Dodaj do ulubionych

Prasa: Putin udzielił UE lekcji polityki siły

    • czaterxx Re: Podpuscic głupka i mamy.... 23.10.06, 15:46
      Kazdy inny przywodca wie ze granie na nosie Rosji konczy sie podnisieniem ceny
      gazy i ropy przez rosje dla tego kraju. Brawo PAnie Kaczynski...
    • ollo2005 Kaczynski wyróznił się... 23.10.06, 16:06
      chyba wzrostem
    • antonioni1 Prasa: Putin udzielił UE lekcji polityki siły 23.10.06, 16:13
      Można zabić dziennikarza lub dziennikarkę, ale nigdy wolnej myśli. Rosja to
      kraj, który upada. Dobija go olbrzymia granica i brak inteligencji, którą
      rewolucja październikowa wytrzebiła przy pomocy Dzierżyńskiego. Ratują ją
      zasoby ropy naftowej, ale nasz Lepper załatwi olej rzepakowy i będzie kwita.
      Jeszcze trzydzieści lat i Rosji nie będzie. Chyba, że przyodzieje się w wór
      pokutny jak Niniwici za dni Jonasza. Kiedyś Polska też była "mocarstwem", a w
      świadomości Rosjan jest tylko nadwiślańskim krajem. Ale co tam. Wpieriod!!! Za
      rodinu, za stalina no i może za berię.
      A teraz na poważnie. Rosjanie to dobrzy ludzie. Do serca przytul. Ale nie
      pozwolą się upokorzyć. I to jest cała makropolityka. Zhizyfowawany Zachód do
      pięt nie dorasta rosyjskiej duszy. Tylko trzeba ją zrozumieć. Trudna? Oczeń
      trudna dla niektórych. Ale tylko dusza daje ciału życie. Jako polityk nie
      poniewierałbym Rosją, bo za polityką kryją się NORMALNI LUDZIE. Z tymi zawsze
      idzie się dogadać.
    • strzelec51 Badzmy fair 23.10.06, 16:18
      W Rosji dzieje sie zle. Imperialne aspiracje tego kraju nie umarly, a co gorsza
      Rosja najwyrazniej nie zamierza cofnac sie przed niczym aby odzyskac dawne
      wplywy i znaczenie.

      Z drugiej strony, swoiste tchorzosto i hipokryzja przywodcow (niektorych)
      panstw Europy Zachodniej tez ma dosc dlugie tradycje, podobnie jak
      polityka "appeasementu"; kiedys wobec hitlerowskich Niemiec, ostatnio wlasnie
      wobec Rosji. Ponadto, Zachod ma tendencje do popadania w stan
      swoistego "zauroczenia" Rosja i rosyjskoscia (nie wolne od tego sa rowniez USA)
      i w tym przypadku przymykania oczu na rozmaite swinstwa wyprawiane przez
      tego "oblubienca". Bo "Rosja to wielki narod". Niech sobie bedzie wielkim
      narodem. To jednak niczego nie usprawiedliwia. Wprost przeciwnie.

      Rosja moze stac sie niebezpieczna i nie wolno tolerowac lamania zasad
      wspolzycia spolecznego i miedzynarodowego, skadinad od dawna uznanych za
      obowiazujace wszystkich. Rosja pozostawiona samej sobie predzej czy pozniej
      zaatakuje Gruzje, inne republiki postsowieckie i z pewnoscia dobrowolnie nie
      pozostawi Czeczeni w spokoju.

      Dlatego dobrze sie stalo, ze Lech Kaczynski, ktorego skadinad (podobnie jak
      brata Jaroslawa), w sprawach polityki krajowej nie znosze, publicznie wytknal
      Putinowi agresje.
      • bodzanta_pan Re: Badzmy fair 24.10.06, 09:44
        Różne świństwa występują także nieszanowny milusiu po drugiej stronie Odry czy
        Oceanu. A sukces pana Kaczyńskiego jest bezsporny, wypróżnił się w Finlandii w
        porządnym hotelu co niewielu Polaków może o sobie powiedzieć, zapewne przełoży
        się to na ceny gazu z Rosji w tą zimę i następne.
        • strzelec51 Re: Badzmy fair 25.10.06, 06:42
          Rosja musi sprzedawac rope bo to jest jej w zasadzie jedyny atut gospodarczy.
          Dlatego nie trzeba zbyt pospiesznie trzasc portkami ze strachu ze sie Putin
          wnerwi i zaraz podniesie ceny gazy albo ropy. To po pierwsze.

          A po drugie, co ma piernik do wiatraka? Swinstwa wyprawiane po drugiej stronie,
          czy to Odry czy Atlantyku, tez trzeba wygarniac. Rosja zaa ma to do siebie, ze
          owych "swinstw poliytycznych" ma na swym koncie tyle, ze moglaby obdarowac cala
          reszte (swiata) i jeszcze mialaby dosc dla siebie.
    • walerian2 Liberation 23.10.06, 16:22
      Dla nieznajacych prasy francuskiej podaje, ze dziennik ten (aktualnie w bardzo
      powaznych finansowych klopotach) nalezy mocno (dzis nieco mniej) do lewej strony
      pejzazu prasowego.Krytykuje natomiast czesciej Rosje nizeli tzw dzienniki
      prawicowe.Wyroznienie prezydenta Kaczynskiego jest naprawde wyjatkowe i
      swiadczy to, ze zdobyl on w ich oczach respekt, to wazne.

      z Francji widac lepiej.
      walerian
    • plus_minus_zero poza ratlerkami kto zwroci uwage na kaczke 23.10.06, 16:33
      z aspiracjami na ratlerka
    • stachu44 Energetyka to nie tylko ropa, a w tej sprawie UE 23.10.06, 16:40
      nic nie robi.
      • cagligostro Re: Energetyka to nie tylko ropa, a w tej sprawie 23.10.06, 16:45
        Europa mowi jednym glosem czy to sie rusofilom podoba czy nie.w ciagu ostatnich
        kilkunastu lat panowala poza tym zasada zeby nie krytykowac polityki
        zagranicznej polski i tak teraz byc powinno.mozemy sie klocic wewnatrz ale
        polityka zagraniczna powinna byc niezmienna i rzad powinien otrzymywac wsparcie
        od opozycji, tak ak bylo to za millera i innych.na reszcie gazeta poszla po
        rozum do glowy.szczyt sie udal bo putinokio spodziewal sie spotkania z uleglymi
        szefami ue, a tym razem dostal pstryczka w nos.mam nadzieje ze unia
        przygotowuje solidna fange w nos tak zeby kagiebowca ogluszylo.
    • premier_hiacynt_wielki Same potegi... hehe;) Wspaniale towarzystwo 23.10.06, 17:26
      ... na jedno dmuchniecie ...
    • tadi54 Prasa: Putin udzielił UE lekcji polityki siły 23.10.06, 17:40
      co zrobił wypróżnił się ??? no nie to trochę przesadził.
    • heraldek Kaczyński zostanie wyróżniony przez Putina ....... 23.10.06, 22:01
      ....tej zimy, jak mu kurki z gazem i ropa zakreci...
      • atena48 Re: Kwaśniewski w siedzenie Putinowi właził 24.10.06, 09:22
        a swojego czasu kurki tez nam przykręcili, a pozatym kwacha olewali. Czyli
        strategia kwacha była zła
    • bodzanta_pan Prasa: Putin udzielił UE lekcji polityki siły 24.10.06, 09:24
      Raczej typowe objawy usłużności niemieckiej w stosunku do tych którzy skuli im
      kiedyś mordę. Niemiecki "baboszkop" gotowy pocałowac Putina w d.... za gaz (co
      nie jest takie głupie w wymiarze nadchodzącej zimy i globalnego ocieplenia).
      Czego można się zresztą spodziewać po szwabach - narodku z genem morderców i
      bandytów
      (palenie dzieci i to nie tylko w zimową porą, czy też producentów mydła z ludzi).

      PS. ach żeby to tak nasza Kaczka chciała, miała by wygodniej niż "szkopomerkel",
      jest niższa (kaczka) więc łatwiej sięgnęła by punktu docelowego no i gaz byłby
      tańszy, a nie droższy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka