27.03.20, 17:26
wątek poświęcony mamieniu Ciemnego Ludu.

Sukcesywnie będziemy tu demaskować łgarstwo matołuszka i reszty tej mafii.

natemat.pl/303919,kuriozalny-zapis-w-tarczy-antykryzysowej-pis-zwolni-ze-skladek-ksiezy?_ga=2.41290594.1528730691.1584906105-2091557538.1570436649&fbclid=IwAR3-jRIgC9v55viLP0Bb6uc6Isova2Ah3ve6aY8GUBimYfaw20cse4HOiW4
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Tarcza 27.03.20, 18:52
   Profesor Ryszard Piotrowski uważa, że brak formalnego wprowadzenia w Polsce stanu nadzwyczajnego, mimo że panuje on obecnie w kraju, jest niezgodny z konstytucją. Jego zdaniem obecna sytuacja wymusza na Radzie Ministrów wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.

   Tzw. specustawa koronawirusowa w ramach walki z epidemią pozwala władzom na bardzo głęboką ingerencję w swobody obywateli i firm, którym nikt nie zadośćuczyni za poniesione straty. Minister zdrowia 13 marca rozporządzeniem ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięto granice dla cudzoziemców, ograniczono ruch lotniczy, a także sklepy wielkopowierzchniowe (działają apteki i sklepy spożywcze), zamknięto restauracje, bary i puby. Wracający do Polski nasi obywatele będą poddani kwarantannie.

   Zdaniem wielu polityków, prawników i konstytucjonalistów obecna sytuacja w Polsce jest stanem klęski żywiołowej. Gdyby formalnie został on wprowadzony, do lipca nie mogłyby odbyć się wybory prezydenckie.

   W rozmowie z Interią prod. Ryszard Piotrowski wymieniły cztery powody nakładające na Radę Ministrów obowiązek wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

   - Jeśli Rada Ministrów tego nie zrobi, to Prezes Rady Ministrów może być pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu i do odpowiedzialności karnej za niedopełnienie obowiązków - ocenił konstytucjonalista.

   - Stan klęski żywiołowej wprowadza się wtedy, gdy jest to konieczne w celu zapobieżenia skutkom jakiejś sytuacji, w tym przypadku epidemii. Mamy zapobiec skutkom i usunąć je, tzn. sprawić, żeby ludzie przestali chorować i umierać na koronawirusa - tłumaczy profesor.

   Jego zdaniem organizacja wyborów w maju to stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa. - Konstytucja mówi, że państwo chroni bezpieczeństwo obywateli - mówi.

   - Po trzecie, władze publiczne mają konstytucyjny obowiązek zwalczania chorób epidemicznych. Żeby zwalczyć tę epidemię, nie można w trakcie jej trwania przeprowadzać wyborów prezydenckich - kontynuuje.

   Jako czwarty argument podaje brak równych szans dla kandydatów. - Nie można jej prowadzić, gdy zakazane są zgromadzenia powyżej dwóch osób - tłumaczy.

   Rzeczpospolita.

   To najoczywistsza oczywistość!
      • wscieklyuklad Re: Tarcza 27.03.20, 20:02
       LIST GOPLANY
       Królowie skansenu i władcy zadupia. ( Tekst z dnia 26 marca 2020 roku)
       No i sejm się wreszcie zebrał. Ale jak tylko wszyscy posadzili szanowne dupy na swoich miejscach, od razu wszystko wróciło do normy. I od razu przeciętny widz został potraktowany jak śmieć.
       Pani marszałek Witek, tak dalece była niezadowolona z faktu, że musiała dziś przyjść do pracy, że zaczęła odczytywać formułki z kosmiczną wręcz prędkością. Wszystko na zasadzie: Jak już mnie zmusiliście, to przyszłam, odpierdolę swoje, niech się debile-obywatele ucieszą, a potem wracam do ciepłego domku pobierać swoją marszałkowską pensje za nic nie robienie.
       Ktoś powie, że jest pandemia i że nawołujemy, by ludzie bez potrzeby nie wychodzili z domu, ale wymagamy od posłów, by się pojawili w sejmie. Ja rozumiem ostrożność. I nie będę tu górnolotnie opowiadać, że życie posła nie jest więcej warte, niż życie wszystkich tych, którzy w tym trudnym czasie do pracy iść muszą. Ale zawód każdy wybiera sobie sam, a potem całe życie ponosi tego konsekwencje. To nie my was pchaliśmy na stołki. Sami żeście mieli parcie do władzy. I wydawało się wam, że teraz, jak już was „motłoch” ( bo tak nas traktujecie) wybrał, to będą już tylko splendory, oklaski i konfetti? Byłoby pewnie miło, ale funkcja posła, polityka w ogóle, musi mieć w sobie coś z misji. Musi być tak samo starannie pełniona zarówno w szczęśliwych, jak i w trudnych czasach.
       Nie dość, że czas waszej pracy skróciliście do jednego spotkania w miesiącu, co sprawia, że uchwalacie prawa bez żadnej konsultacji, tylko według własnego widzi mi się, to jeszcze nie można liczyć na was w czasie próby. Bo co to za sejm, co to za rząd, który boi się pracować?
       Mówicie, że Platforma Obywatelska żądając zwołania sejmu naraziła na zakażenie koronawirusem 460 posłów. Idąc tym tropem można by powiedzieć, że dyrektor szpitala naraża kilkusetosobowy personel począwszy od lekarzy, a na salowych skończywszy, bo każe im w czasie epidemii przychodzić do pracy. A pragnę przypomnieć, że pracownicy służby zdrowia narażają się znacznie bardziej i za znacznie mniejsze pieniądze, niż posłowie. Każda praca jest w jakimś sensie niebezpieczna. Można by uratować kierowców ciężarówek, każąc im zostać w domu zamiast rozwozić produkty po całym świecie. Bo przecież na drogach czyhają na nich wypadki. Można uratować sprzedawców od żylaków, policjantów od kontaktów z niebezpiecznymi przestępcami. Myślę, że dużo zdrowiej byłoby także dla strażaków, gdyby w razie pożaru posiedzieli w ciepłej remizie i pograli w karty. Kierowcy karetek mogliby jeździć ostrożnie i powoli, kładąc własne życie wyżej, niż życie tych, których ratują. Nie mówiąc już o żołnierzach, którzy powinni po prostu się poddać w pierwszym dniu wojny. Bardzo wielu ocaliłoby w ten sposób życie.
       Nie widzę powodu, by życie posła miało by być więcej warte, niż życie innego pracownika. A widząc niektórych posłów, w jaką wpadli panikę, a szczególnie obóz władzy, aż się boję pomyśleć, co by się stało, gdyby rozpoczął się jakiś konflikt zbrojny. Pewnie pierwsi by spierdalali w bezpieczne miejsce zostawiając Ojczyznę, którą sobie bez przerwy wycierają gęby, na pastwę losu.
       Nie na tym polega zawód polityka. Nie może być tak, że w czasach dobrobytu przypisujecie sobie wszystkie zasługi, chociaż to obywatele zapierdalają na ten dobrobyt. Nie może być tak, że w czasie kryzysu spierdalacie pierwsi, jak szczury z tonącego okrętu, bo tak właśnie widzę waszą niechęć do pracy i strach przed wirusem.
       Jesteście na czele tego państwa. Rządźcie więc do kurwy nędzy. Rządźcie, siedźcie i rozwiązujcie problemy. Dziś, teraz, nie za tydzień, za miesiąc, a najlepiej po wyborach. Bo jestem przekonana, że gdyby nie wybory, to by was los Polaków niewiele obchodził, bo dla was przecież, na wasze pensje, na wasze nagrody zawsze wystarczy, tak, jak wystarczyło na testy dla was poza kolejnością.
       Póki co, nic się w tych dniach nie klei i nie dopina. Co chwila zamyka się jakiś szpital, bo jest podejrzenie o zarażenie personelu. Spóźniliście się w kolejkę po środki ochrony osobistej dla lekarzy organizowanej przez UE. Samoloty z Chin od dwóch tygodni wożą sprzęt do Włoch, Czech i innych potrzebujących krajów. Do Polski pierwszy dotarł dopiero dziś, by można było podkreślić, wyeksponować wielką zasługę prezydenta, który podobno ten cud sprawił osobistą znajomością z chińskim przywódcą załatwił.
       Zarządziliście nauczanie online? Pomijam fakt, że to nie działa i nie zadziała, bo nawet nie wszędzie dociera internet. Ale, panie Kaczyński, naprawdę chce pan narażać nasze dzieci na te pornosy oglądane przy piwku? Do kościoła niech idą lepiej.
       Jest wiele sygnałów z Polski, że zachwyty nad sprawnością państwa, jakie słyszymy w telewizji to jedno, a brutalna prawda o panującym chaosie, to drugie. I coraz częściej potwierdza się fakt, że skala zachorowań jest skrzętnie ukrywana.
       Czy zauważyliście, że w komunikatach o rozwoju choroby nie mamy żadnych wieści z Północnej Korei? Bo przecież kto to sprawdzi na zadupiu cywilizacji lub w jej ogonie, w których brylujemy także my pod tymi rządami.
       Wiecie co mnie zawsze zastanawiało?, czego nigdy nie mogłam zrozumieć? Im bardziej silni usiłują być władcy, bardziej autorytarni, pyszni i naznaczeni manią wielkości, tym bardziej żałosne jest ich dzieło. Dlaczego taki Kastro, czy kolejni przywódcy Korei, czy na przykład taki Kaczyński, nie chcą być władcami wspaniałych nowoczesnych krajów. Tak wiecie, żeby naprawdę mieli być z czego dumni. Żeby było bogato i szczęśliwie, by była dla każdego miska, w której by był nie tylko ryż, by społeczeństwo było mądre i wykształcone, a w państwie były najlepsze autostrady, najnowocześniejsze łącza komórkowe, najszybszy internet. A wszystko to w otoczeniu zdrowego powietrza, bujnej przyrody i długowieczności obywateli.
       Dlaczego im bardziej zakochany w sobie dyktator, im większe ma ego, tym mniej dba o kraj i obywateli? Panie Kaczyński, panie Duda, panie Morawiecki, dlaczego wolicie być królami skansenu i władcami zadupia?
       • wscieklyuklad Re: Tarcza 29.03.20, 10:00
        Z OSTATNIEJ CHWILI:
        FIRMOM, KTÓRE SKŁADAJĄ WNIOSKI O ODROCZENIE SKŁADEK, BLOKOWANE SĄ KONTA BANKOWE!

        Z netu

        Tak bydło wspiera wolskich przedsiębiorców.
           • 1agfa Re: Tarcza 30.03.20, 02:04
            "...Coście skurwysyny uczynili z tą krainą..." (cytat)
            A zaczęło się od Janowa Podlaskiego - to był pierwszy wyczyn tych rządów w tej kadencji, znak na następne lata!

            https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/91582471_1133517393667549_7832224871185645568_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=110474&_nc_ohc=QYWjlY0KLOQAX8yTiQy&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&_nc_tp=7&oh=9d6c7cff3ced1c67e6e79495c06a9d09&oe=5EA4CDE1

            --
            Kto dzisiaj w Polsce występuje przeciwko naszej silnej pozycji w zjednoczonej Europie, tak naprawdę występuje przeciwko polskiej niepodległości. DT
            • 1agfa Re: Tarcza 30.03.20, 02:15
             businessinsider.com.pl/finanse/inflacja-w-polsce-czwarta-na-swiecie-najgorsze-miejsce-od-1990/pm8e67e

             Sukces, ukochane słowo Pis! Jeszcze chwila, jeszcze moment i Polska znajdzie się na trzecim miejscu, tak jest proszę Państwa. Tak wysoko nie była od trzydziestu lat! Wprawdzie na tę chwilę jest "tylko" czwarta, ale wszystko przed nami!
             A przed nami:
             1.Argentyna,
             2.Turcja,
             3. Indie.
             Co to dla nas...Sukces w zasięgu.

             Czwarte miejsce w poziomie inflacji. W rankingu światowym, nie jakimś tam ...lokalnym.

             "...Coście skurwysyny..."!! : (

             --
             "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
  • 1agfa Re: Tarcza 30.03.20, 02:52
   Wklejam link, gdzie częściowo wspominano już o "wiekopomnym" dziele - tarczy z dziurami.
   Dziury były na tyle wielkie, że udało się w nie wcisnąć waadzy "naszej kochanej" paskudztwa niemające nic wspólnego z pomocą przedsiębiorstwom i przedsiębiorcom, za to tyczące wyborów(!!).
   Areszty (rozczulające wspomnienie onegdajszych aresztów wydobywczych...) też były w planach, na szczęście wychwycone zostały w porę.

   forum.gazeta.pl/forum/w,92813,169640841,169640841,Tarcza_z_durszlaka.html
   --
   "Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny, ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności. Jarosław K. 2011 r.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka