Dodaj do ulubionych

Czy ksiądz Popiełuszko naprawdę bronił wolności?

    • oszolom-z-radia-maryja Czy ksiądz Popiełuszko naprawdę bronił wolności? 06.06.10, 08:24
      tak bronił! i dziś też trzeba tej wolności bronić przed zakusami |PO w spr KRRiTV oraz przed domonacją na rynku medialnym koncernu Agora SA
    • tuitam_online Panie Turnau, a ma pan wątpliwości? 06.06.10, 09:11
      W latach 80-tych to chyba Michnik miewał wystąpienia w kościołach i
      na plebaniach? Bo chyba nie w Pałacu Kultury i Nauki, prawda?
    • modraczek.2 Czy ksiądz Popiełuszko naprawdę bronił wolności? 06.06.10, 09:29
      "propos" tytułu :
      A czy Pan napewno nazywa się Jan Turnau ?;)
      Pozdrawiam
      • rysiopysio @modraczek.2 erupcją intelektualną zagrzmiał he he 06.06.10, 13:50

    • ult-her Koszerny ATAK na księdza Popiełuszko ! 06.06.10, 09:47
      Tak jak w temacie. Niewygodnie Wam z tego powodu?
      Zostanie Świętym a Wam nic do tego.
    • gudek83 Za ten artykuł należy się Panu Turnau szacunek. 06.06.10, 11:15
      A perwersyjny tytuł tekstu miał do niego przyciągnąć ty tych "ciemnych" i tych
      "antyklerów". I to się udało.

      Pewnie obie grupy nieźle się rozczarowały :)
    • hilton2 "Nie był też księdzem Tischnerem ani Halikiem" 06.06.10, 11:47
      "Nie był też księdzem Tischnerem ani Halikiem" - zostawiam to bez komentarza...

      • rysiopysio Re: "Nie był też księdzem Tischnerem ani Halikiem 06.06.10, 13:52
        @hilton2 nic mądrzejszego nie mogłeś zrobić - oby tak dalej
    • przemek05 Nie za te wypowiedzi jest blogoslawionym 06.06.10, 14:03
      Zaden swiety czy blogoslawiony nie jest nieskazitelny od urodzenia
      do smierci i nie ma patentu na nieomylnosc. Podobnie moj ulubiony
      swiety ks. Maksymilian Kolbe, przed wojna redagowal czasopisma, w
      ktorych niejednokrotnie pojawialy sie tresci antysemickie. Czy za to
      zostal swietym? Przeciez nie za to, tylko za to, co uczynil w obozie
      koncentracyjnym. I ze wszech miar slusznie nim zostal, podobnie jak
      js. Popieluszko slusznie zostal beatyfikowany.
    • wyciety Czy ksiądz Popiełuszko naprawdę bronił wolności? 06.06.10, 14:52
      "Niech tak,znaczy tak,niech nie znaczy nie".Jak pan sadzi ,panie Turnau,od
      kogo pochodzi rozmydlanie?
    • cynglisciplujajademnienawisci ksiądz Popiełuszko bronił wolności wbrew GWnu! 06.06.10, 19:59
      forum.gazeta.pl/forum/w,904,105017965.html
      • antropoid Re: ksiądz Popiełuszko bronił wolności 06.06.10, 20:50
        A ty czego bronisz, ziejąca nienawiścią i bluzgami nędzna kreaturo ?
    • skuba2 Uprawiał politykę i za politykę zginął! 06.06.10, 20:25
      Jego miejsce jest oczywiście w Panteonie Narodowym, ale dziwię się
      kościołowi katolickiemu, że wpisał go na listę swoich świętych!
      Podobnie było swego czasy ze św. Stanisławem Szczepanowskim, określanym
      przez Galla Anonima jednoznacznie jako zdrajca. Stanisław został
      świętym, bo był potrzebny papiestwu jako dowód na prymat papieża nad
      cesarzem, Popiełuszko był potrzebny do pognębienia komunizmu a dziś do
      atakowania Platformy Obywatelskiej i wsparcia czarnosecinnych
      rydzykoidów. Sic transit gloria mundi!
      • jmb2 Re: Uprawiał politykę i za politykę zginął! 07.06.10, 00:51
        cytat: "Stanisław został świętym, bo był potrzebny papiestwu jako
        dowód na prymat papieża nad cesarzem, Popiełuszko był potrzebny do
        pognębienia komunizmu a dziś do atakowania Platformy Obywatelskiej i
        wsparcia czarnosecinnych rydzykoidów. Sic transit gloria mundi!"

        Jeżeli dzięki tej kolejnej beatyfikacji jednak, co by tu dużo nie
        mówić, osoby godnej naśladowania oraz skupieniu przy niej tysięcy
        polskich wiernych zanotujemy statystyczny spadek zabójstw,
        złodziejstw, kombinatorstwa, oszustw i prymitywnego zakłamania
        wykorzystywanego przeciwko drugiemu Polakowi to jestem za
        beatyfikacją.
    • drojb Znając losy innych księży 06.06.10, 23:42
      b. wspaniałych i otwartych w tamtych czasach - mogę (pesymistycznie)
      przypuszczać, że ks. Popiełuszko, z jego emocjonalnym zaangażowaniem i
      nastawieniem na walkę - gdyby żył, byłby bliżej Torunia, niż Łagiewnik.
      W sumie - smutne. I baaardzo przybliżające do okrutnej prawdy, że Dobrego
      Tatusia w Niebie - niestety nie ma...
    • vibhisana Bóg zapłać Panie Janie z ten artykuł! 07.06.10, 08:42
      "Jeżeli nie jest szanowane prawo do wolności, zwłaszcza wolności
      sumienia i przekonań, jest to występowanie przeciwko samemu
      Stwórcy". Czy dzisiaj Ksiądz Jerzy, wielki zwolennik wolności
      jednostki w duchu katolickim, wsytąpił by przeciwko przejawom
      rasizmu, ksenofobii agresji wobec niekatolickich przekonań w
      dyskursie publicznym? Wtedy nie występował, bo tego nie było? Sama
      gorliwa obecność Ksiedza Jerzego wśród strajkujących jest wymownie
      polityczna(jak Błasika za plecami podwładnych). To nie Oni Go
      znaleźli, tylko On Ich szukał! Taki był! Niestety obawiam się, że
      dzisiaj, gdy mamy już swobodę dyskusji publicznej, to niestety
      trzeba by było szukać Ksiedza Jerzego w Radio Maryja(taką mam obawę)
      i poglądach ocenianych jako fundamentalizm katolicki.

    • trajkotek panie Janie 07.06.10, 12:40
      skoro rydzyk odpowiada za to co na antenie jego radia mówią słuchacze, Michnik odpowiada za to, co czytelnicy piszą, więc Poiełuszko ....

      ... poniewaz nie dementuje, to akceptuje, wie Pan, jak się to robi w kontekście RM.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka