hohlik3 08.01.07, 18:21 to kupan se gaz gdzie indziej jak pan zdola;)) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
eva15 Kto/co może zatrzymać "klientów"? 08.01.07, 18:38 "Zatrzymać Putina? Tylko sami "klienci" i tylko razem mogą tego dokonać. Jeżeli zmądrzeją. Zanim będzie za późno." ____________________ Marzenia, marzenia... Już od dawna jest za późno. Tym razem "klientom" (piękny eufemizm) nie uda się zatrzymać Putina tak jak niedawno Saddama i podzielić się jego ropą i gazem (serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34265,3834110.html). Tym razem "klienci" muszą oblizać się smakiem. Stalin o to zadbał(BMR) i dawno już ich zatrzymał.... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Kto/co może zatrzymać "klientów"? 08.01.07, 18:46 korekta: serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34265,3834110.html Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka pozdrawiam i welcome back 09.01.07, 00:37 Eva15, nie było cię na forum, tak długo! Zbyt długo! :) Nie znikaj tak więcej. Jak tam!? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: pozdrawiam i welcome back 09.01.07, 01:07 czlowiek_ksiazka napisała: > Eva15, nie było cię na forum, tak długo! Zbyt długo! :) Nie znikaj tak więcej. Ach, jakież to miłe... Mogę tylko powtórzyć - żdi mienia i ja wiernus, tolka oczeń żdi..... > Jak tam!? TAM, jeśli chodzi o świadomość (geo)polityczną dość cienko wg. mnie. Spędziłam w mateczniku ca 9-10 dni i jako jasnowidz znów czarno widzę. Nawet w gronie moich, wg. mnie światłych, przyjaciół są egzemplarze żywcem z hodowli GW skrzyżowanej z ojcem dyrektorem (tak, tak, to się częściowo jak najbardziej pokrywa). Uderza mnie mnie niczym fala tsunami ogrom polskiej chrystusowej niewinności i ten twardo, jednoznacznie wyprostowany palec - wskazujący winnych z lewa i prawa. I ta nadęta przy tym mina gwałconej niewiności. Ale o tem może szerzej potem. W końcu polscy listonosze nie mogą wyjechać do Anglii czy Niemiec, należy dać im zarobić na miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka Re: pozdrawiam i welcome back 09.01.07, 01:17 Już jesteś, to najwazniejsze. Czułem się obco i nieswojo na forum. Lubat, "kacap", hohlik, herr, ewsr - tych się czyta z przyjemnością, ale gdzie do chorery podziała sie Eva15 myślałem sobie... :) A mnie uderza ogrom - avalanche - propagandy. Przeglądam - tego czytac już się nie da - artykuły z GazWyborczej, onet.pl ... Rosja zakręca - czujesz - kurek ... Europie, Niemcom! Załóżmy, powtarzam załóżmy, że Rosja szczególnie nie lubi Europy i poczuła chęć "dokopania" - nagle, 7 stycznia, Niemcom, w środku ciepłej zimo-wiosny. Potrafisz podać JEDEN(1) merytoryczny powód, przyczynę, dla której miałaby to robić, dlaczego i kiedy takie działanie jej by się opłacało. Siedzę, myślę - wchodzę w skórę forumowych ekspertów - nic mi do głowy nie przychodzi. W każdej sytuacji PRZEDE wszystkim nie opłaca się to Rosji. Propaganda - z czasem - dopr. do tego, że Rosja NAPRAWDĘ zdywersyfikuje sobie odbiorców na wschodnich. Tylko co z podpisanymi kontraktami, można je rozerwać? Ci ze starej Europy mają inne kontrakty, im będzie ciepło. Ale co z nami wtedy? Chyba, że gazoport już powstaje a Nabucco czy inne cuda-niewidy z Brodów do Płoca furczą napełnione ropą? :) Listonosz - dobry zawód, nie pozwólmy mu zaginąć. Odpowiedz Link Zgłoś
efg Ci ze starej Europy mają inne kontrakty, im będzie 09.01.07, 10:53 "Ci ze starej Europy mają inne kontrakty, im będzie ciepło. Ale co z nami wtedy? " Nic, grzejesz dupe ruskim gazem ? Odpowiedz Link Zgłoś
efg to chyba nie mieszkasz w Polsce ;) 09.01.07, 11:03 No, prawda jest jedna gazowa elektrociepłownia ale zasilana POLSKIM gazem. Jakis margines ma co. gazowe, ale na POLSKI gaz. Ew. trudnosci moga miec tylko fabryki chemiczne. A co do ropy naftoweej. Pewnie ze Rosja nie chciała zakrecić kurka Niemcom. Ale liczą się SKUTKI. Opinię publiczną i biznesmenów GÓWNO obnchodzi z kim walczy (ekonomicznie) Rosja. Dla nich licza sie TYLKO ich d... Pukin kopie sobie (pół biedy) ale Rosji polityczny grób. Jak mówił ostatnio Illarionow, zachód rozmawia z Rosja juz nie jak dawniej, jako z sojusznikiem, ale tylko pragmatycznie. Tyle ile musi w sprawach gospodarczych i kropka. Moze to niektórych nawet cieszyć, ale w rodzinie rozmawia sie o wszystkim nieprawdaż ? Odpowiedz Link Zgłoś
efg Re: to chyba nie mieszkasz w Polsce ;) 09.01.07, 11:21 Dalej: "Propaganda - z czasem - dopr. do tego, że Rosja NAPRAWDĘ zdywersyfikuje sobie odbiorców na wschodnich." Po pierwsze - Chiny nie potrzebuja tyle gazu ile potrzebyje zachód. Po drugie - kraje "wschodnie" mogą kupowac go takze z krajów które FAKTYCZNIE ten gaz mają bo ma go nie tylko Rosja. Po trzecie - czy Rosjia powinna hodować tygrysy zza Ussuri ? Chyba nie ;)). Dać im energie....na swoja zgubę ?? Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka Re: to chyba nie mieszkasz w Polsce ;) 09.01.07, 20:18 Poproszę o źródło historyczne takiego twojego stwierdzenia: "Chiny nie potrzebuja tyle gazu ile potrzebuje zachód" Odpowiedz Link Zgłoś
efg ale: 09.01.07, 21:17 gospodarka chińska, W OBECNYCH WARUNKACH POLITYCZYNYCH zbliza sie do "stanu nasycenia". (Podobnie i rosyjska) Jezeli pilnie uczyłes sie fizyki i chemii, to wiesz, że w danej ilości np. wody mozna rozpuscic tylko ściśle określoną ilość rozpuszczalnej substancji, np. cukru. Cała pozostałośc opadnie na dno. Bez zmian politycznych, a konkretnie LIBERALIZMU, gospodarki krajów biednych (w sensie biednych obywateli) po podaniu im odrobiny liberalizmu dostają "kopa" i rozwijaja sie początkowo ekspresowo, pózniej coraz wolniej - przyrost nie jest liniowy, bo po zaspokojeniu biologicznego głodu, chęć do intensywnej pracy niestety maleje. Widać to nawet po naszym kraju ;). Poza tym, faktyczni "promotorzy" tego rozwoju (np. USA) zauważają niebezpieczeństwo dla własnej ekonomiki, nasycenie tanimi komputerami to w pierwszym momencie pozytyw, potem, gdy produkcja wynosi sie do tańszych krajów - nastepuje ograniczenie importu. Jesteśmy w tym momencie. Dlatego zapotrzebowanie na energie w Chinach bedzie malało, a przynajmniej, nie bedzie rosło ! Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka Re: ale: 09.01.07, 22:58 Skąd to: "zapotrzebowanie na energie w Chinach bedzie malało" wiesz? Tak ci się wydaję, masz wizję? Bo cukru można tyle a tyle rozpuścić w szklance wody...? Jak do takiego wniosku doszedłeś? Przeanalizowałaś "malejące" tempo wzrostu chińskiego PKB, etc.? Odpowiedz Link Zgłoś
coster Gazeto! Przestan pieprzyc glupoty 10.01.07, 23:09 Putin nie szantazuje, tylko broni interesow gospodarczych Rosji. Ale mniejsze o to, bo wiadomo, ze Rosji nie wolno bronic interesow gospodarczych w odroznieniu od "cywilizowanej" Polski. Szantaz - to raczej polska metoda do (nie)osiagania wynikow. Naprzyklad w spawie miesnej, po ktorej sie okazalo, ze np. zaklady w Kielcach robia "recycling" zepsutej kielbasy ze sklepow. Ale niestety Gazeta o tym nie pisze, bo stonniczosc, to jej metoda propagandy antyrosyjskiej. Obawiam sie, ze ta sama stronniczosc dotyczy tez spraw wewnetrznych. Odpowiedz Link Zgłoś
wasylzly Zachod traci zaufanie???!!! 09.01.07, 23:38 jakzesz rozdrazniony jest ten zachod, obuzony, traci zaufanie, tylko kogo..kogo dzsiaj jaies zaufanie obchodzi. Przespalista lata mudrole z unii europejskiej, zamiast inwestowac w energir sloneczna, akumulatorwe auta, rozne hybrydy do produkcji alternatywnej energii, teraz sie zesaracie ze strachu i ruszycie z programami, ktore leza w szufladach od 20 lat, lepiej pozno niz wcale. Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: Kto/co może zatrzymać "klientów"? 09.01.07, 00:05 No Ungerowi zostalo tylko p..c jak zwykle. Przepraszam za brzydki wyraz, ale innych jusz do jego fantazji nie mam. Zapomnial tez poznac - ze glowna rura exportowa Jamal i tak znajdowalasie w rekach Gazpromu. Nawet grunty pod nej sa wykupione. Lukaszenka zaczol w 99 roku z klutni z Putinem. To Unger propagandowal jaki slugus Rosji. Zapominal tylko ze obywateli Belorussii, w 90% rosjanie, w kazdym wypadku beda zawsze za Rosja. Slowa Ungera - to big fantazy. Zreszta niech sam sproboje zatrzymac... Zyd, a tak malo mysli w glowie... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Kto/co może zatrzymać "klientów"? 09.01.07, 01:20 kacap_z_moskwy napisał: ... Zyd, a tak malo mysli w glowie... No właśnie, może nie warto poddawać się mitom, nawet tym uporczywie rozprzestrzenianym? Odpowiedz Link Zgłoś
efg a na temat meritum macie coś do powiedzenia ? 09.01.07, 10:11 od teraz, po zakreceniu rurociagu "Drużba" wiarygodność Pukina na zachodzie = zero. Poczytajcie sobie ostatni wywiad Echa Moskwy z Ilarionowem. Dla was oczywiscie on jest głupi no nie ?? A prawda jest taka, że Pukinowi został tylko skorumpowany i nic nie znaczący politycznie Schroeder, bo Merkel odbudowuje nadwyrężone przez niego kontakty z USA. Ona rozumie że bez USA Niemcy polecą dalej nałeb, przeciez nawet ty evciu muszsz widzieć ze RFN dziś, w porównaniu z tym choćby z przed 5-6, to DNO. Ja z mojego okna przy ulicy Potsdammerstrasse widzę to doskonale. Odpowiedz Link Zgłoś
rosjanki Re: a na temat meritum macie coś do powiedzenia ? 11.01.07, 14:44 efg napisał: > od teraz, po zakreceniu rurociagu "Drużba" wiarygodność Pukina na zachodzie = > zero. Poczytajcie sobie ostatni wywiad Echa Moskwy z Ilarionowem. Dla was > oczywiscie on jest głupi no nie ?? A prawda jest taka, że Pukinowi został > tylko skorumpowany i nic nie znaczący politycznie Schroeder, bo Merkel > odbudowuje nadwyrężone przez niego kontakty z USA. Ona rozumie że bez USA Niemc > y > polecą dalej nałeb, przeciez nawet ty evciu muszsz widzieć ze RFN dziś, w > porównaniu z tym choćby z przed 5-6, to DNO. Ja z mojego okna przy ulicy > Potsdammerstrasse widzę to doskonale. ---------------------------------------- Kiedys eva15 wyraznie napisala na tym forum, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Wiec jezeli widzisz Dno, to i zyjesz na Dnie, biedaku. Napewno zebrakiem jestes z Dna zycia? Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejbj Unger ty stary nudziażu! Dalej tą swoją semicką pa 08.01.07, 19:39 Unger ty stary nudziażu! Dalej tą swoją semicką papkę wytwarzasz! Demonizowanie utina sprawia ci tyle radości czy to taka misja? Łukaszenko sługą Putina nigdy nie był bo od zawsze się stawiał i ty o tym dobrze wiesz.Po co więc bredzisz? Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 [...] 08.01.07, 19:47 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
lubat Kto może zatrzymać Putina? 08.01.07, 20:28 Lubiłem kiedyś czytać Ungera, bo był ciekawy w lekturze. Teraz czytam go czasami ale z żalem, że traktuje czytelników jako barany. A może to tylko starczy uwiąd. Tupetu mu jednak nie brakuje. Pierwsze słowa tekstu: "Putin - językoznawca?" są cieniutką i precyzyjną jak topór aluzją do Josifa Wisarionowicza. Dalszy ciąg jest już tylko rozwinięciem tezy. A jakie piękne zakończenie. I z przesłaniem. Szkoda, że takich przestróg nie napisze pod adresem prawdziwego dyktatora i terrorysty. Odpowiedz Link Zgłoś
rosjanki Bravo Unger! Bravo Lenin! Bravo Lady Pank! 11.01.07, 14:33 lubat napisał: > Lubiłem kiedyś czytać Ungera, bo był ciekawy w lekturze. Teraz czytam go czasam > i > ale z żalem, że traktuje czytelników jako barany. A może to tylko starczy uwiąd > . > Tupetu mu jednak nie brakuje. Pierwsze słowa tekstu: "Putin - językoznawca?" są > cieniutką i precyzyjną jak topór aluzją do Josifa Wisarionowicza. Dalszy ciąg > jest już tylko rozwinięciem tezy. > A jakie piękne zakończenie. I z przesłaniem. Szkoda, że takich przestróg nie > napisze pod adresem prawdziwego dyktatora i terrorysty. ----------------------------------------------------------- I oprocz tego ten pisaka Ungeer bardzo dobrze zna Lenina, piszac ze "Rosyjska subwencja dla Białorusi nigdy nie była kwestią wyłącznie gospodarczą. Kryła projekt polityczny." Wlasnie Lenina pisal o tym, ze ekonomika jest przedluzeniem polityki ale za uzywaniem innych srodkow - ekonomicznych. Tak samo unijna (czytaj - niemiecka) subwencja dla Polski nigdy nie była kwestią wyłącznie gospodarczą. Kryje projekt polityczny. To samo mozna powiedziec i o pomocy Polsce ze strony amerukanskiej. Bez UE (czytaj - bez Niemiec i bez USA) Polska jest mniej niz zero. Jeszcze Lady Pank spiewal: "Sa tacy - to nie zart, dla ktorych jestes wart mniej niz zero". To wlasnie o Polsce. Bravo Unger! Bravo Lenin! Bravo Lady Pank! Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka Kto może zatrzymać P.? Komunista Unger - tylko on! 09.01.07, 00:35 Dlaczego komunista pytacie się? Jak to?! Dziwi się i stroszy - jak komunista! - że nowoczesny, neoliberalny koncern chce działać "bez litości i bez wyjątków"! A jak powinien, żebyś się w zglobalizowanej rzeczywistości odnależć? Gazpromowi "chodzi o kontrolę (...) strumienia jej energii " - powaznie!? łał! - microsoftowi, general motors - WSZYSTKIM chodzi o kontrolę! Nie ma co się oburzać. "wykończeniem najbliższego sojusznika" - Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka Kto może zatrzymać P.? Komunista Unger - tylko on! 09.01.07, 00:35 Dlaczego komunista pytacie się? Jak to?! Dziwi się i stroszy - jak komunista! - że nowoczesny, neoliberalny koncern chce działać "bez litości i bez wyjątków"! A jak powinien, żebyś się w zglobalizowanej rzeczywistości odnależć? Gazpromowi "chodzi o kontrolę (...) strumienia jej energii " - powaznie!? łał! - microsoftowi, general motors - WSZYSTKIM chodzi o kontrolę! Nie ma co się oburzać. "wykończeniem najbliższego sojusznika" - Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 Rosja powinna brać przykład z Izraela? 09.01.07, 08:12 i trenować swoich lotników w ataku na kraje, które zagrażają jej bezpieczeństwu? Odpowiedz Link Zgłoś
coster Niby czemu z Izraela? Lepiej z USA i Polski 10.01.07, 23:17 Bo to Polska w najlepszych tradycjach katolicyzmu pomogla Stanom powiesic Saddama Husseina. A Gazeta nawet opublikowala nagranie video tej zbrodni, no bo polscy katolicy powinni wiedziec jak to sie broni demokracji w Iraku. Moze byscie tak nie wysilali bronic naprzyklad nienarodzone dzeci, bo to co sie stalo w Iraku odezwalo sie smiercia kilku narodzonych dzieci w innych krajach. Odpowiedz Link Zgłoś
maariuss Kto może zatrzymać Putina$ -cena 100$ - są chętni? 09.01.07, 22:19 > Nowa strategia mająca zapewnić Rosji kontrolę strumienia jej energii na zasadzie szantażu obowiązuje nadal. 50$ a teraz 100$?! Szantaż obowiązuje nadal?! Miałem piękny sen. Podjeżdżam na stację benzynową a tam "szantażują" mnie ceną 50gr za litr benzyny. To jakieś niepojęte, wstyd mi się przyznać ale uległem. Daję się tak poniżać i ulegałem szantażowi przez długi czas. A mogłem przecież nie ulegać temu nikczemnemu szantażowi i kupić na inej uczciwej stacji za uczciwe, nieponiżające 4zł. Pewnego dnia podjeżdżam a tam słyszę, że od dziś będę płacić 1zł. Jak tak dalej pójdzie - myślę sobie - to niedługo przestaną mnie poniżać i dołączą do innych stacji nieponiżających. Ale tu się budzę. Nikt mnie nie szantażuje. Dookoła sami uczciwi i nieszantażujący. I rynkowo siebie ceniący. Co do centa! >cóż może go [Putina] zatrzymać w stosowaniu, w innej zapewne formie, tej samej >doktryny wobec nie sojuszników, lecz tylko klientów? Odpowiedź jest banalnie prosta. Cena powiedzmy 70$ zaoferowana Białorusi przez konkurentów w branży. A dla Polski jakieś 150$. Tak aby zostało na pokrycie droższego transportu. Czytając Ungiera ma się wrażenie, że chętni do składania takich ofert aż się palą, tylko rosyjskie knowania stoją na przeszkodzie. Rosja powinna być dojną krową? A może tak powiedzmy Norwegii Ungier zaproponuję nadstawienie swojego naftowo-gazowego dumpingowego cyca? Niechby nas zaszanażowali ceną powiedzmy 100$. Ja bym uległ. Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka Re: Kto może zatrzymać Putina$ -cena 100$ - są ch 09.01.07, 23:02 Dobre, no właśnie. Bełkot o "szantażowaniu" brzmiał śmiesznie - ale nie groteskowo, jak teraz - kiedy mowa była o politycznych oponentach Rosji. Rosja ponoć mówiła tak (rozpalona wyobrażnia starca-mędra Ungera, red.): chodźcie do nas, wyjdźcie z NATO, to damy wam taniej. W przyp. Białorusi ten schemat nie działa, bo Mińsk i tak chce do Moskwy, NIE chce do NATO! No tak jak z tym "szantażem"? Nie wiem, Moskwa "szantażuje" dalej, czego domagając się tym razem? - niech pozostanie słodką tajemnicą eksperta red. Ungera... Odpowiedz Link Zgłoś
kolorittan Re: Kto może zatrzymać Putina$ -cena 100$ - są ch 10.01.07, 01:33 maariuss napisał: > Niechby nas zaszanażowali ceną powiedzmy 100$. Ja bym uległ. QVRVA MATZ !!! Jaką zafuckistą bajeczkę wymyśliłeś ! Gratuluję poczucia humoru. Nie wiem czy ktoś pamięta, bo było to dawno temu - była kiedyś mowa o wystawieniu na sprzedarz bankrutującej rafinerii gdańskiej. Pamiętam że PKN Orlen nie chciał jej nawet za darmo - natomiast chcieli Brytyjczycy z BP i Rosjanie, ale nie pamiętam czy LukOil. Ruscy proponowali dwa razy więcej pieniążków (około 380 mln USD) a brytyjczycy dopiero mieliby zastwaić jakieś nieruchomości, kupione kiedyś za pożyczone w ten sam sposób pieniążki - jednym słowem niepewne obietnice - realnie podobne do offsetu za F-16. Skończyło się na tym że rząd kazał Orlenowi wziąć rafinerię Gdańską pod kontrolę i dał rządowe gwarancje. Ale nie w tym rzecz ! Pamiętam jak argumentowano tę decyzję polityczną. Chodziło oczywiście o bezpieczeństwo Państwa. No Brytyjczycy niby sami mają domek karciany - ale co z ruskimi. Tej rzekomo zarazie oczywiście nic nie wolno dawać,bo ... woadomo. BO PRZYJDĄ DO POLSKI ZE SWOJĄ ROPĄ NAFTOWĄ I ... !!!! ... ... I ZACZNĄ SPRZEDAWAĆ SWOJĄ TAŃSZĄ NAWET O 1 Zł BEZNYNĘ !!! (zamiast za ówczesne 3 z groszami zdzieraliby ponad 2 Zł !!!) - jakim to podstępnym typowo podło-ruskim sposobem wykończyliby itak nierentowną i zadłużoną rafinerię Płocką. - no i jakim debilem musi być zwykły polski obywatel by można było go zastraszać niskimi cenami ? co prawda Brytyjskiego TESCO też się boją bo zabiera robotę tym samym "uczciwym" sklepom. Nienadaremno Amerykanie mawiają: "głupi jak polak". Odpowiedz Link Zgłoś
wasylzly Rosja, a program ekologiczny 09.01.07, 23:03 no coz, najpierw odebrano zloza, w tym sachalin, potem odebrac sieci przesylowe, dyktujac ceny nie do odrzucenia, potem rafinerie po drodze, bo coz znacza jak nie maja dostaw i sieci, potem na zachod, bialorus, polska, litwa, byle demoludy, potem jeszcze dalej. Wielka Rosja jest coraz bardzie bezlitosna, zakreca rope, dla calej europy, no bo cou jej kto moze jeszcze zabronic, nakazac, czy zastrastyc, ze nie kupia po 500 $ gazu? A gdzie pojda? Wielka Rosja rozpoczela wielki program ekologiczny dla calej Europy, program oszczedzania przestarzalych srodkow energetycznych,a wskutek tego wsparcie dla alternatywbych srodkow energii, jak atom, wiatr, cieplo ziemii. Chwala jej za to! Odpowiedz Link Zgłoś
hohlik3 Re: Rosja, a program ekologiczny 10.01.07, 06:49 ale co tu sie pieklić wraz z rozwojem gospodarek, procentowo w stosunku do innych zrodel zuzycie gazu i ropy bedzie malec, co nie zmienia faktu ze i tak spozycie bedzie rosnać... Odpowiedz Link Zgłoś