Dodaj do ulubionych

Religia? Proszę zapłacić

18.01.12, 16:37
Modły niech sobie w kościele odprawiają. W Zakopanem 60tys. zł z budżetu miasta na pranie mózgu. A można by za to przez rok setce dzieciaków fundować porządne obiady.

Przy okazji świetny przykład na to, co by się stało, gdyby wprowadzić dodatkowy podatek na kościoły. Tutaj 14zł miesięcznie i zaczęły się rezygnacje :)
Obserwuj wątek
    • kotek.filemon Re: Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 16:58
      Teraz juz widze, czemu czarni protestuja recamy y nogamy przeciwko wprowadzeniu podatku koscielnego na wzor niemiecki. Kto pamieta fale masowych nawrocen na ateizm przy przekraczaniu w latach 90-tych odwiecznej granicy na Odrze i Nysie Luzyckiej w drodze na zachod, ten wie, jakie beda skutki...
    • sakral Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 17:11

zajęcia z angielskiego czy gimnastyka korekcyjna kosztują.
      a rodzice z małym dochodem powinni złożyć wniosek o
      finansowanie lekcji religii dla swojego dziecka w miejscowym
      ośrodku pomocy społecznej.

na pewno miejscowi urzędnicy przychylnie potraktują
      wnioski o nauczanie lekcji religii osób w trudnej sytuacji
      materialnej.

• kosmosiki Re: Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 17:41
        > rodzice z małym dochodem powinni złożyć wniosek
        > o finansowanie lekcji religii dla swojego dziecka
        > w miejscowym ośrodku pomocy społecznej.

Raczej powinni zgłosić się do biskupa aby ten nie brał od nich pieniędzy - jakby religia w przedszkolach była bezpłatna tzn. czarni by nie brali za nią pieniędzy to przecież nie byłoby problemu.
        • sakral Re: Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 17:54

pomoc społeczna po rozpatrzeniu podania
          o pomoc w opłaceniu lekcji religii
          dla dziecka

uwzględni fakt,że rodzice rezygnują
          z innych świadczeń materialnych
          to jest wybór:obiad lub ciastko
          i
          z kasy miasta/gminy sfinansuje religie

a co z tym wszystkim ma wspólnego
          miejscowy biskup ?
          to jest sprawa lokalnego samorządu
          • antropoid Re: Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 20:36
            pak4 napisał:

> Panowie Terlikowski i Warzecha mogliby błysnąć powołaniem organizacji charytaty
            > wnej, na katechezę biednych dzieci kwestującej, choćby tydzień po WOŚP :P :D
            ---------------

Oni by raczej woleli w ten sam dzień.
    • wimini Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 17:15
      No do czego to doszło! Podobno nawet za Stalina nie kazali płacić, a teraz każą.
      W podstawę programową powpisywali jakieś przygotowanie do nauki czytania i pisania, naukę liczenia i inne głupoty, zamiast naprawdę istotnych rzeczy. Do czego to doprowadzi? Skąd Jasiu ma teraz niby dowiedzieć się, jaki to grzech straszny zaglądać koleżankom pod kołdry na leżakowaniu? W niewinne umysły sączą tylko relatywizm. A przecież wiadomo, że taki najmłodszy umysł, to najbardziej chłonny. I jak nie nasiąknie za młodu, to na starość nie będzie trącił. Powinno być pięć godzin religii i to już od trzylatków!
    • boykotka Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 17:23
      Moja koleżanka ( miejscowość podwarszawska ) płaci 60zł/na miesiąc.
      Nie bagatelizowałabym problemu tylko rozwiązała strukturalnie. Moja koleżanka choć uboga, płaci za lekcje religii, bo nie chce by jej dziecko zostało wykluczone. Może rzeczywiście powinna się zwrócić do pomocy społecznej - jak ktoś wyżej napisał - o refundację ale proszę pamiętać, że to jednak powinno być rozwiązanie ogólnoprzyjęte.
      • antropoid Re: Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 20:48
        boykotka napisała:

> Moja koleżanka ( miejscowość podwarszawska ) płaci 60zł/na miesiąc.
        > Nie bagatelizowałabym problemu tylko rozwiązała strukturalnie. Moja koleżanka c
        > hoć uboga, płaci za lekcje religii, bo nie chce by jej dziecko zostało wykluczo
        > ne.

Chyba nieszczególnie racjonalnie myśląca ta koleżanka, skoro będąc ubogą i mając dziecko (dzieci?) na utrzymaniu wywala na to 6 dych miesięcznie.

> Może rzeczywiście powinna się zwrócić do pomocy społecznej - jak ktoś wyżej
        > napisał - o refundację ale proszę pamiętać, że to jednak powinno być
        > rozwiązanie ogólnoprzyjęte.

Jak uboga, to niech idzie do księdza i jego poprosi. Niby z jakiej racji pomoc społeczna miałaby to finansować? Wyznanie to jest - a przynajmniej powinna być (w normalnym państwie) - ściśle prywatna sprawa każdego człowieka. To nie wikt, lekarstwa, środki czystości, czy podręczniki/zeszyty.

• kolter Re: Religia? Proszę zapłacić 03.03.12, 15:11
        boykotka napisała:

> Moja koleżanka ( miejscowość podwarszawska ) płaci 60zł/na miesiąc.
        > Nie bagatelizowałabym problemu tylko rozwiązała strukturalnie. Moja koleżanka c
        > hoć uboga, płaci za lekcje religii, bo nie chce by jej dziecko zostało wykluczo
        > ne. Może rzeczywiście powinna się zwrócić do pomocy społecznej

Mamy tu klasyczny przykład , biedna bo głupia i tyle w temacie !!
      • piglowacki Re: Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 18:53

kwas48 napisał:

> Co za imbecyl wymyślił religię w przedszkolu? Przecież te dzieci niczego nie z
        > rozumieją z wykładu czarnych!!!

Poczytaj o kształtowaniu / formowaniu się mózgu to zrozumiesz ... identycznie jak komsomoł / hitlerjugend / ...
      • kolter Re: Religia? Proszę zapłacić 03.03.12, 15:12
        kwas48 napisał:

> Co za imbecyl wymyślił religię w przedszkolu? Przecież te dzieci niczego nie z
        > rozumieją z wykładu czarnych!!!

No a powiedz mi ilu katolików rozumie cokolwiek z tego o czym mówi kler ??
        • nerwus0 Re: Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 18:28
          Nie mogę. Fakt. Ale ewangelia niczego takiego nie pokazuje.
          Zaskoczyłaś mnie. Jeżeli komuś zależy na religii, powinien
          jej nauczać zgodnie ze swoim sumieniem. Tym bardziej ci,
          którzy mienią się być Boga przedstawicielami.
          Jeżeli jednak religię trzeba przeliczać na pieniądze to żal mi tych katolików
          i tej religii.
          • kolter Re: Religia? Proszę zapłacić 03.03.12, 15:22
            nerwus0 napisał:

> Nie mogę. Fakt. Ale ewangelia niczego takiego nie pokazuje.

Apostoł Paweł pracował na siebie ;

"Potem opuścił Ateny i przybył do Koryntu. Znalazł tam pewnego Żyda, imieniem Akwila, rodem z Pontu, który z żoną Pryscyllą przybył niedawno z Italii, ponieważ Klaudiusz wysiedlił z Rzymu wszystkich Żydów. Przyszedł do nich, a ponieważ znał to samo rzemiosło, zamieszkał u nich i pracował; zajmowali się wyrobem namiotów."
        • kolter Re: Religia? Proszę zapłacić 03.03.12, 15:15
          zdybka napisała:

> nerwus0 napisał:
          >
          > "Jezus nie uczył za pieniądze"
          >
          > A mozesz to udowodnic ?

Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów.
    • matruni Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 18:14
      a T.Rydzykowi należy na okrągło uświadamiać,daną przez Jezusa Chrystusa przestrogę iż nie można jednocześnie służyć Bogu i Mammonie !!!!
      (nie długie modlitwy, ale Wszech miłość jest dla Niebios najcenniejsza )
      głos z zaświatów.
      • timer-sas Re: Dlaczego katolicy mieli by sami z wlasnej kie 18.01.12, 18:39
        Zwolnienie tylko katolików z opłat za zajęcia dodatkowe (a nauczanie religii, jeśli nie znajduje się w podstawie programowej- to są zajęcia dodatkowe i żadna prawna ekwilibrystyka tego nie zmieni) łamie podstawową konstytucyjną zasadę równego traktowania obywateli, niezależnie od m.in. wyznawanej religii. Jeśli samorządy (lub szerzej- władze publiczne) chcą ten problem rozwiązać nie narażając się na przegrany proces w Strasburgu lub zakwestionowanie wydatków przez RIO, być może rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dla każdego przedszkolaka, dofinansowania w formie „bonu edukacyjnego” o wartości porównywalnej z kosztami miesięcznego nauczania religii w danej placówce lub na terenie gminy. Wierzący różnych wyznań mogliby przeznaczać ten „bon” na naukę religii dla swoich dzieci lub inne formy zajęć, a niewierzący, mając możliwość równego skorzystania z takiej formy wsparcia finansowego na alternatywne zajęcia dodatkowe nie byliby dyskryminowani. Przedszkole mogłoby zaproponować rodzicom oprócz nauczania religii, także inne formy zajęć dodatkowych realizowanych na miejscu (nawet w odpowiedzi na wyrażone w ankietach zapotrzebowanie) i w ten sposób środki przeznaczane na „bony” mogłyby niejako „wracać” do kasy gminnej. Zorganizowanie dodatkowych zajęć (w tym nauki religii) po ostatniej „edukacyjnej” godzinie nie powodowałoby żadnych problemów organizacyjnych dla rodziców. Rozwiązanie takie możnaby zastosować też w szkołach.
        • rockawy Re: Dlaczego katolicy mieli by sami z wlasnej kie 18.01.12, 19:03
          timer-sas .Twoja propozycja ma sens ale niby dlaczego cale spoleczenstwo ma ponosic koszty zajec dodatkowych ???? Np. emeryt wolalby wydac te pieniadze na jakies witaminy ,owoce ,prase?
          Doklada sie przeciez do edukacji, opieki lekarskiej,nian,sam nianczy wnuki moze za exra programy niech placa sami rodzice albo niech ksieza nuczaja bezplatnie w koncu emerytury biora ,dzieci nie plodza zeby na ich emerytury zapracowaly .Potrafia tylko wszystko sprzedac za mamone .Dla mnie osobiscie to szczyt bezczelnosci. Jedno co potrafia to lapy po pieniadze?/CUDZE/ wyciagac.Od samego urodzenia zeruja na baranach .Za posluge ,ostatnie namaszczenie robia za pensje szpitalna .Tfu!! te jezory mowiace o miloscierdziu powinny im kolkiem stanoac gdyby wierzyli w Boga.
        • hanishl Re: Dlaczego katolicy mieli by sami z wlasnej kie 18.01.12, 21:57
          timer-sas napisał:

Przedszkole mogłoby zaproponować rodzicom oprócz n
          > auczania religii, także inne formy zajęć dodatkowych realizowanych na miejscu (
          > nawet w odpowiedzi na wyrażone w ankietach zapotrzebowanie) i w ten sposób środ
          > ki przeznaczane na „bony” mogłyby niejako „wracać” do k
          > asy gminnej. Zorganizowanie dodatkowych zajęć (w tym nauki religii) po ostatnie
          > j „edukacyjnej” godzinie nie powodowałoby żadnych problemów organiz
          > acyjnych dla rodziców. Rozwiązanie takie możnaby zastosować też w szkołach.

Napewno to znasz ale pozwolę sobie powtórzyć . Piłeś nie pisz !
    • isterus Re: Religia? Proszę zapłacić 18.01.12, 21:54
      A może by religia wróciła do salek przykościelnych? Na początku podstawówki właśnie na taką religię chodziłam i była zarąbista (może m.in. dlatego, że w sali siedzieli też rodzice, wiec czarni nie za bardzo mogli bzdury do głowy kłaść). To nic by nie kosztowało ani katolików, ani państwo. Kosztowałoby kościół, ale to przecież jemu zależy na nauczaniu, prawda? Płaci ten, komu zależy, dobrze myślę? Najwyżej biskup czy inny proboszcz rok dłużej pojeździ "starym" samochodem, zanim kupi najnowszą furę.
      I ciekawa jestem, ile dzieci na taką religię by chodziło, gdyby trzeba było osobno dowieźć, odebrać... I od jakiego wieku by kościół taką religię utrzymywał, jeśliby musiał np dla przedszkolaków zorganizować dodatkową opiekę.
      Konkordat to jedno z największych g**ien, jakie się w tym kraju zdarzyły po obaleniu komuny.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka