czaterxx Re: Podpuscic głupka i mamy.... 23.10.06, 15:46 Kazdy inny przywodca wie ze granie na nosie Rosji konczy sie podnisieniem ceny gazy i ropy przez rosje dla tego kraju. Brawo PAnie Kaczynski... Odpowiedz Link Zgłoś
antonioni1 Prasa: Putin udzielił UE lekcji polityki siły 23.10.06, 16:13 Można zabić dziennikarza lub dziennikarkę, ale nigdy wolnej myśli. Rosja to kraj, który upada. Dobija go olbrzymia granica i brak inteligencji, którą rewolucja październikowa wytrzebiła przy pomocy Dzierżyńskiego. Ratują ją zasoby ropy naftowej, ale nasz Lepper załatwi olej rzepakowy i będzie kwita. Jeszcze trzydzieści lat i Rosji nie będzie. Chyba, że przyodzieje się w wór pokutny jak Niniwici za dni Jonasza. Kiedyś Polska też była "mocarstwem", a w świadomości Rosjan jest tylko nadwiślańskim krajem. Ale co tam. Wpieriod!!! Za rodinu, za stalina no i może za berię. A teraz na poważnie. Rosjanie to dobrzy ludzie. Do serca przytul. Ale nie pozwolą się upokorzyć. I to jest cała makropolityka. Zhizyfowawany Zachód do pięt nie dorasta rosyjskiej duszy. Tylko trzeba ją zrozumieć. Trudna? Oczeń trudna dla niektórych. Ale tylko dusza daje ciału życie. Jako polityk nie poniewierałbym Rosją, bo za polityką kryją się NORMALNI LUDZIE. Z tymi zawsze idzie się dogadać. Odpowiedz Link Zgłoś
strzelec51 Badzmy fair 23.10.06, 16:18 W Rosji dzieje sie zle. Imperialne aspiracje tego kraju nie umarly, a co gorsza Rosja najwyrazniej nie zamierza cofnac sie przed niczym aby odzyskac dawne wplywy i znaczenie. Z drugiej strony, swoiste tchorzosto i hipokryzja przywodcow (niektorych) panstw Europy Zachodniej tez ma dosc dlugie tradycje, podobnie jak polityka "appeasementu"; kiedys wobec hitlerowskich Niemiec, ostatnio wlasnie wobec Rosji. Ponadto, Zachod ma tendencje do popadania w stan swoistego "zauroczenia" Rosja i rosyjskoscia (nie wolne od tego sa rowniez USA) i w tym przypadku przymykania oczu na rozmaite swinstwa wyprawiane przez tego "oblubienca". Bo "Rosja to wielki narod". Niech sobie bedzie wielkim narodem. To jednak niczego nie usprawiedliwia. Wprost przeciwnie. Rosja moze stac sie niebezpieczna i nie wolno tolerowac lamania zasad wspolzycia spolecznego i miedzynarodowego, skadinad od dawna uznanych za obowiazujace wszystkich. Rosja pozostawiona samej sobie predzej czy pozniej zaatakuje Gruzje, inne republiki postsowieckie i z pewnoscia dobrowolnie nie pozostawi Czeczeni w spokoju. Dlatego dobrze sie stalo, ze Lech Kaczynski, ktorego skadinad (podobnie jak brata Jaroslawa), w sprawach polityki krajowej nie znosze, publicznie wytknal Putinowi agresje. Odpowiedz Link Zgłoś
bodzanta_pan Re: Badzmy fair 24.10.06, 09:44 Różne świństwa występują także nieszanowny milusiu po drugiej stronie Odry czy Oceanu. A sukces pana Kaczyńskiego jest bezsporny, wypróżnił się w Finlandii w porządnym hotelu co niewielu Polaków może o sobie powiedzieć, zapewne przełoży się to na ceny gazu z Rosji w tą zimę i następne. Odpowiedz Link Zgłoś
strzelec51 Re: Badzmy fair 25.10.06, 06:42 Rosja musi sprzedawac rope bo to jest jej w zasadzie jedyny atut gospodarczy. Dlatego nie trzeba zbyt pospiesznie trzasc portkami ze strachu ze sie Putin wnerwi i zaraz podniesie ceny gazy albo ropy. To po pierwsze. A po drugie, co ma piernik do wiatraka? Swinstwa wyprawiane po drugiej stronie, czy to Odry czy Atlantyku, tez trzeba wygarniac. Rosja zaa ma to do siebie, ze owych "swinstw poliytycznych" ma na swym koncie tyle, ze moglaby obdarowac cala reszte (swiata) i jeszcze mialaby dosc dla siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
walerian2 Liberation 23.10.06, 16:22 Dla nieznajacych prasy francuskiej podaje, ze dziennik ten (aktualnie w bardzo powaznych finansowych klopotach) nalezy mocno (dzis nieco mniej) do lewej strony pejzazu prasowego.Krytykuje natomiast czesciej Rosje nizeli tzw dzienniki prawicowe.Wyroznienie prezydenta Kaczynskiego jest naprawde wyjatkowe i swiadczy to, ze zdobyl on w ich oczach respekt, to wazne. z Francji widac lepiej. walerian Odpowiedz Link Zgłoś
plus_minus_zero poza ratlerkami kto zwroci uwage na kaczke 23.10.06, 16:33 z aspiracjami na ratlerka Odpowiedz Link Zgłoś
stachu44 Energetyka to nie tylko ropa, a w tej sprawie UE 23.10.06, 16:40 nic nie robi. Odpowiedz Link Zgłoś
cagligostro Re: Energetyka to nie tylko ropa, a w tej sprawie 23.10.06, 16:45 Europa mowi jednym glosem czy to sie rusofilom podoba czy nie.w ciagu ostatnich kilkunastu lat panowala poza tym zasada zeby nie krytykowac polityki zagranicznej polski i tak teraz byc powinno.mozemy sie klocic wewnatrz ale polityka zagraniczna powinna byc niezmienna i rzad powinien otrzymywac wsparcie od opozycji, tak ak bylo to za millera i innych.na reszcie gazeta poszla po rozum do glowy.szczyt sie udal bo putinokio spodziewal sie spotkania z uleglymi szefami ue, a tym razem dostal pstryczka w nos.mam nadzieje ze unia przygotowuje solidna fange w nos tak zeby kagiebowca ogluszylo. Odpowiedz Link Zgłoś
premier_hiacynt_wielki Same potegi... hehe;) Wspaniale towarzystwo 23.10.06, 17:26 ... na jedno dmuchniecie ... Odpowiedz Link Zgłoś
tadi54 Prasa: Putin udzielił UE lekcji polityki siły 23.10.06, 17:40 co zrobił wypróżnił się ??? no nie to trochę przesadził. Odpowiedz Link Zgłoś
heraldek Kaczyński zostanie wyróżniony przez Putina ....... 23.10.06, 22:01 ....tej zimy, jak mu kurki z gazem i ropa zakreci... Odpowiedz Link Zgłoś
atena48 Re: Kwaśniewski w siedzenie Putinowi właził 24.10.06, 09:22 a swojego czasu kurki tez nam przykręcili, a pozatym kwacha olewali. Czyli strategia kwacha była zła Odpowiedz Link Zgłoś
bodzanta_pan Prasa: Putin udzielił UE lekcji polityki siły 24.10.06, 09:24 Raczej typowe objawy usłużności niemieckiej w stosunku do tych którzy skuli im kiedyś mordę. Niemiecki "baboszkop" gotowy pocałowac Putina w d.... za gaz (co nie jest takie głupie w wymiarze nadchodzącej zimy i globalnego ocieplenia). Czego można się zresztą spodziewać po szwabach - narodku z genem morderców i bandytów (palenie dzieci i to nie tylko w zimową porą, czy też producentów mydła z ludzi). PS. ach żeby to tak nasza Kaczka chciała, miała by wygodniej niż "szkopomerkel", jest niższa (kaczka) więc łatwiej sięgnęła by punktu docelowego no i gaz byłby tańszy, a nie droższy. Odpowiedz Link Zgłoś