Dodaj do ulubionych

Tragiczny wypadek na autostradzie A4

31.07.05, 09:27
Jak można "to coś" nazywac autostradą?
Obserwuj wątek
    • lisle KIEDY W KONCU ktos zacznie dbac o cokolwiek !!! 31.07.05, 10:30
      przetargi wygrywaja firmy najtansze ktore dadza najwieksze lapowki w krajowym
      zarzadzie drog !!!! patrz HISZPANIE NA A7!!!!!! totalnie spie..li odc od
      gdanska do wisly !!! a wygrali od wisly do nogatu !!! no ku.. jaja jakies
      !!!!!a nie te co robia porzadnie i za odpowiednia kase !!!
      • marcin.poznan A7 ? 31.07.05, 13:36
        A gdzie to kolego, jest tam autostrada A7 ? ;)
        Jakkolwiek, popieram pogląd, że ceny i jakość pracy firm budujących drogi są w
        większości skandaliczne i płacimy za to wszystko my, podatnicy...
        Zobaczymy czy kolejny rząd będzie "w te klocki" lepszy.
      • hummer Na zachód od Wrocławia A4 to nie autostrada!!!!!! 01.08.05, 15:11
        Nie jest to nawet droga szybkiego ruchu. Brak pasa awaryjnego i pobocza, za wąskie pasy jazdy by uznać ją nawet za drogę szybkiego ruchu. Ktoś wywinął niezły przekręt z tą drogą. Nie mogę się doczekać jak odpowiedzialni drogowcy pójdą siedzieć. Nawierzchnia też taka, że na nowym odcinku łup łup łup itd.
        • dox1 RePOLSCY HYDRAULICY to to samo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 04.08.05, 21:23
          hummer napisał:

          > Nie jest to nawet droga szybkiego ruchu. Brak pasa awaryjnego i pobocza, za wąs
          > kie pasy jazdy by uznać ją nawet za drogę szybkiego ruchu. Ktoś wywinął niezły
          > przekręt z tą drogą. Nie mogę się doczekać jak odpowiedzialni drogowcy pójdą si
          > edzieć. Nawierzchnia też taka, że na nowym odcinku łup łup łup itd.

          No widisz jak to jest w PL.
          A juz chcieliscie zalac zachod waszymi hydraulikami!
    • jan.grz Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 11:15
      Nie zawsze wypadek ma zwiazek ze stanem drogi, ale przy okazji tej tragedii na
      A4, ktora przejezdzam wiele razy i we wszystkich porach roku, chce
      zaprostestowac przeciwko autostradom zarzadzanym przez nierzetelne firmy.
      Szczegolnie w trudnych warunkach pogodowych stan A4 bywa drastycznie gorszy od
      krajowej "jedynki". Wszystko wskazuje na to, ze platne autostrady w Polsce to
      jeszcze jeden "przekret" sluzacy do nabijania kasy "zaradnym". Wlasciwie
      wszystkie powojenne rzady PRL i RP mozna by zaskarzyc o dzialanie na szkode
      spoleczenstwa m.in. poprzez totalne zaniedbanie sieci drog i organizacji ruchu.
      A ludzie gina i beda dalej ginac, dopoki to sie nie zmieni. I nie pomoga tu
      demagogiczne wzywania policji drogowej do "rozsadnej jazdy", czy absurdalne
      ograniczania predkosci.
      • jacekm22 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 11:53
        Masz racje !!
        Nie moge sluchac jekow w mediach , zeby kierowcy jechali wolniej i ostroznie
        itd . Moim zdaniem jedna z glownych przyczyn ilosci wypadkow w Polsce jest
        katastrofalny stan drog, brak autostrad , objazdow i obwodnic ( stolyca jej nie
        posiada !! ) Jednym z pierwszych dzialan polskiego rzadu za Walesy powinno byc
        wdrozenie planu budowy i odbudowy drog i autostrad , no ale pana prezydent byl
        zajety wojnami na gorze i wspieraniem lewej nogi.. A poznie zdziwienie dlaczego
        zachodni inwestorzy wybieraja Czechy i Slowacje .
        • igel1 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 12:03
          Pan Walesa robil juz najlepsza polityke jaka milismy do tej pory za czasow
          wolnej polski..
          Dzisiaj juz troche czasu minelo wiec najwyzszy czas bys to zauwazyl..
          Zajmowanie sie autostradami i drogami jest zadaniem rzadu a nie
          prezydenta..kolego..jojo
          • krzysiek62 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 14:06
            Co za polityka zrobił Wałęsa? puscił w skarpetkach nie tych co trzeba miała być
            druga Japonia gdzie jest to człowiek od sloganów i używanie jego nazwiska w tej
            informacji
            jest nie na miejscu
    • igel1 Autostada typowo w polskim wydaniu..nic wiec dziwn 31.07.05, 12:00
      • ethebor Re: Autostada typowo w polskim wydaniu..nic wiec 31.07.05, 16:48
        Nie wiem ktory to odcinek, czy juz nowy. Ale odcinkowi Gliwice Wroclaw niewiele
        da sie zarzucic.
    • qwasyx (*) (*) (*) (*) (*) 31.07.05, 12:39
      • jacekm22 Re: (*) (*) (*) (*) (*) 31.07.05, 12:42
        ????
        • qwasyx Re: ??? 31.07.05, 12:50
          (*) to poprostu symbol swieczki

          Pzdr

          Q.
    • tomograf Zapomnieliście napisać, 31.07.05, 12:48
      co pięcioosobowa zginęła. Brakuje w tym zdaniu podmiotu.
    • pether_23 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 13:20
      Jestem przekonany, ze ludzkość kiedyś dojdzie do przekonania że transport
      prywatny (każdy ma własny samochód) to nonsens. Jest kolej, są autobusy, a
      transport samochodowy pochłonął już wystarczająco duzo ludzkich istnień. Ale to
      są idee na przyszłość. Na dzień dzisiejszy powinniśmy ZAKAZAĆ wjazdu TIRów na
      nasze drogi, (słynna idea 'TIRy na tory' realizowana m.in. w Szwajcarii) oraz
      BEZWZGLĘDNIE KARAĆ osoby rażąco naruszające przepisy. Uważam, że jeżeli ktoś
      zasuwa ponad 100 km/h w terenie zabudowanym należy mu zabrać prawo jazdy na parę
      lat, ponieważ kary pienięzne, jak widać, nie skutkują. Taki człowiek jest, moim
      skromnym zdaniem, potencjalnym mordercą.

      ps. Nie, nie jestem lewakiem. Nie mam nawet lewicowych poglądów...
      • wartburg4 [...] 31.07.05, 13:28
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • wiesiex [...] 31.07.05, 13:31
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • hiker05 z transportem zbiorowym to jeszcze niepredko, 31.07.05, 14:22
        Choć w centrach dużych miast transport indywidualny już pada.

        Natomiast zgadzam się z autorem i też tego nie mogę zrozumieć, dlaczego przy
        braku w Polsce autostrad i dróg dwupasmowych nie przewozi się tirów koleją,
        zwłaszcza tych w ruchu tranzytowym jak właśnie w Szwajcarii. Wszyscy mieli by
        korzyść. I drogi mniej byłyby niszczone, i byłoby nie tak ciasno i bezpieczniej
        i spokojniej. Widać mafii paliwowej na tym zależy, aby tiry jeździły przez
        Polskę.

        Kretynów w samochodach należy karać zaś bezwzględnym więzieniem i przepadkiwm
        wieloletnim prawa jazdy.
      • ree-j-bie Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 01.08.05, 05:28
        w jastrzębiu skąd pochodzą ofiary mieszka prawie 100 000 ludzi, ale:
        -kolej nie działa,
        -autobusów mało,
        Kto wie, gdyby mieli możliwość wyjazdu na weekend wygodnym pociągiem z jedną
        przesiadką w n.p. Katowicach, może by jeszcze żyli...
        Ale do Katowic jest 60 km więc trzeba najpierw telepać się w busie
        nieklimatyzowanym, za 6 zł/os. (bez zniżek), potem biec na PKP w Katowicach i
        znowu zapłacić, stracić czas - sensu nie ma.
        Bez samochodu ani rusz...
    • pmargiel Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 13:37
      "jedna z hipotez..." to co nie bylo swiadkow zdarzenia?
      a poza tym tam sa bariarki ktore blokuja przejazd na ten przeciwny pas, mnie
      sie zdaje, malo prawdopodobne by on tak sam zjechal na ten przecowny pas, ale
      jesli chcial w ten sposob kogos wyprzedzic to dobrze mu tak
      • ivytomek Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 14:18
        dobrze mu tak? Szkoda, że w tym seacie nie jechałeś ty. Żadna strata by była,
        jednego debila mniej. I naucz się czytać, kretynie, jest jak wół napisane, że to
        stało się na odcinku, gdzie ruch odbywa się w dwóch kierunkach po jednej jezdni.
    • kato28 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 13:42
      W Polsce takie tragedie muszą sie zdarzać! Wczoraj w nocy maiłem okazję jechać
      do i z Warszawy. Makabra!!
      Tabuny ciężarówek które w wiekszości przypadków prowadzą ludzie bez
      jakiejkolwiek wyobraźni. Rozpędzone tarany nie zwracające uwagi na innych
      użytkowników dróg. Zajeżdzanie drogi często bez ostrzeżenia jest prawie normą. W
      nocy padał siarczyście deszcz. Kto poruszał się najprędzej??? Oczywiście kolosy
      na kółkach. Wyprzedza taki i przed samym nosem wskakuje na prawy pas. Wyprzedzić
      rozpędzoną ciężarówkę w czasie deszczu prawie nie sposób. Rozpyla za sobą taką
      bryzę że nie ma mowy by zobaczyć co się przed nią dzieje. A wszystko to przy
      koszmarnej jakości dróg i zdychającej koleji...
      • wiesiex Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 13:50
        Bryza to taki wiatr morski, więc co oni tam rozpylają?
        A w ogóle to pewnie jeździsz maluchem i stąd te kompleksy.
        Dla wyjaśnienia: nie jestem kierowcą ciężarówki, ale zauważyłęm, że jest to
        grupa ludzi którzy trochę myślą na drodze, w przeciwieństwie do małolatów, dla
        których sam fakt toczenia się pojazdu jest już przeżyciem i nobilitacją na
        wszechwiedzącego króla dróg.
        • kato28 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 14:07
          Ciekawe skąd ten pomysł na kompleksy u mnie...
          Komentuję co widzę. A co do malucha... Całkiem zabawne auto. Nigdy nie miałem.
          Czasami sąsiad da pojeździć. Sam dupę wożę Volvo V70
    • wetton tregadia moge nazwac polskie drogi 31.07.05, 14:47
      jazda z Gdanska do Warszawy byla niemal koszmarem, waski pas i pobocze, podwoje
      pasy i wyprzedzanie tira przez tira !
      chyba mialem farta ze jakis debil nie wjechal mi pod maske
      ile jeszcze!!!
      w
      • maruda.r Re: tregadia moge nazwac polskie drogi 31.07.05, 22:27
        etton napisała:

        > jazda z Gdanska do Warszawy byla niemal koszmarem, waski pas i pobocze, podwoje
        >
        > pasy i wyprzedzanie tira przez tira !

        *****************************

        Tir-y wyprzedzają się po uzgodnieniach przez radio. Zazwyczaj.

    • a.ba Tragiczne zabezpieczenia przy remoncie A4 31.07.05, 15:02
      Tylko na początku i końcu odcinka dwukierunkowego znajdują sie betonowe bariry
      odgradzające przeciwne pasy ruchu. U niemców w takich przypadkach bariry są na
      całej długości takiego odcinka. Dlaczego u nas nie obowiazują takie same
      samezbieczenia? (Nikt by nie wjechał przez betonową barierę na drugi pas)
      • ethebor Re: Tragiczne zabezpieczenia przy remoncie A4 31.07.05, 16:47
        Nie wszedzie na swiecie odcinek autostrady w remoncie. To raczej nie regula
        chyba nawet w Niemczech. Znam dosc dobrze autostrady kilku panstw europy. Choc
        raczej zaweza sie zostawiajac 4 pasy. Standard to mechaniczne zaznaczenie pasow
        barierekami na poczaktu zwerzenia zeby wymusic zauwazenie zwezenia i kilkakrotne
        ograniczenie predkosci do 60-80km/h. Po co barierki? Czym taki odcinek
        autostrady rozni sie od zwyklej drogi na kotrej nikomu barierki nie sa potrzebne?


        a.ba napisał:

        > Tylko na początku i końcu odcinka dwukierunkowego znajdują sie betonowe bariry
        > odgradzające przeciwne pasy ruchu. U niemców w takich przypadkach bariry są na
        > całej długości takiego odcinka. Dlaczego u nas nie obowiazują takie same
        > samezbieczenia? (Nikt by nie wjechał przez betonową barierę na drugi pas)
    • rach_ciach Winni sa ci od ktorychzalezy budowa normalnych ... 31.07.05, 15:03
      ...drogw Polsce. Ci "dyrektorzy" agencji i inni pajace. Winni tych wszystkich
      smierci!
      • roro68 Re: Winni sa ci od ktorychzalezy budowa normalnyc 31.07.05, 16:43
        Może się naoglądałem za dużo zachodnich i amerykańskich filmów, ale tam
        pokazywali, że jak na autobahnie albo innym highwayu wchodzą robotnicy, to parę
        kilometrów przed robotami już migają światełka, potem zabezpieczenia bez
        przerwy, a już zwłaszcza przy przekładce ruchu na jeden pas w dwie strony. Po
        prostu standard. (Mówiąc serio zjeździłem Niemcy, Włochy, Szwajcarię, Austrię,
        Holandię i Francję i tak jest w rzeczywistości!). TYmczasem u nas obecnie trwa
        remont na A4 między Gliwicacmi i Katowicami i wiecie co? Jak zaczynali, to
        jedynym środkiem ostrzegawczym było to, że robotnicy mieli na sobie
        POMARAŃCZOWE KAMIZELKI! Jedzie człowiek 140 i nagle mu na utostradzie z pasa
        zieleni wyskakuje pomarańczowy ludek! Po zmierzchu miga jedno żółte światło na
        akumulatorek, który się do połowy wyładował! Nie wiem, co stało w tej tragedii,
        ale jeśli facet rozpędzony mógł w ogóle zjechać na przeciwny pas, to jest to
        skandal i tych, co nadzorują remont należy wsadzić do pierdla! Tylko że nasza
        policja jak zwykle uzna, że przyczyną była nadmierna prędkość. No jasne! Bo
        autostrady buduje się po to, żeby nimi jeździć 60 na godzinę;-(
      • 1europejczyk Re: Winni sa ci od ktorychzalezy budowa normalnyc 31.07.05, 17:52
        Te pajace sa tam bo wybierani przez nas pOSLOWIE zamiast zajmowac sie tym co
        istotne dla panstwa zajmuja sie wlasnymi "bisnessami".
        Te slowo po polsku nie ma nic wspolnego z podobnym angielskim.
        Po angielsku oznacza dzialalnosc gospodarcza przynoszaca korzysci temu co sie
        nia zajmuje jak i ogolowi a po polsku bardziej towarzysko zlodziejska niz
        jakakolwiek inna.
    • adalberto3 Chyba najwyższy czas by zaostrzyć kary .. 31.07.05, 17:11
      ..dla kierowców ciężarówek. W przypadku orzeczenia winy kara powinna być
      znacznie wyższa - ciężarówka zamienia się w narzędzie zbrodni ! Nie pierwszy to
      taki wypadek, chyba już czas na wyciągnięcie wniosków !
      • sioma1 Re: Chyba najwyższy czas by zaostrzyć kary .. 31.07.05, 20:36
        Wszyscy piszą o polskich drogach a zapomnieli że zginęła tam cała 5 osobowa
        rodzina których znałem bardzo dobrze bo byli moimi sąsiadami. To byli wspaniali
        ludzie i bardzo rozsądni. Nie uwierzę że jechał za szybko, bo tak nie jeździł.
        Cały czas jestem w szoku.
    • coitusik A4 ma byc platna autostrada ???? 04.08.05, 23:04
      afera z pavulonem,
      to pryszczyk przy tym,

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka