dlaczego się tak czepiamy tylko Rosji?
        Ogłosili się spadkobiercami imperium, to fakt.
        Ale, jeżeli trzymać się głoszonego przez nas samych postulatu, że
        nie chodzi nam o kasę a o prawdę, to powiedzmy prawdę.
        Ręce po łokieć w naszej krwi, nie mniej mają ubabrane też inne kraje
        teraz zaliczane do naszych przyjaciół.
        Oddzielnie warto skomentować judaszowe stanowisko Ukrainy.
        To że papiery wyciągają jest jak najbardziej pozytywne, ale dlaczego
        pokazują przy tym na Rosjan? I dlaczego my tak bezapelacyjnie to
        przyjeliśmy?
        Jeżeli chodzi nam o prawdę, to powinniśmy walczyć właśnie o nią.
        Korygowanie naszych pretensji pod kątem dzisiejszych
        (krótkowzrocznych) orientacji politycznych profanuje całą sprawę.
        Sami robimy z siebie
        • tom1980live Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 19:33
          No to nie do konca byla walka klasowa. Poczytaj pamietniki ludzi deportowanych w
          glab CCCP. Nie bylo zadnej selekcji, ludzi brali jak idzie. To bulo ludobojstwo
          pod przykryciem walki klasowej
    • rs_gazeta_forum Katyń - nowa karta 25.09.09, 09:52
      Przy takich kwiatkach Radziwinowicza: "Żadnych oskarżeń o konkretne
      przestępstwa" dawna tragedia ludzi zamienia się we współczesną farsę.
      Panie Radziwinowicz, ludzie od wieków zabijali i zabijają się nawzajem z
      tytułu walki o władzę, a nie walki z działaniami, które pan czy ja dzisiaj
      byśmy uznali za przestępstwa. Robienie z tego powodu wielkich oczu oznacza, że
      albo pan jest nieco ograniczony, albo ludzi ma pan za ograniczonych. To drugie
      resztą też sprowadza się do pierwszego.
    • chybawierzacy Czekamy na akty oskarzenia 25.09.09, 10:08
      Czekamy
    • librek Katyń - nowa karta 25.09.09, 10:56
      Pytnie akademickie : jak zmusić Dumę i prezydenta Federacji
      Rosyjskiej do uznania, że są następcami zbrodniczego reżimu ? Po
      wyzwoleniu Rosji od Rosji, nowa Rosja przyjęła, że jest prawnym
      następcą ZSRR. Z dobrodziejstwem inwentarza. Teraz mieliby uznać ,
      że ten inwentarz to nie jest chwała Wielkiej Wojny Ojczyżnianej
      tylko zbrodnie władz, oficerów i żołnierzy ? Nigdy.
      W Rosji nie ma rodziny która nie straciła bliskiego w wojnie,
      żołnierza albo cywilnej ofiary /np.Leningrad - ok.1 mln zabitych w
      blokadzie miasta, Stalingrad ok 0,5 mln/ i te straty , ich zdaniem ,
      są wystarczające do wybielenia historii.
      • 1zorro-bis Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 11:08
        zmusic Rosjan nigdy do niczego nie zmusisz. Mozna sie tylko tak dlugo dogadywac
        jak Niemcy z Francuzami po pierwszej wojnie swiatowej. Az sie dogadali i
        porozumieli. Pod Verdun...
    • librek Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 11:16
      leszlong- b.słuszna uwaga. Najprostszym rozwiązaniem i tym samym
      zamknięcie tematu "Polak- czy obywatel RP" jest przyjęcie modelu
      francuzkiego; tam wszyscy są Francuzami, nie ma określania
      narodowości. Czarny, żółty, zielony czy w kratkę, jest obywatelem
      Francji i Francuzem.
      • leszlong Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 23:11
        @librek: Co do modelu francuskiego, to okaże się że na Wołyniu w `43 Polacy
        mordowali Polaków. Trochę to głupio by brzmiało. Mnie bardziej się podoba model
        staropolski czyli wyszczególnienie narodowości, wyznania i obywatelstwa.
    • kph Katyń - nowa karta 25.09.09, 11:24
      czy dużo kosztują zamówienia na takie "artykuły"? Ile Pan Radziwinowicz
      wziąłby za 1000 wierszówek wychwalających bohaterstwo Armii Czerwonej w
      trakcie wyzwalania Warszawy? Prozą? Czy w ukraińskiej federalnej służbie
      bezpieczeństwa nie zapodziały się też przy okazji przypadkiem jakieś dokumenty
      o mordzie na Wołyniu? W sumie po co to komu dziś potrzebne. Za Katyń płacą
      dobrze, a o wyczynach UPA nikt nie chce czytać, prosty rachunek ekonomiczny.
      Etyka dziennikarska, ta.
      Każdorazowe przyznawanie wizy panu Radziwinoczowi do Rosji jest ogromnym
      wyrazem wolności prasy i wypowiedzi tamże.

      Polskie problemy współczesne: Katyń Katyń Krzesła dla Premiera/Prezydenta
      Katyń Przestarzałe ruskie rządowe tupolewy Katyń Gruzja Katyń Irak Katyń
      Afganistan Obama Iran Iskandery Katyń Gaz Ukraina Kresy i Katyń.
      Czy nie czas ogłosić rok żałoby narodowej po Katyniu Panie Prezydencie? Tylko
      czy rok wystarczy?
      • wrd6611 Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 12:10
        Katyn to wierzcholek gory lodowej. babcia opowiadala mi jak Ukraincy jezdzili po
        wioskach i mordowali Polakow. Moze zdziwic fakt, ze mieszkali tam rowniez Niemcy
        i stawali czasami w obronie sasiadow. Jezeli Niemcy stawali w obronie Polakow to
        musiala tam byc naprawde niezla jadka. Nie wiem na ile to jest prawda, ale
        musieli zostawic wszystko i uciekac z Tarnopola bo Ukraincy dom po domu
        mordowali cale rodziny. Wsiedli jak stali do pociagu cieszac sie zyciem. Nie
        rozumiem za bardzo tej solidarnosci z Ukraina. Nic dobrego o niej nie slyszalem
        • warturek Kacapy, Polsko-Ukraińskie stosunki to nie wasz pro 27.09.09, 22:31
          problem.
          Wszelkimi możliwymi sposobami chcecie zrzucić z siebie odpowiedzialność za te mordy. Nie wiem co za kretyn u was w swojej chorej wyobraźni dopuścił myśl że jest to mozliwe? Na razie te wymówki brzmią gorzej niż źle, ponieważ sugerują zbliżanie się okresu w którym mordy bedą kontynuowane, bo przecież zawsze można później o nich zapomnieć, lecz wykorzystać znowu doraźne korzyści.
    • ktrelski Katyń - nowa karta 25.09.09, 12:24
      Nalezy w calej polskiej prasie opublikowac ta liste, nastepnie przetlumaczyc
      zwiazane z nia komentarze i opublikowac w najwazniejszych tytulach prasowych
      na Zachodzie, zaczynajac od New York Times, jako pelno stronicowe ogloszenia.
      Jesli wystosujecie apel do Polakow o zbiorke pieniedzy na ta akcje to reakcja
      bedzie bardzo duza. Kazdy z nas cos wysle. To moze w koncu zamknac Rosjan.

      Krzysztof z PoloniaNews.com w USA
      • ebiznes24eu Re: Katyń - nowa karta 26.09.09, 21:04
        Bardzo dobry pomysł.Zachęcam do działania.
        Może zaczniesz u siebie ?
    • lubat Katyń - nowa karta 25.09.09, 14:56
      Z tymi "ukraińskimi listami" NKWD to bardzo śliska sprawa. To nie Rosjanie czy
      Białorusini przyjeżdżali na Ukrainę wykonywać wyroki na Polakach. W 99%
      robiono to z pomocą miejscowych specjalistów, a w przypadku Ukrainy
      było bardzo dużo chętnych do takiej roboty.
      • gollum.z.kremla Re: z pomocą miejscowych specjalistów 25.09.09, 17:33

        "Miejscowi specjaliści" byli i w Rosji, i na Białorusi, i na
        Ukrainie.

        Dziś jednak tylko jeden z tych krajów uczciwie i do końca rozlicza
        się ze stalinowskim dziedzictwem.
        • lubat Re: z pomocą miejscowych specjalistów 25.09.09, 18:20
          gollum.z.kremla napisał:

          > Dziś jednak tylko jeden z tych krajów uczciwie i do końca rozlicza
          > się ze stalinowskim dziedzictwem.


          Stawiając im pomniki.
          • gollum.z.kremla Re: Stawiając im pomniki 28.09.09, 22:37

            Jakie znowu pomniki ?
      • regza Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 18:24
        W Katyniu rozstrzeliwań dokonywało Czeka mińskie.
      • a-ve15 Katyń - to może być całkiem nowiutka karta 25.09.09, 22:29
        lubat napisał:

        > Z tymi "ukraińskimi listami" NKWD to bardzo śliska sprawa. To nie Rosjanie czy
        Białorusini przyjeżdżali na Ukrainę wykonywać wyroki na Polakach. W 99%
        > robiono to z pomocą miejscowych specjalistów, a w przypadku Ukrainy
        > było bardzo dużo chętnych do takiej roboty.

        Może nie doceniasz tych naszych szczerych braci Ukraińców, którzy te dokumenty
        teraz odnajdują.
      • radek-2525 Re: Katyń - nowa karta 27.09.09, 22:45
        Zgadzam się z tobą. Na samą logikę-skąd ruskie z Moskwy mieliby znać
        kto jest kim. Jeśli chachły zdradziły, no to ruskie miały kim się
        zająć. Albo ukraincy sami zrobili robotę za ruskich. I to
        podejrzewam jeszcze dokładniej niż ruskie.
    • polonski Katyń - nowa karta 25.09.09, 15:08
      Lubat! Nie więcej ochotników niż folksdojcz_podludzi chętnych do wszystkiego,
      aby tylko niemiec chciał.
    • nasczescie_nie_polak Katyń - nowa karta 25.09.09, 16:18
      To co tu napisano,to rzeczewiscie straszno.a co jest najgorsze,ze to co
      spotkalo Polakow,to tylko malo co nico w poruwnaniu z tym ,co doswiadczyli
      Rosjanie,od tego zydowsko -komunistycznego scierwa.Winic Rosjan w tym,to jest
      grzech smiercielny.
      • shoovar Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 17:28

        winic Niemcow za faszyzm to tez grzech smiertelny - przeciez Hitler
        byl Austriakiem.
        • nasczescie_nie_polak Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 17:37
          shoowar,problem polego na tym,ze partje faszystowska w Niemcach,tworzyli
          Niemcy.A bolszewice w Rosje,to byli przedstawiciele ,praktycznie wszystkich
          narodow zamieszkalych imperium rosyjski.W tym i Polace.A druga roznica polego na
          tym,ze faszysci nie niszczyli narodu niemieckiego,a z rak komunistow
          przedewszystkim ucierpial narod rosyjski.oczewiscie Rosjanam nie ma co sie
          chwalic,ze pozwolili z soba tak postapic,ale obwiniac wylacznie ich,to jest
          nieludzkie.
        • regza Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 18:35
          U nas nad Dunajem sie twierdzi, że Hitler nie był Austriakiem tylko Górnoaustriakiem. Podobnie ogól uważa, że Stalin był Gruzinem. Nieprawda, on byl Osetyńcem!
          • makar4 Re: Katyń - nowa karta 25.09.09, 20:36
            Chyba się jednak mylisz.
            Dżugaszwili był Gruzinem.
            www.peoples.ru/state/king/russia/stalin/index1.html
      • ebiznes24eu Re: Katyń - nowa karta 26.09.09, 21:06
        Co to za argument , że Rosjanie mieli gorzej. Puknij się w łeb.
        Nic nie usprawiedliwia zbrodni na niewinnych jeńcach i ludności cywilnej.
    • koszerny51 Katyń - nowa karta 25.09.09, 16:58
      tak wygladal zydowski terror,ktory zaczal sie od rewolucji i
      utrzymal dlugo po wojnie
    • a-ve15 ZBiR hołdujący hasłu JPII: "ducha nie gaście" 25.09.09, 22:32
      Tyle, że tym razem chodzi o ducha nienawiści i ciągłego podjudzania.
    • ebiznes24eu Katyń - nowa karta 28.09.09, 19:35
      “Kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość” – George Orwell

      “Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie” – George
      Santayana
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka