Dodaj do ulubionych

Chrystus się rodzi...

25.12.19, 11:54
... wciąż od nowa...

Obóz Moria, Ziemia Święta

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/80390217_2648538871896939_1326250781057220608_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_eui2=AeE9ucBTC-44vlVFBF0MTJLSEH6YRsLvveFESwV3owCbVFB1-JPtbGvZe8zld2Q6moV-bsluP16SuAwmWuTOHBe0sNh8iK_w_Sl4Bcsqg8QuUA&_nc_ohc=XvwirsqUuIEAQlvWT--SSygQjraFxzNTI0Jcl4RwjEcppkLAQOfCHfYiA&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=b230fe007ddc3508ab5a342425e6cb93&oe=5E773D78

/ fot. Giorgios Mutafis /
Obserwuj wątek
    • sorel.lina Re: Chrystus się rodzi... 25.12.19, 12:12
      ... Polska , Warszawa....

„Po co dajecie jedzenie nierobom?”
      W centrum Warszawy grupa neonazistów szarpała i zaatakowała gazem aktywistów rozdających jedzenie bezdomnym.

Podeszli do chłopaków już agresywni. Pytali, co my tu robimy, czemu dokarmiamy nierobów, porządnym ludziom byśmy pomagali. A w ogóle, to „rozdajemy hifa”.
      A oni na to, że właśnie kochają wojny. I Hitlera. Wyciągnęli gaz i zaczęli nas szarpać i polewać.
      To był gaz żelowy, czyli nie chmura, tylko struga. Trafia precyzyjniej i boleśniej. Przez pół godziny nie byłam w stanie otworzyć oczu.

Jak zareagowało otoczenie?

Jak przestałam widzieć, byłam przerażona. Myślałam, że już po mnie – nikt mi nie pomoże. Na szczęście w pobliżu znalazł się ratownik medyczny, zaprowadził mnie do łazienki, pomógł przemyć oczy. Oczywiście większość osób nie zrobiła nic albo uciekła, ale na stacji metra, gdzie tamci dalej hajlowali i robili sobie zdjęcia z naszym banerem, jeden z przechodniów złapał najmłodszego z nich – 16 latka i przytrzymał aż do przyjazdu policji.

. Ludzie dzwonili na policję, ale nikt się nie zjawił, chociaż komisariat jest na samej stacji metra. W końcu ktoś musiał mnie tam zaprowadzić. Z tego co wiem, dopiero wtedy zaczęto się tym zajmować.

Już nikt nam nie wmówi, że w Polsce nie ma problemu faszyzmu, przemocy i agresji. Czas, żeby władza skończyła z przyzwoleniem na obnoszenie się z symboliką nazistowską, bo takich ataków będzie coraz więcej.

Z Facebooka Food Not Bombs: „Za tydzień (29.12) znowu będziemy rozdawać jedzenie i ubrania w ramach antywojennej i antyprzemocowej inicjatywy Jedzenie Zamiast Bomb! Zapraszamy wszystkie chętne wesprzeć nas osoby w niedzielę o 19:30 na ‚patelnie’ przy wejściu do metra centrum”.

„ Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli” . Pokój ludziom dobrej woli...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka