Dodaj do ulubionych

Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji do WTO

    • poglodzio Re: Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji d 27.05.07, 17:35
      nie potrzeba nam w WTO ludzi nie wiedzących co to wolny rynek
    • karol9968 Fatalni jestesmy!Ok.70% ankietowanych nie chce Ros 27.05.07, 17:50
      ji w WTO. Pytam czemu? Z zawisci, ze bedzie miala mozliwosc uczestniczenia w
      organizacji, w ktorej obowiazuja przejrzyste reguly gry, czy tez dlatego, iz
      Amerykanie obawiaja sie smniejszenia swojej roli w tej organizacji. Nie moge
      tego pojac, ale wydaje mi sie ze jestesmy strasznymi rusofobami i gotujemy
      sobie tragiczny los. Historia lubi sie powtarzac i warto sobie zadac pytanie,
      dlaczego Polska zawsze poniewierano, czy przypadkiem nie na wlasne zyczenie.
      • mil1231 RUs 27.05.07, 18:36
    • piotrek20074 Niech ruscy nam nie podskakuja bo ich zniszczymy 27.05.07, 17:57
      brawo prezydent.
      • koloratura1 Re: Niech ruscy nam nie podskakuja bo ich zniszcz 27.05.07, 18:28
        W jaki sposób?
        • mil1231 będziemy ich izolować i traktować jak trędowatych 27.05.07, 18:40
          juz zresztą są tarktowani wyłącznie jako źródło surowcow.
          • koloratura1 będziemy ich izolować i traktować jak trędowatych 28.05.07, 18:05
            I oni z tego powodu umrą... ze śmiechu.
          • ewa12321 Re: będziemy ich izolować i traktować jak trędowa 28.05.07, 19:53
            > juz zresztą są tarktowani wyłącznie jako źródło surowcow.


            Ale za to z jakim powazaniem?

            Tez bysmy tak chcieli. Przyjeto nas do G8?
    • matrioszka25 Kartofel jako pierwszy niech zablokuje licznik 27.05.07, 18:05
      gazowy w domu i u swego brata, przeciez tak wychowani, na blokach w jednych
      skarpetkach i wspolnych butach. Oni nawet nie maja praw jazdy, maja konta u
      mamusi, a chca rzadzic Rosji. Im blizej do rury baltyckiej, tym wieksza histeria
      kartofli, ale Polacy nie maja sie czego bac ze strony Rosjan, ich zagrozeniem sa
      psychiczni przy wladzy. Jeszcze dwa lata kochani, a uwolnimy Polske od faszystow
      i starych kawalerow.
      • mil1231 ta rura kacapie nie powstanie 27.05.07, 18:53
    • gekon1979 :D 27.05.07, 18:07
      miejsce kacapow jest na bagnach i wielkim stepie, a nie w WTO :D
    • kosma_r co tam WTO, lance w dłoń, bolszewika goń goń goń!! 27.05.07, 18:15
    • pantikapej Re: Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji d 27.05.07, 18:15
      dimi (-trze), bardzo możliwe, że ci się tylko tak wydaje! ;)
    • katocynik Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji do WT 27.05.07, 18:29
      a za kogo uważa się ten karzeł z zespołem downa ?????
      • koloratura1 Re: Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji .. 27.05.07, 18:39
        ...do WTE

        Tylko czy zechce?
    • antoni61 Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji do WT 27.05.07, 18:39
      najważniejszą rzeczą dla POlski staje sie nie nawiązanie przyjaznych stosunków z
      takim mocarstwem jak Rosja, ale odegranie najważniejszej roli w agresji na kraje
      arabskie. Wchodzimy na miejsce uciekających wojsk USA w Afganistanie, Prezydent
      ma ambicję pokazać, że to co nie udało sie ZSRR, USA nam się powiedzie -
      wystrzelamy wszystkich Afgańczyków ! Taka mała ambicyjka drzemie w Panu
      Prezydencie, ale jeśli ma się pieniądze na awanturnictwo militarne na świecie to
      czemu sobie nie postrzelać ! Żeby tylko taka polityka awanturnictwa militarnego
      na świecie nie skończyła się dla nas tragicznie, dlatego uważam że nasze wojsko
      powinno przybrać miano Legii Cudzoziemskiej gdzie świtowy imperializm powinien
      ich finansować, utrzymywać i za to wszystko odpowiadać ! Nasi żołnierze winni
      zmienić barwy ubiorów i dystyngcje i zarabiać kasę !
    • pies_na_lewizne Brawo Panie Prezydencie! 27.05.07, 18:42
      Brawo Panie Prezydencie!

      Sam postulowalem juz kilka tygodni temu aby sprawe rosyjskiej blokady polskiego
      miesa podniesc w WTO. Nie mozna przeciez pozwolic aby panstwo stosujace taki
      szantaz moglo nawet marzyc ze zostanie przyjete do WTO. Takie bowiem dzialania
      sa TOTALNYM ZAPRZECZENIEM zasad i celow WTO.

      Dobrze, ze Polska nie wycofa swojego weta dopoki Rosja nie zmieni swojej
      polityki. Nie po to zrzucilismy jarzmo dominacji sowieckiej aby teraz
      dobrowolnie i potulnie pozwoilic sie Sowietom znowu zdominowac.

      Tak jak nie pozwolimy zdomunowac sie przez Sowiety, tak i tez nie powinnismy
      pozwolic zdominowac sie przez os Paryz-Berlin (i w mniejszym stopniu Londyn),
      ani przez cala UE. Unia Europejska NIE BEDZIE dyktowala nam naszej polityki
      zagranicznej. UE ma obowiazek okazywac nam solidarnosc w sprawach polityki
      zagranicznej, nie mniej nie ma prawa i nie bedzie nam dyktowac jaka ta polityka
      zagraniczna ma byc. Tym bardziej ze nasza polityka zagraniczna jest jak
      najbardziej w interesie samej Europy, nawet jesli Europa nie zawsze od razu
      sobie z tego zdaje sprawe... Chociaz dzieki Bogu zazwyczaj z mnniejszym lub
      wiekszym opoznieniem Europa jednak sprawe w koncu sobie z tego zdaje....

      Brawo Panie Prezydencie, narod i partie koalicyjne sa z Panem Prezydentem. Na
      Opozycje niestety nie ma co liczyc, gdyby ta banda sprzedawczykow tylko dorwala
      sie do wladzy to juz dawno by te Polske sprzedala.
      • mil1231 Dokładnie! Póki co nie ma Min Spraw Zagr. UE 27.05.07, 18:45
        więc musimy sami dbać o nasze interesy!
        • pies_na_lewizne Re: Dokładnie! Póki co nie ma Min Spraw Zagr. UE 27.05.07, 18:53
          mil1231 napisał:

          > więc musimy sami dbać o nasze interesy!

          Nie tylko 'poki co' ale - miejmy nadzieje - NIGDY.
          • mil1231 No w sumie tak, bo jeszcze jakis lewak zostanie 27.05.07, 18:57
            i wtedy będzie dopiero...
            • pies_na_lewizne Re: No w sumie tak, bo jeszcze jakis lewak zostan 27.05.07, 19:15
              mil1231 napisał:

              > i wtedy będzie dopiero...

              lewak albo i nawet nie lewak, kazdy kraj dba przede wszystkim o wlasne
              interesy, a wielkie kraje potrafia to robic kosztem mniejszych, po co godzic
              sie na pozycje prowincji rzadzonej z Brukseli (a w rzeczywistosci Berlina i
              Paryza)?

              Panstwo ktore nie ma niezaleznej polityki zagranicznej jest panstwem nie-
              suwerennym. Wiele pokolen polskich partiotow oddalo zycie za niepodleglosc
              Polski. Teraz mielibysmy sie tej suwerennosci dobrowolnie zrzekac?! Przenigdy!

              A jesli jakis prezydent na to by poszedl, to niech nie zapomni pojsc pod Grob
              Niznanego Zolnieza i sie pod nim zesr.c, zeby juz wszystko bylo jasne.
              • pies_na_lewizne Re: No w sumie tak, bo jeszcze jakis lewak zostan 27.05.07, 19:28
                mialo byc:

                A jesli jakis prezydent na to by poszedl, to niech nie zapomni pojsc pod Grob
                Nieznanego Zolnierza i sie pod nim zesr.c, zeby juz wszystko bylo jasne.
                • wet3 Re: pies_na_lewizne 28.05.07, 15:26
                  pies_na_lewizne napisał:

                  > mialo byc:
                  >
                  > A jesli jakis prezydent na to by poszedl, to niech nie zapomni pojsc pod Grob
                  > Nieznanego Zolnierza i sie pod nim zesr.c, zeby juz wszystko bylo jasne.

                  Chyba w tym przypadku przesadziles. W naszym sporze z Rosja, jesli chcielibysmy
                  go zalatwic sami, to stoimy na z gory straconej pozycji. Jest oczywiste, ze
                  Putin prowadzi komplenie brudna gre, ktorej celem kontrolowanie naszego
                  eksportu miesa - co jest niedopuszczalne. Nie jestem entuzjasta UE, ale skoro
                  do niej nalezymy, to powinnismy w tym wypadku wykorzystac jej prestiz i sile.
                  Rzad chyna postapil rozsadnie oddajac UE sprawe eksportu naszego miesa do
                  Rosji. Wypowiedzi Barosso i Merkel w Samarze z pewnoscia podzialaly na Putina
                  jak kubel zimnej wody. Przeciez widac jak na dloni, ze Rosja chce pertraktowac
                  osobno z kazdym krajem UE, narzucac sila swoj punkt widzenia i siac zamieszanie
                  ile sie da - a do tego zadna miara nie wolno nam dopuscic.
                  • koloratura1 W rozkroku na barykadzie 28.05.07, 18:19
                    wet3 napisał:

                    > Przeciez widac jak na dloni, ze Rosja chce pertraktowac
                    > osobno z kazdym krajem UE, narzucac sila swoj punkt widzenia i siac zamieszanie
                    >
                    > ile sie da - a do tego zadna miara nie wolno nam dopuscic.

                    Słusznie zauważyłeś, że Putinowi zależy na negocjacjach oddzielnie z każdym
                    krajem, powody też są jasne.

                    A my, swoim wetem, blokującym negocjacje Unii z Putinem, których to rozmów
                    efektem miałoby być porozumienie Unia (jako całość) - Putin, idziemy temu
                    ostatniemu na rękę, bo to nie jemu zależy na podpisaniu takiego porozumienia, z
                    powodów, o których sam wspominasz.


                    • pies_na_lewizne Re: W rozkroku na barykadzie 28.05.07, 18:51
                      koloratura1 napisała:

                      > wet3 napisał:
                      >
                      > > Przeciez widac jak na dloni, ze Rosja chce pertraktowac
                      > > osobno z kazdym krajem UE, narzucac sila swoj punkt widzenia i siac zamie
                      > szanie
                      > >
                      > > ile sie da - a do tego zadna miara nie wolno nam dopuscic.
                      >
                      > Słusznie zauważyłeś, że Putinowi zależy na negocjacjach oddzielnie z każdym
                      > krajem, powody też są jasne.
                      >
                      > A my, swoim wetem, blokującym negocjacje Unii z Putinem, których to rozmów
                      > efektem miałoby być porozumienie Unia (jako całość) - Putin, idziemy temu
                      > ostatniemu na rękę, bo to nie jemu zależy na podpisaniu takiego porozumienia,
                      > z powodów, o których sam wspominasz.

                      koloratura, piepr.ysz 3 po 3, niestety nie mam czasu aby ci to pokazac, zreszta
                      przeciez i tak nie zalezy ci na znajdowaniu prawdy tylko na propagowaniu
                      lewackiej propagandy.
                      • koloratura1 Re: W rozkroku na barykadzie 01.06.07, 07:25
                        pies_na_lewizne napisał:

                        >
                        > koloratura, piepr.ysz 3 po 3, niestety nie mam czasu aby ci to pokazac, zreszta
                        >
                        > przeciez i tak nie zalezy ci na znajdowaniu prawdy tylko na propagowaniu
                        > lewackiej propagandy.

                        Pewien jwsteś, że mi nie możesz "pokazać" z braku czasu, a nie - z braku argumentów?
                  • pies_na_lewizne Re: pies_na_lewizne 28.05.07, 18:47
                    wet3 napisał:

                    > pies_na_lewizne napisał:
                    >
                    > > mialo byc:
                    > >
                    > > A jesli jakis prezydent na to by poszedl, to niech nie zapomni pojsc pod
                    > > Grob Nieznanego Zolnierza i sie pod nim zesr.c, zeby juz wszystko bylo
                    > > jasne.
                    >
                    > Chyba w tym przypadku przesadziles. W naszym sporze z Rosja, jesli
                    > chcielibysmy go zalatwic sami, to stoimy na z gory straconej pozycji. Jest
                    > oczywiste, ze Putin prowadzi komplenie brudna gre, ktorej celem kontrolowanie
                    > naszego eksportu miesa - co jest niedopuszczalne. Nie jestem entuzjasta UE,
                    > ale skoro do niej nalezymy, to powinnismy w tym wypadku wykorzystac jej
                    > prestiz i sile.
                    > Rzad chyna postapil rozsadnie oddajac UE sprawe eksportu naszego miesa do
                    > Rosji. Wypowiedzi Barosso i Merkel w Samarze z pewnoscia podzialaly na Putina
                    > jak kubel zimnej wody. Przeciez widac jak na dloni, ze Rosja chce
                    > pertraktowac osobno z kazdym krajem UE, narzucac sila swoj punkt widzenia i
                    > siac zamieszanie ile sie da - a do tego zadna miara nie wolno nam dopuscic.

                    Ja nigdzie nie twierdze ze nie powinnismy wykorzystywac prestizu i sily UE,
                    wprost przeciwnie, pisalem ze mamy pelne prawo oczekiwac solidarnosci ze strony
                    UE (i interwencji)... Natomiast wyraznie zaznaczylem, zreszta powtarzajac to co
                    powiedzial sam Prezydent, ze oczekiwanie z naszej strony solidarnosci od UE nie
                    oznacza ze zgadzamy sie na wspolna polityke zagraniczna UE, w sensie unijnego
                    Ministerstwa Spraw Zagranicznych bo oznaczaloby to dominacje wiekszych krajow
                    nad mniejszymi. I nie powinnismy sie zgodzic na wspoolne ministerstwo spraw
                    zagranicznych nawet gdyby Unia obiecywala ze zabezpieczone zostana interesy
                    mniejszych panstw.

                    Dla wspolnego MSZ nasza odpowiedzia powinno byc zdecydowane NIE.
                  • ewa12321 Do wet3 28.05.07, 20:10
                    Jest oczywiste, ze
                    > Putin prowadzi komplenie brudna gre, ktorej celem kontrolowanie naszego
                    > eksportu miesa - co jest niedopuszczalne.

                    Myle sie, jezeli zauwaze ze Putin chce kontrolowac eksport polskiego miesa
                    tylko na swoim terenie? Kto nam zabroni sprzedawac gdzie indziej?

                    Wypowiedzi Barosso i Merkel w Samarze z pewnoscia podzialaly na Putina
                    > jak kubel zimnej wody.

                    Putin z kamienna twarza posluchal na swoim terenie zarzutow i ja nie mialam
                    wrazenia, ze go to obeszlo i skonilo do innego dzialania. To raczej zachodni
                    politycy powrocili jak niepyszni.

                    >Rosja chce pertraktowac osobno z kazdym krajem UE, narzucac sila swoj punkt
                    >widzenia i siac zamieszanie ile sie da - a do tego zadna miara nie wolno nam
                    dopuscic.

                    Niestety, jak na razie pertraktuja i to z doskonalym skutkiem. Putin w
                    ubieglym tygodniu w spokojnej Austrii odbyl bardzo udana wizyte i w tym czasie
                    podpisano umowy na ponad 3 miliardy Euro.

                    Jak wiec zabronic takim numerom? Przez blokowanie przyjecia Rosji do WTO? Aby
                    jeszcze dluzej mogla zabraniac eksportu miesa na swoj rynek? Doprawdy, nasza
                    polityka jest ze wszech miar dalekowzroczna.

                    Natomiast w sianiu zamieszania juz jestesmy potentatem. To naprawde doceniaja
                    wszyscy inni.
                    • pies_na_lewizne Re: Do ewa12321 29.05.07, 02:58
                      ewa12321 napisała:

                      > Jest oczywiste, ze
                      > > Putin prowadzi komplenie brudna gre, ktorej celem kontrolowanie naszego
                      > > eksportu miesa - co jest niedopuszczalne.
                      >
                      > Myle sie, jezeli zauwaze ze Putin chce kontrolowac eksport polskiego miesa
                      > tylko na swoim terenie? Kto nam zabroni sprzedawac gdzie indziej?

                      Nie mylisz sie, ale co to ma do rzeczy? czy ty wogole potrafisz logicznie
                      myslec?
                      Putin uzywa mechanizmu kontroli importu miesa do szantazowania Polski. Tego
                      Polska nigdy nie powiina zaakceptowac i nie zaakceptuje.

                      > Wypowiedzi Barosso i Merkel w Samarze z pewnoscia podzialaly na Putina
                      > > jak kubel zimnej wody.
                      >
                      > Putin z kamienna twarza posluchal na swoim terenie zarzutow i ja nie mialam
                      > wrazenia, ze go to obeszlo i skonilo do innego dzialania. To raczej zachodni
                      > politycy powrocili jak niepyszni.

                      Odnislas takie wrazenie bo zaprzedalas dusze komunizmowi i widzisz jedynie na
                      lewe oko.

                      Zachodnie media szeroko komentowaly oziebienie stosunkow UE-Rosja i
                      usztywnienie polityki Europy wobec Rosji. To jest sukces Polski i krajow
                      baltyckich ktore obudzily Europe z jej zauroczenia Rosja a wlasciwie z jej pedu
                      do podpisania umowy z Rosja ZA WSZELKA CENE, nawet po trupach swoich srodkowo-
                      europejskich czlonkow, byle tylko zachodnio-europejskie firmy mogly sie
                      wreszcie dorwac do olbrzymiego ryneku rosyjskiego, tj. moc tak inwestowac,
                      prowadzic dzialalnosc gospodarcza itp. Polska i kraje baltyckie powiedzialy
                      Unii Europejskiej: "Nie pozwalamy wam biec w objecia Rosji po naszych trupach,
                      nie pozwolimy wam chowac glowy w piasek i udawac ze nie widzicie jak nas
                      traktuje Rosja, po kiego ch.... przyjmowaliscie nas do Unii skoro nie macie
                      zamiaru trzymac z nami tylko z tymi ktorzy nas szantazuja?! Wymagamy od was
                      solidarnosci i szacunku"

                      I Europa wreszcie zostala zmuszona zachowywac sie godnie i solidarnie w
                      stosunku do nas i krajow baltyckich. To jest olbrzymi sukce dyplomacji
                      polskiej, OLBRZYMI.

                      > >Rosja chce pertraktowac osobno z kazdym krajem UE, narzucac sila swoj
                      > punkt widzenia i siac zamieszanie ile sie da - a do tego zadna miara nie
                      > wolno nam dopuscic.

                      > Niestety, jak na razie pertraktuja i to z doskonalym skutkiem. Putin w
                      > ubieglym tygodniu w spokojnej Austrii odbyl bardzo udana wizyte i w tym
                      > czasie podpisano umowy na ponad 3 miliardy Euro.

                      A co to ma do rzeczy? Indywidualnym czlonkom Unii nikt nie zabrania podpisywac
                      dwustronnych umow gospodarczych z krajami spoza Unii. Pod warunkiem, ze
                      jaskrawie nie zagrazaja interesom innych krajow czlonkowskich (jak np. umowa
                      miedzy Rosja i Niemcami na budowe Gazociagu Ribbentrop-Molotow).

                      > Jak wiec zabronic takim numerom? Przez blokowanie przyjecia Rosji do WTO?
                      > Aby jeszcze dluzej mogla zabraniac eksportu miesa na swoj rynek?

                      Skoro kowbojskie traktowanie handlu miedzynarodowego przez Rosje jest TOTALNYM
                      zaprzeczeniem idei i celow WTO, a Rosji bardzo zalezy aby zostac przyjetym do
                      WTO co do tego chyba sie zgodzisz, to trzeba Rosjki uswiadomic ze aby zostac
                      czlonkiem tego klubu musi pokazac ze potrafi przestrzega zasad zachowania w tym
                      klubie.

                      Chyba nie twierdzisz ze trzeba kazdego pijaka i rozrabiake przyjmoswac do klubu
                      bo inaczej bedzie pil i rozrabial poza klubem? Nie, najpierw sie pijakowi i
                      rozrabiace mowi, zachowuj sie w sposob cywilizowany a wtedy prawdopodobnie cie
                      przyjmiemy do naszego klubu.

                      > Doprawdy, nasza polityka jest ze wszech miar dalekowzroczna.

                      Z tym jak najbardziej sie zgadzam.

                      > Natomiast w sianiu zamieszania juz jestesmy potentatem. To naprawde
                      > doceniaja wszyscy inni.

                      Ja nie widze zadnego zamieszania. Otrzezwilismy Europe, ktora w pijackim amoku
                      leciala w objecia niedzwiedzia. Teraz Europa otrzezwiala i zachowuje sie w
                      sposob bardzo racjonalny. Ty to nazywasz 'sianiem zamieszania'? Chyba ze mialas
                      na mysli sianie zamieszania w planach Putina ustanowienia ponownej hegemonii
                      Rosji w Europie centralnej i krajach baltyckich.
                      • ewa12321 Re: Do ewa12321 29.05.07, 21:28
                        > Nie mylisz sie, ale co to ma do rzeczy? czy ty wogole potrafisz logicznie
                        > myslec?

                        Mnie sie wydaje, ze chyba umiem.

                        > Putin uzywa mechanizmu kontroli importu miesa do szantazowania Polski. Tego
                        > Polska nigdy nie powiina zaakceptowac i nie zaakceptuje.

                        Nawet najslabszy psycholog jest w stanie zrozumiec jego postepowanie. Utrata
                        wplywow boli i trzeba sie bylo liczyc z faktem, ze jakikolwiek blad, ktory nam
                        kiedys bedzie mozna wytknac, bedzie pretekstem do rewanzu. Polska moze tego nie
                        akceptowac i dalej narzekac, faktem jest, ze Rosji to nie obchodzi. Ma takich
                        podobnych spraw wiele i inne byle kraje satelickie tez nie maja zadnego wplywu
                        na decyzje Rosji. Trzeba bylo piekielnie uwazac i nie ryzykowac lewych
                        dokumentow.

                        > Odnislas takie wrazenie bo zaprzedalas dusze komunizmowi i widzisz jedynie na
                        > lewe oko.

                        Nie, widze jeszcze dobrze i ogladam polityke unijna od kilkudziesieciu lat od
                        zachodniej strony. I wydaje mi sie, ze dosyc trzezwo.


                        > Zachodnie media szeroko komentowaly oziebienie stosunkow UE-Rosja i
                        > usztywnienie polityki Europy wobec Rosji. To jest sukces Polski i krajow
                        > baltyckich ktore obudzily Europe z jej zauroczenia Rosja a wlasciwie z jej
                        >pedu do podpisania umowy z Rosja ZA WSZELKA CENE, nawet po trupach swoich
                        >srodkowo- europejskich czlonkow, byle tylko zachodnio-europejskie firmy mogly
                        >sie wreszcie dorwac do olbrzymiego ryneku rosyjskiego, tj. moc tak inwestowac,
                        > prowadzic dzialalnosc gospodarcza itp.

                        Wybacz, ale przekonanie, ze to zasluga Polski i bylych satelit, ze sie kraje
                        zachodnie obudzily, jest wlasciwe tylko marzycielom. Kraje zachodnie nie daza
                        do niczego innego, jak do sytuacji sprzed kilku raptem lat, kiedy Rosja byla
                        strona slabsza i zachod poprawnie i bez przszkod od niej mogl kupowac. To
                        trwalo 27 lat, do czasu, az sie UE poszerzyla. Teraz sytuacja sie odwrocila i
                        nie jest to bynajmniej zasluga Polski. Malo tego, w tychze starych krajach
                        unijnych uwaza sie po cichu, ze gdyby nowi czlonkowie nie bruzdzili, to kazdy z
                        osobna kraj juz by dawno sie dogadal i mial te swoje dlugoletnie umowy, tak jak
                        obecnie Austria (do roku 2027).
                        Oczywiscie oficjalnie UE niczego takiego nie powie, od czasu do czasu bedzie
                        zabierala glos w sprawie nowych czlonkow, ale z tego nic nie wynika. Jak dlugo
                        ciagnie sie juz sprawa miesa? Czy naprawde uwazasz, ze duze unijne kraje
                        zaryzykuja przerwanie dostaw energii nie majac nic w zapleczu?

                        >po kiego ch.... przyjmowaliscie nas do Unii skoro nie macie
                        > zamiaru trzymac z nami tylko z tymi ktorzy nas szantazuja?! Wymagamy od was
                        > solidarnosci i szacunku

                        Takie sa niestety prawa rynku. Nie ma solidarnosci jak grozi kryzys we wlasnym
                        kraju. A juz zwlaszcza Polska nie moze wymagac solidarnosci, bo natychmiast
                        wyplyna zarzuty typu: kupliscie od USA F16! Wzieliscie udzial w wojnie
                        okupacyjnej w Iraku wbrew woli UE! Dyskutujecie ustawienie tarczy bez
                        porozumienia z reszta organizacji. Czy uwazasz, ze miano konia trojanskiego
                        zostalo Polsce tak nadane dla zabawy?
                        To raczej bedzie stawiae pytanie po co Polska tak dazyla do UE? Tylko po
                        pieniadze?

                        Zanim Polska bedzie wymagala godnosci, niech sama sie na siebie spojrzy. O
                        godnosci nie ma nawet co mowic, obejrzyj najnowszy Der Spiegel o
                        nowoprzyjetych, rzuc okiem na kasliwe recezje o Polsce w sprawie Teletubisiow.

                        Nikogo nie otrzezwilismy. Bez przerwy sa za to dyskusje na temat problemow,
                        ktore dopiero sie pojawily, jak sie unia rozszerzyla. Nie przypisujmy sobie
                        zaslug tam, gdzie ich nie mamy. Nie widze wiekszej racjonalnosci UE po tym,
                        jak Polska zaczela wytykac jej problemy, ktorych UE nie miala bez nas.

                        Unia chce funkcjonowac bez problemow, bo tych ma dosyc rowniez na innym polach.
                        Wiele krajow unijnych jest bardziej uzaleznionych od Rosji, niz Rosja od nich.
                        Chiny i Indie od dluzszego czasu wyciagaja rece po energie. To jest teraz rynek
                        sprzedajacego i Europa musi sie dopiero nauczyc nowej sytuacji. Groza nowe
                        podwyzki i juz widze, ze sie z tym pogodzono. To energia, a nie polskie mieso
                        jest teraz strategicznym problemem unijnym. Jezeli trzeba bedzie kogos
                        poswiecic, to nie oczekuje, aby to byla Rosja. Polityka taka juz jest.

                        Jezeli czytujesz zagraniczna prase, to mam nadzieje, ze starasz sie o rozne
                        punkty widzenia. Chyba zauwazyles, ze jednak spora czesc politologow z podziwem
                        spoglada na poczynania Putina, ktoremu udalo sie naprawic tak wiele bledow
                        poprzednika. Z punktu widzenia kraju jego polityka jest bezbledna. Ze innym to
                        nie w smak? Jak to sie mowi: jeszcze taki sie nie urodzil, ktory by kazdemu
                        dogodzil.

    • brillo Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji do WT 27.05.07, 18:43
      Doprowadzić Rosję do roli pariasa(zasługuje na to). Odebrać złoża na syberi a
      oligarchów-złodzieji, postawić przed obliczem Carli del Ponte.
      ps. tak sobie marzę, ale nie ukrywam, chciałbym, żeby tak się stało.
      • mil1231 Też tak uważam- to jest to samo co było w Serbii 27.05.07, 18:52
        Milosvica- to radzieckie ścierwo CCCp powinno zostac wytkniete, sprowadzone do
        poziomu morza i podzielone pomiedzy demokratyczny świat jak hitlerowskie Niemcy.
      • pendrek_wyrzutek To okrutne! 27.05.07, 22:15
        brillo napisał:

        > oligarchów-złodzieji, postawić przed obliczem Carli del Ponte.


        www.vecernji.hr/system/galleries/pics/050929/carla-gal7.jpg
      • koloratura1 Re: Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji d 28.05.07, 18:22
        brillo napisał:

        > Doprowadzić Rosję do roli pariasa(zasługuje na to). Odebrać złoża na syberi

        Kto miałby to zrobić to chyba wiem: oczywiście, MY!
        Tylko nie wiem - jak.

        Masz jakieś sugestie?
    • caesar_pl Re: Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji d 27.05.07, 19:13
      Zablokujcie Rosje.Bedzie w Niemczych zima jak w Polsce - czarny snieg,zapach opon i butelek plastikowych,lasy znikna za lapowki..
      • jankowski1960 Re: Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji d 27.05.07, 20:36
        co drazni ussa i ich pacholkow w Europie wschodniej?:

        Rosja miala 7 lat temu 20 Mid. $ zapasow w zlocie, dzis ma 380 Mld. i jest na 3
        miejscu w swiecie po Japonii i Chinach.
        • mil1231 no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczysz 27.05.07, 22:29
          • ashruc Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 28.05.07, 00:04
            mil nie karm bolszewickich trolli bo sie ich tu coraz wiecej zlatuje po prostu
            ignoruj bolszewikow
          • koloratura1 Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 28.05.07, 18:24
            Już my to WYMODLIMY!
          • ewa12321 Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 28.05.07, 20:19
            Owszem, kasy przybywa dalej, ale i rozchodzi sie co nieco. Rosja wlasnie na
            potege stara sie wkupic w zachodnie firmy glownie energetyczne i czesciowo jej
            sie to udaje. Europa powoli sie budzi z letargu i stwierdza ze zdumieniem, ze
            Rosjanie sa juz w stanie kontrolowac coraz wieksza iloscia firm zachodnich.

            Wierz mi, Rosja nie trwoni pieniedzy.
            • coyotesunrise Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 29.05.07, 10:13
              W pewnym sensie masz rację.Rosja nie trwoni pieniędzy na takie "głupstwa" jak
              troska o swoich obywateli ich godziwe życie.
              Głosi dewizę-"żyjecie źle ale za to niedługo".
              Rosja ma teraz swoje 5 minut i głupio jest tego nie zauważać.Ale praktycznie te
              5 minut nie jest dobrodziejstwem dla rosjan,a jedynie dla kryminalnej grupy
              byłych i obecnych kgb-owców.Ponad 70 % najwyższych stanowisk obsadzone jest
              przez KGB.A reszta kontrolowana.
              Żal mi rosjan...za 10 lat się obudzą i stwierdzą,że fundusz stabilizacyjny
              był...ale się zmył,Gazprom należy do Rosji tylko nominalnie...a naprawdę
              do "nowych-nowych rosjan".I nastąpią nowe "lata 90-te".Tym razem na wieki.
              Rosjanie!Uczcie się chińskiego.Rosjaniki uczcie się polskiego. :-)))
              • ewa12321 Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 29.05.07, 21:59
                Jakies kilka tygodni temu czytalam, ze poziom zycia Rosjan podniosl sie w
                ostatnich latch o 70%. Rosjanie sa trydycyjnie spolegliwi, powoli dzwigaja sie
                z dolka i nie interesuja sie polityka. Zdecydowana wiekszosc Rosjan stoi za
                Putinem i to nie jest rosyjska propaganda. Umiarkowane ladowanie pieniedzy w
                kraju ma zapobiec chorobie holenderskiej i przyniesc dlugoletnie dochody
                krajowi, jak sie jego zapasy wykoncza. Identycznie zachowuja sie Emiraty,
                ktorym ropa skonczy sie juz w 2012 roku.
                Przejadanie wszystkiego bylo typowe dla Polski. Daleko zaszlismy?

                Rosjanie zdaja sobie sprawe, ze ich kraj jest zdominowany przez FSB, ale jest
                to dla nich mniejsze zlo, niz poczynania Jelcyna.
                Ostatnio jakas niemiecka organizacja przeprowadzila sondaz, czy ludzie uwazaja,
                ze Rosja jest na drodze demokracji stylu zachodnio europejskiego. Chyba 65%
                respondentow odpowiedzialo, ze nie.

                A ja stawiam pytanie tak: czy demokracja stylu zachodnio europejskiego jest
                jedyna droga, jaka musi isc kazde panstwo? Czy ludzie nie maja prawa
                decydowac, jak maja byc rzadzeni? Jezeli narod rosyjski jest zadowolny, to wara
                innym do tego.

                Takie wprowadzanie na sile demokracji w Iraku przez o jakze wspaniale USA
                doprowadzilo do smierci ponad 800 000 niewinnych ludzi. Do pewnych form
                wspolzycia trzeba dorosnac.

                Ja tez z pewna obawa spogladam na Rosje. Ale ludze sie, ze jej okres panowania
                nad innymi zakonczyl sie bezpowrotnie, a skoro jej spoleczenstwo wydaje sie w
                wiekszosci zadowolone, to pozwolmy Rosji na jej forme rzadzenia.

                Mysle, ze Polska bylaby w lepszej sytuacji, gdyby starala sie doprowadzic do
                poprawnych stosunkow z Rosja. Nasze stare pretensje nie przynosza zadnego
                odzewu ze strony Rosji, a tylko irytacje ze strony UE. Jak juz wczesniej
                pisalam, na walenie piescia w stol moga sobie pozwolic ci, za ktorymi stoi
                gospodarka albo autorytet.
                • kapitan.kirk Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 29.05.07, 22:15
                  ewa12321 napisała:

                  > Umiarkowane ladowanie pieniedzy w
                  > kraju ma zapobiec chorobie holenderskiej i przyniesc dlugoletnie dochody
                  > krajowi, jak sie jego zapasy wykoncza. Identycznie zachowuja sie Emiraty,
                  > ktorym ropa skonczy sie juz w 2012 roku.

                  No właśnie nie za bardzo identycznie. Surowce i materiały nisko przetworzone
                  rzeczywiście stanowią dzisiaj 90,3% eksportu Rosji, ale zamiast w
                  dywersyfikację gospodarki, blisko 3/4 inwestycji trafia właśnie do branzy
                  wydobywczej. To nie najlepsza droga...

                  > Przejadanie wszystkiego bylo typowe dla Polski. Daleko zaszlismy?

                  Hmm?? :-DDD

                  > A ja stawiam pytanie tak: czy demokracja stylu zachodnio europejskiego jest
                  > jedyna droga, jaka musi isc kazde panstwo? Czy ludzie nie maja prawa
                  > decydowac, jak maja byc rzadzeni? Jezeli narod rosyjski jest zadowolny, to
                  wara
                  >
                  > innym do tego.

                  Racja; tylko dlaczego tak opornie działa to w drugą stronę? Dlaczego, jeżeli
                  naród np. ukraiński, gruziński czy polski czegoś chce, to ton wypowiedzi Kremla
                  jest jakiś już inny?...

                  > skoro jej spoleczenstwo wydaje sie w
                  > wiekszosci zadowolone, to pozwolmy Rosji na jej forme rzadzenia.

                  A kto, przepraszam, nie pozwala? Kłopot wszak nie w tym, że Rosjanie chcą się
                  rządzić sami u siebie, ale w tym, że usiłują na powrót rządzić się u innych.

                  > Mysle, ze Polska bylaby w lepszej sytuacji, gdyby starala sie doprowadzic do
                  > poprawnych stosunkow z Rosja. Nasze stare pretensje nie przynosza zadnego
                  > odzewu ze strony Rosji, a tylko irytacje ze strony UE. Jak juz wczesniej
                  > pisalam, na walenie piescia w stol moga sobie pozwolic ci, za ktorymi stoi
                  > gospodarka albo autorytet.

                  No to właśnie za nami stoi gospodarka i autorytet UE, stanowiąca (ta pierwsza)
                  wielokrotność rosyjskiej... A mimo to jakoś nie odnoszę wrażenia, że w sporze z
                  Rosją to my zaczęliśmy walić butem w stół.

                  Pzdr
                  • ewa12321 Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 30.05.07, 21:45
                    > No właśnie nie za bardzo identycznie. Surowce i materiały nisko przetworzone
                    > rzeczywiście stanowią dzisiaj 90,3% eksportu Rosji, ale zamiast w
                    > dywersyfikację gospodarki, blisko 3/4 inwestycji trafia właśnie do branzy
                    > wydobywczej. To nie najlepsza droga...


                    Skad masz te dane? Rosja wysyla rzeczywiscie rzeczy nieprzetworzone, ale na
                    razie nie ma nic innego. Problem jest w tym, ze juz niedlugo bedzie je miala.
                    Rosja laduje niebotyczne sumy w duze firmy za granica i majac w nich cos do
                    powiedzenia, bedzie dazyla do rozpoczecia kooperacji u siebie. W samej Austrii
                    wkupiono sie w ostatnim miesiacu w dwie bardzo duze firmy (Strabag i Magna) i
                    juz wiadomo, co gospodarczo z tego wyniknie. Rosje na takie inwestycje stac i
                    uwazam, ze kupowanie know how tez jest jakas droga rozwoju. Nikt nie musi od
                    nowa wynajdywac kola.

                    Ze jednoczesnie przestala dopuszczac obce firmy do swoich zasobow
                    energetycznych? Stac ja na zakup wszystkich potrzebnych rzeczy, wiec nie musi
                    szukac zadnego partnera strategicznego. Bardzo ja za to podziwiam. W Europie
                    coraz czesciej dochodzi do wykupu udzialow firm przez np. Chinczykow i konczy
                    sie to przejeciem technologii i zamknieciem firmy. Zwlaszcza Niemcy moga tutaj
                    dlugo wyliczac.

                    > Racja; tylko dlaczego tak opornie działa to w drugą stronę? Dlaczego, jeżeli
                    > naród np. ukraiński, gruziński czy polski czegoś chce, to ton wypowiedzi
                    Kremla jest jakiś już inny?...

                    Daj mi naprawde kilka przykladow, jak to nam Rosja wtraca sie w nasze
                    interesy? Mieso? Znam branze, wiem, jak sie zalatwia dokumenty. Uwazasz tez, te
                    obecne wiadomosci na temat szkodliwych produktow rolnych sa nieprawdziwe?
                    Zakladam sie, ze tak, jak w przypadku miesa, tak i tutaj potwierdzi sie czesc
                    zarzutow. A jakie to inne interwencje Rosji na naszym terenie mozesz wymienic?

                    Co do Ukrainy to moje uczucia sa mieszane. Gdyby nie bylo ZSRR to Ukraina nigdy
                    by w takich granicach nie powstala. Wtedy to nie bylo wazne. Dzisiaj wschod
                    tego kraju jest bardziej rosyjski, niz ukrainski. To Rosjanie postawili tam
                    przemysl, nie Ukraincy. A wlasnie ci go sprywatyzowali. Jest tam bardzo duzo
                    problemow, o ktorych sie na zewnatrz nie mowi. Problemy energetyczne
                    sprowokowali Ukraincy, Rosjanie tylko lapczywie skorzystali z okazji. Ukraincy
                    chca tanczyc na dwoch weselach, z jednej strony wyzwolic sie spod wladzy Rosji,
                    z drugiej dalej korzystac z roznych dobrodziejstw, jakie ten kraj im jednak
                    dawal. Czy mozna sie Rosji w takim przypadku dziwic?


                    Czy Polska nie wtraca sie caly czas w sprawy Bialorusi? Przez wiekszosc
                    Bialorusinow nie jestesmy traktowani jako przyjaciele. Ale tego nie chcemy
                    widziec, bo tylko nasz punkt widzenia jest sluszny. Bialorusin pytany, przez
                    kogo chce byc kierowany (skoro jest za slaby, aby sie sam kierowac) odpowie, ze
                    przez Rosje. Polska tego jednak nie przyjmuje do wiadomosci, bo tylko
                    zachodnia demokracja jest jedynie sluszna.

                    > No to właśnie za nami stoi gospodarka i autorytet UE, stanowiąca (ta
                    >pierwsza) wielokrotność rosyjskiej... A mimo to jakoś nie odnoszę wrażenia, że
                    >w sporze z Rosją to my zaczęliśmy walić butem w stół.

                    Ja takie wrazenie odnosze. I niestety odnosze tez wrazenie, ze autorytet UE
                    wcale za Polska nie stoi. Nie dochodzi co prawda do otwartego starcia, ale
                    umigi przed angazowaniem sie w sprawy Polskie (po polskiej mysli naturalnie) sa
                    dla mnie wyrazne.
                    Bie mam wrazenia, ze Rosja wali w Polsce butem w stol. Raczej wprost
                    przeciwnie, jakby nas nie dostrzegala i rozmawiala z innymi nad naszymi
                    glowami. I to wlasnie nas tak bardzo boli. A na takie zachowanie trzeba
                    odpowiadac lekcewazeniem, a nie podskakiwaniem.

                    • kapitan.kirk Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 30.05.07, 23:07
                      ewa12321 napisała:

                      > Skad masz te dane?

                      Z publikacji Ośrodka Studiów Wschodnich, po części zreszta dostępnych też w
                      Internecie. Zaznaczam, że w eksporcie surowców nie ma nic złego, bo z tego żyje
                      wszak wiele państw - nieracjonalna natomiast wydaje się być wewnętrzna polityka
                      inwestycyjna, bo nie porowadzi do dywersyfikacji gospodarki. Nad tym jeszcze
                      muszą sporo popracować.

                      > Daj mi naprawde kilka przykladow, jak to nam Rosja wtraca sie w nasze
                      > interesy?

                      Nie bardzo chce mi się powtarzać po raz ochnasty rzeczy powszechnie znane i
                      tylko na tym forum poruszane setki razy. W każdym razie to nie my uzależniamy
                      nasze stosunki polityczne i gospodarcze z Rosją od kształtu jej polityki
                      wewnętrznej i zagranicznej. Rosja natomiast nagminnie usiłuje "wychowywać" w
                      ten sposób sąsiednie kraje.

                      Hmm, czy to rzeczywiście tak trudno dostrzec, że władze UE są w sporze z Rosją
                      razem z nami? Co w ogóle może uprawniać do przeciwnego stwierdzenia?

                      Pzdr
                      • ewa12321 Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 31.05.07, 07:12
                        >nieracjonalna natomiast wydaje się być wewnętrzna polityka
                        > inwestycyjna, bo nie porowadzi do dywersyfikacji gospodarki. Nad tym jeszcze
                        > muszą sporo popracować.


                        Kiedy ja wlasnie wczesniej napisalam, ze nad tym pracuja. Wkupuja sie w duze
                        zachodnie firmy, z ktorymi pracuja na wlasnym terenie. Wydaje mi sie to
                        bardziej celowe, niz probowanie na sile usprawniac wlasna gospodarke. Na pewno
                        prowadzi szybciej do celu. Jak sie skoncza surowce, gospodarka Rosji bedzie
                        spleciona z calym rozwinietym swiatem. Moze bardziej niz Polska.


                        > Nie bardzo chce mi się powtarzać po raz ochnasty rzeczy powszechnie znane i
                        > tylko na tym forum poruszane setki razy.

                        To rzuc tylko pojecia. Juz bede wiedziala, o czym myslisz.


                        >Rosja natomiast nagminnie usiłuje "wychowywać" w
                        > ten sposób sąsiednie kraje.

                        A nie probuje tego kazdy? A juz zwlaszcza nasz wielki brat zza oceanu? Z
                        mizernym skutkiem, jak widac. A nie probujemy tego my? Na Bialorusi, na
                        Ukrainie (bo tak odbieram polska pomoc, jaka im okazujemy na drodze do
                        samoznalezienia).

                        > Hmm, czy to rzeczywiście tak trudno dostrzec, że władze UE są w sporze z
                        >Rosją razem z nami? Co w ogóle może uprawniać do przeciwnego stwierdzenia?

                        Ogolny charakter wypowiedzi o Polsce, ktory czytam i ogladam ze starej Europy
                        w 3 roznych jezykach (aby mnie nie posadzic o jeden punkt widzenia). Wladze UE
                        oficjalnie musza popierac nasze stanowisko, wystapienia Barroso o tym swiadcza,
                        ale ogolne podejscie do Polski jest niechetne, caly czas podkresla sie, ze
                        polskie nastawienie, robic tyle szumu ile sie da, w dalszym ciagu jest
                        aktualne. Polska dominuje w wiadomosciach raczej od strony komicznej, wyciaga
                        sie sprawy absurdalne i potem stawia pytanie, czy aby ten kraj dorosl do Europy.
                        Zdajesz sobie sprawe, jak sie widzi Polske w Anglii? Nie oficjalne
                        wystapienia, ale mysli czlowieka z ulicy? Lub w Irlandii? To sa sprawy raczej
                        w Polsce przemilczane.

                        • stanislav251280 Re: no i co tego? wszystko sie rozejdzie, zobaczy 31.05.07, 07:23
                          Да уж! Поляки просто в шоке!!! А Северо-европейский газопровод, как строился -
                          так и строится.)) Господа так переживать - вредно для организма))
    • herr7 a co Kaczyński powie nam o tarczy? 27.05.07, 21:44
      To, że potrafi postawić się Rosji, Niemcom, czy Unii to wiemy. Pytanie gdzie się
      podziewa jego odwaga, gdy przychodzi im negocjować z jankesami? Dlaczego ci
      polscy władcy tak trzęsą przed nimi portkami? Z tego co podają nasze media,
      zresztą bardzo skapo to strona polska godzi się na wszystko czego żądaja od niej
      Amerykanie. Juz nie mówi się o wzmocnieniu przez Amerykanów naszej obrony plot.,
      nasi mędrcy żebrzą teraz o lepszą ochronę samej bazy, nie Polski - był parę dni
      temu tytuł- kto obroni amerykańską bazę w Polsce!
      A co do WTO to obawiam się, że Kaczyńscy nie potrafią Rosji zaszkodzić, gdyż
      sami Rosjanie nie chcą obecnie do tego ciała wchodzić.
    • inz.a.spoleczny Inaczej byłoby to niezrozumiałe 27.05.07, 22:20
      Byłoby to bardzo dziwne, niezrozumiałe, jakby Unia przy obecnym stanie
      stosunków z Rosją zdecydowała się poprzeć jej przyjęcie do WTO. Albo wymaga się
      czegoś od kandydatów, spełnienia pewnych standardów, albo nie.
      • koloratura1 Re: Inaczej byłoby to niezrozumiałe 28.05.07, 18:28
        inz.a.spoleczny napisał:

        > Byłoby to bardzo dziwne, niezrozumiałe, jakby Unia przy obecnym stanie
        > stosunków z Rosją zdecydowała się poprzeć jej przyjęcie do WTO. Albo wymaga się
        >
        > czegoś od kandydatów, spełnienia pewnych standardów, albo nie.

        O właśnie!

        I Putinowi nie zależy na wstępowaniu gdziekolwiek, ale woli, żeby to wyglądało,
        że go blokują.
        Wtedy może robić swoje bez ograniczeń, ale i bez odium, że nie chciał się
        ucywilizować. Bo przecież chciał, tylko mu nie dali...
        • inz.a.spoleczny Re: Inaczej byłoby to niezrozumiałe 28.05.07, 18:43
          koloratura1 napisała:

          > I Putinowi nie zależy na wstępowaniu gdziekolwiek, ale woli, żeby to
          wyglądało,
          > że go blokują.

          Wcale tak nie wygląda, bo nikt mu nie zabrania spełnić warunków, które musieli
          przed nim spełnić inni.

          > Wtedy może robić swoje bez ograniczeń, ale i bez odium, że nie chciał się
          > ucywilizować. Bo przecież chciał, tylko mu nie dali...

          A czy jest jeszcze ktoś, kto wierzy że chce odejścia od systemu sowieckiego,
          skoro go przywrócił? Chyba ktoś głupi.
    • mulla_ahmed A co ma kaczor do rosyjskiego czlonkostwa w WTO?? 30.05.07, 23:10
      O czlonkostwie Rosji w WTO zdecyduja USA, Chiny i Komisja Europejska.
      Trzecioswiatowy kacyk Lech Kaczynski nie ma tutaj nic do gadania.
    • alex_sochi Re: Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji d 01.06.07, 11:23
      I write to you from Russia. I am Russian or as you name us "kazap", thanks,
      that you so experience for us! Propagation doesn't lies when speak, that Poles
      think about us more then we are!!!. Forgive, that we don't think so much about
      you! To the majority of us all the same, that you think of us and that occurs
      in your country!
      I have understood, that you are afraid for gas, but Gazprom has concluded
      contracts with the largest operators of Germany, France, England and other
      countries of "old" Europe till 2035. So there is nothing to experience to
      you !! Thanks you as to representatives of Polish people for GREAT and
      INCOMPARABLE Stanislav Lem, but reading a forum I understand that a lot of yous
      never ever be close up to him. Once again thanks for your experiences about
      us. Take care also the nerves.
    • rusek11 Re: Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji d 02.06.07, 02:12
      tiny.pl/fgl8
      "Источник сообщил также, что правительство считает целесообразным не
      политизировать вопрос, связанный с ограничениями, введенными Россией в
      отношении импорта мяса из Польши. Он сообщил, что польской стороне было
      направлено предложение начать экспертизу польских предприятий российскими
      ветеринарами и по мере проведения этого обследования открывать доступ на
      российский рынок продукции с проверенных предприятий. "Ответа мы до сих пор не
      получили", - сказал источник.

      Он добавил, что проблема нелегального импорта мяса должна решаться в увязке с
      действиями других стран, в частности, Белоруссии, с которой у России
      отсутствует таможенная граница. По его словам, подобная работа ведется и
      Белоруссия также ввела запрет на поставки польского мяса."

      "bialorus takze wprowadzila zakaz na import polskiego miesa."
      ostatnie sciezka kontrabandy sie zamknela

      he...he...

      • wet3 Re: Prezydent: UE może zablokować wejście Rosji d 08.06.07, 17:58
        Rosja powinna byc zablokowana dopoki nie przestanie szantazowac!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka