25.02.20, 20:00
Jedna z najbardziej idiotycznych reklam Mc Donalda serwuje nam - na szczęście już okrojoną treść - zakończoną okrzykiem MAMY TO i demaskacją ukrytej kamery zdejmującej niczego nie kumatą aktorkę szamającą full wypasione gówno.

Piszę dopiero teraz zastanawiając się czy mogę zakrzyknąć MAMY TO!

Dwie godziny temu dotarł do mnie "zagrypiony" po powrocie przed tygodniem Z MEDIOLANU!

Oczywiście skierowaliśmy go do Kl. Ch. Zakaźnych.

Jutro zapewne okaże się, czy to Łajrus Ukoronowany.
Oby nie, gdyż pacjent jest zdrowotnie z grupy skrajnie wysokiego ryzyka zgonu na tle powikłań chorobowych.

Wysłuchałem przy okazji brednie tego rudobrodatego kretyna na stolcu mifistra zdrowia - zawodowej pomyłk.

Stwierdziło toto, że groźba zgonu w przypadku koronawirusa jest PODOBNA do tegoż w przypadku GRYPY.

SKRAJNY DEBIL przytoczyło dane statystyczne: w ub. roku z powod powikłań pogrypowych zmarło w Wolsce 82 chorych.Zachorowań było kilka mln.

Faktycznie zbieżność niesamowita.

W samych Chinach przy kilkudziesięciu tysiącach potwierdzonych zachorowań zmarło już blisko 3 tys ludzi.

I takie gówno zarządza naszym zdrowiem.

A teraz idę odpocząć, bo dezynfekcja Poradni zajęła blisko godzinę.
Obserwuj wątek
   • wscieklyuklad Re: Mamy to? 27.02.20, 19:09
    Niektórych zastanawia pewnie niezwykłe pobudzenie sużb medycznych oraz kokieteryjne zapewnienia rudobrodego debila na stolcu mifistra, ze prędzej, czy później wirus ukoronuje Naszą Nayukochańszą Oyczyznę.
    Prężenie muskułów jak to my zajebiście jesteśmy gotowi na chiński pasztet przeplata się z żałosnym poszczekiwaniem ratlerka, które - wyborczo wzmożone i posiadające autentyczną w tym względzie wiedzę - zaapelowało do bidulki na stolcu marszałka Seymu, by zwołało specyalne posiedzenie osłów najpewniej w celu podjęcia stosownej uchwały związanej z epidemią- zapewne kolejnego zawierzenia Wolski komuś.

    Niniejszym informuję, że bełkot rudobrodego świra i jego przydupasów nie ma nic wspólnego z faktami a przeczenie, iż w Wolsce NIE MA ANI JEDNEGO PRZYPADKU CHOROBY JEST KŁAMSTWEM.

    Jest już ten przypadek POTWIERDZONY LABORATORYJNIE.
    Ponieważ jest to osoba opisana w prasie, więc skurwysyny ukrywają ten fakt by nie wywołać paniki społecznej - pod tym względem pisonie komuchy niczym nie różnią się od chińskich kuleszków.
    Koronawirus już jest a stwierdzenia świrów rzondowych, iż za kilka dni z pewnością pojawi się w Wolsce są oparte na wiedzy, iż JUŻ JEST, a kolejne przypadki - których już wtedy nie da się ukryć - pojawią się w ciągu najbliższego tygodnia - stąd te banialuki rozpowszechniane przez skurwieli.

    Lekarka, która badała pacjenta podejrzanego o obecność koronawirusa została przeze mnie skierowana do kliniki ch. zakaźnych z objawami gorączkowej neuroinfekcji.
    Ma dwójke dzieci w wieku przedszkolnym.
    Tylko łemigracyjne kurwiszony muzgowe mogą sobie szydzić z powagi sytuacji.
    Unikaj miejsc ludnych wyspiarski debilu. Guinness nawet pity hektolitrami nie uratuje twego dupska.
    Określenie glacate kieruj sobie na Twitterze do twego ulubionego psiaka.
    Mnie ono nie rusza.
    A świadczy jedynie o tym, jak beznadziejną wiedziesz egzystencję.
    • wscieklyuklad Re: Mamy to? 27.02.20, 19:36

     Minister Emilewicz cieszy się z koronawirusa. Epidemia pomoże zarobić polskim przedsiębiorcom
     27 lutego 2020

     A cóż dziwnego, że się cieszy. Łemigracyjne debile szydzą sobie z tragedii (w tym opiekunię co to w ogień gotowe skoczyć czy jakoś tak)

     Właściciele zakładów pogrzebowych z pewnością zarobią.

     Pisizm to stan ómysłó - od Wolski, po Alpy, okolice przylotniskowe, w końcu Wyspy.

     shareinfo.pl/minister-emilewicz-cieszy-sie-z-koronawirusa-epidemia-pomoze-zarobic-polskim-przedsiebiorcom/?fbclid=IwAR2SaLgbzupngh1JPP-ZisXmMm3rzYKapcbO8PKSSEIG5ZeoQGkkhoHC-20
        • wscieklyuklad Re: Mamy to? 27.02.20, 21:11
         www.theepochtimes.com/california-is-monitoring-at-least-8400-people-for-coronavirus-governor-says_3253371.html?fbclid=IwAR1Am3al1j_hfPkW-q7i85lifSFd2EkJhxcncp8WyNdN1Qf4kKYjuxysvf8
          • wscieklyuklad Re: Mamy to? 28.02.20, 14:54
           Nie wykonano testów na koronawirusa u żadnej z osób zgłaszających się z objawami do szpitala zakaźnego w Gdańsku. Dlaczego?

           Dorota Abramowicz28 lutego

           Dlaczego? Bo się woda leje z niego!

           dziennikbaltycki.pl/nie-wykonano-testow-na-koronawirusa-u-zadnej-z-osob-zglaszajacych-sie-z-objawami-do-szpitala-zakaznego-w-gdansku-dlaczego/ar/c14-14820786?fbclid=IwAR3Jay_-XCQe6cKhKndEXyQf02Q1k_rAMMTLGUn_wleEbTCDyoZgi-iB1o0
            • wscieklyuklad Re: Mamy to? 28.02.20, 15:37
             I co dalej?
             Teraz, gdy o 300 metrów od nas hospitalizowana jest jedna osoba dotknięta koronawirusem, a druga choruje w mieście Zuza.anny (te informacje są 100% PEWNE I LABORATORYJNIE POTWIERDZONE), pisonie skurwysyny grające zdrowiem Polaków robią wszystko by zapewnić sobie odpowiedni do nadchodzących wyborów pijar i nie wiedzieć kiedy zdecydują się ogłosić istnienie pierwszych przypadków.

             W internecie trwają spory kiedy bandyci przyznają się do zaatakowania Wolski przez wirus.
             Większość stawia na jutrzejszą konwencję Pani Prezydent Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, by panika jaka nastanie rozmyła przekaz medialny a transmisję z konwencji przyćmiły Dramatyczne Doniesienia z Frontu Walki z Łajrusem.

             Pojawia się jednak pewien dylemat, gdyż piesek zaskomlało, by witek zwołało specjalne posiedzenie Seymu - gdyby z przekazem dotrwano do poniedziałku, który jest najwcześniejszym możliwym terminem takiej debaty, to ratlerek mogłoby odszczekać Niebywały Suckcess. i potwierdzić dominującą role w dbałości o Zfrowie Dopiero co Z Kolan Suwerena Powstałego.

             Dwa potwierdzone przypadki (jest ich z pewnością znacznie, znacznie więcej, tylko, że prawo do ogłoszenia przypadków scedowano na podległe mafii Urzędy Wojewódzkie) to zielone światło dla oszukiwania społeczeństwa, zwłaszcza , że rudobrody tuman - medyczne zero - nie wie, iż skala groźnych powikłań (wbrew temu co toto obwieściło na antenie TV) jest o niebo większa, niż w przypadku zwykłej grypy (szczepionka p/ko grypie równie skutecznie chroni przed koronawirusem, jak rzeżączką).

             Wahania oscylują więc między chęcią przyćmienia kongresu Pani Prezydent MKB, (bo kogóż - a wszystkich opanuje panika i groza -będzie obchodził przekaz kampanijny) a odebraniem szansy zabłyśnięcia kundelka.

             Jest jeszcze jeden szkopuł. Jeśli ujawnienie początku epidemii (już tygodniowej) nastąpi w weekend, to może to doprowadzić do paraliżu sużby zdrowia, bowiem tłumy bomisiów rozpoczną szturm na szpitalne Izby Przyjęć ( w weekend działa jedynie Pomoc świąteczna) korkując je na długie godziny, a prawdziwie chorzy zainfekują setki (tysiące?) hipochondryków żądnych zbędnej konsultacji.
             WOLSKA NIE JEST NAWET W PROCENCIE GOTOWA NA SZERZENIE SIĘ EPIDEMII.

             Wszystko, czym dysponują lekarze Zakaźnej Izby Przyjęć to izolatka, maseczka (przydatna wyłącznie na Marszu Niepodległości, stadionie piłkarskim, lub napadzie na cokolwiek) oraz... kitel zakładany przez chirurga do operacji.
             Zapomnijcie o obrazkach telewizyjnych, gdzie personel ukryty jest pod "kosmicznym" kombinezonem.
             Liczba respiratorów (niezbędnych w leczeniu powikłań zwłaszcza płucnych) jest szczątkowa w stosunku do potencjalnych potrzeb a tych niewiele zawdzięczają szpitale wyłącznie sponsoringowi WOŚP (właśnie teraz okaże się jak ważna jest to akcja)
             Środki dezynfekcyjne to fikcja. NA wizyty domowe otrzymałem STU MILILITROWĄ BUTELECZKĘ Z ODKAŻALNIKIEM. BUTELECZKA JEST ZAKRĘCANA KORECZKIEM więc w weekend muszę poćwiczyć praktycznie jak otworzyć ją za pomocą łokcia jak polecało debil karczewskie. Sorell proponuje, by koreczek umieścić w dole łokciowym, a następnie zbliżyć przedramię do ramienia a następnie wywrzeć nacisk na koreczek.
             Udało się, pojawił się jednak problem co zrobić z tkwiącym w dole łokciowym i już odkręconym koreczkiem - można go oczywiście pozostawić w tym miejscu do chwili odkażenia ostatecznego i wykonać czynność odwrotną czyli próbować ponownie nakręcić koreczek, pytanie tylko na chuj taka technika, skoro płyn i tak zdezynfekuje łapska.
             Postanowiłem zatem odkręcać koreczek sposobem "na grodzkiego" czyli przed podjęciem interwencji. Następnie przez gazik ująć buteleczke, wylać płyn na ręce, nakręcić już zdezynfekowanymi dłońmi koreczek na gwint buteleczki techniką "na grodzkiego", wyrzucić gazik, schować buteleczkę a następnie pospiesznie udać się na z góry upatrzone pozycje (do domku znaczy) i tam zdezynfekować się znacznie skuteczniej i tradycyjnie tzn. jakąś 40 procentówką per os.

             A ponieważ jestem właśnie w trakcie takiej dezynfekcji więc zachęcam do przyswojenia się wiedzy, z która się z Wami podzieliłem.

             Chyba, że za radą rudobrodego debila i publicznego kłamcy (negacja przypadków zachorowań) wolicie powierzyć swe zdrowie wyłącznie Boskiej Opatrzności.
          • wscieklyuklad Re: Mamy to? 01.03.20, 11:34
           Podobno (wedle łemigracyjnego matołectwa) SOR-y oblegają bojówki kodziarskie dążące do paraliżu Sużby Zdrowia.

           Jedyny pozytyw jest taki, że matoectwo dostrzegło tłumy bomisiów wolskich - błąd interpretacyjny tego faktu wynika wyłącznie z zerowych szans skumania dowolnego zjawiska.

           ASZ dziennik bieży z pomocą dla kretynek chętnych obraczkowania, wsadzania do paki i stawiania przed proKURAturą tłumu bomisiów (bidne to opiekunię - a w oparciu o jaki paragraf pisonia mużdżahedinko?).

           Gorsze od koronawirusa: 200 tys. osób z urazami łokcia po próbie bezpiecznego dozowania mydła.

           https://cdn.aszdziennik.pl/c27ac4c85ac2e3b30ae6125764bf1821,730,0,0,0.jpg

           aszdziennik.pl/128883,gorsze-od-koronawirusa-300-tys-osob-z-urazami-lokcia-po-probie-bezpieczne?fbclid=IwAR1IJg3GDJ0doRAJL8cHBYeTtRSScleGKSTtD6nEAldImnlqPlwTJTPQaeE
           • wscieklyuklad Re: Mamy to? 01.03.20, 18:55
            https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/87834300_1051856338528792_1853839736154619904_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=RFWHsjiSrW8AX-DTCxv&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=e0f259991d2d2d3a338245c5948be638&oe=5EE6C0B7

            matoluszek ma za polczasa wyglosic cos o rencie. Czyzby juz po zakonczeniu ostaniej niedzielnej zbiorki na czarna tace wyjawilo wreszcie ze od tygodnia mamy juz w Wolsce koronary?
             • wscieklyuklad Re: Mamy to? 02.03.20, 17:18
              https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/88363684_2927979770664994_6204728090464092160_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&_nc_eui2=AeGB3PZ-kPVJ76y7IWb28VhQxVYvwl4rLS5Hi-8lC2fArMqgoulCwJArZrU8wHONwcB_4XUmMNFBQRHlbOr7oGRA9dWPSk-503JD53nAQC-kMg&_nc_ohc=5N1fjAMp7DwAX-C9v6l&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=e812398f875ce7564fd59e83e83941cd&oe=5EF200F9

              Taktyka pisoniego bydła jest następująca.
              W przypadku stwierdzenia koronawirusa u osoby młodej - pełne utajnienie wyniku pozytywnego. Tak jest w przypadku 25 latki hospitalizowanej o rzut beretem od naszej siedziby. Statystyki dowodzą, że liczba powikłań u osób młodych jest znikoma (ok. 0,3%) więc trzeba poczekać na dalszy obraz choroby - kobieta jest w dobrej kondycji więc zz pewnością nic jej nie będzie a Ciemny Lud nie wpadnie w nie do opanowania panikę nad swym Bezcennym dla Oyczyzny Zdrowiem.
              Mniej więcej za tydzień minie okres inkubacyjny i wtedy dopiero kokieteryjne zapewnienia, iż łajrus jest ante portas i gdy się tylko pojawi Dopiero co z Kolan Powstały Suweren zostanie o tym powiadomiony zostaną wcielone w życie.
              Zależy to od tego w jakich grupach wiekowych bedą chorzy i jakie będzie ryzyko powikłań choroby. Zawsze jednak można podać powikłanie grypy jako powód zgonu z powodu koronawirusa.
              A tymczasem Kosmos czerpie z Wolskich metod walki z koronawirusem.
              Jest dwuelementowy:
              1. Nie oceniać przyczyn zachorowań metodami naukowymi
              2. Nie zdradzać faktu choroby z powodu infekcji koronawirusem póki się da.
               • wscieklyuklad Re: Mamy to? 02.03.20, 17:42
                Wczoraj o godzinie 23, kiedy większość dziennikarzy i prawników spała, pojawił się projekt specustawy do spraw walki z koronawirusem.
                Projekt będzie procedowany za kilka godzin.

                Skąd ten pośpiech PiSu?
                Nie wiem, choć się domyślam, ponieważ w ustawie można znaleźć takie smaczki:

                1. Możliwość wprowadzenia obowiązkowej hospitalizacji oraz możliwość wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny do 21 dni. Z użyciem siły, a nawet z użyciem wojska włącznie.

                2. Projekt umożliwia przenoszenie wydatków między częściami budżetu państwa. Na chwilę obecną uruchamia się 40 mln zł na walkę w koronawirusem.

                3. Wojewoda / Premier Morawiecki może wydawać polecenia samorządom, osobom prawnym, przedsiębiorcom o natychmiastowym wykonaniu, bez uzasadnienia.

                4. Do 5 mln zł kary dla hurtowni farmaceutycznych za sprzedaż reglamentowanych wyrobów medycznych poza systemem.

                5. Zawieszenie PZP i prawa budowlanego do działań antywirusowych.

                6. Rząd PiS może ograniczyć działalność firm na obszarach dotkniętych epidemią i reglamentować określone towary.

                7. Rząd PiS nie ponosi odpowiedzialności za szkody związane z działaniami antywirusowymi.

                8. Minister zdrowia na drodze decyzji administracyjnej może zarządzić PRZEJĘCIE NA RZECZ SKARBU PAŃSTWA produktów do walki z wirusem.

                9. Możliwość zamknięcia uczelni wbrew woli rektorów i senatów.

                10. Minister edukacji będzie mogła obchodzić ustawy o zadaniach oświaty, oraz o działaniu oświaty.

                Stan wyjątkowy i stan klęski żywiołowej posiadają pewne konstytucyjne ograniczenia, po to, aby władza nie mogła nadużywać stanów nadzwyczajnych.

                Tutaj takowych nie ma i występuje wysokie ryzyko nadużywania sytuacji przez PiS dla bieżących celów politycznych.

                Najgorsze jest to, że jeśli ktoś zacznie krytykować pomysł i mówić o wprowadzaniu dyktatury pod płaszczykiem walki z koronawirusem, to PiS i TVP zrobią z niego zwolennika epidemii...
   • wscieklyuklad Re: Mamy to? 02.03.20, 18:44
    https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/88339917_2830671327024145_4401651285745467392_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=110474&_nc_eui2=AeFfAC3TPF_CfwMS3Nr_cQGaupyLsfAmZfJlHgbLKe7YIaXvzQJBJ4xhrOSwAAuuW22ScMNM9E5wa9bCdPM8rzWDk95Tp_euF-P11sRhWbf1-g&_nc_ohc=sF0PskTWyhUAX-kKCAT&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=439ae7d6334156f5e9dcf01011288c3f&oe=5F03A55E

    jak dzieci!
    Po to jest mianowicie, że jeśli sondaże wskażą na niewielkie szanse psinki w maju, to pod pretekstem unikania "imprez masowych" (wybory) przesunie się termin wyborów!
         • wscieklyuklad Re: Mamy to? 03.03.20, 16:56
          Ratownicy medyczni pozdrówka rudobrodego buca.

          Rękawice przeciwko koronawirusowi


          W internecie w ostatnich godzinach furorę robi film, jaki niektórzy uznają za kwintesencję stanu przygotowań polskiego systemu ochrony zdrowia na walkę z koronawirusem. Na krążącym w sieci nagraniu dwóch ratowników prezentuje stan rękawic medycznych, które powinny być stosowane w kontakcie z osobą, która może być zarażona. Mężczyźni pękają ze śmiechu i w niewybrednych słowach komentują to, co dzieje się z rękawicami.

          Ale tu nie ma się z czego śmiać. Pierwsza rękawica prezentowana przez ratownika jest zupełnie sztywna. I - trach, trach, trach - mężczyzna z trzaskiem łamie wszystkie palce w rękawicy. – Przecież to jest ku•wa jakiś żart – słychać na nagraniu. Drugą rękawicę ratownik próbuje założyć na rękę i... cała dłoń zostaje goła. Trzecia jest tak sztywna, że założyć jej zupełnie nie sposób.


          Bo przygotowany na epidemię kretyn kazało zakupić rękawice... budowlane!
          • wscieklyuklad Re: Mamy to? 03.03.20, 16:59
           Wyobraźmy sobie, że pacjent zgłosił się do przychodni do lekarza pierwszego kontaktu. Tam lekarz stwierdził, że może to być osoba z koronawirusem. I co wtedy? Kto ma tę osobę przewieźć do szpitala? Ratownictwo medyczne nie jest od transportu. Świadczenia dotyczące samego transportu medycznego są właśnie w trakcie kontraktowania. Teraz te usługi często świadczą firmy prywatne, które nie mają takiego zabezpieczenia. To, co widzimy na nagraniach z Chin czy Włoch, że przyjeżdżają ratownicy szczelnie ubrani od stóp do głów, to tutaj byłoby niewykonalne. Na wyposażeniu jest najwyżej zwykła maseczka chirurgiczna, rękawiczki, może okulary. Same zamienniki.

           Szczęściarze!
           U nas nie ma nawet... maseczek!
              • wscieklyuklad Re: Mamy to? 03.03.20, 19:22
               https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/87979316_3028926703838299_6100140371176587264_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=FoJC4-U2TCwAX8olGmD&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=7&oh=954ef1be2219b53abe0eec86d3f39f01&oe=5E85BC17

               Pogrążyło się w marzeniach?
               A może nie chciało patrzyć jak zbbbbaaafffcccaaajjjjeeeew i reszta mafii pokazało mu gest lichockiej i zostawiło sam na sam z opozycją?
               • wscieklyuklad Re: Mamy to? 03.03.20, 20:12
                ASZ się z Sorell uśmialiśmy.

                Kościół zaprasza na msze antywirusowe. Pokropi wiernych żelem do dezynfekcji.

                W wielu miejscach z powodu zagrożenia koronawirusem odwoływane są imprezy masowe. Możliwe, że w Polsce już niedługo zakazywane będą masowe zgromadzenia. Na tym mocno ucierpiałby Kościół, ale księża znaleźli sposób, żeby poradzić sobie ze skutkami epidemii.
                W kościołach w całej Polsce organizowane będą specjalne msze antywirusowe. Ich głównym punktem programu jest skrapianie wiernych żelem do dezynfekcji. Także przy wejściu czeka naczynie wypełnione płynem antybakteryjnym.
                Niektórzy wierni są oburzeni i uważają, że żel święcony nie powinien zastępować wody święconej. Kapłani przypominają jednak, że poświęcić można wszystko - od McDonalda do ginekologicznego fantomu.

                Podczas mszy odmawiana jest także specjalna modlitwa, która ma ochronić wiernych przed chorobami. Ze względów bezpieczeństwa unika się jednak odmawiania koronki.

                To jest ASZdziennik. Wszystkie wydarzenia zostały zmyślone.

                No pewnie. Najpierw kazaliby z ambon zrobić ściepkę na płyn dezynfekujący!
                Kupiliby se po nowej bryce a kropili zwykłą "studzianką".
                • wscieklyuklad Re: Mamy to? 04.03.20, 19:11
                 Krzysztof Łoziński
                 8 godz.

                 I kto tu jest zarazą?

                 Dziś podano informację, że jest w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa. Władza zapewnia, że jesteśmy silni, zwarci i nie oddamy ani guzika.

                 Dwa lata temu przeszedłem bardzo ciężkie zapalenie płuc. Nie ma co ściemniać, oddycham źle. W czerwcu zeszłego roku zapisałem się na wizytę kontrolną do pulmunologa. Dostałem termin na 9 grudnia. Kilka dni wcześniej, na początku grudnia zawiadomiono mnie, że wizyta jest odwołana, bo przychodni skończyły się fundusze. Na szczęście miałem refleks i natychmiast zapisałem się ponownie i dzięki temu dostałem termin na połowę stycznia. Po całej serii badań (bo w stanie moich płuc nastąpiło pogorszenie mimo leczenia) pod koniec lutego dostałem nowe leki, ale lekarz uznał, że warto by skontrolować jeszcze serce. Dostałem skierowanie do kardiologa z dopiskiem pilne.

                 Zadzwoniłem dziś do przychodni, w której systematycznie badałem serducho od lat i dowiedziałem się od rejestratorki, że to moje skierowanie to "nie jest pilne", że mogę zapisać się prywatnie za 250 zł, że dla stałych pacjentów (a taki jestem) miejsc "na fundusz" w tym roku nie ma i "proszę się zapisać w grudniu". Zapisać się w grudniu, to nie znaczy, że dostanę termin na grudzień, tylko dopiero dowiem się na kiedy. Na wizytę za 250 zł mnie emeryta nie stać.

                 No fajnie. Ze względu na stan moich płuc jestem w grupie największego ryzyka na nieprzeżycie koronawirusa. Oczywiście jestem obecnie zdrowy, jeśli pominąć zwłóknienia i blizny w płucach i zmniejszenie ich wydajności o ponad 30%. Nie jestem zaziębiony, nie mam grypy itd. Mogę wcale nie zachorować.

                 Oczywiście sam niedawno pisałem, że nie można wyciągać wniosków z jednego przypadku, także oceniając stan polskiej służby zdrowia. Tylko, że to nie jest pojedynczy przypadek. Informacje o fatalnym stanie, o wręcz zapaści służby zdrowia pod rządami PiS docierają zewsząd. Wiadomo, że krytycznie brakuje lekarzy i pielęgniarek, że zamykane są kolejne oddziały w szpitalach.

                 Nasza Niestety Władza głosi, że zwarci i gotowi pogonimy wirusa, że zwiększy obsadę lekarską... Ciekawe skąd tych lekarzy weźmie w trybie nadzwyczajnym, skoro brakuje ich w trybie zwyczajnym. Fakt jest taki, że służba zdrowia, która nigdy nie była super dobra, za rządów PiS została doszczętnie zdemolowana.

                 Wypada więc odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule:
                 Największym problemem w naszym kraju nie jest koronawirus, tylko PiS.

                 Podajmy jeszcze nową definicję epidemii: "Epidemia to jeden wirus i rząd Morawieckiego".

                 Krzysztof Łoziński

                 PS. Mam legitymację byłego "działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych", która uprawnia do leczenie poza kolejką, ale gdy widzę tych biednych wiejskich ludzi kłębiących się na SOR-ach, to nigdy z niej nie korzystam.

                 PS 2. Jeszcze jedna uwaga. Jestem ubezpieczony w NFZ. Płacę składkę. Tym czasem okazuje się, że NFZ nie zapewnił przychodni, z którą ma umowę, funduszy dla takich jak ja. Jest dopiero 4 marca, a przychodnia już nie ma funduszy dla stałych pacjentów do końca roku.
                        • wscieklyuklad Re: Mamy to? 09.03.20, 15:05
                         Marszałkini Sejmu, Elżbieta Witek zamierza na czas zagrożenia koronowirusem wstrzymać „wycieczki do Sejmu”. Pani Marszałkini boi się o zdrowie swoje i swoich zacnych kolegów. To dobrze. Zdrowie to jest sprawa zasadnicza. Zastanawia mnie tylko skąd tyle troski o posłów i posłanki, podczas gdy, na przykład, w szkolnych toaletach w podstawówce mojego syna mydła częściej nie ma niż jest. Wczoraj na przykład nie było. A jak już jest to jakieś takie nieciekawe. Wcale się nie pieni.

                         Ja rozumiem, że ta władza jak każda inna władza niespecjalnie ogląda się na to co słychać u nas maluczkich, u zwykłych Polek i Polaków, ale może warto się nad tym pochylić, a nie od razu ogon pod siebie i „koniec z wycieczkami”, bo wycieczki kichają i kaszlą, a poseł, posłanka to nie jest zwykły Iksiński, żeby go można było tak plwociną razić jak gromem z jasnego nieba. Jakaż to byłaby strata dla Polski gdyby tak pochorował się na grypę poseł Tarczyński. Któż zamiast niego miałby lżyć i obrażać Michnika, czy pluć jadem na opozycję. Świat nigdy nie odzyskałby już równowagi.

                         Dlatego pani Witek w pierwszej kolejności zamierza ocalić „substancję narodu”, za którą najwyraźniej uważa polityków zasiadający w gmachu parlamentu. W związku z powyższym, najprościej, według pani Witek odciąć rękę, która może okazać się zainfekowana. Pani Witek wstrzymuje wycieczki do parlamentu i może odetchnąć z ulgą, a mój syn nie ma czym w szkolnym kiblu umyć rąk, ponieważ pani Marszałkini ma na głowie ważniejsze sprawy.

                         Okazuje się, że – jak powiada klasyk – „rząd się wyżywi”, a tutaj na dole, w szkołach, urzędach, przychodniach, w komunikacji miejskiej – niech się „chamstwo” infekuje, niech kicha i ślini się po całości. Pani Witek się od tego odcina. Pani Witek wstrzymuje wycieczki do gmachu parlamentu. I po sprawie.
                         A mydła w szkołach publicznych jak nie było tak nie ma.

                         W związku z tym mam apel do pani Witek.
                         Pani Marszałkini, skoro nie rozumie Pani, że mydło w szkolnych toaletach być powinno, to może fakt, że pośród uczniów szkół polskich znajdują się przyszli posłowie i przyszłe posłanki, zrobi na Pani jakieś wrażenie, może fakt, że kiedyś będą oni mogli zasiąść w sejmowych i senackich ławach ma dla Pani jakieś znaczenie, może zatem trochę „awasem” warto zatroszczyć się o ich zdrowie, o ich higienę i nie kompromitować się „wstrzymywaniem wycieczek” tylko dać tym dzieciakom to co powinno znajdować się w każdej szkolnej toalecie, zarówno u progu pandemii jak i bez podobnych zagrożeń – dać tym dzieciom środki czystości i zamiast wyrzucać je z parlamentu, okazać im promil zainteresowania. Naprawdę niewiele różnicie się od pozostałych obywateli i obywatelek tej ponurej republiki. Jesteście po prostu odrobinę gorsi. Nic poza tym.

                         Marcin Zegadło

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka