oszolom-z-radia-maryja Czy ksiądz Popiełuszko naprawdę bronił wolności? 06.06.10, 08:24 tak bronił! i dziś też trzeba tej wolności bronić przed zakusami |PO w spr KRRiTV oraz przed domonacją na rynku medialnym koncernu Agora SA Odpowiedz Link Zgłoś
tuitam_online Panie Turnau, a ma pan wątpliwości? 06.06.10, 09:11 W latach 80-tych to chyba Michnik miewał wystąpienia w kościołach i na plebaniach? Bo chyba nie w Pałacu Kultury i Nauki, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
modraczek.2 Czy ksiądz Popiełuszko naprawdę bronił wolności? 06.06.10, 09:29 "propos" tytułu : A czy Pan napewno nazywa się Jan Turnau ?;) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ult-her Koszerny ATAK na księdza Popiełuszko ! 06.06.10, 09:47 Tak jak w temacie. Niewygodnie Wam z tego powodu? Zostanie Świętym a Wam nic do tego. Odpowiedz Link Zgłoś
gudek83 Za ten artykuł należy się Panu Turnau szacunek. 06.06.10, 11:15 A perwersyjny tytuł tekstu miał do niego przyciągnąć ty tych "ciemnych" i tych "antyklerów". I to się udało. Pewnie obie grupy nieźle się rozczarowały :) Odpowiedz Link Zgłoś
hilton2 "Nie był też księdzem Tischnerem ani Halikiem" 06.06.10, 11:47 "Nie był też księdzem Tischnerem ani Halikiem" - zostawiam to bez komentarza... Odpowiedz Link Zgłoś
rysiopysio Re: "Nie był też księdzem Tischnerem ani Halikiem 06.06.10, 13:52 @hilton2 nic mądrzejszego nie mogłeś zrobić - oby tak dalej Odpowiedz Link Zgłoś
przemek05 Nie za te wypowiedzi jest blogoslawionym 06.06.10, 14:03 Zaden swiety czy blogoslawiony nie jest nieskazitelny od urodzenia do smierci i nie ma patentu na nieomylnosc. Podobnie moj ulubiony swiety ks. Maksymilian Kolbe, przed wojna redagowal czasopisma, w ktorych niejednokrotnie pojawialy sie tresci antysemickie. Czy za to zostal swietym? Przeciez nie za to, tylko za to, co uczynil w obozie koncentracyjnym. I ze wszech miar slusznie nim zostal, podobnie jak js. Popieluszko slusznie zostal beatyfikowany. Odpowiedz Link Zgłoś
wyciety Czy ksiądz Popiełuszko naprawdę bronił wolności? 06.06.10, 14:52 "Niech tak,znaczy tak,niech nie znaczy nie".Jak pan sadzi ,panie Turnau,od kogo pochodzi rozmydlanie? Odpowiedz Link Zgłoś
cynglisciplujajademnienawisci ksiądz Popiełuszko bronił wolności wbrew GWnu! 06.06.10, 19:59 forum.gazeta.pl/forum/w,904,105017965.html Odpowiedz Link Zgłoś
antropoid Re: ksiądz Popiełuszko bronił wolności 06.06.10, 20:50 A ty czego bronisz, ziejąca nienawiścią i bluzgami nędzna kreaturo ? Odpowiedz Link Zgłoś
skuba2 Uprawiał politykę i za politykę zginął! 06.06.10, 20:25 Jego miejsce jest oczywiście w Panteonie Narodowym, ale dziwię się kościołowi katolickiemu, że wpisał go na listę swoich świętych! Podobnie było swego czasy ze św. Stanisławem Szczepanowskim, określanym przez Galla Anonima jednoznacznie jako zdrajca. Stanisław został świętym, bo był potrzebny papiestwu jako dowód na prymat papieża nad cesarzem, Popiełuszko był potrzebny do pognębienia komunizmu a dziś do atakowania Platformy Obywatelskiej i wsparcia czarnosecinnych rydzykoidów. Sic transit gloria mundi! Odpowiedz Link Zgłoś
jmb2 Re: Uprawiał politykę i za politykę zginął! 07.06.10, 00:51 cytat: "Stanisław został świętym, bo był potrzebny papiestwu jako dowód na prymat papieża nad cesarzem, Popiełuszko był potrzebny do pognębienia komunizmu a dziś do atakowania Platformy Obywatelskiej i wsparcia czarnosecinnych rydzykoidów. Sic transit gloria mundi!" Jeżeli dzięki tej kolejnej beatyfikacji jednak, co by tu dużo nie mówić, osoby godnej naśladowania oraz skupieniu przy niej tysięcy polskich wiernych zanotujemy statystyczny spadek zabójstw, złodziejstw, kombinatorstwa, oszustw i prymitywnego zakłamania wykorzystywanego przeciwko drugiemu Polakowi to jestem za beatyfikacją. Odpowiedz Link Zgłoś
drojb Znając losy innych księży 06.06.10, 23:42 b. wspaniałych i otwartych w tamtych czasach - mogę (pesymistycznie) przypuszczać, że ks. Popiełuszko, z jego emocjonalnym zaangażowaniem i nastawieniem na walkę - gdyby żył, byłby bliżej Torunia, niż Łagiewnik. W sumie - smutne. I baaardzo przybliżające do okrutnej prawdy, że Dobrego Tatusia w Niebie - niestety nie ma... Odpowiedz Link Zgłoś
vibhisana Bóg zapłać Panie Janie z ten artykuł! 07.06.10, 08:42 "Jeżeli nie jest szanowane prawo do wolności, zwłaszcza wolności sumienia i przekonań, jest to występowanie przeciwko samemu Stwórcy". Czy dzisiaj Ksiądz Jerzy, wielki zwolennik wolności jednostki w duchu katolickim, wsytąpił by przeciwko przejawom rasizmu, ksenofobii agresji wobec niekatolickich przekonań w dyskursie publicznym? Wtedy nie występował, bo tego nie było? Sama gorliwa obecność Ksiedza Jerzego wśród strajkujących jest wymownie polityczna(jak Błasika za plecami podwładnych). To nie Oni Go znaleźli, tylko On Ich szukał! Taki był! Niestety obawiam się, że dzisiaj, gdy mamy już swobodę dyskusji publicznej, to niestety trzeba by było szukać Ksiedza Jerzego w Radio Maryja(taką mam obawę) i poglądach ocenianych jako fundamentalizm katolicki. Odpowiedz Link Zgłoś
trajkotek panie Janie 07.06.10, 12:40 skoro rydzyk odpowiada za to co na antenie jego radia mówią słuchacze, Michnik odpowiada za to, co czytelnicy piszą, więc Poiełuszko .... ... poniewaz nie dementuje, to akceptuje, wie Pan, jak się to robi w kontekście RM. Odpowiedz Link Zgłoś