Dodaj do ulubionych

"GW": Największa lipna uczelnia w Polsce jest w...

    • nowakowskinietenzahe Panie rektorze Nykiel 30.07.09, 15:20
      MELDUJE WYKONANIE ZADANIA
      wrogie przyczółki zostały zniszczone. makrela się nie połapał hahahaha
      (diaboliczny śmiech)
      nowak
    • dora750 Gazeta Wyborcza to oszuści 30.07.09, 16:39
      socio1981 napisał:

      > a gdzie wcześniejsze komentarze??????!!!


      Przecież przerobili w ogóle artykuł!!! Usunęli nazwiska tych dwóch pajaców,
      którzy byli podani jako jego autorzy. Ale nie wpadli na to, że studenci AHE
      zdążyli zrobić print screeny, zapisy stron. Guzik wam da to oszustwo i tak
      poniesiecie konsekwencje.
      • aga1000 I Puls Biznesu też oczywiście 30.07.09, 18:10
        Bo tam też jest bardzo podobny artykuł na temat tej szkoły. I pewnie nie tylko tam.
        Zamiast straszyć zrzutami z ekranów co mało kogo obchodzi proponuję skomentować
        zarzuty Ministerstwa.
        • chilly Re: I Puls Biznesu też oczywiście 30.07.09, 20:47
          Proszę, Aguniu:
          forum.gazeta.pl/forum/w,904,98434751,98464665,Pismo_rektora_AHE_do_Adama_Michnika.html
    • yoana22 AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 30.07.09, 20:08
      do cholery jasnej gdzie są wcześniejsze komentarze...!!!
      • ae_soleil Re: AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 02.08.09, 23:47
        yoana22 napisała:

        > do cholery jasnej gdzie są wcześniejsze komentarze...!!!

        za publikacje obiektywnych komentarzy jak i broniacych, czy tez pochlebnych o
        AHE, GW nie ma placone, a moze nawet potracane, to jedyny sensowny powod ich
        usuniecia!
    • margaretyogi AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 30.07.09, 20:51
      Moim zdaniem artykuł powinien traktować o patologiach występujących
      w całym szkolnictwie wyższym. Co do "wyróżnionej" uczelni znam wielu
      zadowolonych absolwentów dla których lata spędzone w jej murach były
      najlepszymi w życiu i to nie z powodu "lajtowego" podejścia do
      nauki. Artykuł to prezent dla konkurencji u której też co
      nieco "trzeszczy"
    • drianka19 AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 31.07.09, 10:41
      Ten artykuł to po prostu oczerniani AHE. Studiuje tam od kilku lat i
      wiem ile pracy trzeba włożyć, żeby zakończyc każdy semestr. Mam
      znajomych na innych uczelniach, którzy studiują dziennie i zaocznie
      i niestety smutna prawda jest taka, że te uczelnie, niekiedy
      należące do tzw. "elity" mają dużo mniejsze wymagania i pozwalają
      studentom na imprezowanie do późnej nocy. Studiując na AHE nie ma na
      nic czasu, bo jesli nie dpoełni się wymagań, nie zostanie się
      dopuszczonym do egzaminu.
      Radze więc Panom redaktorom dokłaniej przyglądać się
      prowadzonym "dochodzeniom", a nie oczerniać ludzi - w tym przypadku
      studentów, którzy poza rodzinami i pracami wkładają masę sił, żeby
      zdobyć widzę. Ehhhhhhhhhhh. Najłatwiej zniszczyć komuś reputacje ...
      A to co jeszcze bardziej mnie zadzwia, to nadanie nazwy Akademii
      szkole, na która jest podobno nagonka i doniesienia od kilku
      lat .... Hmmm... może warto się zastanowć nad faktem, że
      Ministerstwo coś wyjątkowo zmienne jest ....
      • margaretyogi Re: AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 31.07.09, 13:20
        Zgadzam się z wypowiedzią w 100 procentach. Na temat niskiego
        poziomu wypowiadają się osoby, które nie znają uczelni z autopsji.
        Więcej rozwagi..
        • chilly Re: AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 31.07.09, 14:44
          Przykład idzie z góry?
          forum.gazeta.pl/forum/w,28,98419448,98419448,Lech_Kaczynski_Profesorem_A_oto_jak_to_wygladalo_.html
      • ahcog-1 Re: AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 04.08.09, 14:33
        Zgadzam się w 100%. Skończyłam tam licencjat i teraz wybieram się na
        magisterkę i oczywiście na AHE. Wiem ile czasu musiałam poświęcic na
        naukę żeby skończyć tą uczelnie z 5 na dyplomie i wiem też co działo
        się z osobami które nie chodziły na wykłady i bimbali dokładnie
        wszystko. Ciekawe czemu nie spotkałam ich juz na 2 roku. Wiem że
        łatwo się mówi prywatna uczelnia to tam nic nie robią - BZDURA,
        trzeba się uczyć jak wszędzie jeśli do czegoś chce się dojść.
    • wilamek AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 31.07.09, 15:24
      W obronie AHE stajemyIP: *.toya.net.pl
      Gość: absolwent dziennik 30.07.09, 23:49 Odpowiedz
      Jestem absolwentem Dziennikarstwa tej "największej lipnej uczelni w Polsce" i
      chciałbym pogratulować dziennikarzom, ponieważ dzisiaj zapewne jest ich dzień!
      Cytują ich wszystkie media w kraju, znajomi pewnie dzwonią z gratulacjami.
      Chciałbym jednak poprosić
      o odpowiedź na kilka pytań, jeśli byliby Panowie tak mili i poświęcili mi
      kilka minut:

      1. Na studiach dziennikarskich na tej lipnej uczelni uczono mnie, że
      rzetelność dziennikarska nakazuje potwierdzenie zamieszczanych informacji w
      trzech niezależnych źródłach. Czy mógłbym poprosić Panów o wymienienie tych
      źródeł? Bo ja znalazłem w artykule takie źródła: Ministerstwo, nasza - klasa,
      Ania z obuwniczego, anonimowa rozmowa z kimś z rekrutacji - mam nadzieję, że
      Panowie macie coś więcej - może Hania ze spożywczego i Basia z warzywniaka
      również udzieliła Wam rzetelnych informacji?

      2. Tytuł artykułu – uważałem i nadal uważam Gazetę Wyborczą za jeden z
      najbardziej opiniotwórczych dzienników w kraju. Zapytam zatem krótko: nie
      uważacie, że tytuł jest Waszym subiektywnym osądem? Że nastawiony jest na
      tanią sensację? W końcu, że bardziej przystoi Faktowi niż opiniotwórczej
      Gazecie? I pytanie jeszcze jedno
      w tym temacie: słowo „lipna” odnosi się do czego? Jakości kształcenia przez
      uczelnię w ogóle? Nieprawidłowości dotyczących kształcenia w terenie? Czy
      wrzuciliście wszystko do jednego worka i wyszło Wam – LIPNA?

      3. Jestem przeciwnikiem spiskowych teorii, ale czy nie wydaje się Wam
      nieodpowiedzialne przedstawienie uczelni w takim świetle, zanim ministerstwo
      wydało ostateczną decyzję? Internauci niejednokrotnie skomentowali artykuł
      jako sponsorowany przez konkurencję. Choć szczerzę wierzę, że tak właśnie nie
      jest, to nagonka medialna jaką rozpoczęliście zapewne przyczyni się do wzrostu
      zainteresowania konkurencją AHE – rozumiem, że nie taki był Wasz cel? Czy
      odpowiedzialność dziennikarska nie nakazywałaby wstrzymać subiektywne
      komentarze do czasu rozpatrywania przez Ministerstwo programu naprawczego
      przygotowanego przez Uczelnię?

      4. Chciałbym zapytać o czysto ludzkie Wasze odczucia do Waszych kolegów z
      pracy, którzy pracują zarówno w łódzkim oddziale Gazety Wyborczej jak i w
      Złotych Przebojach, a ukończyli AHE – czy są gorsi od Was bo skończyli „Lipną
      uczelnię’’? Czy Dział HR Waszej firmy nie przegląda CV? Czy decyduje i
      decydował się w przeszłości na zatrudnianie dziennikarzy i pracowników
      Administracji po lipnych studiach?
      I wreszcie co z dziennikarzami Gazety Wyborczej, którzy bez zażenowania
      wykładali na różnych kierunkach w tej lipnej uczelni?

      5. Na studiach, również mających miejsce w „tej lipnej uczelni”, uczono nas z
      uporem maniaka, że dziennikarstwo to swojego rodzaju misja publiczna, służenie
      społeczeństwu. Pragnę zapytać Panów dziennikarzy, autorów artykułu jaką misję
      społeczną spełnili pisząc wspomniany artykuł, w taki właśnie sposób? Tylko
      błagam, nie piszcie, że chcieliście przywrócić porządek prawny- nie musicie
      tego robić, bo nie wykryliście, że uczelnia złamała prawo, zrobiło to
      Ministerstwo i pozwólcie, żeby Ministerstwo podjęło decyzję. Jednak określając
      uczelnię jako lipną, rzucacie Panowie negatywny obraz na kilkadziesiąt tysięcy
      studentów i absolwentów uczelni. Ludzi, którzy niejednokrotnie (oczywiście
      czarne owce znajdą się wszędzie) studiowali
      w pocie czoła, ludzi których możliwość studiowania kosztowała często dużych
      wyrzeczeń, wreszcie ludzi, których możliwość studiowania wymarzonego kierunku
      wymagała reorganizacji życia całej rodziny.
      Wszyscy Ci ludzie dowiedzieli się dzisiaj, że w Panów osądzie są lub byli
      studentami Lipnej Uczelni – czy taka degradacja dokonań oraz osiągnięć
      kilkudziesięciu tysięcy ludzi jest wg Was częścią danej Wam misji społecznej?

      Będę wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania

      Z poważaniem

      Absolwent kierunku dziennikarstwa „największej lipnej uczelni w Polsce”
      • chilly Re: AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 31.07.09, 18:49
        I cisza...
    • marysiaz0 pogratulowac pani minister która się ośmieszy!! 14.08.09, 12:59
      Gazeta ZDENERWOWAŁA 70 TYS OSÓB - STUDENTÓW TEJ UCZELNI.
      NAWET JEŚLI UCZELNIA AHE ROBI JAKIEŚ PRZEKRĘTY TO ARTYKUŁ W GAZECIE POWINIEN
      MIEĆ INNY TYTUŁ ODNOSZĄCY SIĘ DO OSZUSTW WŁDZ AHE A NIE DOTYCZĄCY STUDENTÓW.
      TO JEST DOBRA SZKOŁA, MOŻE NIE CUDOWNA BO TAKICH NIE MA, ALE JEST DOBRA.
      JA KOŃCZYŁAM LICENCJAT NA Filii UMCSu I NIESTETY WCALE UMCS NIE BYŁ LEPSZY OD
      AHE !!
      NA KAŻDEJ UCZELNI NAWET TYCH PAŃSTWOWYCH SĄ NIESAMOWITE PRZEKRĘTY I OSZUSTWA.
      Wszystko zależy od prowadzących zajęcia. Studiując na AHE filologie miałam
      zajęcia tylko z 2 beznadziejnych wykładowców, ale podobało mi się, że po
      każdym semestrze była ankieta w której można było opisać i ocenić lektorów.
      Moja grupa bardzo skrupulatnie oceniła tych Państwa i więcej nie widziałam ich
      na uczelni.
      A w filii UMCS miałam 3 wykładowców, którzy byli beznadziejni. NIE MA REGUŁY
      NA TO ze w prywatnej uczelni są gorsi wykładowcy!!
      Nie ma poziomu na AHE ?? i nie trzeba się uczyć ?? ..nie prawda ...maiłam
      wiele egzaminów...wiele osób musiało poprawiać bo nie zdało ich!

      GDYBY FAKTYCZNIE AHE MIAŁO POWAŻNE PROBLEMY NA PEWNO BY SIĘ NIE STARALI O
      NAZWĘ AKADEMII.

      JEŚLI FAKTYCZNIE COŚ ŻLE ZROBILI TO TYLKO POGRATULOWAĆ PANI MINISTER, KTÓRA
      SIĘ OŚMIESZY JEŚLI COFNIE NAZWĘ AKADEMIA KTÓRĄ ZALEDWIE 4 MIESIĄCE TEMU
      PRZYZNAŁA ...TO DOPIERO BĘDZIE ŻENADA !!!!!

      MAŁGORZATA
    • marysiaz0 Ahe normalna uczelnia 14.08.09, 13:12
      Gazeta ZDENERWOWAŁA 70 TYS OSÓB - STUDENTÓW TEJ UCZELNI.
      NAWET JEŚLI UCZELNIA AHE ROBI JAKIEŚ PRZEKRĘTY TO ARTYKUŁ W GAZECIE POWINIEN
      MIEĆ INNY TYTUŁ ODNOSZĄCY SIĘ DO OSZUSTW WŁDZ AHE A NIE DOTYCZĄCY STUDENTÓW.
      TO JEST DOBRA SZKOŁA, MOŻE NIE CUDOWNA BO TAKICH NIE MA, ALE JEST DOBRA.
      JA KOŃCZYŁAM LICENCJAT NA Filii UMCSu I NIESTETY WCALE UMCS NIE BYŁ LEPSZY OD
      AHE !!
      NA KAŻDEJ UCZELNI NAWET TYCH PAŃSTWOWYCH SĄ NIESAMOWITE PRZEKRĘTY I OSZUSTWA.
      Wszystko zależy od prowadzących zajęcia. Studiując na AHE filologie miałam
      zajęcia tylko z 2 beznadziejnych wykładowców, ale podobało mi się, że po
      każdym semestrze była ankieta w której można było opisać i ocenić lektorów.
      Moja grupa bardzo skrupulatnie oceniła tych Państwa i więcej nie widziałam ich
      na uczelni.
      A w filii UMCS miałam 3 wykładowców, którzy byli beznadziejni. NIE MA REGUŁY
      NA TO ze w prywatnej uczelni są gorsi wykładowcy!!
      Nie ma poziomu na AHE ?? i nie trzeba się uczyć ?? ..nie prawda ...maiłam
      wiele egzaminów...wiele osób musiało poprawiać bo nie zdało ich!

      GDYBY FAKTYCZNIE AHE MIAŁO POWAŻNE PROBLEMY NA PEWNO BY SIĘ NIE STARALI O
      NAZWĘ AKADEMII.

      JEŚLI FAKTYCZNIE COŚ ŻLE ZROBILI TO TYLKO POGRATULOWAĆ PANI MINISTER, KTÓRA
      SIĘ OŚMIESZY JEŚLI COFNIE NAZWĘ AKADEMIA KTÓRĄ ZALEDWIE 4 MIESIĄCE TEMU
      PRZYZNAŁA ...TO DOPIERO BĘDZIE ŻENADA !!!!!
      I za co ona bierze pieniądze?????

    • bbzyczek Re: "GW": Największa lipna uczelnia w Polsce jest 19.08.09, 15:37
      Wiecie co jest najgorsze? Że Ci „wielcy” dziennikarze GW złapali kilka rzuconych zdań, usłyszeli cos mimo chodem, dotarli do jakiejś jedne informacji a zrobili z AHE w ogóle wroga publicznego nr 1 w Polsce! Mało tego, wszystkie artykuły są tak pisane, że kto nie wiem jak jest, to w to wierzy i obraża studentów, absolwentów, kadrę… Skończyłam tu 2 kierunki (jeszcze w WSHE) i moje dyplomy to moja ciężka praca, godziny poświęcone na nauce, chęć dowiedzenia się czegoś więcej, zdobycia wykształcenia i zawodu. Nie dostałam pracy dlatego, że skończyłam WSHE. I na rozmowie kwalifikacyjnej najważniejsze były moje predyspozycje i to co chcę robić! I tak jest, na wielu stanowiskach pracują ludzie, których wykształcenie nie jest bezpośrednio związane z tym co robią. Czy ich też mamy oceniać źle? Jeśli ktoś pracuje w agencji PR a nie skończył tej specjalizacje jest „beee” i nie powinien tam pracować? Czy jeśli ktoś zakłada swoją agencję reklamową a jest po mechanice to nie powinien sprzedawać gadżetów? Ja jestem dumna ze swoich dyplomów i to co zdążyłam osiągnąć na plu zawodowym zawdzięczam przede wszystkim sobie! A wiedza, jaką tu zdobyłam przydaje mi się, choć wcale nie pracuję w zawodzie. A może ci wszyscy, którzy studiują na państwowych uczelniach i uważają się za lepszych po prostu zazdroszczą? Może się boicie, że stereotyp „jesteś po polibudzie to będziesz dobrym pracownikiem”, „o! skończył Pan Uniwersytet Łódzki, to przyjmujemy Pana”. Może tak było, sto lat temu…. A niektórym w główkach pozostawały dziwne stereotypy.., A szkoda, bo waśnie przez takich ludzi my z prywatnych musimy się czasem starać bardziej, żeby nie wrzucali nas ciągle do tego wora „prywatnych z dyplomem za kasę”. I ci z UŁ, PŁ i z AHE, Społecznej… to normalni, fajni młodzi ludzie, którzy chcą studiować i dowiedzieć się więcej o tym, co ich interesuje. Każdy jest specjalista w swojej dziedzinie. W każdej uczelni SA też leserzy i lenie, którzy obniżają średnią, prześlizgują się bez większego wysiłku czy są zarozumiałymi zakompleksionymi ludźmi. Wystarczy się rozejrzeć na swoim podwórku…. Ale tak to już jest, widzisz drzazgę w oku drugiego a nie widzisz kłody w swoim… życie…
    • darca1 AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 13.09.09, 18:11
      Jestem studentką AHE i stanowczo nie zgadzam się z zarzutami GW padającymi przeciwko naszej uczelni. Jestem osobą będącą w stałym kontakcie ze studentami innych uczelni , mam więc możliwość konfrontacji metod nauczania w wielu uczelniach i stwierdzam, że poziom kształcenia w AHE jest bardzo wysoki a jednocześnie bardzo przyjazny dla studenta. Oznacza to, że uczelnia poza oferowaną wiedzą na wysokim europejskim poziomie, stwarza wiele innych możliwości w wykazaniu twórczego potencjału zainteresowanym studentom, o czym informuje regularnie w pokoju studenta.

      Nie zgadzam się również z zarzutami o rzekomych trudnościach dostępności do wykładowców w czasie semestru, czy sesji…. Nie zdarzyło mi się do tej pory, by były z tym trudności. Do wielu wykładowców AHE udało mi się bez problemu dotrzeć nawet poza godzinami ich pracy, kiedy sytuacja była wyjątkowa – z mojej strony.Poza tym AHE korzysta z dobrego systemu elektronicznego, co bardzo ułatwia kontakt z wykładowcami.

      Również bezpodstawnym zarzutem jest stwierdzenie GW że „ Połowa zajęć się nie odbywa, a na seminariach słuchacze tłoczą się po 70 do jednego prowadzącego.” Jak pamiętam, wszystkie zajęcia odbywały się planowo. Może zdarzyło się dwa razy, że z powodu choroby któregoś wykładowcy zajęcia zostały przełożone na najbliższy, możliwy termin po jego nieobecności. Ale zawsze były odrobione. Również GW bardzo przesadziła z tą liczbą słuchaczy na seminariach !!! Ciekawe skąd GW czerpie informacje albo natchnienie ?

      Artykuł mało wiarygodny, chociażby ze względu na swoją stylistykę brukowca.


      Każdy, inteligentny czytelnik wyczuwa w nim sponsoring konkurencji AHE co ukazują liczne komentarze.

      Tylko z takim stylem artykułu, do kogo chcą dotrzeć ?
    • allllmodovar AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 17.10.09, 14:09
      www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1426&Itemid=480
      nic dodać nic ująć:) pozdrawiam tych co tracą czas na tu obecnych pierdołach:)
    • allllmodovar AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 18.10.09, 17:05
      ktoś wycina moje komentarze:P
      pewnie admin gazety wybiórczej:) hehehe
    • allllmodovar AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 18.10.09, 17:07
      Gazeta wybiórcza wycina komentarze:P brukowiec!!!
    • allllmodovar AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 18.10.09, 17:18
      Najbardziej lipna gazeta w Polsce:)
    • black7red7white AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 25.10.09, 17:46
      Jesli chodzi o kadre dydaktyczna to jest na poziomie i tego nie ma
      co sie czepiac. Slynne Punkty Informacyjno-Rekrutacyjne, ktore
      zalaly cala Polske o to jest temat do wyjasnienia. Wszystkie te
      punkty rekrutowaly na miejscu (po za Lodzia)kandydatow na studia,
      rowniez po za Lodzia odbywaly sie roznego rodzaju imprezy typu
      Inauguracja Roku Akademickiego, uroczyste rozdanie dyplmow itp. Gdy
      MEN deptal po pietach nagle studenci z np Kozienic byli studentami
      lodzkimi badz Wydzialu w Koninie. Na poczet kontroli z MEN robiono
      takie przekrety ze glowa bolala, mieszano studentow wszystkich
      punktow , byle tylko liczby sie zgadzaly, wymyslano w biegu jakies
      grupy laboratoryjne ktore nigdy nie istnialy, a pod tym wszystki
      podpisywal sieDziekan kierunku.AHE to jest jedna wielka fabryka
      ktora robi dobra kase i ma w d... przepisy i prawo. Makary stanie na
      glowie a bedzie mial wszystko, a ludzie ktorzy dla niego pracuja
      wiedza cala prawde o nielegalnoci wydzialow czy punktow ale kazdy w
      tym siedzi bo prca jest .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka