Dodaj do ulubionych

Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied...

    • bydlo_prof_wb Kilka słów prawdy... 12.12.07, 23:50
      1. J. Pitera mówi: przyjrzymy się finansom RM. (sugestia nadużyć, brawo)
      2. Min. B. Kudrycka mówi o zbadaniu czy w uczelnia T. Rydzyka nie ma nadużyć
      prawnych. (to już insynuacja, brawo)
      3. MON odwołuje zespół artystyczny WP na dzień przed występem w Toruniu (no
      comments poniżej pasa)
      4. D. Hubner (by the way wnuczka i córka katów UB z Niska) na podstawie donosów
      "autorytetów" pewnie Geremka i Wałęsy no i naszego skarbu narodowego
      Bartoszewskiego - profesora od dyplomatactwa i kasowania beneficjów -
      kwestionuje program dotacji ze środków UE na rozwój WSKSiM, jak też kwestionuje
      przestrzeganie "podstawowych zasad europejskich" przez tę uczelnię. (ciekawe co
      to jest, ja bym powiedział że "prawda" to podstawowa zasada). Pani komisarz
      zamiast wspomagać i wspierać niszczy, brawo, zmieniajmy zasady gry podczas
      meczu, duże brawa)
      5. PO poprzez MOŚ chce wstrzymać podpisany już program badań geotermalnych dla
      WSKSiM (najlepszy projekt z wszystkich tego typu, 30% wykorzystania środków na
      ten cel w Polsce, grożba realna płacenia wysokich kar za brak osiągnięcia
      wskaźnika wykorzystania energii odnawialnej ca 1 mld. Euro rocznie, brawo!!!)
      6. To ciągłe sugerowanie istniejących nieprawidłowości, czy to taka obsesja w
      PO? Zaś o. Rydzyk ma pokornie te obelgi znosić? To już nie są słowa napisane
      ręką idiotów forumowych szkolonych przez pana Michnika które się ignoruje.
      Czasem nawet sprawiają wrażenie że ich inspiracja wywodzi się z tego miejsca.
      Bank przykładowo, jak zareagowałby na powtarzające się doniesienia rządu o
      szykowanej kontroli i sugerujące nadużycia? Uznałby to za normę czy też za
      zamach na dobre imię.

      Ale to wszystko pewnie w ramach programu pojednania, miłości, przebaczenia i
      nadziei na normalność ogłoszonego z ambony sejmu przez
      pana Premiera. Brawo!!! Podziwiamy! To pewnie nie są manipulacje, judzenie,
      jawne kłamanie, insynuowanie nieprawidłowości. No i czy odszczekanie tych
      donosów i podejrzeń będzie równie głośne?
      _____________

      Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam
      bezkarnie? (F.W. Nietzsche)
      • jkdino49 Re: Kilka słów prawdy... 13.12.07, 00:30
        Ad 1. Najwyższy czas przyjrzeć sie finansom imperium biznesmena
        Rydzyka. Będzie to na pewno trudne, bo jest tam tyle fundacji i
        instytucji wzajemnie połączonych, że "bez wodki nie razbieriosz" -
        ale od czego mamy specjalistów od przestępczości zorganizowanej w
        CBA?
        Ad 2. Minister Kudrycka, niestety, ma pietra przed T. Rydzykiem -
        jak tylko prasa podała o zamiarze kontroli, a Rydzyk tupnął nogą,
        obleciał ją strach i wycofała się z tego pomysłu). A szkoda. N.B.
        Czy to jest prywatna uczelnia T. Rydzyka, skoro tak o niej piszesz?
        Ad 3. A czy T. Rydzyk zaoferował, że pokryje koszty występów zespołu
        artystycznego WP? Jeżeli nie, to dlaczego te koszty miały by być
        pokryte z kieszeni podatników?
        Ad 4. Gdyby T. Rydzyk miał odrobinę honoru, to przy swoim
        antyunijnym nastawieniu nie występowałby o jeden eurocent dotacji z
        UE. No ale "pecunia non olet".
        Ad 5. A co ma wspólnego szkoła nauk społecznych i medialnych z
        badaniami geotermalnymi? Jeżeli UE ma wyłożyć 27 milionów tylko na
        to, aby imperium Rydzyka miało darmowe ogrzewanie, to chyba lekka
        przesada!
        Ad 6. Historia nieprawidłowości finansowych w imperium T. Rydzyka
        jest długa - od kupowania sprzętu z Niemiec za gotówkę szmuglowaną
        za granicę i deklarowania go potem jako darowizna na rzecz kościoła
        w celu uzyskania zwolnienia z cła i podatku poprzez zbieranie
        funduszów na rzekome ratowanie Stoczni Gdańskiej, do niejasnych
        powiązań między elementami jego imperium. Gdyby w stosunku do mnie
        jako do prywatnego przedsiębiorcy fiskus miał 1% tych wątpliwości,
        to pewnie miałbym u siebie kontrolę za kontrolą i nie miałbym już
        czasu na prowadzenie działalności gospodarczej!

        Swoją drogą - jakiż to program pojednania, miłości i przebaczenia
        głosi Tadeusz Rydzyk? I gdzie widzisz normalnośc w paranoicznych i
        ksenofobicznych dyskusjach w Radiu Maryja czy TV Trwam?

        A jeżeli chodzi o Pana Boga, to obawiam się że pierwszym który go
        zamordował w swoim sumieniu jest właśnie Tadeusz Rydzyk. Została
        tylko mamona, pławienie sie w luksusie i odgrywanie roli gwiazdora
        medialnego przed moherowym tłumem!

        Życzę Ci, żebys przejrzał(a) na oczy. Pozdrawiam serdecznie.
        • bydlo_prof_wb Śmieszny i niedouczony człowieku 13.12.07, 07:59
          Twoje argumenty są tak żałosne, że tylko litość jaka ogarnęła mnie na ich widok
          nie pozwala na to aby Cię zmiażdżyć i ośmieszyć całkowicie. To mogą być
          "argumenty" najgłupszej części elektoratu LiD co najwyżej. Gratuluję tej
          totalnej głupoty, niewiedzy a i złej woli też zapewne. Myślę że nikt poważny z
          PO by ich nigdy nie użył, bo byłby to śmiech na sali i żenada. Życzę więcej
          rozumu i intelektu przy argumentowaniu. Pozdrawiam.
          ___________

          Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam
          bezkarnie? (F.W. Nietzsche)
    • eva15 Tusk straszy: poparcie dla Rydzyka będzie karane 12.12.07, 23:52
      Każdy, kto poprze projekty Rydzyka na się bać!
    • te_rence Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 00:00
      Polscy wyznawcy pana Rydzyka głęboko wierzą, że jeżeli odstąpią na krok, to
      świat pochłonie piekło. Nie wiedzą tylko na krok od czego? Dlatego potrzebują
      ksieży pokroju Rydzyka. Boga już mniej.

      www.wulffmorgenthaler.com/default.aspx?id=dc8c1029-25f4-4825-8043-d2c626b1d1a1
    • te_rence Re: Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowi 13.12.07, 00:03
      www.wulffmorgenthaler.com/strip.aspx?id=dc8c1029-25f4-4825-8043-d2c626b1d1a1
    • jkdino49 Premier: Ojciec Rydzyk może spać spokojnie 13.12.07, 00:06
      Donek, ta czy ty myszygene jesteś? Jak ma biznesmen Rydzyk spać
      spokojnie, kiedy mu 15 baniek koło nosa może przelatuje?
    • te_rence Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament Bibl 13.12.07, 00:10
      Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz,
      Ten w niebie.

      Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz
      Mistrz, Chrystus.

      Największy z was niech będzie waszym sługą.

      Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.


      Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo
      niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym,
      którzy do niego idą

      Biada wam nauczyciele Pisma i faryzeusze obłudnicy, bo objadacie domy wdów pod
      pozorem długich modlitw. Dlatego otrzymacie surowszy wyrok.

      Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i
      ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go
      dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.

      Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to
      nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany
      przysięgą.

      Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!

      Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość
      zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i
      niepowściągliwości.

      Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona
      stała się czysta.

      Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do
      grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są
      kości trupich i wszelkiego plugastwa.

      Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni
      jesteście obłudy i nieprawości.

      Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom
      i zdobicie grobowce sprawiedliwych,

      i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich
      wspólnikami w zabójstwie proroków".

      Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków!

      Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!

      Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?

      Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament Biblia

      Będziesz Rydzyku smażył się w piekle!
      • te_rence Re: Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament 13.12.07, 00:33
        Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a
        wewnątrz są drapieżnymi wilkami

        Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego
        imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy
        wielu cudów mocą Twego imienia?"

        Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy
        dopuszczacie się nieprawości!"

        Ew.Mateusza rozdz. 7
      • jkdino49 Re: Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament 13.12.07, 00:34
        Cos ty! Rydzyk na pewno w piekło nie wierzy, zostawia tę
        wiarę "ciemnemu ludowi".
        • te_rence Re: Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament 13.12.07, 00:42
          Tez tak sądzę, że Rydzyk nie wierzy tylko działa cynicznie i obłudnie... on tak
          na prawdę gardzi ludźmi.

          Czas zacząć przypominać wyznawcom, że z Bogiem to Rydzyk nie ma nic wspólnego!

          ''NIKOGO TEŻ NA ZIEMI NIE NAZYWAJCIE WASZYM OJCEM; JEDEN JEST BOWIEM OJCIEC
          WASZ, TEN W NIEBIE /.../ NAJWIĘKSZY Z WAS, NIECH BĘDZIE WASZYM SŁUGĄ. KTO SIĘ
          WYWYŻSZA BĘDZIE PONIŻONY, A KTO SIĘ PONIŻA BĘDZIE WYWYŻSZONY'' ŚW. MATEUSZ
          23,9,11,12
      • tychik1 Re: Ewangelia Mateusza Nowy Testament 13.12.07, 06:22
        Ew Sw Mateusza 23-1 do 23-39
        MOWA JEZUSA PRZECIW UCZONYM W PIŚMIE I FARYZEUSZOM
        Ostrzeżenie przed uczonymi w Piśmie*
        23-1) Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi
        słowami: 2 )«Na katedrze* Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i
        faryzeusze. 3)Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą*,
        lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie
        czynią. 4 )Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je
        ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.
        5) Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom
        pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u
        płaszczów. 6) Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła
        w synagogach. 7) Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie
        nazywali ich Rabbi*. 8) Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi,
        albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.
        9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem*; jeden bowiem
        jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10) Nie chciejcie również, żeby was
        nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.
        11) Największy z was niech będzie waszym sługą. 12) Kto się
        wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.


        Biada obłudnikom

        13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo
        zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie
        i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą*.
        15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo
        obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę*. A
        gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż
        wy sami.
        16) Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by
        przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na
        złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17) Głupi i ślepi! Cóż
        bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto?
        18) Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto
        by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany
        przysięgą. 19) Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz,
        który uświęca ofiarę? 20) Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na
        niego i na wszystko, co na nim leży. 21) A kto przysięga na
        przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka.
        22) A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego,
        który na nim zasiada.
        23) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo
        dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku*, lecz pomijacie to, co
        ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To
        zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24) Przewodnicy ślepi,
        którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
        25) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo
        dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne
        są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26) Faryzeuszu ślepy! Oczyść
        wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się
        czysta.
        27 )Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo
        podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają
        pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego
        plugastwa. 28) Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom
        sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
        29) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo
        budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych*,
        30) i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie
        byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31) Przez to sami
        przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali
        proroków! 32) Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!* 33) Węże,
        plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
        34) Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych*.
        Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w
        swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 35) Tak spadnie na
        was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi
        Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza*, syna Barachiasza,
        którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. 36) Zaprawdę,
        powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.


        Jezus odwraca się od Miasta*

        37) Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz
        tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić
        twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie
        chcieliście. 38) Oto wasz dom zostanie wam pusty. 39) Albowiem
        powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony,
        który przychodzi w imię Pańskie»*.

        Tychik:To sa objaśnienia w Bibli poniżej tego tekstu i naznaczone w
        nim gwiazdą *
        23,1-38 Por. Mk 12,38nn; Łk 20,45nn.
        23,2 W znaczeniu miejsca, z którego się naucza.
        23,3 O ile przekazują wam naukę otrzymaną od Mojżesza.
        23,7 Tzn. "Mój Mistrzu". Tak przemawiali do Jezusa Jego
        uczniowie (Mt 26,25.49).
        23,9 Tj. aram. Abba, inny tytuł zaszczytny.
        23,13 Przez nadmierne wymagania, którymi obwarowywali Prawo,
        czynili je niemożliwym do zachowania dla ludzi i przez to zamykali
        im drogę do zbawienia. Oni też ponoszą największą winę za niewiarę
        ludu w Jezusa Mesjasza. Wlg ma w. 14: "Biada wam, uczeni w Piśmie i
        faryzeusze obłudnicy, że objadacie domy wdów pod pozorem długich
        modlitw, dlatego otrzymacie większy wyrok".
        23,15 Przez nawrócenie poganina.
        23,23 Przepisy Prawa o dziesięcinie ze zboża, wina, oliwy (Pwt
        14,22n) rabini rozciągnęli na najdrobniejsze rośliny.
        23,29 Zob. przyp. do Mt 10,41.
        23,32 Zabijając Jezusa.
        23,34 Misjonarzy chrześcijańskich (por. Mt 10,1; Mt 13,52).
        23,35 Chodzi prawdopodobnie o Zachariasza, syna Jojady (2 Krn
        24,20nn). Wyraz "Barachiasza" pochodzi być może z Iz 8,2 (LXX).
        23,37nn Por. Łk 13,34n.
        23,39 Ps 118[117],26. Żydzi tak powiedzą przy końcu świata. Inni
        odnoszą to do powszechnego nawrócenia Żydów (por. Rz 11,12.25nn).
        Mat 6-19
        Dobra trwałe*

        19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza
        niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie
        skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie
        złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój
        skarb, tam będzie i serce twoje.
        22 Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe,
        całe twoje ciało będzie w świetle. 23 Lecz jeśli twoje oko jest
        chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło,
        które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!
        24 * Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie
        nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie
        trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.


        • tychik1 Re: Ewangelia Mateusza Nowy Testament 13.12.07, 07:00
          Zbytnie troski* z Ew Mateusza 6-25

          6- 25) Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje
          życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie
          przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej
          niż odzienie? 26 Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani
          żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi.
          Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? 27 Kto z was przy całej
          swej trosce może choćby jedną chwilę* dołożyć do wieku swego życia?
          28 A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się
          liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. 29 A powiadam
          wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak
          jedna z nich. 30 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro
          do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym
          bardziej was, małej wiary? 31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie
          mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się
          przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec
          wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie
          się naprzód o królestwo <Boga> i o Jego sprawiedliwość, a to
          wszystko będzie wam dodane. 34 Nie troszczcie się więc zbytnio o
          jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć
          ma dzień swojej biedy*.
          Wyjaśnienia:
          6,19-23 Por. Łk 12,33n; Łk 11,34nn.
          6,24 Por. Łk 16,13.
          6,25-34 Por. Łk 12,22-31.
          6,27 Dosł.: "jeden łokieć".
          6,34 Nie jest to zachęta do bezczynności (por. 2 Tes 3,10), lecz
          przestroga przed zbytnim zaprzątaniem całego umysłu sprawami tylko
          ubrania i jedzenia, a zarazem przypomnienie, by ludzka praca łącząca
          się zawsze z wiarą w nieskończoną dobroć Boga.
          Tychik:
          Zbytnich czy zbędnych dostatków materialnych nie należy gromadzić
          indywidualnie czy tylko na własne potrzeby,natomiast w wymiarze
          społecznym czy dla dobra drugich ma to już zupełnie inne znaczenie.
          "I z mamony zrobimy też dobry użytek " : )

          Biblie należy cytować w możliwie całych fragmentach które to
          stanowią jakąś pewną całość lub ciąg,a to jest w celu jej lepszego
          zrozumienia.A najlepiej oczywiście jest przeczytać całą !
          Natomiast kiedy wybieramy według włsnego widzi mi się ,to może mieć
          różne tak znaczenie jak i przeznaczenie.

          te_rence napisał:
          Będziesz Rydzyku smażył się w piekle!
          Tychik:
          Nie sądź żebyś i sam nie był sądzony.

          • edek47 Czytanie Biblii jest sztuka interpretacji... 13.12.07, 07:55
            ktore dowolnie znieksztalcaja oryginalne przeslanie danego tekstu.
            • tychik1 Re: Czytanie Biblii jest sztuka interpretacji... 13.12.07, 20:45
              edek47 napisał:

              > ktore dowolnie znieksztalcaja oryginalne przeslanie danego tekstu.
              Tychik:
              Nie sądze że przekręcanie jest jakąś szkuką : )
              Jeśli miał bym coś komuś radzić odnośnie czytania Biblii to:
              Dobrze jest wraz z czytaniem odświeżać ,(czy poznawać ?)jakąś
              przynajmniej podstawową wiedzę historyczną.
              Nie śpieszyć się,ja pierwszy raz czytałem dwa lata!
              Czytać ,analizować,i powracać do wszystkich wskazówek i złączników
              w Biblii Tysiąclcia,bo oczywiście że tą polecam.
              Dobrze jest mieć krąg znajomych o podobnych zainteresowanich,gdzie
              można wymienić zapytania ,a nawet w takiej grupie prowadzącego który
              wiele objaśni.Pomocne oczywiście dyskusje jak my dla przykładu
              w rodzinach Radia Maryja,lub kto woli choćby na licznych forach
              katolickich.
              Ale przedewszystkim jest jedna rada którą chcę dać ponad wszystkie !
              A w zasadzie jest to rada Ojca Pio która odnosi się do czytania
              ogólnie :(z pamięci)
              "Ważne jest żeby nasze czytanie nie zatrzymywało się na powierzchni
              tego co czytamy !"
              Swięta Księga i trzeba się też do Niej odpowiednio przygotować !

              A wracając do tej interpretacji,to wydaje mi się,że każdy z nas
              powinien sam za życia przynajmniej raz przeczytac Biblie !

              {Podobnie jak muzułmanie conajmniej raz w życiu muszą sie udać do
              swojej Mekki (o czytaniu nie wspomne).Jakkolwiek ich oraz tej
              religie nie oceniać,to jednak dają nam tu jakiś przykład wiary.}

              Ci co zechcą to będzie im dane że uwierzą i poznają,
              a ci co nie zechcą to i tak odrzucą.
    • kozaczek3 O Dyrektorze ratuj ojczyzne.Wyczyść to szambo!!!! 13.12.07, 00:33
      Czarownice spal na stosie.
      Uratujesz Radyjo!!!
    • formozus1 Internowani z 81 bardziej zarażeni od o Dyrektora 13.12.07, 00:37
      Na ich temat nie wolno pisać.!!!
      Tabu.
      Amen.
      • edek47 Przeciez kaczki nikt nie internowal,a i tak ... 13.12.07, 07:14
        maja ptasia grype.
    • te_rence Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 00:37
      ''NIKT NIE MOŻE DWOM PANOM SŁUŻYĆ. BO ALBO JEDNEGO BĘDZIE NIENAWIDZIŁ, A
      DRUGIEGO BĘDZIE MIŁOWAŁ; ALBO Z JEDNYM BĘDZIE TRZYMAŁ, A DRUGIM WZGARDZI. NIE
      MOŻNA SŁUŻYĆ BOGU I MAMONIE!!''

      ''DARMO OTRZYMALIŚCIE, DARMO DAWAJCIE! NIE ZDOBYWAJCIE ZŁOTA ANI SREBRA, ANI
      MIEDZI DO SWYCH TRZOSÓW'' ŚW. MAT. 6,24 10,8,9


    • te_rence Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 00:46
      ''NIE GROMADŹCIE SOBIE SKARBÓW NA ZIEMI /.../ BO O TO WSZYSTKO POGANIE ZABIEGAJĄ
      /.../ NIE TROSZCZCIE SIĘ WIĘC ZBYTNIO O JUTRO, BO JUTRZEJSZY DZIEŃ SAM O SIEBIE
      TROSZCZYĆ SIĘ BĘDZIE'' ŚW. MAT. 6,19,24

      ''JEZUS DO MŁODZIEŃCA: - JEŚLI CHCESZ BYĆ DOSKONAŁY, IDŹ, SPRZEDAJ CO POSIADASZ
      I ROZDAJ UBOGIM, A BĘDZIESZ MIAŁ SKARB W NIEBIE. POTEM PRZYJDŹ I CHODŹ ZA MNĄ''

      Ale nie ma jak się bujnąć do Urugwaju klasą bissness do sympatycznego pana
      Kobylańskiego!
      • enedue3 de..lu chamuj 13.12.07, 01:40
        jesteś z tłuszczy ... powiedz mi tato, powiedz mi mamo kim był mój
        dziadek. Widać żeś prostak!
        • edek47 Nie kazdy musi lubic muchomory. 13.12.07, 07:32
          Chociaz po przegotowaniu sa juz bez smaku i o wiele mniej trujace.
    • kap0 Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 02:08
      Ojciec Rydzyk wyda te pieniadze w Polsce wiec one beda wykorzystane
      dla dobra Kraju . Wiec o co wam POsrane parchy chodzi ???
      • edek47 Wydac pieniadze na glupoty w Polsce ... 13.12.07, 07:21
        ktore sa jej niepotrzebne, nie tylko muchomor potrafi.
    • piotrpsp Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 02:43
      Rydzyk powinien przeprosic za gadanie o checi ziszczenia jego
      osiagniec. Co innego jest niszczenie a co innego jest odbieranie
      dotacji. Jego dlugi i glupi jezor nie przysparza mu zwolennikow.
      Dawno temu zatapial Platforme a potem Prezydenta nazwal oszustem,
      jego zonie sugerowal eutanazje. I teraz wyszlo szydlo z worka - w
      zamian za pyskowanie teraz boi sie wszystkich ...
    • poszeklu List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premiera Don 13.12.07, 04:17
      List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premiera Donalda Tuska
      Nasz Dziennik, 2007-12-12
      Toruń, 11 XII 2007 r.
      P.T.
      P. Premier Donald Tusk

      Panie Premierze,

      Od paru lat Radio Maryja ze słuchaczami i kierownictwem było celem niewybrednych
      ataków: pomówień, słów obrazy, oszczerstw, gróźb rzucanych przez Pana i Pana
      ugrupowanie. Był też - wydawało się - pojednawczy list Pana Komitetu Wyborczego
      przed wyborami - do naszego Radia i jego dyrektora. Po wyborach mówił Pan do
      Polaków o pojednaniu, miłości, przebaczeniu. Można by pomyśleć, iż są nadzieje
      na normalność.

      Jednak zaraz po tej Pana wypowiedzi nastąpiło wiele faktów i tak m.in.:

      Pani minister Julia Pitera w mediach bez podstaw w rzeczywistości mówi:
      przyjrzymy się finansom Radia Maryja. Jest to sugerowanie, iż takie nadużycia
      mają miejsce i odbiera to dobre imię Radiu Maryja.

      Pani minister Barbara Kudrycka mówi, że zbadamy, czy uczelnia Tadeusza Rydzyka
      (nawet nie ks. Tadeusza Rydzyka) nie ma nadużyć prawnych. Jest to kolejna
      sugestia, iż takie nadużycia mają miejsce. Insynuacja ta odbiera dobre imię
      naszej Uczelni.

      Na dzień przed uroczystością rocznicową Radia Maryja Ministerstwo Obrony
      Narodowej odwołuje Artystyczny Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego.
      Wcześniej było ustalone, iż weźmie on udział w tej uroczystości. Dodać trzeba,
      że występował on u nas nawet wówczas, gdy rządzili komuniści.

      Przed kilkoma dniami Pani Danuta Huebner kwestionowała z racji ideologicznych
      program zatwierdzony przez rząd polski dotyczący dotacji UE na rozwój naszej
      uczelni WSKSiM w Toruniu.

      Z kolei dziś dowiadujemy się z prasy, iż Platforma Obywatelska chce przez
      Ministerstwo Środowiska wstrzymania u nas badań geotermalnych, szukając sposobów
      na podważenie wcześniej podpisanej umowy.

      Wygląda na to, iż niechęć, którą wyrażał Pan i Pana ugrupowanie od paru lat
      wobec Radia Maryja, nie skończyła się, ale przeobraziła w działanie prowadzące
      do jego zniszczenia. Działania te są przeciwko milionom słuchaczy - Polaków w
      kraju i na całym świecie. Są to działania przeciw Polsce, która potrzebuje
      budowania Jej we wzajemnym dialogu i jedności.

      O. Tadeusz Rydzyk CSsR
      Współpracownicy i Słuchacze
      • edek47 Jaki ten muchomor jest bestytny... 13.12.07, 06:47
        jak mowi byly(dzieki Bogu)premier Jarkacz.
    • poszeklu List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premiera 13.12.07, 04:43
      List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premiera Donalda Tuska
      Nasz Dziennik, 2007-12-12
      Toruń, 11 XII 2007 r.
      P.T.
      P. Premier Donald Tusk

      Panie Premierze,

      Od paru lat Radio Maryja ze słuchaczami i kierownictwem było celem niewybrednych
      ataków: pomówień, słów obrazy, oszczerstw, gróźb rzucanych przez Pana i Pana
      ugrupowanie. Był też - wydawało się - pojednawczy list Pana Komitetu Wyborczego
      przed wyborami - do naszego Radia i jego dyrektora. Po wyborach mówił Pan do
      Polaków o pojednaniu, miłości, przebaczeniu. Można by pomyśleć, iż są nadzieje
      na normalność.

      Jednak zaraz po tej Pana wypowiedzi nastąpiło wiele faktów i tak m.in.:

      Pani minister Julia Pitera w mediach bez podstaw w rzeczywistości mówi:
      przyjrzymy się finansom Radia Maryja. Jest to sugerowanie, iż takie nadużycia
      mają miejsce i odbiera to dobre imię Radiu Maryja.

      Pani minister Barbara Kudrycka mówi, że zbadamy, czy uczelnia Tadeusza Rydzyka
      (nawet nie ks. Tadeusza Rydzyka) nie ma nadużyć prawnych. Jest to kolejna
      sugestia, iż takie nadużycia mają miejsce. Insynuacja ta odbiera dobre imię
      naszej Uczelni.

      Na dzień przed uroczystością rocznicową Radia Maryja Ministerstwo Obrony
      Narodowej odwołuje Artystyczny Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego.
      Wcześniej było ustalone, iż weźmie on udział w tej uroczystości. Dodać trzeba,
      że występował on u nas nawet wówczas, gdy rządzili komuniści.

      Przed kilkoma dniami Pani Danuta Huebner kwestionowała z racji ideologicznych
      program zatwierdzony przez rząd polski dotyczący dotacji UE na rozwój naszej
      uczelni WSKSiM w Toruniu.

      Z kolei dziś dowiadujemy się z prasy, iż Platforma Obywatelska chce przez
      Ministerstwo Środowiska wstrzymania u nas badań geotermalnych, szukając sposobów
      na podważenie wcześniej podpisanej umowy.

      Wygląda na to, iż niechęć, którą wyrażał Pan i Pana ugrupowanie od paru lat
      wobec Radia Maryja, nie skończyła się, ale przeobraziła w działanie prowadzące
      do jego zniszczenia. Działania te są przeciwko milionom słuchaczy - Polaków w
      kraju i na całym świecie. Są to działania przeciw Polsce, która potrzebuje
      budowania Jej we wzajemnym dialogu i jedności.

      O. Tadeusz Rydzyk CSsR
      Współpracownicy i Słuchacze
      • 2lkad1 Re: List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premier 13.12.07, 06:06
        I co ciekawe, piorun nie spalił ks. Rydzyka natychmiast, za wzywanie
        Jego Imienia nadaremno, za tyle kłamstw, pomówień i przeinaczeń.
        Panu Bogu szkoda czasu na Rydzyka?
    • jan3211 Prawdziwy Łaskawca z tego pana Tuska 13.12.07, 05:07
      Jaki on wyrozumiały ten Tusk i łaskawy dla ludzi innej wiary niż on
      sam ?
      To prawdziwy europejczyk ? A Pitera - to sam szyk i Europą zalatuje
      na milę ?
      • edek47 Polska muchomorem i kaczorami zalatuje. 13.12.07, 06:37
        Tuskowi nie jest latwo dobrac sie do nawiedzonych .
    • krzynia.c W taki sposób PiS zapłacił Rydzykowi za poparcie. 13.12.07, 05:25
      łapówka dana w majestacie prawa,nawet ślepy to dostrzeże.
    • cyndyndanda brawo Panie Tusk - pieniadze przeznaczyc dla UMK, 13.12.07, 05:25
      a nie dla pseudoszkolki sromotnika - i przeswietlic do dna caly
      proces przyznawania dotacji: okaze sie wtedy dlaczego sekciarz mial
      pelne pory - ktoi za co przekazywal mu te grube miliony (jak znam
      zycie nitka zaprowadzi NIK prosto do kaczego tandemu).
    • marl57 rząd chyba jako naczelny cel ma zniszczenie R.M. 13.12.07, 05:28
      rząd chyba jako naczelny cel ma zniszczenie Radia Maryja - czyli każdy myśli co potrafi, Rydzyk też.
      -a mentorem jego (Rydzyka) są popaprańcy i babyjagi, -jak się podpisują, z terminologią nienawiści, geklarujacy zaś boga mieć w sercu, którzy również prostego uspokajającego i wyjaśniającego tekstu nie potrafią zrozumieć.
    • westunia Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 06:02
      Juliusz Słowacki swego czasu napisał taki tekst:

      Szli krzycząc "Polska! Polska!" - Wtem jednego razu,
      Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu;
      Pewni jednak, że Pan Bóg do synów się przyzna
      Szli dalej krzycząc: "Boże! ojczyzna! ojczyzna!"
      Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
      Spojrzał na krzyczące i zapytał: "Jaka?"
    • edek47 Zrobic Rydzykowi takie odwierty... 13.12.07, 06:14
      zeby powietrze z niego ucieklo.TA SZKOLA SLUZY TYLKO DO ROBIENIA
      WIATRU.NIE MA PIENIEDZY DLA NAUCZYCIELI I GORNIKOW,to dlaczego maja
      byc na wyglupy muchomora?!!
      • erg_samowzbudnik Re: Zrobic Rydzykowi takie odwierty... 13.12.07, 06:57
        edek47 napisał:

        > zeby powietrze z niego ucieklo.TA SZKOLA SLUZY TYLKO DO ROBIENIA
        > WIATRU.NIE MA PIENIEDZY DLA NAUCZYCIELI I GORNIKOW,to dlaczego
        maja
        > byc na wyglupy muchomora?!!

        Może nie do końca tak , ale napewno produkuje nowych janczarów do
        wspomagania o.Rydzyka.
    • kaczkawrydzykach To Kaczyńscy rozzuchwalili tak Rydzyka 13.12.07, 06:21
      Ale nikt nie przypuszczał, że Tusk też się go boi.
      • edek47 Za muchomorem stoi ... 13.12.07, 06:31
        towarzystwo oczyszczenia panskiego, czyli zlodziejstwa po pansku.
    • ksks3 Jeżeli Rydzyk może spać spokojnie to ja .... 13.12.07, 07:37
      .... pi..ole takie państwo !
      Tyle przekrętów, takie szerzenie nienawiści i on ma spać spokojnie ?
    • bydlo_prof_wb A jeżeli nie ma żadnych podstaw do negowania umowy 13.12.07, 07:48
      a jest tylko jak zwykle insynuowanie mające na celu odebranie dobrego imienia
      WSKSiM, coś na kształt tych bulgotów szambowych z forum GW, coś na kształt
      Twojej kreciej roboty, byleby dokopać, byleby opluć? Taka krecia robota
      urodzonych nienawistników i siewców piachu w tryby...
      ___________

      Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam
      bezkarnie? (F.W. Nietzsche)
      • ksks3 Re: A jeżeli nie ma żadnych podstaw do negowania 13.12.07, 08:00

        bydlo_prof_wb napisał:

        > a jest tylko jak zwykle insynuowanie mające na celu odebranie
        dobrego imienia
        > WSKSiM, coś na kształt tych bulgotów szambowych z forum GW, coś
        na kształt
        > Twojej kreciej roboty, byleby dokopać, byleby opluć? Taka krecia
        robota
        > urodzonych nienawistników i siewców piachu w tryby...
        > ___________
        >
        > Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że
        ujdzie to wam
        > bezkarnie? (F.W. Nietzsche)

        ///// Czy w swoim wywodzie opisujesz Rydzyka ?
        Chyba tak , bo pasuje jak ulał.
        • bydlo_prof_wb Tak właśnie wyobrażam sobie... 13.12.07, 08:12
          możliwości Twego intelektu. Tak trzymaj a zajdziesz daleko, a i stojąc przed
          lustrem będziesz mógł z dumą popatrzeć na twarz człowieka prawego... inaczej.
          ___________

          Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam
          bezkarnie? (F.W. Nietzsche)
      • edek47 Ta szkola jest prywatna...i sluzy tylko oszolomom. 13.12.07, 08:13
        Po co Polsce wiecej nawiedzonych burakow pseudonaukowych?...Ktorzy
        cytujac Nietzschego, nie rozumieja tego, o czym ten filozof pisal.
        • wet3 Re: edek47 13.12.07, 15:48
          edek47 napisał: Ta szkola jest prywatna i sluzy tylko oszolomom

          > Po co Polsce wiecej nawiedzonych burakow pseudonaukowych?...Ktorzy
          > cytujac Nietzschego, nie rozumieja tego, o czym ten filozof pisal.

          Ta szkola jest jest szkola uczciwosci dziennikarskiej, ktorej naszym
          dziennikarzon potrzeba tak bardzo, jak czlowiekowi potrzeba
          powietrza - jasnie oswiecony latarka kieszonkowa lewacki oszolomie!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka