Dodaj do ulubionych

pocące suę stópki

24.05.08, 09:43
moim dzieciom 4ro letniej córce i 15sto miesięcznemu synkowi strasznie pocą
się stópki.Po 2 godzinnym chodzeniu w butach skarpetki są mokre w domu nie
daje im kapci tylko zakładam dwie pary skarpetek,ale i tak stópki są wilgotne
i zimne. Jak mogę zmniejszyć potliwość? czy są jakieś kremy ? proszę o pomoc !
Obserwuj wątek
    • barbara.skrzynska Re: pocące suę stópki 26.05.08, 09:31
      Witaj catrinn! wydzielanie potu to regulacja temperatury naszego
      ciała. Stopy dzieci pocą się bardziej niż stopy osób dorosłych bo na
      podeszwowej powierzchni stopy u dzieci znajduje się taka sama ilość
      gruczołów potowych jak u dorosłych, czyli na 1cmkw. przypada ich
      więcej. Pocący sie stopy dzieci powinny być jak najczęściej odkryte
      wtedy pot ma szansę szybko wyparowywać. dwie pary skarpetek to nie
      najlepsze rozwiązanie. Przewiewne buciki bez skarpetek będą
      odpowiedniejsze. Jeśli skarpetki to dość luźne i bawełniane. W
      przypadku nadmiernej potliwości stosuje się kąpiele naprzemienn
      czyli bardzo ciepła i bardzo zimna woda. Stosuje sie także kąpiele z
      użyciem np. kory dębowej i ziół. Powinien jednak zdecydować o tym
      lekarz dermatolog ale jeśli nie on to da skierowanie do innego
      specjalisty. Nadmierna potliwość ma czasami związek z przemiana
      materii oraz stresami czy pewną nerwowością dziecka. W takimkierunku
      powinnaś prowadzić poszukiwania. Życze Ci powodzenia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka