11.05.20, 20:42
15.08.2019 blokowaliśmy marsz faszystowski na Nowym Świecie. Policja jak zwykle w takich okolicznościach używa wobec nas środków przymusu bezpośredniego, a po zniesieniu z ulicy, zamyka w kordonie, legitymuje i proponuje mandaty, których nie przyjmujemy. Jeden z legitymujących policjantów miał na mundurze naszywkę przedstawiająca mieczyk Chrobrego

https://lh3.googleusercontent.com/n3JopUG9xYsMmenrJpBrBJ4w9lPPs9gKXrRjjHwLNrUs525AR9k299x9_Csg0NpzyS6hcE4wHQkAFS39HaZuVTqj01RyfAC5Ljq9XYyaZEosNA3rQHyOSey3qKAIGgHYYcYiUKiz5wZwFkFgmSfO1PDq37bpbG6ki7L0icZcIrtl6DH9RTPDjzrxCErEbq89UxtQF-gW9khqVoNi7Qomi5IMcMCjNjSImUf9k7d4KknA9K5JWu4GBO3qkZJKULVXPdbf59VK2TgiR9KK_QbCBugyvY32mbf-4Hu5eFQy8fA_N943pm51SJBSBzcxb_TV1ebADJx9MqaELsXB90y_RbizpW6O_D1bAYZWfWT6Ux2vsYT9RuogGbKnj38hyjB84DVXVaGPuOVPFu8JZbw7APbrGwHl5wqnhp1RpKItfmayPvKLaSjqZFY4_Y8rZK5Cf8RRNT6hDNBc8907f-boVOY0aIXyaCWRfoMXrkypvNE738Fo8npl6vOWp11QFYiN7cYKDgY3AMlN0FoPv4afzRILhFvZsKuY35A3HLNDixCbBZCj55URZyYS9dJKspkTkPLuyWkuD9PaIWnM6aqp_UifehxvAwZzuMMoNTzDdcOR69Uzv-UUjk5jCMaCcRg8KE4GiPOs8sDhcdKAhz71O8wpBTOsqYSsmIBWf_Ym1Xb9NGU0FnYUunUd5U8R=w304-h625-no?authuser=0

Wczoraj, protestowaliśmy na Placu Piłsudzkiego. Spisywał nas policjant, którego mundur zdobiła czaszka.

https://bi.im-g.pl/im/10/bc/18/z25936656V,Policjant-z-naszywka--Punisher--na-mundurze.jpg

W GW opisał to dziennikarz, który za opisanie mieczyka został „ukarany” przez właściciela mieczyka. Czy tym razem też policjant się zemści na dziennikarzu? Jak mamy szanować policję, jak możemy czuć się bezpieczni?

Tekst linku

Tekst linku
Obserwuj wątek
  • zenit.ru Re: Policja 11.05.20, 21:00
   E, tam. Ja Kulfonami jestem rozczarowany od kilku lat, i nie boję się tego pisać wink

   Kulfony za nic miały, że kolegów ( "kolegów? ) władza przeczołgała, dymisjonowała, zwalniała ze stanowisk
   a innym ciachnięto emerytury. Kulfonom, w większości, było to obojętne, inni po cichu zacierali kulfonowe rączki
   bo nagle awansów i stanowisk przybyło....

   Ale, jeżeli chodzi o swoje, o kulfonowe, o podwyżki, o "ciężki warunki" to protestować będę, genitalia ogolić dadzą. To w kwestii solidarności.
   O profesjonalizmie nie chce mnie się pisać. Wystarczy okiem przebiec po akcji pod bankomatem, śmierci Igora,
   politycznych hucpach z Zielińskim i innymi... i każdy zdanie ma wyrobione.
   O doborze... też domilczę.

   Szkoda jedynie - i to szczerze! - chłopaków i dziewczyn, tych prawdziwych, z krwi i kości, oddanych, zakręconych na praworządność i sprawiedliwość, którzy w tym bagnie taplać się muszą. Jest ich troszkę ( na szczęście )
   • wscieklyuklad Re: Policja 11.05.20, 22:14
    Fotografię wkleiłem Mirko także w innym wątku. Ale tam w komentarzu zaznaczono, iż na ramieniu ten gestapowiec miał naszyta trupią czaszkę, a nie mieczyk Chrobrego. Tak czy inaczej to organizacja przestępcza zwyrodnialców i sadystów, a nie mająca stać na straży prawa policja.
   • llmirka Re: Policja 11.05.20, 22:29
    Po pięciu latach na „ulicy” i nie tylko warszawskiej spotkałam się z różnymi zachowaniami policjantów. Byłam celowo poturbowana w czasie znoszenia z ulicy, byłam też zaopiekowania po zniesieniu. Na przykład w czasie blokady faszystów na Rakowieckiej, po uderzeniu moją głową o słupek, zamroczyło mnie. Wynoszenie z KRS-u też wspominam bardzo źle. Natomiast z Sejmu wynosili mnie ludzcy – że tak powiem - policjanci, co chwilę któryś pytał się czy dobrze się czuję. Z jednej z blokad ONR-u na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej z Nowym Światem policjant długo prosił bym zgodziła się na wezwanie lekarza po tym, jak jego kolega przeciągną mnie z po krawężniku. Rok wcześniej stojąc w kotle na tym samym skrzyżowaniu widziałam, jak policjant za włosy wciągną przypadkowo przechodzącą dziewczynę. Pod KRS-em pobili naszego małego Pstryka i dużego Rafała. Połamali rękę młodej dziewczynie. Zdarzyło się też, że jeden z protestujących znalazł się na intensywnej terapii.
    Zdarzeń z nadgorliwością policjantów mogłabym wymieniać dużo i długo. Dobrych policjantów jest bardzo mało. W Łodzi raz byłam zachwycona ich zachowaniem, innym razem – przerażona. Podobnie było w Hajnówce. Białystok jest zły, Toruń jest wredny, ale w Kielcach jest najgorzej. Protest w sprawie emerytur pod Sejmem wspieraliśmy. Na jednym przemawiał Kasprzak, na drugim, Kinasiewicz. Trzy, a może już cztery lata temu, Pytlakowski zaprosił na nasze spotkanie jednego z emerytowanych generałów, który udzielił nam wskazówek, jak mamy postępować z policjantami. Jest nas kilkoro, których rzadko legitymują. Dowódcy już nas znają, ale kiedy dowódca odejdzie, często szeregowy policjant uszczypnie, wsadzi łokieć lub kciuk pod żebro, nadepnie na stopę… Nie raz w rozmowach prywatnych, starsi stażem policjanci wstydzą się za młodszych kolegów. Pamiętam radość jednego z komendantów, kiedy przechodził na emeryturę. Żegnając się z nami po jakiejś demonstracji, powiedział, że to już nie jest ta sama policja, do której wstępował. Nie wrzucam wszystkich policjantów do jednego wora, ale uważam, że rekrutacja powinna być bardzo mocno zaostrzona. Tak, jak było to kiedyś.
    • wscieklyuklad Re: Policja 11.05.20, 22:51
     Mieczyk, mieczykiem. Ale ten z fotografii Mireczko to wyjątkowy zwyrol.

     https://cobejrzec.pl/wp-content/uploads/2017/11/marvel-the-punisher-1024x576.png

     wrzuć w google tę nazwę i zobacz z czego ten skurwiel czerpie.
     Takie gówno zabije bez cienia wyrzutów sumienia.
     • wscieklyuklad Re: Policja 11.05.20, 22:55
      Punisher ściga także gangsterów, którzy nie zadarli z nim bezpośrednio. Nie widzi sensu w oddawaniu ich w ręce policji, bo stać ich na drogich adwokatów lub mają znajomości na górze. Zabili i zrobią to znowu po wyjściu z aresztu i tak w kółko. Punisher twierdzi, że musi wyręczać niewydajny system. Więc jest prokuratorem, sędzią i katem w jednym. Jako że nie doszło do procesów owych gangsterów, w świetle prawa Punisher jest mordercą. On uważa to za wyższą konieczność.

      Nabyte w Wietnamie umiejętności posługiwania się różnymi rodzajami broni, walki wręcz i cichego przenikania na teren wroga, porwania, tortury, wymuszenia i inne formy przemocy to metody działania Punishera. Sam jest odporny na ból, co udowadnia m.in. w sekwencji tortur, dokonywanych na nim przez Lady Tanakę, w filmie z 1989 roku. Charakterystyczny czarny strój z białą czaszką na piersi był znakiem rozpoznawczym mściciela.
     • llmirka Re: Policja 11.05.20, 23:31
      WU, po "moście" , Jasnej Górze i Białymstoku nic ani nikt mi już nie straszny, bo ileż razy można pisać testament wink Szlak tylko trafia, kiedy patrze na to bezprawie, na faszystów w mundurze policji.
       • sorel.lina Re: Policja 12.05.20, 09:34
        Piszą o nich...

        Policyjne szwadrony śmierci? Przerażające oznaczenie ma mundurze funkcjonariuszy

        Czyżby to nowe pisowskie oddziały pacyfikacji Polaków, którzy nie zgadzają się z linią rządu?

        Oznakowanie umundurowania jest ściśle określone w przepisach. Znak trupiej czaszki budzi jak najgorsze skojarzenia. W Polsce kojarzy się bowiem ze znienawidzonym hitlerowskim SS.

        źródło: Twitter

        https://www.wiesci24.pl/wp-content/uploads/2020/05/czaszka.jpeg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka