Dodaj do ulubionych

Sobota Prasująca: Zimna wojna domowa ogarnęła m...

27.10.06, 23:41
Czy można jeszcze "różnić się pięknie? Chyba już nie można. I choć pan
Jarosław Kurski (którego cenię za często ciekawą i wyważoną publicystykę) nie
przyjmie tego do wiadomości, to jednak powiem, że temu winne jest... (no
niestety) środowisko Gazety Wyborczej. Za dużo w przeszłości w waszej
publicystyce było zaciekłości, zbyt dużo manipulacji, zbyt dużo zwykłej
dziennikarskiej nierzetelności, zbyt dużo forsowania swojej wizji Polski i
określania tych, którzy mieli inną wizję "oszołomami", by teraz wahadło nie
odwróciło się w drugą stronę.
Oczywiście Pan Kurski poprosi mnie o dowody, o przykłady takich manipulacji.
Nie miejdce tu na dokładną analizę, ale przypomnę choćby tytuł "Esbecka list
krąży po Polsce" (cytat z pamięci). I choćby nie wiem jak się redaktorzy na
czele z Pacewiczem tłumaczyli, że lista była esbecka, bo ją stworzyli esbecy,
to jednak ktoś, kto "robi w komunikacji społecznej" dając taki tytuł wiedział
doskonale, że odebrane to zostanie, jako lista esbeków. To nei najważniejszy
przykład, ale pierwszy, który mi przyszedł do głowy.
Tych manipulacji, przemilczeń, przeinaczeń można by znaleźć nimalże w każdym
numerze "GW".
Dlatego teraz Panie i Panowie z GW zbieracie owoce, które sami
wyhodowaliście. Wielu ludzi zrozumiało, że z wami już się nie da
dyskutować, "pięknie się różnić". Bo wy to "piękne różnienie" zmanipulujecie,
przekłamiecie, odwrócicie "do góry ogonem". Stąd ta ilość Michników
w "Dzienniku". I bardzo dobrze. Nareszcie urosłą wam bogata i sensowna
konkurencja.
Ja się cieszę, choć jeszcze was z rozpędu czasami czytam. Ale już wam nie
wierzę.
Obserwuj wątek
    • bezcenzury1 Donald Tusk - "Zburzyć Stację Włoszczowa"? 28.10.06, 02:10
      Nowe połączenia kolejowe dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego
      Od 16 października tego roku mieszkańcy zachodniej części województwa
      świętokrzyskiego będą mieli dostęp do szybkiego połączenia kolejowego z
      Krakowem, Częstochową i Warszawą obsługiwanego przez pociągi Ekspresowe i
      Tanich Linii Kolejowych PKP Intercity.
      W ramach inwestycji Grupa PKP zmodernizowała układ torowy, przebudowała sieć
      trakcyjną i wybudowała nowy przystanek kolejowy. Dla mieszkańców tego regionu
      podróż pociągiem do Warszawy skróci się do 1 godziny i 40 minut. Dotychczas
      trzeba było na to poświęcić od 3 do 5 godzin jadąc przez Kielce bądź
      Częstochowę. Miesięcznie, z połączeń kolejowych w tym regionie województwa
      świętokrzyskiego korzysta 143 tysiące pasażerów. W tej chwili zachodnia część
      regionu świętokrzyskiego korzysta z bezpośrednich połączeń kolejowych z
      Kielcami, Częstochową, Wrocławiem, Katowicami, Radomiem i Lublinem.
      Grupa PKP rozpoczęła inwestycję w marcu 2006 roku i jest ona prowadzona w
      ramach modernizacji odcinka Grodzisk Mazowiecki - Zawiercie. Inwestycja
      współfinansowana jest ze środków samorządu Miasta Włoszczowa i samorządu
      Powiatu Włoszczowa.
      Na koszty inwestycji składają się:
      1. Budowa peronu o długości 300 m - 909,5 tys. zł
      2. Roboty torowe realizowane w ramach projektu „Modernizacja linii nr 4 – E65
      na odc. Grodzisk Mazowiecki – Zawiercie” - 1 838,5 tys. zł
      3. Budowa parkingu wraz z odwodnieniem, oświetleniem i zagospodarowaniem
      terenu - 298,2 tys. zł.

      Rozkład jazdy pociągów 2006/2007 uwzględnia zatrzymanie na stacji Włoszczowa
      Północ następujących pociągów obsługiwanych przez PKP „Intercity” spółka z o.o.:
      1. TLK „Augustyn Kordecki” relacji Warszawa Wschodnia - Częstochowa Główna,
      kursującego według rozkładu jazdy: odjazd Warszawa Wschodnia16:18, przyjazd
      Włoszczowa 18:08, odjazd 18:09, przyjazd Częstochowa Główna 19:20,
      2. TLK „Augustyn Kordecki” relacji Częstochowa Główna - Warszawa Wschodnia,
      kursującego według rozkładu jazdy: odjazd Częstochowa Główna 5:02, przyjazd
      Włoszczowa 6:38, odjazd 6:39, przyjazd Warszawa Wschodnia 8:32,
      3. Ex „Ernest Malinowski” relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny / Krynica,
      kursującego według rozkładu jazdy: odjazd Warszawa Wschodnia 5:53, przyjazd
      Włoszczowa 7:30, odjazd 7:31, przyjazd Kraków Główny 8:54, odjazd 9:00,
      przyjazd Krynica 13:11,
      4. Ex „Ernest Malinowski” relacji Krynica / Kraków Główny - Warszawa
      Wschodnia., kursującego według rozkładu jazdy: odjazd Krynica 15:46, przyjazd
      Kraków Główny 19:50, odjazd 20:00, przyjazd Włoszczowa 21:19, odjazd 21:20,
      przyjazd Warszawa Wschodnia 23:01.

      Dodatkowe informacje:
      Michał Wrzosek
      Rzecznik Prasowy PKP S.A.

      • babette663 Re: Donald Tusk - "Zburzyć Stację Włoszczowa"? 28.10.06, 02:26
        bezcenzury1 napisała:


        >
        >
        >z
        > 1. TLK „Augustyn Kordecki” relacji Warszawa Wschodnia - Częstochowa
        > Główna,
        > kursującego według rozkładu jazdy: odjazd Warszawa Wschodnia16:18, przyjazd
        > Włoszczowa 18:08, odjazd 18:09, przyjazd Częstochowa Główna 19:20,
        > 2. TLK „Augustyn Kordecki” relacji Częstochowa Główna - Warszawa Ws
        >
        > przyjazd Krynica 13:11,
        > 4. Ex „Ernest Malinowski” relacji Krynica / Kraków Główny - Warszaw
        > a
        > Wschodnia., kursującego według rozkładu jazdy: odjazd Krynica 15:46, przyjazd
        > Kraków Główny 19:50, odjazd 20:00, przyjazd Włoszczowa 21:19, odjazd 21:20,
        > przyjazd Warszawa Wschodnia 23:01.
        >
        > Dodatkowe informacje:
        > Michał Wrzosek
        > Rzecznik Prasowy PKP S.A.
        >
    • lze_elita.071 Nie ma jak "krytyka po polskiemu":) Oj, Jasiu, 28.10.06, 02:17
      Jasiu, jedz wiecej bobu - moze pamiec ci sie poprawi. Artykul nosil
      tytul;"Lista agentow...". I pod tym tytulem byl prezentowany w prasie
      zachodniej. Widac, ze poza "Katolikiem z Chicago" niewiele wiecej czytasz, a
      wiec moze lepiej, bys o GW sie nie wypowiadal.
    • babette663 Sobota Prasująca: Zimna wojna domowa ogarnęła m.. 28.10.06, 02:20

      janmucha napisał:
      Czy można jeszcze "różnić się pięknie?"

      mysle, ze mozna w kraju cywilizowanym i demokratycznym - absolutnie w
      pseudodemokratycznym!!! ta demokracja do Polski przyszla za szybko, za wczesnie
      i nie nauczono sie jej, bo demokracji jak zycia, czlowiek uczy sie przez cala
      swoja egzystencje i umiera glupi.
      A co do obecnej wladzy, to artykul odbija w zwierciadle to co widac na codzien,
      przeciez nie trzeba byc slepym /choc slepi "widza" emocjami i to nieraz
      wyrazniej i trafniej od nas/ i gluchym i chowac glowy w piasek, aby z
      przerazeniem stwierdzic, ze w kraju to juz Sodoma i Gomora, nawet wczesniej
      opluwana Unia dzis jest mile widziana w Wwie aby tylko nie zakrecila kurka ze
      strumieniem €plynacym. Tylko dzis drogi przedmowco, Polacy nie potrzebuja ni
      TVN ni Gazety Wyborczej, zeby zrozumiec "co w trawie piszczy", za komuny ich
      glownym "informatorem" byl kosciol, dzis, to ich inteligencja i sumienie
      pozwala im widziec jasno i czytac "miedzy wierszami".

      "Nareszcie urosłą wam bogata i sensowna konkurencja"

      No wie pan!!!!!!!jezeli taki brukowiec, ktory ma na celu dezinformacje i
      oglupienie czytelnikow, to GW moze spac spokojnie i widze, ze jednak nie
      poinformowany pan jest do konca, otoz "gazeta polska" to gazeta nalezaca
      nieoficjalnie do najwiekszego oszusta w Polsce - Rydzyka, a wiec komentarz
      zbedny, no ale tym dwom co ukradli Polske to wcale nie przeszkadza spac
      spokojnie, bo oni juz i Ksiezyc zdarzyli ukrasc.
      >

      • lze_elita.071 Korekta, babette: "Nasz Dziennik" to gadzinowka 28.10.06, 02:23
        heretyka Rydzyka, a "Gazeta Polska" to wlasnosc agentow i mafii. Ale
        ten "Hamerykan" niech sie dalej ludzi...
        • babette663 Re: Korekta, babette: "Nasz Dziennik" to gadzinow 28.10.06, 02:29
          lze_elita.071 napisała:

          > heretyka Rydzyka, a "Gazeta Polska" to wlasnosc agentow i mafii. Ale
          > ten "Hamerykan" niech sie dalej ludzi...
      • stobczak Re: Sobota Prasująca: Zimna wojna domowa ogarnęła 28.10.06, 10:31
        Po Co tyle pisac poprostu dalszy ciag zimnej wojny tyle ze w PRL bis
    • kakofonia Sobota Prasująca: Zimna wojna domowa ogarnęła m.. 28.10.06, 05:31
      Środowisko "Dziennika" (nazwa średnio precyzyjna, ale chwilowo lepsza mi do
      głowy nie przychodzi) od dawna cierpi na fobię na tle Gazety Wyborczej i
      Michnika w szczególności.
      Tekst Michalskiego jest przerażający, ale niezbyt zaskakujący. Zapadł mi w
      pamięć jeden z Poranków TOK FM, w którym Michalski przywoływał Gazetę w co
      drugim mniej więcej zdaniu, często bez szczególnego związku z omawianym akurat
      tematem. To była bardzo pouczająca audycja w tym zakresie.
      Czy ktoś kiedyś napisał jakąś analizę tej obsesji? Chętnie bym przeczytała.
      • noelkabat Re: Zimna wojna domowa ogarnęła 28.10.06, 06:10
        Tak, stosunek "nuworysza"-Dziennika do ustabilizowanej na rynku Gazety Wyborczej
        mozna nazwac fobia. Poniewaz Dziennik nie umywa sie do GW pod kazdym wzgledem -
        zaczyna uzywac obrzydliwych i niegodnych metod walki konkurencyjnej.
        Dziennik ma sie tak do GW jak Michalski do Michnika: jak tchorz i dekownik do
        prawdziwego bohatera.
        • amelka33 Michalski to łobuz 28.10.06, 09:15
          Michalski to łobuz. Wiem, bo mi wujek Kiszczak już dawno zwracał uwage, na tego
          oszołoma. Dekownik oczywiście. No i tchórz, bo jakby był odważny, toby pracował
          w TVN, albo w Gazecie. Co innego Adam, który jak mówił Olkowi Gudzowatemu,
          pogłupiał ostatnio, ale i tak jest klawy gość.
          Cieszę się, że coraz więcej jest nas, ludzi rozsądnych i po prostu przyzwoitych,
          którzy tej niemieckiej szmaty (myślę o Dzienniku) po prostu nie biorą do ręki.
          To przecież Niemcy wywołali wojnę, i gdyby nie Związek Radziecki, tobyśmy
          dzisiaj żyli w obozach koncentracyjnych
    • pan_krzysio Z rozpędu, panie Janie, można minąć sedes... 28.10.06, 09:14
      Proponuję panu, by pan założył w kiosku teczkę, w której nie będzie Wyborczej, a jeśli kioskarz się pomyli, to niech płaci odszkodowanie. Tytułem Gazety i jej naczelnym niech się pan nie przejmuje, szkoda zdrowia. Widać to już po tych, co się tym zajmują. Tylko niech pan nie szuka sensu w gazetach, gdzie redaktorzy mają tylko Michnika w oczach. To nazywa się obsesją. Niech się pan przed tym chroni.
      • prezertation1 o dawna twierdze,że Ziemkiewicz to zakłamany... 28.10.06, 10:24
        frustrat,ćwok, i po prostu zwykły prostak i cham !
    • tzetze1 GW - ostatni bastion 28.10.06, 12:04
      GW w przeszlosci bezstronnoscia nie grzezyla (np kampania wyborcza Cimoszewicza)
      bo i z zalozenia Michnika miala misje.

      Ale dzis jest to ostani liczacy sie bastion niezaleznosci od pisowskiej wladzy.
      O "Dzienniku" nie warto wspominac - szkoda tylko ze "odzyskano" Rzepe, ktorej
      nie kupie poki nie wroci na wlasciwe tory (i nie obnizy ceny hehhe). Tak wiec
      chcac nie chcac, wrog mojego wroga jest moim przyjacielem . . .

      A Ziemkiewicz niech nie rzenie glupa - to ze KAczory beda leczyc kiłe AIDSem
      bylo wiadomo od zawsze
      • gringo_w666 wyizolowali się sami 28.10.06, 18:39
        Takiej stronniczej gazety chyba w Polsce nie było, chyba prześcignęli samą
        Trybunę Ludu... Michnik nie przewidział chyba jednej rzeczy, że czas kłamsta i
        obłudy kiedyś się kończy. Zapędził się w nienawiści do swoich oponentów, nie
        zważając na PRAWDĘ, uczciwość i zwykłą solidność w pisaniu... Gazeta Wybiórcza,
        Gazeta Wyboczona tak ją się nazywa "na mieście" zasłużyła sobie na to.
        • myslacyszaryczlowiek1 Re: wyizolowali się sami 29.10.06, 04:28
          Wybiórcza z Polsacikiem już się zapędzili w kozi róg. Przecież początek końca
          salonu to był niebywały histeryczny atak na niszowe radyjko Rydzyka. Tylko że
          niestety wyszło żydowskie pochodzenie które koszernym oglądem na świat
          dostrzegło Judejczyków a nie zobaczyło żyda ktory przyjechał szantażować Polskę 60
          mld$. I dzięki darmowej reklamie ciemny lud mógł zobaczyć kto nami rządzi, jak
          stronnicze są media, a szczegolnie wybiórcza która rości sobie prawo do obsadzania
          swoimi ludzmi urzędów, kreuje sztuczne autorytety, broni swoich pobratymców w MSZ.
          A co tam się dzieje w Izraelu, dawniej codzienne wiadomości, a teraz raz na
          miesiąc.
          • myslacyszaryczlowiek1 Re: wyizolowali się sami 29.10.06, 04:37
            A dlaczego nie wykorzystacie medialnie takiej gratki jak profanacja grobu
            rodziców Michnika.? Przecież napaść na rabina była tak wspaniale nagłośniona.
            Ale nie chcecie powtórzyć tego samego błędu jak z Judejczykami. Bo ciemny lud w
            większości nie wie kim byli ci rodzice.
      • nakazim Re: GW - ostatni bastion 28.10.06, 23:04
        Dla wielu Ziemkiewicz jest zwykłym błaznem, uczniem i wielbicielem L.
        Moczulskiego z jednej strony i L. Balcerowicza z drugiej. Czy to można
        przytomnie pogodzić? I dlatego to co wypisuje ma wspólny mianownik z tym co
        usiłuje sprzedać niejaki S.Remuszko odtrącany pismak żebrzący ostatnio o
        pieniądze. I można to potraktować jako ciekawe przypadki psychiczne. Natomiast
        to co robi Cezary Michalski z Dziennika, to jest łajdackie i po prostu
        haniebne. Można polemizować i nie zgadzać się z linią Gazety Wyborczej, z
        filozofią Adama Michnika i chyba wszelkie spory są potrzebne. Ale w tej
        dusznej, złej atmosferze politycznej napisać,że Adam Michnik do roku 1985 był
        ofiarą a po tym roku aż do teraz jest katem, to jest świadome , łajdackie
        nawoływanie do zachowań złych, nieprzewidywalnych. Przedwczoraj zdewastowano
        grób rodziców Adama Michnika. To jest barbarzyństwo niebywałe, ale czy
        intelektualnym barbarzyństwem nie są takie teksty, które wyzwalają najgorsze
        instynkty? Pyta p. Kurski, co z tym można zrobić i odpowiada sobie, że nic.
        Trzeba krzyczeć !!!Adam Michni powinien walczyć, dopóki nie jest za póżno.
        Cezary Michalski urodzony w roku 1963 nie może być cieniem Adama Michnika, bo
        choćby sie zes...ł, to nie podoła!
    • helguera GW była glównym agresorem,ale gdy wybuchla wojna 28.10.06, 17:26
      domowa wini za nią wszystkich sama przyodziewając się w owczą skore
    • kaczysta Sobota Prasująca: Zimna wojna domowa ogarnęła m.. 28.10.06, 18:15
      Jak z ciekawości policzył Piotr Pacewicz, w redagowanym przez Michalskiego "Dzienniku" z 21-22 października nazwa "Gazeta Wyborcza" występuje 71 razy, a nazwisko Adama Michnika - 136.

      Dobre.
      Zaczynacie widze prowadzic statystyki niczym o. Rydzyk.
      No coz,przez 17 lat opluwaliscie wszystko po drodze co
      nie pasowalo do waszej wizji Polski.
      Wiec nadszedl czas aby wam oddac to z nawiazka.
      I bardzo dobrze.
      Moze nabierzecie ROZUMU(Bez przymiotnikow)
    • adrem63 Re: Sobota Prasująca: Zimna wojna domowa ogarnęła 28.10.06, 18:30
      J. Kurski ładnie opisuje zimną wojnę w mediach, nawołując do umiarkowania
      >Zamiast okładać się po głowach, lepiej podebatować i różnić się pięknie.<
      przy okazji dokładając elegancko dziennikarzowi Ziemkiewiczowi i jego koledze
      po fachu Michalskiemu.
      Popieram w całej rozciągłości - jak się okładać to z wdziękiem.
    • frank_drebin Trzeba byc niezlym hipokryta zeby cos takiego 28.10.06, 21:43
      napisac.
      1. Przypomne, ze GW i Agora atakowala Dziennik jeszcze zanim zaczal sie
      ukazywac. I to bijac w tony nacjonalistyczne tak nielubiane przez GW.
      2. Nie ma sie co oszukiwac - wielu dziennikarzy w ostatniej kampanii
      parlamentarnej nawet za bardzo nie udawalo kogo lubia kogo nie. I dalej nie
      udaja kogo lubia a kogo nie. Wiec jak sami weszli w polityke niech teraz nie
      udaja zdziwionej panienki, ktora poszla z menelami pod most a potem sie dziwi,
      ze ja zgwalcono.
      • ob.laden Re: Trzeba byc niezlym hipokryta zeby cos takiego 29.10.06, 09:51
        > ...jak sami weszli w polityke niech teraz nie
        > udaja zdziwionej panienki, ktora poszla z menelami pod most a potem sie dziwi,
        > ze ja zgwalcono.

        dokładnie.

        ulubiony styl polemiki a la GW: dezawuujemy przeciwnika,
        tak, że "myślący" czytelnik sam dochodzi do wniosku, iż z czymś
        typem dyskusja nie ma sensu; a jak to mało, to domagamy się
        likwidacji (np. RM)
    • zambro A kto to jest Michalski? 29.10.06, 09:45
      Widzę tego faceta w róznego rodzaju mediach. Mogę się pokusić o określenie
      :cienki bolek.
    • abba15 Ludzie przestali słuchać Gaziety Erewań 29.10.06, 15:27
      jak "Gazieta Eriewań" wybiórczo łgać to dobzie
      jak inni Gaziecie łgarstwa wytykać to niedobzie
      • babette663 Re: Ludzie przestali słuchać Gaziety Erewań 29.10.06, 20:19

    • altspringe Beczelność czy głupota??? 01.11.06, 02:26
      Niesamowite! Ogłupiałe z nienawiści, toczące pianę wściekłości, a w przypadku
      pana Jarosława K. także wyprane z samodzielnej myśli i zidiociałe do cna
      dziennikarzyny z GW piszą o... zajadłości innych :) Toż to świat na głowie juz
      stoi. Siewcy nienawiści i pogardy do inaczej myslących znów pouczają kto dobry,
      kto zły i co dobre a co złe. Bezczelnośc czy głupota kosmiczna?? Chyba jedno i
      drugie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka