Dodaj do ulubionych

SLD do spółki z PiS

22.10.08, 07:34
Toż to ta sama bolszewia, która się zatrzymała w rozwoju na
nauczaniu tow. Lenina i jego spadkobierców. Ciemny lud trzeba
oszukiwać, jesli się chce dorwać do władzy. Nic nowego.
Obserwuj wątek
    • bagienne_dno SLD to postkomuniści 22.10.08, 08:37
      PiS to potomkowie komunistów co mozna wiecej dodać
    • bogdan331 pis-bolszewia+sld-komuna=gó... 22.10.08, 08:42
    • wva1 SLD do spółki z PiS 22.10.08, 09:02
      Jestem pewien, że PIS jest naturalnym wrogiem Sojuszu, jak i innych
      partii. Przypadkowa zbiezność celu nie świadczy o zawarciu
      porozumienia. Na wszystkich łamach gazet prowadzi się kampanię, w
      stylu jak nie jesteście z nami to jestescie przeciw narodowi. PO po
      raz kolejny pokazuje swoja obłudę próbując wdrażać prejęcie biznesu
      jakim jest powszechne lecznictwo. A sa to niemałe pieniądze.
      Stanowisko SLD jest słuszne. Jak sama nazwa wskazuje służba zdrowia
      to jest słuzba dla państwa, a nie prywata. Nic nie stoi na
      przeszkodzie aby rozwijały się równolegle obok państwowych prywatne
      lecznice dla tych co na to mają. Dziwi mnie to, że najgłosniej
      krzyczą o prywatyzacji osoby, które tak naprawdę nie muszą korzystać
      z tych droższych świadczeń szpitalnych. A co do jakosci usług
      medycznych w prywatnych lecznicach, to tez z tym róznie bywa. Jakość
      zależy tylko od ludzi, a że my Polacy jestesmy dla siebie tacy jacy
      jesteśmy, to już inna para kaloszy. Coraz bardziej podoba mi się
      postawa Napieralskiego i stanowisko SLD.
      • megasceptyk Re: SLD do spółki z PiS 22.10.08, 09:38
        "jak nie jesteście z nami to jestescie przeciw narodowi" - cytujesz słowa prezydenta bloku wschodniego Polski jednocześnie sugerując, że to coś złego. Zgadzam się, PiS jest partią popuylistyczną która chce zagrabić jak najwięcej Polski dla prywatnych korzyści. Służba medyczna państwowa to wynalazek socjalizmu i istniała na świecie około 50 lat, widać z jakimi efektami. Socjalizm się nie sprawdził, okazało się, że nie jest możliwe funkcjonowanie Państwa w tej formie. Ludzie byli niezadowoleni i zmienili ustrój. Od 20 lat próbujemy zmienić socjalistyczne myślenie i jego pozostałości włączając system nauczania i służbę zdrowia. Popatrz na PGRy w Czechach i gdzieś w okolicach Węgier czy Mołdawii, oddano je pod zarządzanie ludziom, funkcjonują jako spółki i działają fantastycznie, a u nas ugór i biedota. Zmiany sa konieczne, tak dalej nie damy rady ciągnąć, wszyscy widzą, że ZOZy niepubliczne działają milion razy sprawniej i przyjemniej niż państwowe ZOZy.
        • wva1 Re: SLD do spółki z PiS 22.10.08, 12:10
          Jak zwykle prwda jest pośrodku. Miałem operację w 1992 roku w
          szpitalu w Czestochowie, i warunki które tam panowały były po
          stokroc lepsze niz obecne. W tym roku musiałem zabrac syna ze
          szpitala na własne zadanie bo leżenie w takich warunkach uwłaczało
          godności ludzkiej. Wystarczyło tylko 16 lat aby rozwalic to stworzył
          własnie socjalizm, bo ja jeszcze nie słyszałem żeby wybudowano
          gdzies nowy szpital czy nowa szkołę. Mówisz o terminologii rodem z
          bliskiego swschodu, nawet o tym nie myślałem ale coś w tym jest.
          Zrówno ów prezydent jak i nasz premier stosuja te same socjotechniki.
          Na południu oddano PGR-y ludziom, u nas je zabrano ludziom żeby
          rozdać uprzywilejowanym. Rozwalono je w czasach kiedy w takiej
          Francji własność spółdzielcza kwitnie. Pamietam jak niszczono
          przemysł spirytusowy, prywatyzowano monopol loteryjny, polskie banki
          itd. Prywatyzacja słuzby zdrowia to ostani skok na gruba kasę grupy
          uprzywilejowanych. Porozmawiaj z lekarzami i zobaczysz kto został
          właścicielami sprywtyzowanych przychodni. Według mojego zdania
          słuzba zdrowia tak jak inne słuzby państwowe tylko w formie
          państwowej jest gwarantem bezpieczeństwa społeczeństwa.Przez
          ostatnie 20 lat nie dofinansowana, zniszczona została po to by jej
          majątek za grosz przejać. Nie jestem przeciwnikiem prywatnych
          lecznic, ale niech powstaja za pieniadze ich przyszłych włascicieli.
          Znam taka klinikę, którą lekarze zbudowali za własne pieniądze, i
          zapewniam że nie leczą tam przewlekle chorych itp. przypadków.
          Prywata to zysk, a państwo musi ponieść koszty tych mniej
          opłacalnych kuracji. Pamiętajmy jacy my jesteśmy, takie jest nasze
          państwo. Uczciwi medycy i pacjenci to wystarczy i na państwowe
          szpitale.
          • megasceptyk Re: SLD do spółki z PiS 22.10.08, 23:52
            (...)
            > Uczciwi medycy i pacjenci to wystarczy i na państwowe
            > szpitale.

            Nie bądź naiwny, jakbyś się nie wił to nie wystarczy i ani trochę nie mają na to wpływu medycy bo pieniadze dzielą urzędnicy a nie lekarze a urzędnicy dzielą, jak wiadomo, najlepiej między siebie.
    • cor-tex lewico, oberiona Polakow przed PO to Twoj ostatni 22.10.08, 09:14
      szaniec i szansa na odbicie sie od dna. Musisz byc twarda i i
      konsekwentna , nie pozwolkic okrac Polakow z resztek ich witalnego
      majatku.
    • akami SLD do spółki z PiS 22.10.08, 09:58
      Napieralski pogrąży SLD w politycznym niebycie. Żaden wyborca lewicy
      nie zagłosuje na partię, która po raz kolejny idzie łapka w łapkę z
      PiS i kartoflem. Żenada.
    • indris Doktrynerstwo gubi PO 22.10.08, 10:23
      Dobrze to opisał Żakowski w poniedziałkowej GW.
    • adrem63 Słuszne stanowisko SLD 22.10.08, 10:50
      I nie może być inne jeśli SLD chce istnieć politycznie jako partia
      lewicowa.
      Napieralski okazuje się mieć wyczucie polityczne. Jako wasal
      neoliberalnych opcji SLD byłaby zupełnie niepotrzebna.
    • funia81 SLD do spółki z PiS 22.10.08, 11:24
      PiS i SLD reka w reke... Nie pierwszy raz. Brawo. Ich wyborcom gratuluje
      elastycznego kregoslupa. Wlasciwie gdyby lacznie partie te mialy dosc glosow,
      nic nie staloby na przeszkodzie stworzenia koalicji rzadowej, prawda? Wladza za
      kazda cene - oto co jednoczy PiS z SLD.
      • adrem63 Re: SLD do spółki z PiS 22.10.08, 11:47
        A cóż w tym dziwnego, że w tym akurat temacie jest zbieżność
        stanowisk.
        Ważne jest nie kto co mówi ale co kto mówi.
        Uważasz, że SLD ma się wycofać z zamiaru obalenia tych niecnych
        ustaw z tego powodu, że chce je także obalić PIS ?

        Zestawianie "SLD i PIS" to jest właśnie manipulacja.
        • dryfulec Re: SLD do spółki z PiS 22.10.08, 12:31
          Niecnych ustaw? No, bez zartow. Podjecie proby reformy zdrowia przez
          PO bardzo dobrze swiadczy o tej partii. Poprzednicy tez wiedzieli, ze
          taka reforme trzeba zrobic, ale sie bali. Teraz tez sie boja - boja
          sie, ze reforma wyjdzie i cala ich misterna ideologia wezmie w leb.
          Tymczasem Pis i Sld ida reka w reke dazac do zniszczenia PO, bo to
          ich jedyny cel - Kaczynski wmowil Napieralskiemu, ze uda im sie
          podzielic scene polityczna. Tyle, ze sojuszu z pisowcami wyborcy
          nigdy im nie daruja. Sam znam wielu takich, ktorzy kiedys glosowali
          na lewice, ale juz nigdy tego nie zrobia po popisach Napieralskiego.
          • adrem63 Re: SLD do spółki z PiS 22.10.08, 20:19
            Sama próba podjęcia reformy nie może być oceniana pozytywnie bez
            weryfikacji intencji i rzeczowej analizy ew. skutków.
            Czy reforma może się udać ?
            To zależy od punktu widzenia. Kluczowe pytanie bowiem brzmi, komu ma
            ona przynieść korzyści ?
            Jeśli ma przynieść korzyści pacjentom to raczej wątpię. Eksperci są
            nawet pewni, że korzyści dla pacjenta nie będzie.

            > Tyle, ze sojuszu z pisowcami wyborcy nigdy im nie daruja.
            Myślenie życzeniowe.
            Jest dokładnie odwrotnie. Lewicowo nastawieni wyborcy nigdy nie
            darowaliby SLD zgody na prywatyzację szpitali pod jakimkolwiek
            pozorem i warunkami.
            Znam dość dobrze środowisko lewicowe więc mnie nie zwiedziesz.
            • megasceptyk Re: SLD do spółki z PiS 22.10.08, 23:45
              No wybacz ale jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. Jacy eksperci? Ile jeszcze analiz, analizujemy 20 lat i wszystkie rządy zamiatały temat pod dywan, PiS robił dokładnie to samo przez dwa lata. Tylko cieniasy gdybają w nieskończoność, w którymś momencie trzeba podjąć decyzję nawet nie będąc pewnym wygranej, to jest właśnie siła która pcha świat do przodu. Poprzednie rządy się bały odpowiedzialności za ryzyko i utraty ciepłych posadek. Tego boją się kłamcy populiści z PiSu i innych socjalistycznych ugrupowań. Popierają ich starzy, leniwi ludzie. Dłużej tego Polska nie wytrzyma, trzeba działać teraz, natychmiast.
              • adrem63 Re: SLD do spółki z PiS 23.10.08, 10:12
                Jacy eksperci ? Ano prawie wszyscy, którzy mają kwalifikacje,
                doświadczenie i na tyle honoru zeby mówić prawdę. Może parę nazwisk:
                Religa, Balicki, Piecha, Radziwił a parę miesięcy temu na ten temat
                wypowiedział się jednoznacznie prof. dr.hab. W. Jędrzejczak.
                Była na ten temat dyskusja na forum GW.

                Po drugiej stronie jest pani poseł Kopacz, a za nią grupa interesów
                przebierająca niecierpliwie nóżkami w oczekiwaniu spodziewanych
                zysków.

                Poza tym zastanawiam się jak możesz wartościować pozytywnie samą
                odwagę i pośpiech podjęcia dezyzji ? Wszak decyzja dotyczy zdrowia
                całego społeczeństwa, a nie łapania pcheł.

                Decyzja Hitlera w 1939 roku także miała być zbawienna dla ludzkości
                i popchnąć świat do przodu. Miała także wielu odważnych absolutnie
                pewnych sukcesu zwolenników.
                • megasceptyk Re: SLD do spółki z PiS 23.10.08, 11:48
                  Żadni z nich eksperci. Podziwiam twoją wiarę w ich kompetencje bo oni ich nie mają.
                  Jak dbasz tak masz, taka maksymą się kieruj.Żadna znana ludzkości metoda nie była w stanie zapewnić opieki medycznej dla całego społeczeństwa więc możemy tylko próbować nowych metod nie zapominając o warunkach w jakich kraj działa.
                  I co za żałosne wciąganie Hitlera w całą sprawę, przecież o Kaczyńskim i Rydzyku nie rozmawiamy.
                  • adrem63 Re: SLD do spółki z PiS 23.10.08, 12:10
                    Tak, tak, eksperci to ci co zajmują się finansami, odważni spece od
                    zysków i pomnażania kapitałów prawda ?
                    Ostatnio sprokurowali megakryzys megasceptyku, chociaż nieliczni
                    zacierają ręce.
                    To samo mogą zrobić z „rynkiem zdrowia”.

                    W sumie, chociaż nie ma ludzi nieomylnych i rzeczy doskonałych to
                    jednak wolę, aby o ochronie zdrowia decydowali specjaliści od
                    zdrowia, a nie od finansów.
                    • megasceptyk Re: SLD do spółki z PiS 25.10.08, 17:48
                      Przecież jedni i drudzy mówią to samo. Ach nie, jest wyjątek. Do tej pory, w służbie państwowej pracowali najsłabsi specjaliści, najgorszej jakości, dobrzy żeby nie tracić umiejętności i potencjału leczyli prywatnie. Popatrz kto najwięcej ryczy żeby nie prywatyzować. Ryczą jak zażynane świniaki ci, którzy zostaną wywaleni na zbity ryj i nigdzie nie znajdą pracy a sa ich setki. Tak ja Giertych czy Edgar i Szczypińska przyspawani są do swoich posadek, choć kompetencji i umiejętności mają zero (i żadnej pracy użytecznej nie potrafią wkonywać chyba że zamiatać ulice) tak ci z niekompetentnych lekarzy wyją aby nic nie zmieniać. Zauważ, że ci kompetentni m ówia już zupełnie innym głosem, oni sie nie boją. A kto sie boi? PiS się boi, SLD pół na pół. Olejniczak sie nie bał bo ma jaja, Napieralski się przyspawał do krzesla żeby niepopularnej decyzji nie podjąć, lepiej według niego nic nie robić, tak jest bezpieczniej. Jaka siła mówi nie reformom? Szczający po gaciach beton socjalistyczny z mlaskaczem na czele.
    • jojo148 SLD do spółki z PiS pojda na dno 22.10.08, 11:39
      Bardzo dobry tytul - SLD pojda pod reke z PiS-em.
      Dokad? na dno!
    • adam_l27 Prywatyzacja części nie oznacza że chciano wszystk 22.10.08, 12:04
      wszystkie szpitale prywatyzować.

      Prywatyzowanie wszystkich hurtem stworzy ogromny bałagan !! Ten proces należało
      wprowadzać wieloetapowo uwzględniając sieć szpitali i koszyk świadczeń
      gwarantowanych oraz WZROST NAKŁADÓW a nie tak jak za Buzka - skończy się jednym
      wielkim bałaganem i wielkim zniechęceniem społeczeństwa !!

      Więc albo dziennikarze GW są tak zakłamani albo tak beznadziejni z logiki.
      • megasceptyk Ojej biedny, zestrachany dziki człowieczku 22.10.08, 23:49
        Gdzie żeś upatrzył się hurtowej prywatyzacji błędny rycerzu. Jeszcze nie wytrzeźwiałeś widocznie po zabawie w remizie. Pomrocznośc jasna tak? Tylko w takim stanie taki bełkot może się z istoty ludzkiej wydobywać. Czego się tak boisz co? Że nie potrafisz zarobić na siebie i wolałbyś żebym ja zarobił dla mnie , mojej rodziny i jeszcze takiego darmozjada jak ty, cieplego klucha co na komuszym bandytyźmie wzrósł i dalej chce się paść za nasze pieniądze?
    • dryfulec SLD jako koncesjonowana postkomuna 22.10.08, 12:14
      Napieralski zachlysnal sie zapewnieniem pisowcow, ze SLD bedzie przez
      nich traktowane jak normalna partia, a nie postkomuna, tylko trzeba
      zniszczyc PO. Wowczas po jednej stronie bedzie pis, a po drugiej sld
      i obie partyjki beda zadowolone. Do tego dochodzi napieralska
      nienawisc do premiera Tuska i rezultat jest jaki jest. Napieralski
      jest cienki jak barszcz i doprowadzi jedynie do upadku sld. Ale to
      nie moje malpy i nie moj cyrk, moge wiec jedynie patrzec, jak
      Kaczynski rozwala kolejne posluszne mu ugrupowanie.
      • megasceptyk Re: SLD jako koncesjonowana postkomuna 25.10.08, 18:07
        Podzielam to zdanie. Napieralski jest cienki dlatego znalazł większość w klubie. Po prostu gosowali na niego jemu podobni. Nikt nie lubi reformatorów i ludzi z pomysłami, przecież nie po to Napieralski i spółka przyszli posłować, żeby pracować dla nas :) fiutki miałkie, tylko po to zeby przyssac się do naszych pieniędzy i nie dac się oderwać. Kaczyniak to wykorzystuje.
    • marych Napieralski jest agentem PiSu!!!! 22.10.08, 14:15
      Napieralski jest agentem PiSu!!!!
    • pawel.rykala Reforma zdrowia - SLD do spółki z PiS 22.10.08, 20:01
      A ja chciałbym wiedzieć dlaczego poprawki SLD są nie do przyjęcia,
      proszę, jezeli nie ma wtym drugiego dna to zaufajcie społeczeństwu i
      przedstawcie argumenty, niektórych stać na własne zdanie
      • mwilq Re: Reforma zdrowia - SLD do spółki z PiS 22.10.08, 22:18
        To ja spróbuję odpowiedzieć:
        1.Gwarancja,ze każdy potrzebujący pomocy otrzyma ją w niezbędnym zakresie została umieszczona w projekcie i przegłosowana - tak przynajmniej podawano we wczorajszych wiadomościach.Tak więc mit o "ludziach umierających na ulicy" - busted!
        2.obligatoryjna komercjalizacja szpitali jest warunkiem uczciwej konkurencji - jak mogły by na rynku usług medycznych konkurować ze sobą podmioty,z których jedne musiałyby liczyć pieniądze,a inne moglyby się zadłużac bez umiaru pod hasłem "i tak nas oddłużą" - tak,z kieszeni nas wszystkich!
        3.Zablokowanie minimalnego udziału samorządu na poziomie 85%,jak chce SLD uniemożliwiłoby praktycznie znalezienie prywatnego inwestora.Któż rozsądny chciałby ładować pieniądze w interes,w którym nie miałby nic do gadania?A że prywatni inwestorzy mają pieniądze i wiedzą,jak zarobić na służbie zdrowia - to widać w każdym szpitalu,np.pracownie tomograficzne,analizy medyczna etc. - to wszystko obsługują prywatne spółki,bo własciceli szpitali nie stać na konieczne inwestycje,no i po co mieliby inwestować,skoro nie mogą sprzedawać swoich usług.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka