dybko2 To raczej 07.06.12, 10:32 kręgosłupik niż kręgosłup ,a wiara to wiareczka .Ponoć katolicki kraj jakich mało, a sku...syństwem obdzielić można kilka mniej katolickich krajów!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
notremak Walczący z kondomami 07.06.12, 10:35 Obsesja Kościoła kat. na punkcie seksu po prostu rzuca się na osłabione wiarą w gusłamózgi wielu jego wyznawców (w szczególności tzw. katolickich dziennikarzy, o Episkopacie, plebanach i szeregowych księżach nie ma nawet co wspominać)). Odpowiedz Link Zgłoś
p1rat Re: Walczący z kondomami 07.06.12, 15:11 nie, nie... bracie... to należy już sklasyfikować jako zupełnie nowy gatunek wirusa. Odpowiedz Link Zgłoś
prerekwizyt Walczący z kondomami 07.06.12, 10:35 Czy prezerwatywy zapewniają bezpieczeństwo - w jakim stopniu, w jakich warunkach - to kwestia dyskusyjna i nie potrafię się kompetentnie wypowiedzieć. Zwrócę jednak uwagę na coś innego. Artykuł p. Leszczyńskiego jest nasycony nieskrywaną ironią, wręcz pogardą pod "ich", katolików adresem. Może spojrzy na dzisiejsze procesje Bożego Ciała, może przyjdzie mu coś do głowy poza w sumie bardzo niemądrą wyższościową agresją? Odpowiedz Link Zgłoś
lmblmb Re: Brak wiary w narod to chyba glownie rozowe hi 07.06.12, 10:54 andypedy napisał: > z wybiorczej. > > Nagle dano haslo "jacy fajni jestesmy" (nowy pomysl Tuska) a przeciez nie kto i > nny ale michnik i spolka wbijali Polakom do glowy jakim ciemnym, nietolerancyjn > ych i nieudanym narodem jestesmy Polska się szybko zmienia. Odpowiedz Link Zgłoś
lodzermensz1 Może pora samemu się douczyć? 07.06.12, 11:13 Szanowny panie - nie wiem jakich pastorów trzeba było przekonywać w Malawi do prezerwatyw, ale wiem, że w protestantyzmie nie ma doktryny, która by głosiła, że ich używanie jest grzechem. Protestantyzm nie zabrania antykoncepcji. Zabrania jedynie aborcji. I jest to sprawa powszechnie znana, do tego stopnia, że doczekała się choćby skeczu Monty Pytona. Chcę być dobrze zrozumiany - Terlikowski bredzi, ale czy to powód by samemu powtarzać jakieś brednie? Odpowiedz Link Zgłoś
tanebo Re: Walczący z kondomami 07.06.12, 11:32 Gdy czytam co napisał lub powiedział Terlikowski to jestem za stosowaniem prezerwatyw. A nawet za aborcją Odpowiedz Link Zgłoś
klaus.1.58 Walczący z kondomami 07.06.12, 11:38 Mam jedno pytanie dlaczego psychicznie chorzy ludzie na siłę chcą naród nauczać moralności !!? a media im to umożliwiają ???? Odpowiedz Link Zgłoś
lkr666 Walczący z kondomami 07.06.12, 11:42 "Uważam to za bez sensu" , "to o tylko o to" - ludzie, czytajcie te swoje artykuły, zanim wrzucicie je do sieci Odpowiedz Link Zgłoś
costa3500 Walczący z kondomami 07.06.12, 11:48 Ten pajac chyba spółkuje tylko z czarnymi a oni dbają o higienę Odpowiedz Link Zgłoś
the_rapist Nie z kondomami a z rozumem. 07.06.12, 11:50 To typowe dla ultrakałtolskiego zjeba - wpieprzanie się innym ludziom do ich żyć, domów i łóżek. Niepohamowana chęć, by prywatne fobie stały się prawem obowiązującym wszystkich. Tymi chorymi akcjami udowadnia przede wszystkim jedno - kałtolicy to bezmózga tłuszcza, bydło, które trzeba poganiać kijem z miejsca na miejsce. Spuszczone z oka i ze smyczy tzw. ''duszpasterzy'' od razu zacznie postępowac wbrew instrukcji obsługi z Watykanu. To świadczy, paradoksalnie, o niewydolności kałtolickiego przemysłuprania mózgów. Polacy to ultrahipokryci, żyjący według zasady ''panu bogu świeczkę, a diabłu ogarek''. I to właśnie najbardziej boli typów pokroju Terlikowskiego - bezsilność kościelnego aparatu propagandy i zastaszania w starciu z ludzkimi odruchami i niechęcią do wypełniania absurdalnych nakazów narzuconych przez innych. On i jemu podobni rycerze na wojnie z rozumem chcieliby w związku z tym, aby to państwo swoim prawem firmowało urojenia kleru kałtolickiego i swoim aparatem represji bezwzględnie je egzekwowało. Odpowiedz Link Zgłoś
bogda35 Re: Brak wiary w narod to chyba glownie rozowe hi 07.06.12, 12:01 andypedy napisał: > z wybiorczej. > > Nagle dano haslo "jacy fajni jestesmy" (nowy pomysl Tuska) a przeciez nie kto i > nny ale michnik i spolka wbijali Polakom do glowy jakim ciemnym, nietolerancyjn > ych i nieudanym narodem jestesmy możesz przytoczyc jakies konkrety ? narazie to PIS i Rydzyk dzieli nas na nieudanych i udanych. Odpowiedz Link Zgłoś
losiu4 Walczący z kondomami 07.06.12, 12:04 "Otóż gdyby red. Terlikowski czytał materiały edukacyjne, wiedziałby, że pisze się w nich tyle, że prezerwatywy - używane prawidłowo - chronią przed HIV, nie wspominając o wielu innych chorobach przenoszonych drogą płciową." otóż gościu łżezsz w żywe oczy. Nie chronią. Ograniczają możliwosć zarażenia. Terlikowski prawdę pisze. A Ty i tobie podobni bedziecie mieli na sumieniu tych którzy wierzac w te wasze lewackie bzdury zarazili się czymś. Nie daj Boze czymś nieuleczalnym. Pozdrawiam Losiu Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Walczący z kondomami 07.06.12, 12:15 Jeśli ograniczają - to nie chronią? Jak zakładasz kask na łeb - to się zabezpieczasz przed wiatrem czy ograniczasz działanie uderzenia łbem?? Coś słabo ci ostatnio wychodzi, obrona debili wierzących! Odpowiedz Link Zgłoś
p1rat Re: Walczący z kondomami 07.06.12, 14:22 czyli jeśli ktoś teraz, po opublikowaniu twojego nędznego posta się zarazi to będzie moja wina :D stary... załóż kask chociaż zanim znów zaczniesz skakać do pustego basenu na główkę. napewno przed większym urazem cię nie ochroni ale napewno ograniczy ból głowy. Odpowiedz Link Zgłoś
kylax1 Idź kopulować z księdzem i Terlikowskim. 09.06.12, 02:20 Zarazicie się co najwyżej debilizmem prawicowym. Odpowiedz Link Zgłoś
podhajce Walczący z kondomami 07.06.12, 12:23 Drogi Redaktorze dyskusja z Terlikowskim to tak jak by rozmawiać ze ślepcem o kolorach. Przecież tego, pożal się boże, doktora nikt nie przekona ,że oprócz jego poglądów i religii są jeszcze inne i że świat nie jest czarno-biały. Terlikowski to ewidentna pomyłka Stwórcy. Odpowiedz Link Zgłoś
bora5 Walczący z kondomami 07.06.12, 12:26 zauważyć należy jedno -tem gdzie naród biedniejszy prymitywniejszy tam kośćiół bogatszy i wiara śilna ,natomiast tam gdzie naród bogaty i wyższa kultura tam kośćiół i wiara cieniutka .dlatego kośćiół w Polsce dąży do skłucenia i wielodzietnośći bo wtedy kośćiół jest silny i bogaty. Odpowiedz Link Zgłoś
excrement Ma na myśli "katolickie" kondomy z dziurką? 07.06.12, 12:27 wyborcza.pl/1,97863,7357730,Dziurka_w_prezerwatywie__czyli_katolickie_in_vitro.html Odpowiedz Link Zgłoś
the_rapist Re: Do Pana Redaktora A. Leszczynskiego 07.06.12, 12:56 > Panie Redaktorze, można odwrócić tezę i napisać tak: „Nigdy nie zrozumiem > zawziętości, z którą oświeceni publicyści wciskają ludziom kondomy”. > Panie dziennikarzu, tu nie chodzi o same prezerwatywy, tylko o to, żeby piłkars > kie święto nie stało się zaproszeniem do masowego chędożenia. Dotyczy to poza t > ym nie tylko Euro 2012. Tak się składa, że w krajach afrykańskich dotkniętych e > pidemią AIDS liczbę zakażeń udało się zmniejszyć tylko tam, gdzie wdrożono prog > ram promujący wierność i abstynencję np. w Ugandzie. W Ugandzie wprowadzono również prawo karzące śmiercią za bycie homoseksualistą. Rozumiem, że jest to jedynie słuszna linia propagowana przez Watykan. Druga sprawa - ludzie i tak będą ''chędożyć'', więc niech robią to choć trochę bardziej higienicznie. Po co przykazanie: Nie kradnij? Po cholerę przykazanie: Nie zabij > aj? Po co przykazanie: Nie cudzołóż ? Śmieszne zakazy i nakazy. I to ciągłe gad > anie o moralności. A poza tym, religie narzucają normy i piętnują zachowania ni > epożądane w danej społeczności. Ergo: ograniczają człowieka i czynią go niewoln > ikiem. Wniosek: religie są śmieszne, trzeba je wszystkie zdelegalizować. Wtedy > ludzkość będzie nareszcie wyzwolona. > Panie Redaktorze, spytam tylko krótko –Czy słyszał Pan o takim raju jak Z > SRR czy Albania? Zabijanie i kradzież są zabronione przez świecki kodeks karny zarówno w Polsce, jak i w krajach bardzo dalekich od ''katolickiej moralności''. Co do ''cudzołożenia'' jest to jedno z podstawowych praw człowieka i jako czyn karalny już dawno zostało wykreślone z kodeksu karnego Polski. Co was z waszą manią zaglądania ludziom do łóżek musi niezmiernie boleć. > To też aktualny ‘kwiatek’ dobry dla lemingów, czyli: religia to pry > watna sprawa i ma zniknąć z przestrzeni publicznej. Uwielbiam tę kałtolską retorykę - każdy, kto nie zgadza się na panoszenie sie kleru w Polsce jest lemingiem. > Panie Redaktorze, jako dziennikarz pisma nadal uchodzącego za opiniotwórcze pow > inien postarać się, by artykuł był obiektywny, a nie tendencyjny. Chyba że otwa > rcie trzeba przyznać, że Gazeta Wyborcza i tygodnik NIE stoją po jednej stronie > . Wszak redaktorzy naczelni tych pism się przyjaźnią… > Rozumiem, że każdy, kto ma na jakikolwiek temat zdanie inne niż twój guru Terlikowski jest z definicji nieobiektywny. Rozumiem, że Terlikowski jest alfą i omegą w kwestiach medyczno-epidemiologicznych, a posiadana przez niego wiedza jest kompletna, całościowa i nie podlega żadnej krytyce ani poddaniu w wątpliwość. Twoja wypowiedź ukazuje ponure oblicze polskiego katolicyzmu - nietolerancje i brak nawet pozorów próby spojrzenia na zagadnienie z punktu innego niż ten narzucony przez twojego guru. Poza tym naprawdę dziwią mnie twoje apele do autora tego artykułu. Na jakiej podstawie oczekujesz od człowieka piszącego dla GW, aby prezentował w sprawach medycznych poglądy Watykanu. Czy podobne epistoły kierujesz również do znanych periodyków medycznych i żądasz od ich redaktorów prezentowania wyłącznie watykańskiego punktu widzenia na sprawy seksualności człowieka? Wreszcie na koniec - chcesz sobie poczytać, że kondomy są be, wejdź na portal frondy. Tak się składa, że mamy wolność poglądów i nie każdy musi pisac to, czego oczekuje Terlikowski. Ale ciebie to pewnie dziwi i zniesmacza, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
antropoid Re: Walczący z kondomami 07.06.12, 12:57 jakub-11111 napisał: > Ja się księżom wcale nie dziwię, większość z nich po prostu lubi bez prezerwatywy... Im wolno - co księciu to nie prosięciu. poza tym w razie czego konsekwencji i tak ponosić nie będą. Odpowiedz Link Zgłoś
antropoid Terlikowski - pas cnoty narodu. 07.06.12, 13:10 Bęcwał robiący z siebie pośmiewisko. Odpowiedz Link Zgłoś
cul-de-sac Walczący z kondomami 07.06.12, 13:16 Obsesja sexu wsrod katolickiej prawicy siega zenitu. Wlosienica, datki dla kosciola/ksiezy, robota dla mezczyzn, ciaza dla kobiet, wszystko w imie Boga, to jest wlasciwie zycie. Do prokreacji dziurka w dlugiej koszuli z dlugimi rekawami jak to drzewiej bylo. Po bozemu. Tylko jakos odstepstwo od zasad milowania blizniego, zamiast jadu i nienawisci, wcale imnie przeszkadza. Do myslenia sluzy glowa! Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.nie.placek Z Terlikiem łatwo walczyć. Z faktami trudniej 07.06.12, 13:56 A fakty niewygodne dla autora artykułu są takie, że wśród par stosujących prezerwatywy jest zadziwiająco dużo nieplanowanych ciąż. Może to wynikać np. z nieprawidłowego założenia, przypadkowego uszkodzenia, wady materiałowej itp. ALE SIĘ ZDARZA. A teraz trudne: skoro dochodzi do zapłodnienia, to czy zakażenie jest wykluczone? Bądźmy więc szczerzy: jedyną metodą stuprocentowo skuteczną jest ABSTYNENCJA. Niekorzystanie z usług prostytutek, nie wyrywanie pierwszej chętnej panienki w barze. Wszelkie inne metody są zawodne. Tak, prezerwatywa POPRAWIA BEZPIECZEŃSTWO, ALE NIE ELIMINUJE RYZYKA. Nie do pominięcia są również inne przyjemne choroby, dużo bardziej zaraźliwe od HIV, a "dostępne" u prostytutek. BTW: Niedawno był artykuł o znaczącym wzroście zachorowań na kiłę. To pewnie skutek stosowania Dekalogu i popularności Terlikowskiego w społeczeństwie ;-))) Podobnie jest w Afryce - seks pozamałżeński, przygodny seks (w tym PŁACENIE SEKSEM ZA DROBNE USŁUGI TYPU PRZEJAZD AUTOBUSEM) są na porządku dziennym, nikt nie pamięta o nauce Kościoła. Pamiętają jedynie, żeby nie zakładać kondoma. TO CZYSTA HIPOKRYZJA, gdyby przejmowali się nauką Kościoła, to by nie uprawiali seksu pozamałżeńskiego i prezerwatywy zwyczajnie nie byłyby potrzebne. No, ale łatwo jest sobie znaleźć chłopca do bicia, najlepiej takiego łatwego przeciwnika, jak p. Terlikowski... Odpowiedz Link Zgłoś
p1rat z głupota najtrudniej się walczy 07.06.12, 14:40 no to na koniec podaj źródełko tych...swoich "faktów"... :D fronda ? deon ?... nasz dziennik ? czy katechetka ? Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.nie.placek Nie z głupotą, z upartymi głupcami. 07.06.12, 15:26 p1rat napisał: > no to na koniec podaj źródełko tych...swoich "faktów"... :D fronda ? deon ?... > nasz dziennik ? czy katechetka ? Pierwsze z brzegu: www.pfm.pl/u235/navi/199174 www.natemat.com.pl/zdrowie/seks/indeks-pearla.html I kto wyszedł na idiotę i nieuka? Po co się odzywasz, skoro nie masz pojęcia? Odpowiedz Link Zgłoś
vfib Re: Nie z głupotą, z upartymi głupcami. 07.06.12, 16:17 Wskaźnik Pearla przy typowym stosowaniu (czyli wliczając sytuacje kiedy była nie wiem źle założona) wynosi 14. To jest dużo, w skrócie oznacza że na 100 par będzie 14 ciąż w ciągu roku. Ale przy idealnym stosowaniu (prawidłowo i przy każdym stosunku) ten wskaźnik wynosi 3. Więc przy prawidłowym stosowaniu i zawsze nie wygląda to wcale źle. Oczywiście mówimy wyłącznie o ciążach. Więc może zamiast lamentować, warto uczyć ludzi jak prawidłowo te nieszczęsne prezerwatywy zakładać, i jesli już jest jakiś przygodny seks to niech on zawsze będzie z gumką. Lepsze to niż nic. Znacznie lepsze. Odpowiedz Link Zgłoś
vfib Jeszcze 07.06.12, 16:25 Cytat z artykułu na pfm, który załączyłeś: "Wróćmy jeszcze na chwilę do ochrony, jaką daje prezerwatywa przed zakażeniami chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym także wirusem HIV. To właśnie początki epidemii AIDS przywróciły prezerwatywę do łask i utrzymały na liście najczęściej wybieranych środków antykoncepcyjnych. I nic dziwnego: wbrew temu, co głoszą przeciwnicy antykoncepcji, nie jest prawdą, jakoby nawet przez mikropory w prezerwatywach mogło dojść do przeniesienia wirusa HIV. Powtórzmy jeszcze raz: nie jest to prawda. Ze wszystkich badań wynika, że stale i fachowo stosowane prezerwatywy bardzo skutecznie zabezpieczają przed zakażeniem HIV. Ale na tym nie kończą się medyczne zalety prezerwatyw. Naukowcy stwierdzili bowiem, że używanie prezerwatyw zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory szyjki macicy. Dokładnie nie znamy mechanizmów tej ochrony, lecz możemy przypuszczać, że na powstanie tego rodzaju nowotworów ma wpływ jakiś czynnik infekcyjny. Poza tymi medycznymi i antykoncepcyjnymi względami są jeszcze inne przyczyny, dla których warto korzystać z prezerwatyw. Młodzi mężczyźni mogą dzięki stosowaniu kondomów przedłużyć czas trwania stosunku i uniknąć przedwczesnego wytrysku, a są to problemy częste u młodych ludzi. " Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.nie.placek Re: Jeszcze 07.06.12, 20:04 Wskaźnik Pearla mówi 14. 14 ciąż na 100 par stosujących prezerwatywę. Przy "niefachowym" użyciu. Hint: zwykle jest niefachowe, zwłaszcza po imprezie, na parkingu, itp. Nie znam badań, ale sądzę, że łatwiej się zarazić (PRZY BRAKU ZABEZPIECZEŃ), niż zajść w ciążę. Oznacza to, że owe 14% dla ciąż należy powiększyć dla zakażeń. I CZY NIE JEST DEMAGOGIĄ WMAWIANIE, ŻE PREZERWATYWA CIĘ OCHRONI? Powtarzam: lepsza prezerwatywa, niż jej brak, ale jeszcze lepiej nie zadawać się z prostytutkami, unikać przygodnego seksu. To 100% gwarancja. A mój przedmówca imputował mi radiomaryjne pseudo-źródła - i sam wyszedł na idiotę. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
scept89 Re: 100% gwarancji na spadek przestepczosci 07.06.12, 20:40 jacek.nie.placek napisał: > Powtarzam: lepsza prezerwatywa, niż jej brak, ale jeszcze lepiej nie zadawać si > ę z prostytutkami, unikać przygodnego seksu. To 100% gwarancja. Gdzie tam, nawet super-staly partner to nie wibrator, moze wyjsc z szuflady i sie zarazic. Najlepsza jest 100% abstynencja. Tyle ze takich glupot probowano np w USA namawiajac nastolatki plci obojga. Nie uwierzysz, czestosc STDsow byla wieksza w grupie ktora zadeklarowala czystosc przedmalzenska niz w grupach ktore ku zgrozie Terlikowskich poznaly na lekcjach zasadzy dzialania sprzetu o nazwie "prezerwatywa". Propagowanie abstynencji jest jak zwalczanie przestepczosci poprzez namawianie do "powstrzymywanie sie od kradziezy". Teoretycznie 100% skuteczne, wystarczy tylko zeby wszyscy sie powstrzymali, nieprawdaz? Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.nie.placek A ty proponujesz rękawiczki 08.06.12, 22:12 Idąc twoim tokiem rozumowania: skoro nie wyeliminujemy złodziejstwa poprzez jego odradzanie, to pomóżmy złodziejom, zalećmy stosowanie rękawiczek. Zaiste, ciekawa teza. Wiem, zalecenia dot. abstynencji spora część nie posłucha. Czy to wystarczający powód, aby o tym nie mówić? Czy to oznacza, że mamy KŁAMAĆ w sprawie skuteczności prezerwatyw i zatajać prosty acz skuteczny sposób ustrzeżenia się zakażeń? Odpowiedz Link Zgłoś
scept89 Re: let me google that for you 09.06.12, 00:37 jacek.nie.placek napisał: > Idąc twoim tokiem rozumowania: skoro nie wyeliminujemy złodziejstwa poprzez jeg > o odradzanie, to pomóżmy złodziejom, zalećmy stosowanie rękawiczek. No prosze, ludzie majacy stosunki seksualne poza dozgonnym malzenswem to jak zldzieje. Nie geniuszu, jesli jakis zachowan nie da sie wyeliminowac to nalezy minimalizowac ich szkodliwe skutki. Dlatego nie nosimy po kieszeniach oszczednosci calego zycia, stosujemy prezerwatywy i wkladamy helmy jak jezdzimy na rowerze. > Wiem, zalecenia dot. abstynencji spora część nie posłucha. Czy to wystarczający > powód, aby o tym nie mówić? Ktorego slowa w zdaniu: "propagowanie abstynencji wsrod nastolatkow przynioslo odwrotne skutki od zamierzonych" nie jkestes w stanie zrozumiec? Przeliterowac ci cos? >Czy to oznacza, że mamy KŁAMAĆ w sprawie skuteczno > ści prezerwatyw i No mozna np przytaczac artykuly naukowe gdzie skutecznosc prezerwatyw badano. Patrz jeden z moich postow: forum.gazeta.pl/forum/w,904,136466323,136477451,Re_Ciemnota_misia.html A teraz powiedz kto klamie: Terlikowski czy naukowcy ktorzy to opublikowali opierajac sie na badaniech kilku innych zespolow. Trudne dla ciebie? >zatajać prosty acz skuteczny sposób ustrzeżenia się zakażeń? Zatajac? Na Zeusa, to juz chyba na pierszej lekcji przyrody dzieciaczki ucza sie ze bakterie nie przylatuja z kosmosu tylko poprzez kontakt z nosicielami. O jakim zatajaniu waszmosc pierdziolic raczy? Skuteczny? Jak skuteczny? Problem wtym ze wlasnie propagowanie abstynencji w/g badan prowadzi do wiekszej ilosci zakazen wsrod nastolotakow. www.washingtontimes.com/news/2011/jan/3/abstinent-teens-test-positive-stds/ """ Teens who pledge to remain virgins until marriage are more likely to take chances with other kinds of sex that increase the risk of sexually transmitted diseases, a study of 12,000 adolescents suggests. The latest study, published in the April issue of the Journal of Adolescent Health, found that teens pledging virginity until marriage are more likely to have oral and anal sex than other teens who have not had intercourse. """ www.msnbc.msn.com/id/7232643/ns/health-sexual_health/t/many-who-pledge-abstinence-risk-stds/#.T9J98b8YmbI Jak tam ananlna dziewico, dalej bedziesz utrzymywac ze namawianie dzieciakow na absstynencje to jest swietny pomysl? Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.nie.placek Pogadaj sobie 11.06.12, 20:33 Może poguglać, błysnąć erudycją, rzucić jakiś żarcik, albo pierdnąć, ale nie zmienisz jednego: SKORO PREZERWATYWA NIE CHRONI W 100% PRZED CIĄŻĄ, TO I PRZED AIDS TYM BARDZIEJ. A teraz odpal sobie skręta, zaguglaj, wyhacz jakąś umytą tirówkę, wolna wola. Odpowiedz Link Zgłoś
misiu-1 Re: Jeszcze 07.06.12, 21:30 jacek.nie.placek napisał: > Nie znam badań, ale sądzę, że łatwiej się zarazić (PRZY BRAKU ZABEZPIECZEŃ), niż zajść > w ciążę. Oznacza to, że owe 14% dla ciąż należy powiększyć dla zakażeń. Biorąc pod uwagę, że potencjalnie płodny jest średnio co piąty dzień, a wirusem można się zarazić codziennie, jest to wysoce prawdopodobne. > I CZY NIE JEST DEMAGOGIĄ WMAWIANIE, ŻE PREZERWATYWA CIĘ OCHRONI? > Powtarzam: lepsza prezerwatywa, niż jej brak, ale jeszcze lepiej nie zadawać si > ę z prostytutkami, unikać przygodnego seksu. To 100% gwarancja. Istnieje jeszcze jeden czynnik - wpływ subiektywnego poczucia bezpieczeństwa na ryzykowne zachowania. Jest więc możliwy pozorny paradoks, że prezerwatywa zwiększy szansę na ciążę lub zakażenie. Jeśli wzrost liczby kontaktów seksualnych wywołany przekonaniem o bezpieczeństwie, będzie większy niż zmniejszenie szansy na ciążę lub zakażenie przypadające na pojedynczy kontakt. > A mój przedmówca imputował mi radiomaryjne pseudo-źródła - i sam wyszedł na idiotę. ;-) Trudno wyjść na mędrca myśląc kalkami produkowanymi przez "salonowych" manipulatorów. Odpowiedz Link Zgłoś
kylax1 Nie ma czegoś takiego jak nieplanowana ciąża. 09.06.12, 02:22 Jak ktoś nie chce dziecka, to przeprowadza aborcję i po problemie. Nie wiem w czym problem. Chyba, że ktoś jest ubogi, to faktycznie może być takiej osoby nie stać. Poza tym, nie ma czegoś takiego jak nieplanowana ciąża. Odpowiedz Link Zgłoś
tygrysio_misio Terlikowski na zdjęciu wygląda jak Frank Lampart 07.06.12, 14:02 ... oczywiście za 10 lat, 20kilogramów i 4 dioptrię :-) Odpowiedz Link Zgłoś
ad2009 Walczący z kondomami 07.06.12, 14:03 Sprawy sexu są najwazniejsze dla kościoła - pelnego facetow poprzebieranych w sukienki... Odpowiedz Link Zgłoś
p1rat terlikowski to błazen 07.06.12, 14:12 Terlikowski to błazen przykuty do kardynalskiego tronu. problem z nim polega na tym, że błazen myśli, iz jest mądrzejszy nie tylko od swojego pana ale wręcz od całej reszty świata. tylko błazen przedkłada własne urojenia nad fakty. niestyety, z tymi drugimi Terlikowski ma widocznie wyjątkowo rzadko do czynienia. nie dziwi mnie głupota tego człowieka (wynikająca, jak w tym wypadku z nieznajomości treści własnej "świętej księgi"), dziwi mnie jedynie to, że wszelkie próby narzucenia reszcie świata swoich chorych urojeń postrzega jako coś pozytywnego. jak swój pier....y, katolicki obowiązek, mając jednocześnie głęboko w d...e fakt, że ktoś może myśleć troszkę inaczej. Terlikowski nigdy nie zastanawiał się nad dziećmi, które rodzą się ze śmiertelną chorobą tylko dlatego, że ich rodzice bali się używać gumki: "bo przecież używanie gumek to grzech". Terlikowski nie dostrzega śmierci i cierpienia jakie niesie ze sobą jego średniowieczne myślenie. On widzi tylko niemytą du...ę swojego pana i jego śmierdzące skarpetki. Potem, odurzony jednym i drugim pisze od takie brednie Nawet nie wysili nigdy tak bardzo umysłu by sprawdzić, skąd bierze się niezdrowe zainteresowanie kleru ludzką seksualnością do tego stopnia, że zakazuje używania prezerwatyw. ramen Odpowiedz Link Zgłoś
p1rat Re: Do Pana Redaktora A. Leszczynskiego 07.06.12, 14:19 >Epidemia AIDS nie wzięła się z a > bstynencji i wierności, tylko z rozwiązłości i współżycia z wieloma partnerami a urodzone z tą chorobą dzieci to pewnie dzieło szatana czy waszego idiotycznego sposobu myślenia panie katol ? nie wpiepszajcie się z morlnością gdy nie rozumiecie znaczenia tego słowa. wasz sposób myślenia niczym nie odbiega od stalinowskiej podręcznikowej metody "mordowania zanim jeszcze się urodził" to wasz popiepszony papcio w krajach o największym wskaźniku zachorowalności na aids wmawiał swoim wiernym, że stosowanie prezerwatyw to grzech. najprostsze określenie jakie przychodzi mi do głowy to "świadomy ludobójca" tyle na temat waszej katolickiej pseudomorlaności i mądrości wyczytanej z napletka jezusa. Odpowiedz Link Zgłoś
cracovia.figiel To wprost nie do Wiary 07.06.12, 14:54 Że Sojusznicy przyjechali do Polski by d.... Tuskowi Polki. Odpowiedz Link Zgłoś