galba 31.07.05, 09:27 Jak można "to coś" nazywac autostradą? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lisle KIEDY W KONCU ktos zacznie dbac o cokolwiek !!! 31.07.05, 10:30 przetargi wygrywaja firmy najtansze ktore dadza najwieksze lapowki w krajowym zarzadzie drog !!!! patrz HISZPANIE NA A7!!!!!! totalnie spie..li odc od gdanska do wisly !!! a wygrali od wisly do nogatu !!! no ku.. jaja jakies !!!!!a nie te co robia porzadnie i za odpowiednia kase !!! Odpowiedz Link Zgłoś
marcin.poznan A7 ? 31.07.05, 13:36 A gdzie to kolego, jest tam autostrada A7 ? ;) Jakkolwiek, popieram pogląd, że ceny i jakość pracy firm budujących drogi są w większości skandaliczne i płacimy za to wszystko my, podatnicy... Zobaczymy czy kolejny rząd będzie "w te klocki" lepszy. Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Na zachód od Wrocławia A4 to nie autostrada!!!!!! 01.08.05, 15:11 Nie jest to nawet droga szybkiego ruchu. Brak pasa awaryjnego i pobocza, za wąskie pasy jazdy by uznać ją nawet za drogę szybkiego ruchu. Ktoś wywinął niezły przekręt z tą drogą. Nie mogę się doczekać jak odpowiedzialni drogowcy pójdą siedzieć. Nawierzchnia też taka, że na nowym odcinku łup łup łup itd. Odpowiedz Link Zgłoś
dox1 RePOLSCY HYDRAULICY to to samo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 04.08.05, 21:23 hummer napisał: > Nie jest to nawet droga szybkiego ruchu. Brak pasa awaryjnego i pobocza, za wąs > kie pasy jazdy by uznać ją nawet za drogę szybkiego ruchu. Ktoś wywinął niezły > przekręt z tą drogą. Nie mogę się doczekać jak odpowiedzialni drogowcy pójdą si > edzieć. Nawierzchnia też taka, że na nowym odcinku łup łup łup itd. No widisz jak to jest w PL. A juz chcieliscie zalac zachod waszymi hydraulikami! Odpowiedz Link Zgłoś
jan.grz Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 11:15 Nie zawsze wypadek ma zwiazek ze stanem drogi, ale przy okazji tej tragedii na A4, ktora przejezdzam wiele razy i we wszystkich porach roku, chce zaprostestowac przeciwko autostradom zarzadzanym przez nierzetelne firmy. Szczegolnie w trudnych warunkach pogodowych stan A4 bywa drastycznie gorszy od krajowej "jedynki". Wszystko wskazuje na to, ze platne autostrady w Polsce to jeszcze jeden "przekret" sluzacy do nabijania kasy "zaradnym". Wlasciwie wszystkie powojenne rzady PRL i RP mozna by zaskarzyc o dzialanie na szkode spoleczenstwa m.in. poprzez totalne zaniedbanie sieci drog i organizacji ruchu. A ludzie gina i beda dalej ginac, dopoki to sie nie zmieni. I nie pomoga tu demagogiczne wzywania policji drogowej do "rozsadnej jazdy", czy absurdalne ograniczania predkosci. Odpowiedz Link Zgłoś
jacekm22 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 11:53 Masz racje !! Nie moge sluchac jekow w mediach , zeby kierowcy jechali wolniej i ostroznie itd . Moim zdaniem jedna z glownych przyczyn ilosci wypadkow w Polsce jest katastrofalny stan drog, brak autostrad , objazdow i obwodnic ( stolyca jej nie posiada !! ) Jednym z pierwszych dzialan polskiego rzadu za Walesy powinno byc wdrozenie planu budowy i odbudowy drog i autostrad , no ale pana prezydent byl zajety wojnami na gorze i wspieraniem lewej nogi.. A poznie zdziwienie dlaczego zachodni inwestorzy wybieraja Czechy i Slowacje . Odpowiedz Link Zgłoś
igel1 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 12:03 Pan Walesa robil juz najlepsza polityke jaka milismy do tej pory za czasow wolnej polski.. Dzisiaj juz troche czasu minelo wiec najwyzszy czas bys to zauwazyl.. Zajmowanie sie autostradami i drogami jest zadaniem rzadu a nie prezydenta..kolego..jojo Odpowiedz Link Zgłoś
krzysiek62 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 14:06 Co za polityka zrobił Wałęsa? puscił w skarpetkach nie tych co trzeba miała być druga Japonia gdzie jest to człowiek od sloganów i używanie jego nazwiska w tej informacji jest nie na miejscu Odpowiedz Link Zgłoś
ethebor Re: Autostada typowo w polskim wydaniu..nic wiec 31.07.05, 16:48 Nie wiem ktory to odcinek, czy juz nowy. Ale odcinkowi Gliwice Wroclaw niewiele da sie zarzucic. Odpowiedz Link Zgłoś
tomograf Zapomnieliście napisać, 31.07.05, 12:48 co pięcioosobowa zginęła. Brakuje w tym zdaniu podmiotu. Odpowiedz Link Zgłoś
pether_23 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 13:20 Jestem przekonany, ze ludzkość kiedyś dojdzie do przekonania że transport prywatny (każdy ma własny samochód) to nonsens. Jest kolej, są autobusy, a transport samochodowy pochłonął już wystarczająco duzo ludzkich istnień. Ale to są idee na przyszłość. Na dzień dzisiejszy powinniśmy ZAKAZAĆ wjazdu TIRów na nasze drogi, (słynna idea 'TIRy na tory' realizowana m.in. w Szwajcarii) oraz BEZWZGLĘDNIE KARAĆ osoby rażąco naruszające przepisy. Uważam, że jeżeli ktoś zasuwa ponad 100 km/h w terenie zabudowanym należy mu zabrać prawo jazdy na parę lat, ponieważ kary pienięzne, jak widać, nie skutkują. Taki człowiek jest, moim skromnym zdaniem, potencjalnym mordercą. ps. Nie, nie jestem lewakiem. Nie mam nawet lewicowych poglądów... Odpowiedz Link Zgłoś
wartburg4 [...] 31.07.05, 13:28 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
wiesiex [...] 31.07.05, 13:31 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
hiker05 z transportem zbiorowym to jeszcze niepredko, 31.07.05, 14:22 Choć w centrach dużych miast transport indywidualny już pada. Natomiast zgadzam się z autorem i też tego nie mogę zrozumieć, dlaczego przy braku w Polsce autostrad i dróg dwupasmowych nie przewozi się tirów koleją, zwłaszcza tych w ruchu tranzytowym jak właśnie w Szwajcarii. Wszyscy mieli by korzyść. I drogi mniej byłyby niszczone, i byłoby nie tak ciasno i bezpieczniej i spokojniej. Widać mafii paliwowej na tym zależy, aby tiry jeździły przez Polskę. Kretynów w samochodach należy karać zaś bezwzględnym więzieniem i przepadkiwm wieloletnim prawa jazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
ree-j-bie Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 01.08.05, 05:28 w jastrzębiu skąd pochodzą ofiary mieszka prawie 100 000 ludzi, ale: -kolej nie działa, -autobusów mało, Kto wie, gdyby mieli możliwość wyjazdu na weekend wygodnym pociągiem z jedną przesiadką w n.p. Katowicach, może by jeszcze żyli... Ale do Katowic jest 60 km więc trzeba najpierw telepać się w busie nieklimatyzowanym, za 6 zł/os. (bez zniżek), potem biec na PKP w Katowicach i znowu zapłacić, stracić czas - sensu nie ma. Bez samochodu ani rusz... Odpowiedz Link Zgłoś
pmargiel Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 13:37 "jedna z hipotez..." to co nie bylo swiadkow zdarzenia? a poza tym tam sa bariarki ktore blokuja przejazd na ten przeciwny pas, mnie sie zdaje, malo prawdopodobne by on tak sam zjechal na ten przecowny pas, ale jesli chcial w ten sposob kogos wyprzedzic to dobrze mu tak Odpowiedz Link Zgłoś
ivytomek Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 14:18 dobrze mu tak? Szkoda, że w tym seacie nie jechałeś ty. Żadna strata by była, jednego debila mniej. I naucz się czytać, kretynie, jest jak wół napisane, że to stało się na odcinku, gdzie ruch odbywa się w dwóch kierunkach po jednej jezdni. Odpowiedz Link Zgłoś
kato28 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 13:42 W Polsce takie tragedie muszą sie zdarzać! Wczoraj w nocy maiłem okazję jechać do i z Warszawy. Makabra!! Tabuny ciężarówek które w wiekszości przypadków prowadzą ludzie bez jakiejkolwiek wyobraźni. Rozpędzone tarany nie zwracające uwagi na innych użytkowników dróg. Zajeżdzanie drogi często bez ostrzeżenia jest prawie normą. W nocy padał siarczyście deszcz. Kto poruszał się najprędzej??? Oczywiście kolosy na kółkach. Wyprzedza taki i przed samym nosem wskakuje na prawy pas. Wyprzedzić rozpędzoną ciężarówkę w czasie deszczu prawie nie sposób. Rozpyla za sobą taką bryzę że nie ma mowy by zobaczyć co się przed nią dzieje. A wszystko to przy koszmarnej jakości dróg i zdychającej koleji... Odpowiedz Link Zgłoś
wiesiex Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 13:50 Bryza to taki wiatr morski, więc co oni tam rozpylają? A w ogóle to pewnie jeździsz maluchem i stąd te kompleksy. Dla wyjaśnienia: nie jestem kierowcą ciężarówki, ale zauważyłęm, że jest to grupa ludzi którzy trochę myślą na drodze, w przeciwieństwie do małolatów, dla których sam fakt toczenia się pojazdu jest już przeżyciem i nobilitacją na wszechwiedzącego króla dróg. Odpowiedz Link Zgłoś
kato28 Re: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 31.07.05, 14:07 Ciekawe skąd ten pomysł na kompleksy u mnie... Komentuję co widzę. A co do malucha... Całkiem zabawne auto. Nigdy nie miałem. Czasami sąsiad da pojeździć. Sam dupę wożę Volvo V70 Odpowiedz Link Zgłoś
wetton tregadia moge nazwac polskie drogi 31.07.05, 14:47 jazda z Gdanska do Warszawy byla niemal koszmarem, waski pas i pobocze, podwoje pasy i wyprzedzanie tira przez tira ! chyba mialem farta ze jakis debil nie wjechal mi pod maske ile jeszcze!!! w Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: tregadia moge nazwac polskie drogi 31.07.05, 22:27 etton napisała: > jazda z Gdanska do Warszawy byla niemal koszmarem, waski pas i pobocze, podwoje > > pasy i wyprzedzanie tira przez tira ! ***************************** Tir-y wyprzedzają się po uzgodnieniach przez radio. Zazwyczaj. Odpowiedz Link Zgłoś
a.ba Tragiczne zabezpieczenia przy remoncie A4 31.07.05, 15:02 Tylko na początku i końcu odcinka dwukierunkowego znajdują sie betonowe bariry odgradzające przeciwne pasy ruchu. U niemców w takich przypadkach bariry są na całej długości takiego odcinka. Dlaczego u nas nie obowiazują takie same samezbieczenia? (Nikt by nie wjechał przez betonową barierę na drugi pas) Odpowiedz Link Zgłoś
ethebor Re: Tragiczne zabezpieczenia przy remoncie A4 31.07.05, 16:47 Nie wszedzie na swiecie odcinek autostrady w remoncie. To raczej nie regula chyba nawet w Niemczech. Znam dosc dobrze autostrady kilku panstw europy. Choc raczej zaweza sie zostawiajac 4 pasy. Standard to mechaniczne zaznaczenie pasow barierekami na poczaktu zwerzenia zeby wymusic zauwazenie zwezenia i kilkakrotne ograniczenie predkosci do 60-80km/h. Po co barierki? Czym taki odcinek autostrady rozni sie od zwyklej drogi na kotrej nikomu barierki nie sa potrzebne? a.ba napisał: > Tylko na początku i końcu odcinka dwukierunkowego znajdują sie betonowe bariry > odgradzające przeciwne pasy ruchu. U niemców w takich przypadkach bariry są na > całej długości takiego odcinka. Dlaczego u nas nie obowiazują takie same > samezbieczenia? (Nikt by nie wjechał przez betonową barierę na drugi pas) Odpowiedz Link Zgłoś
rach_ciach Winni sa ci od ktorychzalezy budowa normalnych ... 31.07.05, 15:03 ...drogw Polsce. Ci "dyrektorzy" agencji i inni pajace. Winni tych wszystkich smierci! Odpowiedz Link Zgłoś
roro68 Re: Winni sa ci od ktorychzalezy budowa normalnyc 31.07.05, 16:43 Może się naoglądałem za dużo zachodnich i amerykańskich filmów, ale tam pokazywali, że jak na autobahnie albo innym highwayu wchodzą robotnicy, to parę kilometrów przed robotami już migają światełka, potem zabezpieczenia bez przerwy, a już zwłaszcza przy przekładce ruchu na jeden pas w dwie strony. Po prostu standard. (Mówiąc serio zjeździłem Niemcy, Włochy, Szwajcarię, Austrię, Holandię i Francję i tak jest w rzeczywistości!). TYmczasem u nas obecnie trwa remont na A4 między Gliwicacmi i Katowicami i wiecie co? Jak zaczynali, to jedynym środkiem ostrzegawczym było to, że robotnicy mieli na sobie POMARAŃCZOWE KAMIZELKI! Jedzie człowiek 140 i nagle mu na utostradzie z pasa zieleni wyskakuje pomarańczowy ludek! Po zmierzchu miga jedno żółte światło na akumulatorek, który się do połowy wyładował! Nie wiem, co stało w tej tragedii, ale jeśli facet rozpędzony mógł w ogóle zjechać na przeciwny pas, to jest to skandal i tych, co nadzorują remont należy wsadzić do pierdla! Tylko że nasza policja jak zwykle uzna, że przyczyną była nadmierna prędkość. No jasne! Bo autostrady buduje się po to, żeby nimi jeździć 60 na godzinę;-( Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk Re: Winni sa ci od ktorychzalezy budowa normalnyc 31.07.05, 17:52 Te pajace sa tam bo wybierani przez nas pOSLOWIE zamiast zajmowac sie tym co istotne dla panstwa zajmuja sie wlasnymi "bisnessami". Te slowo po polsku nie ma nic wspolnego z podobnym angielskim. Po angielsku oznacza dzialalnosc gospodarcza przynoszaca korzysci temu co sie nia zajmuje jak i ogolowi a po polsku bardziej towarzysko zlodziejska niz jakakolwiek inna. Odpowiedz Link Zgłoś
adalberto3 Chyba najwyższy czas by zaostrzyć kary .. 31.07.05, 17:11 ..dla kierowców ciężarówek. W przypadku orzeczenia winy kara powinna być znacznie wyższa - ciężarówka zamienia się w narzędzie zbrodni ! Nie pierwszy to taki wypadek, chyba już czas na wyciągnięcie wniosków ! Odpowiedz Link Zgłoś
sioma1 Re: Chyba najwyższy czas by zaostrzyć kary .. 31.07.05, 20:36 Wszyscy piszą o polskich drogach a zapomnieli że zginęła tam cała 5 osobowa rodzina których znałem bardzo dobrze bo byli moimi sąsiadami. To byli wspaniali ludzie i bardzo rozsądni. Nie uwierzę że jechał za szybko, bo tak nie jeździł. Cały czas jestem w szoku. Odpowiedz Link Zgłoś
coitusik A4 ma byc platna autostrada ???? 04.08.05, 23:04 afera z pavulonem, to pryszczyk przy tym, Odpowiedz Link Zgłoś