pierot6 09.12.06, 08:49 to nie lekarz, to sekciarz od rydzyka ! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
babette663 Re: Lekarz uniewinniony za odmowę aborcji 09.12.06, 09:33 ale glupia baba pieniadze na przekupne sady wydawac, na Zolibozu jest kilka klinik co by jej sprawe rozwiazaly w 1 dzien, przeciez wiekszym grzechem jest swiadome wydanie na swiat kaleki Odpowiedz Link Zgłoś
inquisition Lekarze: "Przywracanie cyklu farmakologicznie" 09.12.06, 09:44 Starczy otworzyć dowolną ogólnopolską gazetę na stronie z ogłoszeniami. Bardzi często są to te same s*syny, które w pracy powołując się na etykę odmawiają zabiegu, nawet jeśli zagraża on życiu kobiety... Jaki kraj takie obyczaje ___ Następnym razem: wszyscy.na.wybory.patrz.pl/ ! Odpowiedz Link Zgłoś
dzakarta Lekarz uniewinniony za odmowę aborcji 09.12.06, 11:14 Ten lekarzyna powinien odejść z państwowej służby zdrowia i zatrudnić się w jakiejś ultrakatolickiej palcówce leczniczej albo założyć własny gabinet. Będąc lekarzem na państwowej posadzie nie można przedkładac własnych poglądów ponad obowiązujące prawo i przepisy. To tak gdyby policjant na służbie odmawiał ścigania gangsterów kierując się swoimi przekonaniami religijnymi. W przypadku takich konfliktów moralnych trzeba poprostu rezygnować z danej pracy albo zmienic poglądy. Odpowiedz Link Zgłoś
arahat1 heheh ciemnogrod w srodku europy ma sie 09.12.06, 11:23 wspaniale: moherowe zwoje m ozgowe przelewjaj swoje widzenia swiata na spolecznosc dekalogu...kler nie ma sily, moher gora... Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej554 Lekarz uniewinniony za odmowę aborcji 09.12.06, 13:03 A "pacjentka" wychowuje teraz dziecko z zespołem Downa? Arcykatolickie prawo na to zezwala, to niech twórcy tego prawa płacą ofiarom, ale z własnej kieszeni. Jak na super katolików przystało. Gadać to oni potrafią i nabijać swoje kieszenie. Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz chyba dokonała aborcji gdzie indziej 09.12.06, 13:19 andrzej554 napisał: > A "pacjentka" wychowuje teraz dziecko z zespołem Downa? z artykułu wynika ,że chyba zabiła go/ usunęła ciąże ( w zaleznosci od poglądów) w innym szpitalu Arcykatolickie prawo na > to zezwala, A co ma fakt "katolicyzmu"wspólnego z wychowaniem kalekich dzieci? A to jakieś "niekatolickie "prawo zezwala na zabijanie ludzi tylko dlatego ,że są kalekami? to niech twórcy tego prawa płacą ofiarom, ale z własnej kieszeni. W "starej UE" stosunek do niepełnosprawnych to bardzo ważna sprawa. Jesli nie chcesz , aby Twoje podatki szły na niepełnosprawnych ,to chyba nie "dorosłeś do UE" . Nie chwal sie tym np w Londynie czy Wiedniu . Odpowiedz Link Zgłoś
neptus Re: chyba dokonała aborcji gdzie indziej 09.12.06, 13:44 remik.bz napisał: > W "starej UE" stosunek do niepełnosprawnych to bardzo ważna sprawa. Jesli nie > chcesz , aby Twoje podatki szły na niepełnosprawnych ,to chyba nie "dorosłeś do > > UE" . Nie chwal sie tym np w Londynie czy Wiedniu . W "starej UE" nie ma problemu z aborcją, płody z zespołem Downa sie usuwa. A podatki ida rzeczywiście na rozwój kraju, pomoc niepełnosprawnym i inne społeczne cele, a nie na seksekscesy wicepremiera. U nas się zmusza kobiety do rodzenia kalekich dzieci, a potem je zostawia bez pomocy. Nie obchodzi mnie, w jakie bajki wierzysz, ale nikt nie ma prawa narzucać nikomu swoich upodobań religijnych. Jezeli lekarz jest wrogiem aborcji, transfuzji itp., nie powinien pracować w publicznej placówce ani miec kontraktu z NFOZ. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Tylko w kaczystowsko-klerykalnej Polsce 09.12.06, 13:21 możliwe jest takie coś. Odpowiedz Link Zgłoś
jorge.martinez Consensus? 10.12.06, 00:04 Mówi się, że ustawa z 1993 ma charakter kompromisowy czy wręcz consensualny i nie należy jej zmieniać. A ja czytając o takich historiach utwierdzam się w przekonaniu, że ta ustawa tylko pozornie ustanawia consensus. W rzeczywistości jej postanowienia są łamane przez obie strony sporu, z tym że konserwatyści czynią to jawnie, a raszta w ukryciu. Kolejne rządy prawicowe, i o dziwo lewicowe (nie chcące dostać po łapach od wszechwładnego KK) nie robią nic by ta ustawa pełniła swą consensualną funkcję. Bo coż z tego że stoi tam, iż są 3 sytuacji w których można ciążę usunąć, jeśli istnieje społeczny nacisk nacisk na tych, którzy chcą z tego prawa korzystać. I cóż z tego, że ustawa wprowadza możliwość prowadzenia edukacji seksualnej wśród dzieci i młodzieży, kiedy prawica i KK robi wszystko, by edukację tę storpedować. Z drugiej strony podziemie aborcyjne aż furczy. I nie robi się nic by je ukócić. A najlepszym pomysłem na to by to uczyńić jest: edukacja, antykoncepcja, możliwość urodzenia i oddania dziecka pod fachową opiekę (bez konieczności znoszenia krzywych spojrzeń i złorzeczeń ludzi). Na tym właśnie polega ten consensus, na łamaniu przepisów ustawy, albo na ich jawnym lekceważeniu. Nie trzeba zmieniać konstytucji, panie Giertych, to wszystko tkwi w głowach takich ludzi jak ten lekarz, czy pani sędzia, czyli osób które niestety decydują o tym, czy ktoś ma prawo do aborcji, czy nie ma, bez względu na ustawy i kodeksy. Odpowiedz Link Zgłoś