Dodaj do ulubionych

Twarze z Utoya

26.07.11, 19:39
Był czas, że w Polsce w wyborach brało udział nawet więcej niż 80% uprawnionych. Czy to znaczy, że mieliśmy jeszcze mniej skompromitowanych i skorumpowanych polityków?

Obserwuj wątek
    • tow_rydzyk Wczoraj Zyd, dzis Arab i gej...jutro Twoje dziecko 27.07.11, 02:09
      "Rycerz sedzia", "higiena rasowa", “obrona cywilizacji europejskiej”, kult munduru, sredniowieczne zbroje i plaszcze z krzyzami i inne parafenalia germansko-nordyckiej mitologii, mentalnosc Übermensch'a...
      Pytacie sie o inspiracje? Czy to az takie trudne? Przerabialismy to zaledwie 66 lat temu...Odbyl sie przeciez proces w Norymberdze...bez skutku...kazda ideologia o sklonnosciach totalitarnych musi miec wroga/kozla ofiarnego...jezeli go nie ma to go wymysla...
      "Obrona Europy" przed "muzulmanska zaraza" na Balkanach w latach 90-ych jest najlepszym dowodem, ze nas Europejczykow historia niczego nie nauczyla.
      Ten z lekka lysiejacy ale przystojny blondyn - jak przystalo na rasowego neo-naziste - wyraznie myli kulturystyke z kultura. Wprawdaie cierpiacy na megalomanie Pan Breivik nie moze "konkurowac" pod wzgledem ilosci zamordowanych osob z balkanskimi klero-nacionalistami spod znaku krzyza i polksiezyca ale osiagnal to czego chcial: natychmiastowa ogolnoswiatowa slawe i trybune medialna dla swojej odgrzewanej nazistowsko-rasistowskiej papki smierdzacej jeszcze Zyklonem B .
      Oczywiscie jak kazdy inny terrorysta - bedzie przed kamerami swiatowych mediow odgrywal meczennika. Dokladnie to samo robilo to po 1945 tysiace "weteranow" ochotnikow norweskich wyslugujacych sie Hitlerowskiej ludobojczej machinie w “obronie cywilizacji Europejskiej” na wszystkich frontach II wojny swiatowej w elitarnych oddzialach SS Viking i nie tylko....
      Co do "higieny rasowej", ktora zdaniem Pana Beivika ma "ocalic chrzescijanska cywilizacje europejska przed calkowita zaglada" przypomina mi sie opowiesc mojej Matki Chrzestnej - wiezniarki KL Auschwitz-Birkenau a pozniej Gross Rosen (numer obozowy 25541), ktorej sasiadka na pryczy byla urocza Niemka, ukarana przez Nazistow za zhanbienie rasy aryjskiej poprzez utrzymywanie stosunkow intymnych ze slowianskim “podczlowiekiem” (robotnikiem przymusowym ze "Wschodu"), ktorego zreszta publicznie powieszono...W terminologii obowiazujacej w III Rezszy okreslano to jako “Rassenschande" - “zbrodnie przeciwko rasie (germansko-nordyckiej)". Jedynym przypadkiem skazania zolnierzy niemieckich za gwalt podczas okupacji Polski byl zbiorowy gwalt popelniony przez trzech zolnierzy Wehrmachtu w Busku Zdroju. Faszystowski sad okarzyl zolnierzy nie o gwalt ale o zhanbienie swojej rasy (“Rassenschande”).
      Ktos niedawno narzekal, ze zbyt czesto nawiazuje w swoich wpisach do horrorow nazizmu i rasizmu i innych totalitaryzmow na tym forum..
      Mam nadzieje, ze przypadek Pana B. przekonal przynajmniej czesc z nas, ze idee Hitlerow i Quslingow tego swiata po cichu tocza podswiadomosc niektorych Europejczykow...i nie wolno nam o tym zapominac...
      Ta na pozor romantyczna fuzja mitologii o “szlachetnych” i “dzielnych” Vikingach i krzyzowcach lansowana wszem i wobec przez tego skandynawskiego samozwanczego zbawiciela cywilizacji chrzescijanskiej to nic innego jak demagogiczne , faszystowskie g..no tylko w innym, uwspolczesnionym, zaktualizowanym opakowaniu. Meczennikiem za “wiare” to jest on raczej miernym. Jego wzniosle “rycerskie” idealy okazaly sie perwersyjna i schizofreniczna niemalze komiksowa pariodia na tle rozstrzelanych z zimna krwia bezbronnych norweskich dzieci.
      W przeciwienstwie do takich religijnych fanatykow jak David Koresh z Waco czy James Jones z Guyany karykaturalny heros rodem z nordyckiej sagi potulnie zdal sie w rece sprawiedliwosci... gdy tylko ujrzal uzbrojonych mezczyzn. A moze zdal sobie w koncu sprawe, ze rzeczywistosc, ktora go otacza to nie wirtualny swiat makabrycznej gry komputerowej.
      Nie chce byc zlym prorokiem ale martwi mnie inny aspect tego zamachu terrorystycznego. Norweski psychopata pokazal calemu swiatu jak latwo ( bo zaledwie w ciagu paru godzin) mozna zostac globalnym celebryta zabijajac duza ilosc bezbronnych ludzi przycmiewajac medialna slawa takie tabloidalne ikony jak Barak Obama, Amy Winehouse czy nawet pierwsza dziewczyna Bonda......
      Socjologowie prognozuja juz eskalacje “dialogu” chrzescijansko-muzulmansko-izraelskiego metodami proponowanym przez Bin Ladena i Pana B. Nam osobom, ktore nie doznaly blogoslawienstwa religijno-nacionalistyczno-rasistowskiej schizofrenii pozostaje przygladac sie temu z szacunkiem w ime poprawnosci politycznej i...czekac na kolejny zamach terrorystyczny nawiedzonego fundamentalisty-celebryty w imie “jedynej, slusznej wiary”...
      Jestem pewien , ze Pan B. zostanie glowna postacia wirtualnej gry komputerowj pt. “Masakra na wyspie Utoya”, ktora – nie mam w to zadnych watpliwosci - juz wkrotce pojawi sie w sprzedazy. A my ja zakupimy jako prezent gwiazdkowy dla naszych urodzonych z zjednoczonej i tolerancyjnej Europie dzieci do reszty komercjalizujac i relatywizujac “chrzescijanskie wartosci moralne i cywilizacyjne”, ktorych ten “nordycki Übermensch “ ponoc bronil ...
      Tymczasem uwaznie ale z wielka obawa przygladam sie zamieszczanym w swiatowych publikatorach pozowanym fotografiom tego schludnego, zadbanego, elegancko ubierajacego sie Pana o wygladzie amanta, ktory swoim przenikliwym, hipnotyzujacym nordycko-aryjskim spojrzeniem i zagadkowym polusmiechem uwodzi swiatowe media.
      Z wielu wpisow na forach polskich i zagranicznych wnioskuje, ze mu sie to udaje...Na Zachodzie okresla sie to mianem “love-hate relationship”... I to wlasnie mediom chodzi...jak juz byc morderca to przynajmniej przystojnym...


      --
      “Władza należy do tego, kto rządzi ulicą....” - Joseph Goebbels
      --
      “A Nordic union between Scandinavia and Great Britain, with the adherence of Finland and Holland, and in which Germany and eventually the British Dominions and America might later on be absorbed, would take away the sting of any communist combination and secure European civilization and peace for the foreseeable future.” Vidkun Quisling
      • tomaselli Re: Wczoraj Zyd, dzis Arab i gej...jutro Twoje dz 27.07.11, 10:06
        Czegos tak madrego nie czytalem juz dawno na zadnym forum !
        • webmasternhp Re: Wczoraj Zyd, dzis Arab i gej...jutro Twoje dz 27.07.11, 11:37
          Ja również dawno nie czytałem tak rozsądnej i mądrej wypowiedzi.
          Podziękowanie i wyrazy szacunku dla jej autora za trafną analizę problemu.
      • lilu7 Re: Wczoraj Zyd, dzis Arab i gej...jutro Twoje dz 27.07.11, 12:34
        diagnoza przerażająca ale prawdziwa
      • aaron_agorenstein Gdzie Beivik pisał o "higienie rasowej"? 27.07.11, 14:21
        Proszę o cytat.
    • halfinteligentzpis Re: Twarze z Utoya 27.07.11, 02:16
      m.godwin napisał:

      > Był czas, że w Polsce w wyborach brało udział nawet więcej niż 80% uprawnionych


      To nie były wybory, komuszku.
    • lilu7 Re: Twarze z Utoya 27.07.11, 12:23
      sugerujesz, że w Norwegii mamy do czynienia z komuną? bzdury plecisz
      • m.godwin Re: Twarze z Utoya 28.07.11, 03:17
        > sugerujesz, że w Norwegii mamy do czynienia z komuną? bzdury plecisz

        Sugeruję, że wyciąganie (takich jak autor) wniosków z frekwencji wyborczej funta kłaków nie jest warte. Za komuny u nas młodzież jeździła na obozy ZMS. Z tego też nie wynika podobieństwo Norwegii i PRL. Ale tłumaczenie norweskiego "fenomenu", takie jak w ostatnim akapicie artykułu Bartoszewicza, to już kompletna bzdura.

    • cumentator Bredzonka tow_rydzyka i sedno sprawy 27.07.11, 16:47
      Jak przewidzial i opisal sprawca "zdrajcy" beda chcieli z niego zrobic wariata, oszoloma i przyczepic mu etykiety wszelkiego rodzaju. A ze jego dokument jest powszechnie dostepny wiec ci co sie z nim zapoznaja od razu zobacza "oszustwa zdrajcow".
      Jest to niezwykle grozne z punktu widzenia potencjalnych nasladowcow: od razu bedzie dla nich widoczne ze sa oklamywani przez "system" bo Breivik to co innego niz sie o nim glosi.

      Lepiej wiec nie insynuowac bredzonek jak tow_rydzyk ze Breivik jest antysemita bo jest wrecz odwrotnie, nie jest tez neo nazista ani nie jest chrzescijanskim fundamentalista. Nie mozna go tanio zbyc okresleniem "psychopata". Breivik wielokrotnie to podkresla bo przewidzial ze "system" bedzie go usilowal tak zdyskredytowac.
      Jego obsesja jest tylko i wylacznie islam i postuluje on wspolny front chrzescjíjansko-judeistyczno-buddyjsko-hinduistyczny dla walki z nim. Jako ideal upatruje spoleczenstwa Japonii, Korei i Tajwanu czyli monokulturowe.

      Jak wiec okreslic Breivika? To ideolog ktory stworzyl i zaczal wcielac swoja ideologie w zycie z absolutna determinacja objawiajac przy tym niezbedne do tego cechy takie jak wysoki poziom inteligencji, samoswiadomosci i sprytu potrzebnego do realizacji.

      Groza jego ideologii objawia sie gdy z analizy rzeczywistosci wyciaga wnioski w postaci koniecznosci masowej likwidacji wrogow i zdrajcow, bo pomimo ogromu cierpien jakie to wyrzadzi jest to absolutnie niezbedne dla dobra sprawy czyli oczyszczenia Europy z islamu. Widac z tego ze Breivik to ideolog w rodzaju Hitlera, Lenina, Stalina, Pol Pota i tak dalej. Rozni go od nich jednoosobowe dzialanie ktore zreszta podjal swiadomie gdy zorientowal sie ze dzialanie poprzez organizacje nie ma szans powodzenia bo "system" je zniszczy.

      Majac taki obraz Breivika dostrzega sie bezposrednie analogie z tymi innymi ideologiami opartymi na stosowaniu przemocy dla dobra sprawy. Hitler: wszystkiemu winni sa Zydzi, jest zydowski spisek panowania nad swiatem. Wniosek: zlikwidowac Zydow i bedzie raj.
      Lenin: wszystkiemu winny jest carat i wielcy kapitalisci. Wniosek: zlkiwidowac carska rodzine i kapitalistow i bedzie raj.
      Stalin: winni sa kulacy oraz pelno spiskowcow wokolo. Wniosek: zlikwidowac ich i bedzie raj.
      I tak dalej az teraz mamy przyklad Breivika.
      Breivik: winni sa muzulmanie podstepnie atakujacy Europe i umozliwiajacy im to spisek kulturowych marksistow. Wniosek: zlikwidowac zdrajcow marksistow, wyrzucic islam z Europy i bedzie raj.

      Wspolna cecha tych ideologii jest "spisek" roznego rodzaju wrogow i zdrajcow ktorych identyfikuj sie jako zrodlo zla i wynikajaca z tego koniecznosc ich fizycznej likwidacji. Breivik wycelowal w muzulmanow w Europie i ich "poplecznikow". Jak w kazdej ideologii ktora bylaby odrazajaca bo postuluje masowe mordowanie, ideologia Breivika jest prezentowana w sposob wysoce manipulacyjny mieszajac prawde z fikcja, wprowadzajac wlasne emocje autora, odwolujac sie do historii i uczuc religijno-patriotyczno-nacjonalistycznych. Ma to na celu wywolanie nawet u sceptycznego czytelnika wrazenia ze "cos w tym jest" bo przeciez islam to "problem" i w ten sposob eliminacji odrazy i oporu przed mordami. Na tym tle wmontowany jest obraz perfidnego spisku "marksistow" majacego na celu zalanie Europy islamistami co sugeruje ze ich likwidacja jest oczywista. Jest zarysowana perspektywa obrony historycznej walki z kluczowa data zakonczenia islamskiego najazdu 11 wrzesnia 2083 roku czyli 400 lat po 11 wrzesnia 1683 roku gdy wojska Jana III Sobieskiego zatrzymaly poprzedni zalew pod Wiedniem. Jako podbudowy emocjonalnej Breivik uzywa stylizacji Zakonu Templariuszy mianujac sie Rycerzem Sprawiedliwosci lacznie z mundurem na ktorym jest trupia czaszka z symbolami islamu, nazizmu i komunizmu przebita mieczem rycerza.

      Scisla analogia jest tutaj z prezentacja ideologii w Mein Kampf Hitlera. Podobny obrazowy styl, identyfikacja wroga, oraz wizje
      historyczne. Ale Breivik to nie neonazista ani inny -sta lub -ata. To tworca jeszcze jednej totalitarnej ideologii zalecajacej masowe mordowanie dla jej urzeczywistnienia i rozwiazania problemow. Zaczynajac jej urzeczywistnianie Breivik stal sie ideologicznym zbrodniarzem winnym przestepstwa przeciw ludzkosci. Jeszcze bardziej okrutne jest propagowanie przez niego masowego mordowania na skale idaca w miliony (przytacza oceny liczby "zdrajcow" ktorych nalezy zamordowac).

      To jest sedno tej sprawy. Okreslanie Breivika tym czy innym haslem nie zalatwi sprawy. Breivik jako ideolog bedzie niezlomny i zadowolony, w jego dokumencie sa zreszta przygotowane przemowienia jakie wyglosi przed sadem bo on przewidzial i bedzie realizowal faze propagandowa swojej ideologii. Ta faza zaczela sie od fotografii ktore on niezwykle starannie przygotowal by jego obraz byl inny od tego ktory bedzie "rozpowszechnial system" czyli normalnego, inteligentnego, zadowolonego oraz bojownika gotowego do walki, niezlomnego rycerza. Ma to wywolac pozytywny efekt w postaci "ujawnienia oszustw systemu" w stosunku do niego i podzialac zachecajaco na przeciwnikow "systemu".

      Zeby przeciwdzialac tego rodzaju manipulacji trzeba koncentrowac sie nie na osobie Berivika ale nawiazywac do jego warstwy ideologicznej. Czyli do czego doprowadzily poprzednio ideologie oparte na tym samym schemacie i ukazywac ze jest on w tym samym typie czyli jest to propagowanie masowych mordow w imie realizacji "wyzszych" celow. Pokazywanie schematu i skutkow do ktorych on prowadzi bedzie najlepsza szczepionka przed zatruwaniem usmyslow przez Breivika i podobnych.
      • nicram112 a kiedy Kaminski przyjedzie z Ryngrafem? 27.07.11, 22:38
        i Matka Boska aby je wreczyc Bravikovi jako obroncy chrzescijanstwa przed lewicowcami i islamistami? Pinochet dostal (a tez mordowal) wiec chyba juz czas aby uhonorowac nastepnego bohatera Katolicko-Narodowych przyglupow.

        moze Dziwisz jeszcze cos dorzuci ze swojej kolekcji relikwi?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka