nowakowskinietenzahe Panie rektorze Nykiel 30.07.09, 15:20 MELDUJE WYKONANIE ZADANIA wrogie przyczółki zostały zniszczone. makrela się nie połapał hahahaha (diaboliczny śmiech) nowak Odpowiedz Link Zgłoś
dora750 Gazeta Wyborcza to oszuści 30.07.09, 16:39 socio1981 napisał: > a gdzie wcześniejsze komentarze??????!!! Przecież przerobili w ogóle artykuł!!! Usunęli nazwiska tych dwóch pajaców, którzy byli podani jako jego autorzy. Ale nie wpadli na to, że studenci AHE zdążyli zrobić print screeny, zapisy stron. Guzik wam da to oszustwo i tak poniesiecie konsekwencje. Odpowiedz Link Zgłoś
aga1000 I Puls Biznesu też oczywiście 30.07.09, 18:10 Bo tam też jest bardzo podobny artykuł na temat tej szkoły. I pewnie nie tylko tam. Zamiast straszyć zrzutami z ekranów co mało kogo obchodzi proponuję skomentować zarzuty Ministerstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
chilly Re: I Puls Biznesu też oczywiście 30.07.09, 20:47 Proszę, Aguniu: forum.gazeta.pl/forum/w,904,98434751,98464665,Pismo_rektora_AHE_do_Adama_Michnika.html Odpowiedz Link Zgłoś
yoana22 AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 30.07.09, 20:08 do cholery jasnej gdzie są wcześniejsze komentarze...!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ae_soleil Re: AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 02.08.09, 23:47 yoana22 napisała: > do cholery jasnej gdzie są wcześniejsze komentarze...!!! za publikacje obiektywnych komentarzy jak i broniacych, czy tez pochlebnych o AHE, GW nie ma placone, a moze nawet potracane, to jedyny sensowny powod ich usuniecia! Odpowiedz Link Zgłoś
margaretyogi AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 30.07.09, 20:51 Moim zdaniem artykuł powinien traktować o patologiach występujących w całym szkolnictwie wyższym. Co do "wyróżnionej" uczelni znam wielu zadowolonych absolwentów dla których lata spędzone w jej murach były najlepszymi w życiu i to nie z powodu "lajtowego" podejścia do nauki. Artykuł to prezent dla konkurencji u której też co nieco "trzeszczy" Odpowiedz Link Zgłoś
drianka19 AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 31.07.09, 10:41 Ten artykuł to po prostu oczerniani AHE. Studiuje tam od kilku lat i wiem ile pracy trzeba włożyć, żeby zakończyc każdy semestr. Mam znajomych na innych uczelniach, którzy studiują dziennie i zaocznie i niestety smutna prawda jest taka, że te uczelnie, niekiedy należące do tzw. "elity" mają dużo mniejsze wymagania i pozwalają studentom na imprezowanie do późnej nocy. Studiując na AHE nie ma na nic czasu, bo jesli nie dpoełni się wymagań, nie zostanie się dopuszczonym do egzaminu. Radze więc Panom redaktorom dokłaniej przyglądać się prowadzonym "dochodzeniom", a nie oczerniać ludzi - w tym przypadku studentów, którzy poza rodzinami i pracami wkładają masę sił, żeby zdobyć widzę. Ehhhhhhhhhhh. Najłatwiej zniszczyć komuś reputacje ... A to co jeszcze bardziej mnie zadzwia, to nadanie nazwy Akademii szkole, na która jest podobno nagonka i doniesienia od kilku lat .... Hmmm... może warto się zastanowć nad faktem, że Ministerstwo coś wyjątkowo zmienne jest .... Odpowiedz Link Zgłoś
margaretyogi Re: AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 31.07.09, 13:20 Zgadzam się z wypowiedzią w 100 procentach. Na temat niskiego poziomu wypowiadają się osoby, które nie znają uczelni z autopsji. Więcej rozwagi.. Odpowiedz Link Zgłoś
chilly Re: AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 31.07.09, 14:44 Przykład idzie z góry? forum.gazeta.pl/forum/w,28,98419448,98419448,Lech_Kaczynski_Profesorem_A_oto_jak_to_wygladalo_.html Odpowiedz Link Zgłoś
ahcog-1 Re: AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 04.08.09, 14:33 Zgadzam się w 100%. Skończyłam tam licencjat i teraz wybieram się na magisterkę i oczywiście na AHE. Wiem ile czasu musiałam poświęcic na naukę żeby skończyć tą uczelnie z 5 na dyplomie i wiem też co działo się z osobami które nie chodziły na wykłady i bimbali dokładnie wszystko. Ciekawe czemu nie spotkałam ich juz na 2 roku. Wiem że łatwo się mówi prywatna uczelnia to tam nic nie robią - BZDURA, trzeba się uczyć jak wszędzie jeśli do czegoś chce się dojść. Odpowiedz Link Zgłoś
wilamek AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 31.07.09, 15:24 W obronie AHE stajemyIP: *.toya.net.pl Gość: absolwent dziennik 30.07.09, 23:49 Odpowiedz Jestem absolwentem Dziennikarstwa tej "największej lipnej uczelni w Polsce" i chciałbym pogratulować dziennikarzom, ponieważ dzisiaj zapewne jest ich dzień! Cytują ich wszystkie media w kraju, znajomi pewnie dzwonią z gratulacjami. Chciałbym jednak poprosić o odpowiedź na kilka pytań, jeśli byliby Panowie tak mili i poświęcili mi kilka minut: 1. Na studiach dziennikarskich na tej lipnej uczelni uczono mnie, że rzetelność dziennikarska nakazuje potwierdzenie zamieszczanych informacji w trzech niezależnych źródłach. Czy mógłbym poprosić Panów o wymienienie tych źródeł? Bo ja znalazłem w artykule takie źródła: Ministerstwo, nasza - klasa, Ania z obuwniczego, anonimowa rozmowa z kimś z rekrutacji - mam nadzieję, że Panowie macie coś więcej - może Hania ze spożywczego i Basia z warzywniaka również udzieliła Wam rzetelnych informacji? 2. Tytuł artykułu – uważałem i nadal uważam Gazetę Wyborczą za jeden z najbardziej opiniotwórczych dzienników w kraju. Zapytam zatem krótko: nie uważacie, że tytuł jest Waszym subiektywnym osądem? Że nastawiony jest na tanią sensację? W końcu, że bardziej przystoi Faktowi niż opiniotwórczej Gazecie? I pytanie jeszcze jedno w tym temacie: słowo „lipna” odnosi się do czego? Jakości kształcenia przez uczelnię w ogóle? Nieprawidłowości dotyczących kształcenia w terenie? Czy wrzuciliście wszystko do jednego worka i wyszło Wam – LIPNA? 3. Jestem przeciwnikiem spiskowych teorii, ale czy nie wydaje się Wam nieodpowiedzialne przedstawienie uczelni w takim świetle, zanim ministerstwo wydało ostateczną decyzję? Internauci niejednokrotnie skomentowali artykuł jako sponsorowany przez konkurencję. Choć szczerzę wierzę, że tak właśnie nie jest, to nagonka medialna jaką rozpoczęliście zapewne przyczyni się do wzrostu zainteresowania konkurencją AHE – rozumiem, że nie taki był Wasz cel? Czy odpowiedzialność dziennikarska nie nakazywałaby wstrzymać subiektywne komentarze do czasu rozpatrywania przez Ministerstwo programu naprawczego przygotowanego przez Uczelnię? 4. Chciałbym zapytać o czysto ludzkie Wasze odczucia do Waszych kolegów z pracy, którzy pracują zarówno w łódzkim oddziale Gazety Wyborczej jak i w Złotych Przebojach, a ukończyli AHE – czy są gorsi od Was bo skończyli „Lipną uczelnię’’? Czy Dział HR Waszej firmy nie przegląda CV? Czy decyduje i decydował się w przeszłości na zatrudnianie dziennikarzy i pracowników Administracji po lipnych studiach? I wreszcie co z dziennikarzami Gazety Wyborczej, którzy bez zażenowania wykładali na różnych kierunkach w tej lipnej uczelni? 5. Na studiach, również mających miejsce w „tej lipnej uczelni”, uczono nas z uporem maniaka, że dziennikarstwo to swojego rodzaju misja publiczna, służenie społeczeństwu. Pragnę zapytać Panów dziennikarzy, autorów artykułu jaką misję społeczną spełnili pisząc wspomniany artykuł, w taki właśnie sposób? Tylko błagam, nie piszcie, że chcieliście przywrócić porządek prawny- nie musicie tego robić, bo nie wykryliście, że uczelnia złamała prawo, zrobiło to Ministerstwo i pozwólcie, żeby Ministerstwo podjęło decyzję. Jednak określając uczelnię jako lipną, rzucacie Panowie negatywny obraz na kilkadziesiąt tysięcy studentów i absolwentów uczelni. Ludzi, którzy niejednokrotnie (oczywiście czarne owce znajdą się wszędzie) studiowali w pocie czoła, ludzi których możliwość studiowania kosztowała często dużych wyrzeczeń, wreszcie ludzi, których możliwość studiowania wymarzonego kierunku wymagała reorganizacji życia całej rodziny. Wszyscy Ci ludzie dowiedzieli się dzisiaj, że w Panów osądzie są lub byli studentami Lipnej Uczelni – czy taka degradacja dokonań oraz osiągnięć kilkudziesięciu tysięcy ludzi jest wg Was częścią danej Wam misji społecznej? Będę wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania Z poważaniem Absolwent kierunku dziennikarstwa „największej lipnej uczelni w Polsce” Odpowiedz Link Zgłoś
marysiaz0 pogratulowac pani minister która się ośmieszy!! 14.08.09, 12:59 Gazeta ZDENERWOWAŁA 70 TYS OSÓB - STUDENTÓW TEJ UCZELNI. NAWET JEŚLI UCZELNIA AHE ROBI JAKIEŚ PRZEKRĘTY TO ARTYKUŁ W GAZECIE POWINIEN MIEĆ INNY TYTUŁ ODNOSZĄCY SIĘ DO OSZUSTW WŁDZ AHE A NIE DOTYCZĄCY STUDENTÓW. TO JEST DOBRA SZKOŁA, MOŻE NIE CUDOWNA BO TAKICH NIE MA, ALE JEST DOBRA. JA KOŃCZYŁAM LICENCJAT NA Filii UMCSu I NIESTETY WCALE UMCS NIE BYŁ LEPSZY OD AHE !! NA KAŻDEJ UCZELNI NAWET TYCH PAŃSTWOWYCH SĄ NIESAMOWITE PRZEKRĘTY I OSZUSTWA. Wszystko zależy od prowadzących zajęcia. Studiując na AHE filologie miałam zajęcia tylko z 2 beznadziejnych wykładowców, ale podobało mi się, że po każdym semestrze była ankieta w której można było opisać i ocenić lektorów. Moja grupa bardzo skrupulatnie oceniła tych Państwa i więcej nie widziałam ich na uczelni. A w filii UMCS miałam 3 wykładowców, którzy byli beznadziejni. NIE MA REGUŁY NA TO ze w prywatnej uczelni są gorsi wykładowcy!! Nie ma poziomu na AHE ?? i nie trzeba się uczyć ?? ..nie prawda ...maiłam wiele egzaminów...wiele osób musiało poprawiać bo nie zdało ich! GDYBY FAKTYCZNIE AHE MIAŁO POWAŻNE PROBLEMY NA PEWNO BY SIĘ NIE STARALI O NAZWĘ AKADEMII. JEŚLI FAKTYCZNIE COŚ ŻLE ZROBILI TO TYLKO POGRATULOWAĆ PANI MINISTER, KTÓRA SIĘ OŚMIESZY JEŚLI COFNIE NAZWĘ AKADEMIA KTÓRĄ ZALEDWIE 4 MIESIĄCE TEMU PRZYZNAŁA ...TO DOPIERO BĘDZIE ŻENADA !!!!! MAŁGORZATA Odpowiedz Link Zgłoś
marysiaz0 Ahe normalna uczelnia 14.08.09, 13:12 Gazeta ZDENERWOWAŁA 70 TYS OSÓB - STUDENTÓW TEJ UCZELNI. NAWET JEŚLI UCZELNIA AHE ROBI JAKIEŚ PRZEKRĘTY TO ARTYKUŁ W GAZECIE POWINIEN MIEĆ INNY TYTUŁ ODNOSZĄCY SIĘ DO OSZUSTW WŁDZ AHE A NIE DOTYCZĄCY STUDENTÓW. TO JEST DOBRA SZKOŁA, MOŻE NIE CUDOWNA BO TAKICH NIE MA, ALE JEST DOBRA. JA KOŃCZYŁAM LICENCJAT NA Filii UMCSu I NIESTETY WCALE UMCS NIE BYŁ LEPSZY OD AHE !! NA KAŻDEJ UCZELNI NAWET TYCH PAŃSTWOWYCH SĄ NIESAMOWITE PRZEKRĘTY I OSZUSTWA. Wszystko zależy od prowadzących zajęcia. Studiując na AHE filologie miałam zajęcia tylko z 2 beznadziejnych wykładowców, ale podobało mi się, że po każdym semestrze była ankieta w której można było opisać i ocenić lektorów. Moja grupa bardzo skrupulatnie oceniła tych Państwa i więcej nie widziałam ich na uczelni. A w filii UMCS miałam 3 wykładowców, którzy byli beznadziejni. NIE MA REGUŁY NA TO ze w prywatnej uczelni są gorsi wykładowcy!! Nie ma poziomu na AHE ?? i nie trzeba się uczyć ?? ..nie prawda ...maiłam wiele egzaminów...wiele osób musiało poprawiać bo nie zdało ich! GDYBY FAKTYCZNIE AHE MIAŁO POWAŻNE PROBLEMY NA PEWNO BY SIĘ NIE STARALI O NAZWĘ AKADEMII. JEŚLI FAKTYCZNIE COŚ ŻLE ZROBILI TO TYLKO POGRATULOWAĆ PANI MINISTER, KTÓRA SIĘ OŚMIESZY JEŚLI COFNIE NAZWĘ AKADEMIA KTÓRĄ ZALEDWIE 4 MIESIĄCE TEMU PRZYZNAŁA ...TO DOPIERO BĘDZIE ŻENADA !!!!! I za co ona bierze pieniądze????? Odpowiedz Link Zgłoś
bbzyczek Re: "GW": Największa lipna uczelnia w Polsce jest 19.08.09, 15:37 Wiecie co jest najgorsze? Że Ci „wielcy” dziennikarze GW złapali kilka rzuconych zdań, usłyszeli cos mimo chodem, dotarli do jakiejś jedne informacji a zrobili z AHE w ogóle wroga publicznego nr 1 w Polsce! Mało tego, wszystkie artykuły są tak pisane, że kto nie wiem jak jest, to w to wierzy i obraża studentów, absolwentów, kadrę… Skończyłam tu 2 kierunki (jeszcze w WSHE) i moje dyplomy to moja ciężka praca, godziny poświęcone na nauce, chęć dowiedzenia się czegoś więcej, zdobycia wykształcenia i zawodu. Nie dostałam pracy dlatego, że skończyłam WSHE. I na rozmowie kwalifikacyjnej najważniejsze były moje predyspozycje i to co chcę robić! I tak jest, na wielu stanowiskach pracują ludzie, których wykształcenie nie jest bezpośrednio związane z tym co robią. Czy ich też mamy oceniać źle? Jeśli ktoś pracuje w agencji PR a nie skończył tej specjalizacje jest „beee” i nie powinien tam pracować? Czy jeśli ktoś zakłada swoją agencję reklamową a jest po mechanice to nie powinien sprzedawać gadżetów? Ja jestem dumna ze swoich dyplomów i to co zdążyłam osiągnąć na plu zawodowym zawdzięczam przede wszystkim sobie! A wiedza, jaką tu zdobyłam przydaje mi się, choć wcale nie pracuję w zawodzie. A może ci wszyscy, którzy studiują na państwowych uczelniach i uważają się za lepszych po prostu zazdroszczą? Może się boicie, że stereotyp „jesteś po polibudzie to będziesz dobrym pracownikiem”, „o! skończył Pan Uniwersytet Łódzki, to przyjmujemy Pana”. Może tak było, sto lat temu…. A niektórym w główkach pozostawały dziwne stereotypy.., A szkoda, bo waśnie przez takich ludzi my z prywatnych musimy się czasem starać bardziej, żeby nie wrzucali nas ciągle do tego wora „prywatnych z dyplomem za kasę”. I ci z UŁ, PŁ i z AHE, Społecznej… to normalni, fajni młodzi ludzie, którzy chcą studiować i dowiedzieć się więcej o tym, co ich interesuje. Każdy jest specjalista w swojej dziedzinie. W każdej uczelni SA też leserzy i lenie, którzy obniżają średnią, prześlizgują się bez większego wysiłku czy są zarozumiałymi zakompleksionymi ludźmi. Wystarczy się rozejrzeć na swoim podwórku…. Ale tak to już jest, widzisz drzazgę w oku drugiego a nie widzisz kłody w swoim… życie… Odpowiedz Link Zgłoś
darca1 AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 13.09.09, 18:11 Jestem studentką AHE i stanowczo nie zgadzam się z zarzutami GW padającymi przeciwko naszej uczelni. Jestem osobą będącą w stałym kontakcie ze studentami innych uczelni , mam więc możliwość konfrontacji metod nauczania w wielu uczelniach i stwierdzam, że poziom kształcenia w AHE jest bardzo wysoki a jednocześnie bardzo przyjazny dla studenta. Oznacza to, że uczelnia poza oferowaną wiedzą na wysokim europejskim poziomie, stwarza wiele innych możliwości w wykazaniu twórczego potencjału zainteresowanym studentom, o czym informuje regularnie w pokoju studenta. Nie zgadzam się również z zarzutami o rzekomych trudnościach dostępności do wykładowców w czasie semestru, czy sesji…. Nie zdarzyło mi się do tej pory, by były z tym trudności. Do wielu wykładowców AHE udało mi się bez problemu dotrzeć nawet poza godzinami ich pracy, kiedy sytuacja była wyjątkowa – z mojej strony.Poza tym AHE korzysta z dobrego systemu elektronicznego, co bardzo ułatwia kontakt z wykładowcami. Również bezpodstawnym zarzutem jest stwierdzenie GW że „ Połowa zajęć się nie odbywa, a na seminariach słuchacze tłoczą się po 70 do jednego prowadzącego.” Jak pamiętam, wszystkie zajęcia odbywały się planowo. Może zdarzyło się dwa razy, że z powodu choroby któregoś wykładowcy zajęcia zostały przełożone na najbliższy, możliwy termin po jego nieobecności. Ale zawsze były odrobione. Również GW bardzo przesadziła z tą liczbą słuchaczy na seminariach !!! Ciekawe skąd GW czerpie informacje albo natchnienie ? Artykuł mało wiarygodny, chociażby ze względu na swoją stylistykę brukowca. Każdy, inteligentny czytelnik wyczuwa w nim sponsoring konkurencji AHE co ukazują liczne komentarze. Tylko z takim stylem artykułu, do kogo chcą dotrzeć ? Odpowiedz Link Zgłoś
allllmodovar AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 17.10.09, 14:09 www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1426&Itemid=480 nic dodać nic ująć:) pozdrawiam tych co tracą czas na tu obecnych pierdołach:) Odpowiedz Link Zgłoś
allllmodovar AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 18.10.09, 17:05 ktoś wycina moje komentarze:P pewnie admin gazety wybiórczej:) hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
allllmodovar AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 18.10.09, 17:07 Gazeta wybiórcza wycina komentarze:P brukowiec!!! Odpowiedz Link Zgłoś
allllmodovar AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 18.10.09, 17:18 Najbardziej lipna gazeta w Polsce:) Odpowiedz Link Zgłoś
black7red7white AHE: Największa lipna uczelnia w Polsce 25.10.09, 17:46 Jesli chodzi o kadre dydaktyczna to jest na poziomie i tego nie ma co sie czepiac. Slynne Punkty Informacyjno-Rekrutacyjne, ktore zalaly cala Polske o to jest temat do wyjasnienia. Wszystkie te punkty rekrutowaly na miejscu (po za Lodzia)kandydatow na studia, rowniez po za Lodzia odbywaly sie roznego rodzaju imprezy typu Inauguracja Roku Akademickiego, uroczyste rozdanie dyplmow itp. Gdy MEN deptal po pietach nagle studenci z np Kozienic byli studentami lodzkimi badz Wydzialu w Koninie. Na poczet kontroli z MEN robiono takie przekrety ze glowa bolala, mieszano studentow wszystkich punktow , byle tylko liczby sie zgadzaly, wymyslano w biegu jakies grupy laboratoryjne ktore nigdy nie istnialy, a pod tym wszystki podpisywal sieDziekan kierunku.AHE to jest jedna wielka fabryka ktora robi dobra kase i ma w d... przepisy i prawo. Makary stanie na glowie a bedzie mial wszystko, a ludzie ktorzy dla niego pracuja wiedza cala prawde o nielegalnoci wydzialow czy punktow ale kazdy w tym siedzi bo prca jest . Odpowiedz Link Zgłoś