bydlo_prof_wb Kilka słów prawdy... 12.12.07, 23:50 1. J. Pitera mówi: przyjrzymy się finansom RM. (sugestia nadużyć, brawo) 2. Min. B. Kudrycka mówi o zbadaniu czy w uczelnia T. Rydzyka nie ma nadużyć prawnych. (to już insynuacja, brawo) 3. MON odwołuje zespół artystyczny WP na dzień przed występem w Toruniu (no comments poniżej pasa) 4. D. Hubner (by the way wnuczka i córka katów UB z Niska) na podstawie donosów "autorytetów" pewnie Geremka i Wałęsy no i naszego skarbu narodowego Bartoszewskiego - profesora od dyplomatactwa i kasowania beneficjów - kwestionuje program dotacji ze środków UE na rozwój WSKSiM, jak też kwestionuje przestrzeganie "podstawowych zasad europejskich" przez tę uczelnię. (ciekawe co to jest, ja bym powiedział że "prawda" to podstawowa zasada). Pani komisarz zamiast wspomagać i wspierać niszczy, brawo, zmieniajmy zasady gry podczas meczu, duże brawa) 5. PO poprzez MOŚ chce wstrzymać podpisany już program badań geotermalnych dla WSKSiM (najlepszy projekt z wszystkich tego typu, 30% wykorzystania środków na ten cel w Polsce, grożba realna płacenia wysokich kar za brak osiągnięcia wskaźnika wykorzystania energii odnawialnej ca 1 mld. Euro rocznie, brawo!!!) 6. To ciągłe sugerowanie istniejących nieprawidłowości, czy to taka obsesja w PO? Zaś o. Rydzyk ma pokornie te obelgi znosić? To już nie są słowa napisane ręką idiotów forumowych szkolonych przez pana Michnika które się ignoruje. Czasem nawet sprawiają wrażenie że ich inspiracja wywodzi się z tego miejsca. Bank przykładowo, jak zareagowałby na powtarzające się doniesienia rządu o szykowanej kontroli i sugerujące nadużycia? Uznałby to za normę czy też za zamach na dobre imię. Ale to wszystko pewnie w ramach programu pojednania, miłości, przebaczenia i nadziei na normalność ogłoszonego z ambony sejmu przez pana Premiera. Brawo!!! Podziwiamy! To pewnie nie są manipulacje, judzenie, jawne kłamanie, insynuowanie nieprawidłowości. No i czy odszczekanie tych donosów i podejrzeń będzie równie głośne? _____________ Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam bezkarnie? (F.W. Nietzsche) Odpowiedz Link Zgłoś
jkdino49 Re: Kilka słów prawdy... 13.12.07, 00:30 Ad 1. Najwyższy czas przyjrzeć sie finansom imperium biznesmena Rydzyka. Będzie to na pewno trudne, bo jest tam tyle fundacji i instytucji wzajemnie połączonych, że "bez wodki nie razbieriosz" - ale od czego mamy specjalistów od przestępczości zorganizowanej w CBA? Ad 2. Minister Kudrycka, niestety, ma pietra przed T. Rydzykiem - jak tylko prasa podała o zamiarze kontroli, a Rydzyk tupnął nogą, obleciał ją strach i wycofała się z tego pomysłu). A szkoda. N.B. Czy to jest prywatna uczelnia T. Rydzyka, skoro tak o niej piszesz? Ad 3. A czy T. Rydzyk zaoferował, że pokryje koszty występów zespołu artystycznego WP? Jeżeli nie, to dlaczego te koszty miały by być pokryte z kieszeni podatników? Ad 4. Gdyby T. Rydzyk miał odrobinę honoru, to przy swoim antyunijnym nastawieniu nie występowałby o jeden eurocent dotacji z UE. No ale "pecunia non olet". Ad 5. A co ma wspólnego szkoła nauk społecznych i medialnych z badaniami geotermalnymi? Jeżeli UE ma wyłożyć 27 milionów tylko na to, aby imperium Rydzyka miało darmowe ogrzewanie, to chyba lekka przesada! Ad 6. Historia nieprawidłowości finansowych w imperium T. Rydzyka jest długa - od kupowania sprzętu z Niemiec za gotówkę szmuglowaną za granicę i deklarowania go potem jako darowizna na rzecz kościoła w celu uzyskania zwolnienia z cła i podatku poprzez zbieranie funduszów na rzekome ratowanie Stoczni Gdańskiej, do niejasnych powiązań między elementami jego imperium. Gdyby w stosunku do mnie jako do prywatnego przedsiębiorcy fiskus miał 1% tych wątpliwości, to pewnie miałbym u siebie kontrolę za kontrolą i nie miałbym już czasu na prowadzenie działalności gospodarczej! Swoją drogą - jakiż to program pojednania, miłości i przebaczenia głosi Tadeusz Rydzyk? I gdzie widzisz normalnośc w paranoicznych i ksenofobicznych dyskusjach w Radiu Maryja czy TV Trwam? A jeżeli chodzi o Pana Boga, to obawiam się że pierwszym który go zamordował w swoim sumieniu jest właśnie Tadeusz Rydzyk. Została tylko mamona, pławienie sie w luksusie i odgrywanie roli gwiazdora medialnego przed moherowym tłumem! Życzę Ci, żebys przejrzał(a) na oczy. Pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz Link Zgłoś
bydlo_prof_wb Śmieszny i niedouczony człowieku 13.12.07, 07:59 Twoje argumenty są tak żałosne, że tylko litość jaka ogarnęła mnie na ich widok nie pozwala na to aby Cię zmiażdżyć i ośmieszyć całkowicie. To mogą być "argumenty" najgłupszej części elektoratu LiD co najwyżej. Gratuluję tej totalnej głupoty, niewiedzy a i złej woli też zapewne. Myślę że nikt poważny z PO by ich nigdy nie użył, bo byłby to śmiech na sali i żenada. Życzę więcej rozumu i intelektu przy argumentowaniu. Pozdrawiam. ___________ Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam bezkarnie? (F.W. Nietzsche) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Tusk straszy: poparcie dla Rydzyka będzie karane 12.12.07, 23:52 Każdy, kto poprze projekty Rydzyka na się bać! Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 00:00 Polscy wyznawcy pana Rydzyka głęboko wierzą, że jeżeli odstąpią na krok, to świat pochłonie piekło. Nie wiedzą tylko na krok od czego? Dlatego potrzebują ksieży pokroju Rydzyka. Boga już mniej. www.wulffmorgenthaler.com/default.aspx?id=dc8c1029-25f4-4825-8043-d2c626b1d1a1 Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Re: Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowi 13.12.07, 00:03 www.wulffmorgenthaler.com/strip.aspx?id=dc8c1029-25f4-4825-8043-d2c626b1d1a1 Odpowiedz Link Zgłoś
jkdino49 Premier: Ojciec Rydzyk może spać spokojnie 13.12.07, 00:06 Donek, ta czy ty myszygene jesteś? Jak ma biznesmen Rydzyk spać spokojnie, kiedy mu 15 baniek koło nosa może przelatuje? Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament Bibl 13.12.07, 00:10 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą Biada wam nauczyciele Pisma i faryzeusze obłudnicy, bo objadacie domy wdów pod pozorem długich modlitw. Dlatego otrzymacie surowszy wyrok. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda! Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! Dopełnijcie i wy miary waszych przodków! Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament Biblia Będziesz Rydzyku smażył się w piekle! Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Re: Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament 13.12.07, 00:33 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Ew.Mateusza rozdz. 7 Odpowiedz Link Zgłoś
jkdino49 Re: Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament 13.12.07, 00:34 Cos ty! Rydzyk na pewno w piekło nie wierzy, zostawia tę wiarę "ciemnemu ludowi". Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Re: Ewangelia Mateusza 23 rozdział Nowy Testament 13.12.07, 00:42 Tez tak sądzę, że Rydzyk nie wierzy tylko działa cynicznie i obłudnie... on tak na prawdę gardzi ludźmi. Czas zacząć przypominać wyznawcom, że z Bogiem to Rydzyk nie ma nic wspólnego! ''NIKOGO TEŻ NA ZIEMI NIE NAZYWAJCIE WASZYM OJCEM; JEDEN JEST BOWIEM OJCIEC WASZ, TEN W NIEBIE /.../ NAJWIĘKSZY Z WAS, NIECH BĘDZIE WASZYM SŁUGĄ. KTO SIĘ WYWYŻSZA BĘDZIE PONIŻONY, A KTO SIĘ PONIŻA BĘDZIE WYWYŻSZONY'' ŚW. MATEUSZ 23,9,11,12 Odpowiedz Link Zgłoś
tychik1 Re: Ewangelia Mateusza Nowy Testament 13.12.07, 06:22 Ew Sw Mateusza 23-1 do 23-39 MOWA JEZUSA PRZECIW UCZONYM W PIŚMIE I FARYZEUSZOM Ostrzeżenie przed uczonymi w Piśmie* 23-1) Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 )«Na katedrze* Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3)Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą*, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 )Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5) Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6) Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7) Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi*. 8) Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem*; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10) Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11) Największy z was niech będzie waszym sługą. 12) Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Biada obłudnikom 13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą*. 15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę*. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. 16) Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17) Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? 18) Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. 19) Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? 20) Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. 21) A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. 22) A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada. 23) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku*, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24) Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda! 25) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26) Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta. 27 )Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28) Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. 29) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych*, 30) i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31) Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32) Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!* 33) Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? 34) Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych*. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 35) Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza*, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. 36) Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie. Jezus odwraca się od Miasta* 37) Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. 38) Oto wasz dom zostanie wam pusty. 39) Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie»*. Tychik:To sa objaśnienia w Bibli poniżej tego tekstu i naznaczone w nim gwiazdą * 23,1-38 Por. Mk 12,38nn; Łk 20,45nn. 23,2 W znaczeniu miejsca, z którego się naucza. 23,3 O ile przekazują wam naukę otrzymaną od Mojżesza. 23,7 Tzn. "Mój Mistrzu". Tak przemawiali do Jezusa Jego uczniowie (Mt 26,25.49). 23,9 Tj. aram. Abba, inny tytuł zaszczytny. 23,13 Przez nadmierne wymagania, którymi obwarowywali Prawo, czynili je niemożliwym do zachowania dla ludzi i przez to zamykali im drogę do zbawienia. Oni też ponoszą największą winę za niewiarę ludu w Jezusa Mesjasza. Wlg ma w. 14: "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, że objadacie domy wdów pod pozorem długich modlitw, dlatego otrzymacie większy wyrok". 23,15 Przez nawrócenie poganina. 23,23 Przepisy Prawa o dziesięcinie ze zboża, wina, oliwy (Pwt 14,22n) rabini rozciągnęli na najdrobniejsze rośliny. 23,29 Zob. przyp. do Mt 10,41. 23,32 Zabijając Jezusa. 23,34 Misjonarzy chrześcijańskich (por. Mt 10,1; Mt 13,52). 23,35 Chodzi prawdopodobnie o Zachariasza, syna Jojady (2 Krn 24,20nn). Wyraz "Barachiasza" pochodzi być może z Iz 8,2 (LXX). 23,37nn Por. Łk 13,34n. 23,39 Ps 118[117],26. Żydzi tak powiedzą przy końcu świata. Inni odnoszą to do powszechnego nawrócenia Żydów (por. Rz 11,12.25nn). Mat 6-19 Dobra trwałe* 19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. 22 Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. 23 Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność! 24 * Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Odpowiedz Link Zgłoś
tychik1 Re: Ewangelia Mateusza Nowy Testament 13.12.07, 07:00 Zbytnie troski* z Ew Mateusza 6-25 6- 25) Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? 26 Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? 27 Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę* dołożyć do wieku swego życia? 28 A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. 29 A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. 30 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? 31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo <Boga> i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. 34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy*. Wyjaśnienia: 6,19-23 Por. Łk 12,33n; Łk 11,34nn. 6,24 Por. Łk 16,13. 6,25-34 Por. Łk 12,22-31. 6,27 Dosł.: "jeden łokieć". 6,34 Nie jest to zachęta do bezczynności (por. 2 Tes 3,10), lecz przestroga przed zbytnim zaprzątaniem całego umysłu sprawami tylko ubrania i jedzenia, a zarazem przypomnienie, by ludzka praca łącząca się zawsze z wiarą w nieskończoną dobroć Boga. Tychik: Zbytnich czy zbędnych dostatków materialnych nie należy gromadzić indywidualnie czy tylko na własne potrzeby,natomiast w wymiarze społecznym czy dla dobra drugich ma to już zupełnie inne znaczenie. "I z mamony zrobimy też dobry użytek " : ) Biblie należy cytować w możliwie całych fragmentach które to stanowią jakąś pewną całość lub ciąg,a to jest w celu jej lepszego zrozumienia.A najlepiej oczywiście jest przeczytać całą ! Natomiast kiedy wybieramy według włsnego widzi mi się ,to może mieć różne tak znaczenie jak i przeznaczenie. te_rence napisał: Będziesz Rydzyku smażył się w piekle! Tychik: Nie sądź żebyś i sam nie był sądzony. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Czytanie Biblii jest sztuka interpretacji... 13.12.07, 07:55 ktore dowolnie znieksztalcaja oryginalne przeslanie danego tekstu. Odpowiedz Link Zgłoś
tychik1 Re: Czytanie Biblii jest sztuka interpretacji... 13.12.07, 20:45 edek47 napisał: > ktore dowolnie znieksztalcaja oryginalne przeslanie danego tekstu. Tychik: Nie sądze że przekręcanie jest jakąś szkuką : ) Jeśli miał bym coś komuś radzić odnośnie czytania Biblii to: Dobrze jest wraz z czytaniem odświeżać ,(czy poznawać ?)jakąś przynajmniej podstawową wiedzę historyczną. Nie śpieszyć się,ja pierwszy raz czytałem dwa lata! Czytać ,analizować,i powracać do wszystkich wskazówek i złączników w Biblii Tysiąclcia,bo oczywiście że tą polecam. Dobrze jest mieć krąg znajomych o podobnych zainteresowanich,gdzie można wymienić zapytania ,a nawet w takiej grupie prowadzącego który wiele objaśni.Pomocne oczywiście dyskusje jak my dla przykładu w rodzinach Radia Maryja,lub kto woli choćby na licznych forach katolickich. Ale przedewszystkim jest jedna rada którą chcę dać ponad wszystkie ! A w zasadzie jest to rada Ojca Pio która odnosi się do czytania ogólnie :(z pamięci) "Ważne jest żeby nasze czytanie nie zatrzymywało się na powierzchni tego co czytamy !" Swięta Księga i trzeba się też do Niej odpowiednio przygotować ! A wracając do tej interpretacji,to wydaje mi się,że każdy z nas powinien sam za życia przynajmniej raz przeczytac Biblie ! {Podobnie jak muzułmanie conajmniej raz w życiu muszą sie udać do swojej Mekki (o czytaniu nie wspomne).Jakkolwiek ich oraz tej religie nie oceniać,to jednak dają nam tu jakiś przykład wiary.} Ci co zechcą to będzie im dane że uwierzą i poznają, a ci co nie zechcą to i tak odrzucą. Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 O Dyrektorze ratuj ojczyzne.Wyczyść to szambo!!!! 13.12.07, 00:33 Czarownice spal na stosie. Uratujesz Radyjo!!! Odpowiedz Link Zgłoś
formozus1 Internowani z 81 bardziej zarażeni od o Dyrektora 13.12.07, 00:37 Na ich temat nie wolno pisać.!!! Tabu. Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Przeciez kaczki nikt nie internowal,a i tak ... 13.12.07, 07:14 maja ptasia grype. Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 00:37 ''NIKT NIE MOŻE DWOM PANOM SŁUŻYĆ. BO ALBO JEDNEGO BĘDZIE NIENAWIDZIŁ, A DRUGIEGO BĘDZIE MIŁOWAŁ; ALBO Z JEDNYM BĘDZIE TRZYMAŁ, A DRUGIM WZGARDZI. NIE MOŻNA SŁUŻYĆ BOGU I MAMONIE!!'' ''DARMO OTRZYMALIŚCIE, DARMO DAWAJCIE! NIE ZDOBYWAJCIE ZŁOTA ANI SREBRA, ANI MIEDZI DO SWYCH TRZOSÓW'' ŚW. MAT. 6,24 10,8,9 Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 00:46 ''NIE GROMADŹCIE SOBIE SKARBÓW NA ZIEMI /.../ BO O TO WSZYSTKO POGANIE ZABIEGAJĄ /.../ NIE TROSZCZCIE SIĘ WIĘC ZBYTNIO O JUTRO, BO JUTRZEJSZY DZIEŃ SAM O SIEBIE TROSZCZYĆ SIĘ BĘDZIE'' ŚW. MAT. 6,19,24 ''JEZUS DO MŁODZIEŃCA: - JEŚLI CHCESZ BYĆ DOSKONAŁY, IDŹ, SPRZEDAJ CO POSIADASZ I ROZDAJ UBOGIM, A BĘDZIESZ MIAŁ SKARB W NIEBIE. POTEM PRZYJDŹ I CHODŹ ZA MNĄ'' Ale nie ma jak się bujnąć do Urugwaju klasą bissness do sympatycznego pana Kobylańskiego! Odpowiedz Link Zgłoś
enedue3 de..lu chamuj 13.12.07, 01:40 jesteś z tłuszczy ... powiedz mi tato, powiedz mi mamo kim był mój dziadek. Widać żeś prostak! Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Nie kazdy musi lubic muchomory. 13.12.07, 07:32 Chociaz po przegotowaniu sa juz bez smaku i o wiele mniej trujace. Odpowiedz Link Zgłoś
kap0 Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 02:08 Ojciec Rydzyk wyda te pieniadze w Polsce wiec one beda wykorzystane dla dobra Kraju . Wiec o co wam POsrane parchy chodzi ??? Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Wydac pieniadze na glupoty w Polsce ... 13.12.07, 07:21 ktore sa jej niepotrzebne, nie tylko muchomor potrafi. Odpowiedz Link Zgłoś
piotrpsp Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 02:43 Rydzyk powinien przeprosic za gadanie o checi ziszczenia jego osiagniec. Co innego jest niszczenie a co innego jest odbieranie dotacji. Jego dlugi i glupi jezor nie przysparza mu zwolennikow. Dawno temu zatapial Platforme a potem Prezydenta nazwal oszustem, jego zonie sugerowal eutanazje. I teraz wyszlo szydlo z worka - w zamian za pyskowanie teraz boi sie wszystkich ... Odpowiedz Link Zgłoś
poszeklu List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premiera Don 13.12.07, 04:17 List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premiera Donalda Tuska Nasz Dziennik, 2007-12-12 Toruń, 11 XII 2007 r. P.T. P. Premier Donald Tusk Panie Premierze, Od paru lat Radio Maryja ze słuchaczami i kierownictwem było celem niewybrednych ataków: pomówień, słów obrazy, oszczerstw, gróźb rzucanych przez Pana i Pana ugrupowanie. Był też - wydawało się - pojednawczy list Pana Komitetu Wyborczego przed wyborami - do naszego Radia i jego dyrektora. Po wyborach mówił Pan do Polaków o pojednaniu, miłości, przebaczeniu. Można by pomyśleć, iż są nadzieje na normalność. Jednak zaraz po tej Pana wypowiedzi nastąpiło wiele faktów i tak m.in.: Pani minister Julia Pitera w mediach bez podstaw w rzeczywistości mówi: przyjrzymy się finansom Radia Maryja. Jest to sugerowanie, iż takie nadużycia mają miejsce i odbiera to dobre imię Radiu Maryja. Pani minister Barbara Kudrycka mówi, że zbadamy, czy uczelnia Tadeusza Rydzyka (nawet nie ks. Tadeusza Rydzyka) nie ma nadużyć prawnych. Jest to kolejna sugestia, iż takie nadużycia mają miejsce. Insynuacja ta odbiera dobre imię naszej Uczelni. Na dzień przed uroczystością rocznicową Radia Maryja Ministerstwo Obrony Narodowej odwołuje Artystyczny Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Wcześniej było ustalone, iż weźmie on udział w tej uroczystości. Dodać trzeba, że występował on u nas nawet wówczas, gdy rządzili komuniści. Przed kilkoma dniami Pani Danuta Huebner kwestionowała z racji ideologicznych program zatwierdzony przez rząd polski dotyczący dotacji UE na rozwój naszej uczelni WSKSiM w Toruniu. Z kolei dziś dowiadujemy się z prasy, iż Platforma Obywatelska chce przez Ministerstwo Środowiska wstrzymania u nas badań geotermalnych, szukając sposobów na podważenie wcześniej podpisanej umowy. Wygląda na to, iż niechęć, którą wyrażał Pan i Pana ugrupowanie od paru lat wobec Radia Maryja, nie skończyła się, ale przeobraziła w działanie prowadzące do jego zniszczenia. Działania te są przeciwko milionom słuchaczy - Polaków w kraju i na całym świecie. Są to działania przeciw Polsce, która potrzebuje budowania Jej we wzajemnym dialogu i jedności. O. Tadeusz Rydzyk CSsR Współpracownicy i Słuchacze Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Jaki ten muchomor jest bestytny... 13.12.07, 06:47 jak mowi byly(dzieki Bogu)premier Jarkacz. Odpowiedz Link Zgłoś
poszeklu List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premiera 13.12.07, 04:43 List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premiera Donalda Tuska Nasz Dziennik, 2007-12-12 Toruń, 11 XII 2007 r. P.T. P. Premier Donald Tusk Panie Premierze, Od paru lat Radio Maryja ze słuchaczami i kierownictwem było celem niewybrednych ataków: pomówień, słów obrazy, oszczerstw, gróźb rzucanych przez Pana i Pana ugrupowanie. Był też - wydawało się - pojednawczy list Pana Komitetu Wyborczego przed wyborami - do naszego Radia i jego dyrektora. Po wyborach mówił Pan do Polaków o pojednaniu, miłości, przebaczeniu. Można by pomyśleć, iż są nadzieje na normalność. Jednak zaraz po tej Pana wypowiedzi nastąpiło wiele faktów i tak m.in.: Pani minister Julia Pitera w mediach bez podstaw w rzeczywistości mówi: przyjrzymy się finansom Radia Maryja. Jest to sugerowanie, iż takie nadużycia mają miejsce i odbiera to dobre imię Radiu Maryja. Pani minister Barbara Kudrycka mówi, że zbadamy, czy uczelnia Tadeusza Rydzyka (nawet nie ks. Tadeusza Rydzyka) nie ma nadużyć prawnych. Jest to kolejna sugestia, iż takie nadużycia mają miejsce. Insynuacja ta odbiera dobre imię naszej Uczelni. Na dzień przed uroczystością rocznicową Radia Maryja Ministerstwo Obrony Narodowej odwołuje Artystyczny Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Wcześniej było ustalone, iż weźmie on udział w tej uroczystości. Dodać trzeba, że występował on u nas nawet wówczas, gdy rządzili komuniści. Przed kilkoma dniami Pani Danuta Huebner kwestionowała z racji ideologicznych program zatwierdzony przez rząd polski dotyczący dotacji UE na rozwój naszej uczelni WSKSiM w Toruniu. Z kolei dziś dowiadujemy się z prasy, iż Platforma Obywatelska chce przez Ministerstwo Środowiska wstrzymania u nas badań geotermalnych, szukając sposobów na podważenie wcześniej podpisanej umowy. Wygląda na to, iż niechęć, którą wyrażał Pan i Pana ugrupowanie od paru lat wobec Radia Maryja, nie skończyła się, ale przeobraziła w działanie prowadzące do jego zniszczenia. Działania te są przeciwko milionom słuchaczy - Polaków w kraju i na całym świecie. Są to działania przeciw Polsce, która potrzebuje budowania Jej we wzajemnym dialogu i jedności. O. Tadeusz Rydzyk CSsR Współpracownicy i Słuchacze Odpowiedz Link Zgłoś
2lkad1 Re: List o. dyrektora Tadeusza Rydzyka do premier 13.12.07, 06:06 I co ciekawe, piorun nie spalił ks. Rydzyka natychmiast, za wzywanie Jego Imienia nadaremno, za tyle kłamstw, pomówień i przeinaczeń. Panu Bogu szkoda czasu na Rydzyka? Odpowiedz Link Zgłoś
jan3211 Prawdziwy Łaskawca z tego pana Tuska 13.12.07, 05:07 Jaki on wyrozumiały ten Tusk i łaskawy dla ludzi innej wiary niż on sam ? To prawdziwy europejczyk ? A Pitera - to sam szyk i Europą zalatuje na milę ? Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Polska muchomorem i kaczorami zalatuje. 13.12.07, 06:37 Tuskowi nie jest latwo dobrac sie do nawiedzonych . Odpowiedz Link Zgłoś
krzynia.c W taki sposób PiS zapłacił Rydzykowi za poparcie. 13.12.07, 05:25 łapówka dana w majestacie prawa,nawet ślepy to dostrzeże. Odpowiedz Link Zgłoś
cyndyndanda brawo Panie Tusk - pieniadze przeznaczyc dla UMK, 13.12.07, 05:25 a nie dla pseudoszkolki sromotnika - i przeswietlic do dna caly proces przyznawania dotacji: okaze sie wtedy dlaczego sekciarz mial pelne pory - ktoi za co przekazywal mu te grube miliony (jak znam zycie nitka zaprowadzi NIK prosto do kaczego tandemu). Odpowiedz Link Zgłoś
marl57 rząd chyba jako naczelny cel ma zniszczenie R.M. 13.12.07, 05:28 rząd chyba jako naczelny cel ma zniszczenie Radia Maryja - czyli każdy myśli co potrafi, Rydzyk też. -a mentorem jego (Rydzyka) są popaprańcy i babyjagi, -jak się podpisują, z terminologią nienawiści, geklarujacy zaś boga mieć w sercu, którzy również prostego uspokajającego i wyjaśniającego tekstu nie potrafią zrozumieć. Odpowiedz Link Zgłoś
westunia Premier: Za dotację dla o.Rydzyka może odpowied.. 13.12.07, 06:02 Juliusz Słowacki swego czasu napisał taki tekst: Szli krzycząc "Polska! Polska!" - Wtem jednego razu, Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu; Pewni jednak, że Pan Bóg do synów się przyzna Szli dalej krzycząc: "Boże! ojczyzna! ojczyzna!" Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka, Spojrzał na krzyczące i zapytał: "Jaka?" Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Zrobic Rydzykowi takie odwierty... 13.12.07, 06:14 zeby powietrze z niego ucieklo.TA SZKOLA SLUZY TYLKO DO ROBIENIA WIATRU.NIE MA PIENIEDZY DLA NAUCZYCIELI I GORNIKOW,to dlaczego maja byc na wyglupy muchomora?!! Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Zrobic Rydzykowi takie odwierty... 13.12.07, 06:57 edek47 napisał: > zeby powietrze z niego ucieklo.TA SZKOLA SLUZY TYLKO DO ROBIENIA > WIATRU.NIE MA PIENIEDZY DLA NAUCZYCIELI I GORNIKOW,to dlaczego maja > byc na wyglupy muchomora?!! Może nie do końca tak , ale napewno produkuje nowych janczarów do wspomagania o.Rydzyka. Odpowiedz Link Zgłoś
kaczkawrydzykach To Kaczyńscy rozzuchwalili tak Rydzyka 13.12.07, 06:21 Ale nikt nie przypuszczał, że Tusk też się go boi. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Za muchomorem stoi ... 13.12.07, 06:31 towarzystwo oczyszczenia panskiego, czyli zlodziejstwa po pansku. Odpowiedz Link Zgłoś
ksks3 Jeżeli Rydzyk może spać spokojnie to ja .... 13.12.07, 07:37 .... pi..ole takie państwo ! Tyle przekrętów, takie szerzenie nienawiści i on ma spać spokojnie ? Odpowiedz Link Zgłoś
bydlo_prof_wb A jeżeli nie ma żadnych podstaw do negowania umowy 13.12.07, 07:48 a jest tylko jak zwykle insynuowanie mające na celu odebranie dobrego imienia WSKSiM, coś na kształt tych bulgotów szambowych z forum GW, coś na kształt Twojej kreciej roboty, byleby dokopać, byleby opluć? Taka krecia robota urodzonych nienawistników i siewców piachu w tryby... ___________ Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam bezkarnie? (F.W. Nietzsche) Odpowiedz Link Zgłoś
ksks3 Re: A jeżeli nie ma żadnych podstaw do negowania 13.12.07, 08:00 bydlo_prof_wb napisał: > a jest tylko jak zwykle insynuowanie mające na celu odebranie dobrego imienia > WSKSiM, coś na kształt tych bulgotów szambowych z forum GW, coś na kształt > Twojej kreciej roboty, byleby dokopać, byleby opluć? Taka krecia robota > urodzonych nienawistników i siewców piachu w tryby... > ___________ > > Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam > bezkarnie? (F.W. Nietzsche) ///// Czy w swoim wywodzie opisujesz Rydzyka ? Chyba tak , bo pasuje jak ulał. Odpowiedz Link Zgłoś
bydlo_prof_wb Tak właśnie wyobrażam sobie... 13.12.07, 08:12 możliwości Twego intelektu. Tak trzymaj a zajdziesz daleko, a i stojąc przed lustrem będziesz mógł z dumą popatrzeć na twarz człowieka prawego... inaczej. ___________ Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam bezkarnie? (F.W. Nietzsche) Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Ta szkola jest prywatna...i sluzy tylko oszolomom. 13.12.07, 08:13 Po co Polsce wiecej nawiedzonych burakow pseudonaukowych?...Ktorzy cytujac Nietzschego, nie rozumieja tego, o czym ten filozof pisal. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: edek47 13.12.07, 15:48 edek47 napisał: Ta szkola jest prywatna i sluzy tylko oszolomom > Po co Polsce wiecej nawiedzonych burakow pseudonaukowych?...Ktorzy > cytujac Nietzschego, nie rozumieja tego, o czym ten filozof pisal. Ta szkola jest jest szkola uczciwosci dziennikarskiej, ktorej naszym dziennikarzon potrzeba tak bardzo, jak czlowiekowi potrzeba powietrza - jasnie oswiecony latarka kieszonkowa lewacki oszolomie! Odpowiedz Link Zgłoś