Dodaj do ulubionych

problem ze wzrostem

09.05.14, 09:18
Synek urodzil sie 10.06.2013r i mial 3570g, 56 cm
Za kazdym razem byl mierzony po krzywiznach i był na 90-75 centylu. Mając pół roku po krzywiznach mierzył 71 cm. Teraz ma 11 mcy i został zmierzony na leżąco - pani dr wyprostowala mu główke i kolanka i wszylo 75,5cm. To 50 c. Pani dr zaproponowała diagnostyke w szpitalu lub wizyte w poradni endokrynologicznej. Czy taki przyrost/ wzrost to faktycznie powód do niepokoju? Dodam że synek jest bardziej podobny do mnie - ja mam 166cm mąż jest wysoki 193cm. Będę wdzieczna za opinie. Waga ponizej 10 c. (jest niejadkiem). Główka 25c. (trzyma się od urodzenia)
Obserwuj wątek
    • miodowa2 Re: problem ze wzrostem 10.05.14, 21:41
      Mój syn urodził się z wagą 5700 i wzrostem 57 cm. I tak sobie spadał z siatki i też był niejadkiem, do tego chorowitym.
      Teraz ma 9 lat i jest pomiędzy 25 a 50 centylem ze wzrostem i pomiędzy 10 a 25 z wagą (wcześniej bywało gorzej). Wyniki ma ok. Nie choruje, żadnych zajęć w szkole nie opuszcza, jest super uczniem i jeszcze lepszym sportowcem:). Podobny do męża całkiem, mąż ma 194cm, ale rósł tak jak syn. Wyskoczył ze wzrostem w okresie dojrzewania i rósł jeszcze mając ok 20 lat.
    • kasssannndra Re: problem ze wzrostem 10.05.14, 22:39
      50centyl i diagnostyka w szpitalu lub poradni endokrynologicznej?Lekarka chyba nadgorliwa. Łatwo o pomyłkę mierząc takiego malucha, ja bym nie panikowała, moje dzieciaki też skakały w siatce i z wagą i z wzrostem, a rozwijają się super.
    • ewa.misko-wasowska Re: problem ze wzrostem 11.05.14, 07:15
      Witam,
      ale pomiary po krzywiznach zawsze będą zawyżone.
      Można sprawdzić hormony tarczycy (one w 1 r.ż. odpowiadają za wzrost), nie znam dziecka, ale chyba to nie jest dobra ocena.
      Pozdrawiam serdecznie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka