tetratec Piękna chwila 01.02.10, 10:28 kiedy stali bywalcy forum GW jadą na Kwacha. Nie myślałem że tego kiedyś doczekam. I to bynajmniej nie Pisuary, jak szanowny przedmówca napisał, ale PeOwiacy pełną gębą. Odpowiedz Link Zgłoś
jakeww Re: Piękna chwila 01.02.10, 10:32 czytelnicy gazety - tusk fatalne zauroczenie:) Odpowiedz Link Zgłoś
oyayebye Fani PO 01.02.10, 10:31 przecież w II turze powalił by Kaczkę jak nic i to głosami fanów SLD. Tusk stał się całkowicie niewiarygodny. Kto wybierze kolesia który wiecznie jest nie wyspany, stale na urlopie a daje się nabierać na tandetne ruchy Kaczek ( afera hazardowa - takiej nie było, nie ma ) . Odpowiedz Link Zgłoś
abstracto Głupoty gadacie towarzyszu Kwaśniewski 01.02.10, 10:32 Urząd prezydenta, w kształcie jaki nadaje mu obecna konstytucja, to tylko aksamitny stołek, dywersyjne uprawnienie do wetowania i darmowe spoty telewizyjne pt."orędzie". Nic poza tym. Należałoby to zlikwidować. Odpowiedz Link Zgłoś
kenzoo3 tylko Kluska na prezydenta ! 01.02.10, 10:33 to pożądny kandydat, który rozwali kandydata PO w miazgę Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: urząd Prezydenta do likwidacji! 01.02.10, 10:35 Poza tym, że politycy mają kolejny plac zabaw, ten urząd nie ma żadnego sensu. Tylko niepotrzebny koszt. Państwo powinno być maksymalnie tanie i nie tworzyć jakichś bizantyjskich "pałaców". Pierniczenie o "głowie państwa" gdy frekwencja na wyborach nie przekracza 40% jest śmieszne. A. ps. Senat rzecz jasna też do likwidacji i zmniejszenie ilości posłow o połowę, plus JOW (tuski się oczywiście z tym nie wyrywają choć obiecywali, tu jest od lat pełna zgoda wszystkich polityków "ponad podziałami", koryta gnojki solidarnie pilnują). Odpowiedz Link Zgłoś
szala-wila Re: urząd Prezydenta do likwidacji! 01.02.10, 10:50 Idź z tym do Donalda, on odpowiada za cuda w polityce. Odpowiedz Link Zgłoś
szala-wila "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 10:38 Być prezydentem bez uprawnień to przecież zupełnie jak być premierem Donaldem Tuskiem - nic nie robić i nie podejmować ważnych decyzji. Nie wiem, co mu nie pasuje... Żyrandol? Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał pra 01.02.10, 10:47 Kwaśniewski zgadzając się z Tuskiem, przytaknąłby, że ostatnie dziesięć lat gooowno robił, i za goooowno odpowiadał - co zresztą jest prawdą! Ale trza bronić swej przydatności :))) Odpowiedz Link Zgłoś
sarhenziel Re: "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał pra 01.02.10, 14:56 Ale co się napił ,to się napiłó na nasz koszt. Odpowiedz Link Zgłoś
logimex "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 10:47 Niedługo kampania prezydencka i licytacja ile to dobrego zrobi dla ciebie kandydat jeśli zagłosujesz na niego wyborco. Doskonale wiemy, ze poza vetem czyli blokowaniem prac rządu, prezydent nic nie może. No przepraszam, może wygłosić "łorendzie" w tv. Wystarczy mu jedna sekretarka i szafa z garniturami. No niech tam, jeszcze ten nieszczęsny żyrandol. O co więc tyle hałasu? Odpowiedz Link Zgłoś
wyborforum "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 10:47 Tusk opisał prezydenturę taką jaką ona rzeczywiście jest. Owszem prestiżowy,istotny urząd i jest to ważna cecha dla naszej państwowości. Mamy bowiem prawo do dumy jeśli wrecza nam sie np nominacje, nagrody, ordery lub kraj nasz ma byc godnie reprezentowany. Dlatego takie znaczenie ma autentyczna charyzma osoby piastującej ten urząd. Żle wypełnia prezydenturę osoba wołająca o splendor dla siebie z racji jedynie piastowania urzędu. Znaczenie prezydenta w Posce jest wylbrzymiane w stosunku do posiadanych kompetencji. Tym wszystkim, którzy twierdzą inaczej polecam przypomnieć sobie okrzyk "król jest nagi" w opowiastce o szatach króla. Odpowiedz Link Zgłoś
janek2557 "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 10:49 Nie miał prawa a Kwachu miał prawo napity nas reprezentować co ? . Prawda w oczka kole gó... robi i żyje jak pączek , już mu ocvzów nie widać od opuchliny Odpowiedz Link Zgłoś
marekfocus "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 10:51 ma pan racje ale zeby osmieszyc kaczynskiego nie patrzy sie na dobro polski teraz nowak i tusk z ekipa beda osmieszac kacznskich gdzie sie da i jak sie da wszystkie prywatne media beda robicf nagonke na prezydenta beda robic sadaze spotkania z niby z obywatelami jeden bedzie dobrze muwic a dziesieciu klakierow bedzie ganic to jest polityka platformy od samego poczatku polska to dla nich kora ktora znosi zloye jaja i tak robia sobie jaja ze spoleczenstwa polska toplachta ktora kto sobie wyrwie tyle bedzie mial tak mowil komorosiu zostajac marszalkiem Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Re: "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał pra 01.02.10, 11:04 Pałac jest tylko leniuchów,to prawda.Polityk energiczny i pragnący zdziałac więcej,do pałacu się nie powinien pchać.To miejsce do knucia intryg i nic więcej.p.Kwaśniewski,pamietamy i pańskie wybryki. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał pra 01.02.10, 11:11 prywatne media robią co chcą za swoją kasę, tylko dlaczego nasze media wspierają za naszą kasę nie tych co ludzie chcą? A może nie powinni nikogo wspierać?! Prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
decisive Tusk jest najwiekszym przegranym w... 01.02.10, 11:00 a jednak slyszymy madre slowa z ust Kwasniewskiego - Tusk jest najwiekszym przegranym w historii polskiej polityki - klamca, pacholek wlasnej partii,niekonsekwentny jak choragiewka na wietrze Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Tusk jest najwiekszym przegranym w... 01.02.10, 11:15 decisive napisał: > klamca, > pacholek wlasnej partii,niekonsekwentny jak choragiewka na wietrze To można o każdym z polityków powiedzieć, to ich cecha wspólna. A. Odpowiedz Link Zgłoś
damanloox "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 11:01 "Jestem bardzo czuły na takie zmiany poglądów pod sytuację" - o Jezu, ale się uśmiałem. I kto to mówi! Chyba Cię Aleksandrze znowu pszczoły pogryzły. Co za gość! Odpowiedz Link Zgłoś
koala307 "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 11:01 Co ten Kwaśniewski wygaduje? Jak to nie ma prawa? "Wbrew kulturze prawnej i interesowi"? Wypadało by Kwaśniewskiemu przypomnieć , że aktualna kutura prawna ma dopiero 20 lat i powstała jako dramatyczna konieczność wyjścia z "kultury prawnej" poprzednich lat 40-tu. Interesy Polski też były kiedys inaczej rozumiane. Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Re: "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał pra 01.02.10, 11:09 Prezydencki stołek w sam raz dla Olechowskiego,albo Szmajdzińskiego.Obaj" śpiący królewicze". Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Poważne jest zataczanie się na grobach? 01.02.10, 11:06 Przejawem poważnego traktowania urzędu prezydenta jest jak mniemam zataczanie się na grobach pomordowanych oficerów? Odpowiedz Link Zgłoś
vomitorium1 "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 11:10 co to się porobiło ? kiedyś to się ubiegano o piastowanie najwyższej godności w państwie a teraz się staruje na prezydenta (a ten co miał startować to mówi, że mu wisi żyrandol w pałacu) Odpowiedz Link Zgłoś
nabrok Kwachu nie raz "zaprezentował" Majestat Prezydenta 01.02.10, 11:11 Na przykład w Charkowie (na grobach Polaków pomordowanych przez "radzieckich towarzyszy"), na Ukrainie itd... Więc niech lepiej już nie moralizuje, bo jego wypowiedź jest bardziej bulwersująca, niż Tuska (który mówi prawdę, choć może nie powinien). Odpowiedz Link Zgłoś
plorg A jaki jest interes państwa... 01.02.10, 11:15 ... w utrzymywaniu nikomu nie potrzebnego stanowiska? Jest parlament, rząd, premier i wystarczy! Posada prezydenta to wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto. Odpowiedz Link Zgłoś
w.i.l W sumie można przyjąć, że wszystkie posady i urzę- 01.02.10, 11:46 dy, których do tej pory nie dało rady obsadzić PO są po prostu dla państwa zbędne. Zlikwidować! Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: W sumie można przyjąć, że wszystkie posady i 01.02.10, 12:19 Bez żadnych politycznych sympatii, po co w Polsce urząd prezydenta? Nawet jeżeli prezydentem miałby zostać ktoś z PO, a w rządzie siedzieć ktoś z PiS-u. Po co??? Polska to nie Ameryka! Mamy zupełnie inny system. Odpowiedz Link Zgłoś
uaplde "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 11:17 500 tysięcy Odpowiedz Link Zgłoś
grabarz_pis firanki w mercedesach konta w Szwajcarii 01.02.10, 11:22 ot kwach nie rób jaj skompromitowałeś się strasznie a teraz udajesz moralistę Odpowiedz Link Zgłoś
janpekala "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 11:29 Jak się chce przysporzyć punktów swojemu faworytowi, to należy zdyskredytować przeciwnika. Odpowiedz Link Zgłoś
wicur "Wycofanie się Tuska niepoważne. Nie miał prawa... 01.02.10, 11:34 Donald (hahaha)nigdy dyplomata nie byl i nie bedzie.Prawda jest jednak, ze zaden z powojennych prezydentow na ten urzad po prostu sie nie nadawal. Prezydent Walesa? Smiech na sali, prezydent Kwasniewski? Zenada, Kaczynski? poki co same blazny i teraz wcale nie bedzie inaczej, obojetnie kto by ten urzad objal. Bedzie to kolejny blazen Odpowiedz Link Zgłoś
simonh Przefarbowany komuch Kwacho nigdy nie zmieniał 01.02.10, 11:36 pogladu ? Panie Kwachu przeciez sam byl pan pierwszy ktory blyskawicznie przeorientował sie na kierunek nowego wiatru w 1989 roku ! Niech pan nie wylewa teraz krokodylich łez i nie krytykuje bo sam byl pan zawsze pierwszym oportunistą ! Notabe to Tusk mial racje, ze w polskiej konstytucji to rola prezydenta jest tylko reprezentacyjna i destrukcyjna (weta), wiec nie rozumiem skad to oburzenie tego pana konformisty ? Odpowiedz Link Zgłoś
gra_na_organach Re: Przefarbowany komuch Kwacho nigdy nie zmienia 01.02.10, 11:43 < To nigdy nie był mój Prezydent < ale... nie chcę, ale muszę się z nim zgodzić < ma rację - niestety :( Odpowiedz Link Zgłoś
w.i.l Wymuszona cnota Donalda Tuska 01.02.10, 11:38 W wywiadzie dla GW Donald Tusk ze skrajną hipokryzją sławi się jako mąż stanu rezygnujący ze splendoru prezydentury na rzecz konkretnej pracy państwowej na stanowisku premiera. A to w rzeczywostosci gigantyczna hucpa małego oszusta. Bo prawda jest taka, że Tusk zorientował się wreszcie, że po prostu nie dociągnie do wyborów prezydenckich dalej nic nie robiąc. Sytuacja finansów kraju jest katastrofalna, brak pieniędzy na emerytury a dług rośnie. Teraz okazało się, że samym piarem już się nie da bo bomba wybuchnie. Trzeba społeczeństwu docisnąć śrubę finansową. Podwyższyć wiek emerytalny, wstawić kasy fiskalne lekarzom i prawnikom. A to oznacza drastyczny spadek popularności. Z prezydentury tak czy owak nici. Stąd "dobrowolna" rezygnacja. I kolejna medialna kampania sławiąca przymusową cnotę Tuska jako cnotę dobrowolną. Wstyd panie kanciarzu, co pan robił ponad dwa lata skoro teraz podkreśla pan potrzebę wzięcia się wreszcie przez siebie do roboty? Odpowiedz Link Zgłoś
paolo74 Niechby była monarchia 01.02.10, 11:39 Jaruzelski byłby wciąż królem, i to on wskazałby następcę, ilu draństw, złodziejstwa i szamba byśmy uniknęli dzięki temu. Odpowiedz Link Zgłoś