Dodaj do ulubionych

Ociec Narodó

08.07.20, 06:12
www.facebook.com/aleksander.miszalski/videos/292516402110371/
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Ociec Narodó 08.07.20, 06:16
   Prezydent odznaczył skazanego za fałszowanie dokumentów
   7 lipca 2020


   O tym wyroku było głośno przed wyborami w 2018 r. Radny został usunięty z list, bo „takie są standardy w PiS”. A chwilę później Duda odznaczył go Złotym Krzyżem Zasługi.
   Andrzej Zbyszyński i Jacek Sasin
   • Andrzej Zbyszyński i Jacek Sasin

   Kiedy PiS rozpętał przed laty burzę z powodu ubiegania się o prezydenturę Łodzi Hanny Zdanowskiej, mimo że wymierzono jej karę grzywny, wyszło na jaw, że partia Kaczyńskiego na liście w Wołominie też ma człowieka z wyrokiem. Sąd 20 listopada 2017 r. stwierdził, że Andrzej Zbyszyński podrabiał rachunki i umowy o dzieło wystawiane na Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce (MOK); o sprawie pisały „Wieści Podwarszawskie”. Według naszych rozmówców sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z osób, której podpis Zbyszyński sfałszował, została wezwana do Urzędu Skarbowego. Nie miała pojęcia o umowie z MOK, a tym bardziej o zapłacie za nią.
   „Nie popieramy ludzi z wyrokami”

   Sąd skazał radnego na karę grzywny. Zbyszyński nie wniósł sprzeciwu, wyrok się uprawomocnił. 10 października, niespełna dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi, Jacek Sasin napisał na Twitterze: „Nie mieliśmy wiedzy o wyroku pana Zbyszyńskiego. W tej chwili pan Zbyszyński wycofał swoją kandydaturę na radnego. Takie są standardy PiS. Nie popieramy w wyborach ludzi z wyrokami”.

   21 października 2018 r. odbyła się pierwsza tura wyborów. Jak udało nam się ustalić, już 28 listopada prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o odznaczeniu Zbyszyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Przyjął je podczas uroczystości w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim we wrześniu 2019 r. z rąk ówczesnego wojewody mazowieckiego, dziś posła PiS Zdzisława Sipiery.

   mużdżahedinię sasin:
   1/2 Panie Pośle Grabiec, nie mieliśmy wiedzy o wyroku pana Zbyszyńskiego. W tej chwili pan Zbyszyński wycofał swoją kandydaturę na radnego. Takie są standardy @pisorgpl. Nie popieramy w wyborach ludzi z wyrokami.

   @JanGrabiec
   Minister @SasinJacek zaatakował @HannaZdanowska w związku z jej sprawą sądową i grzywną. Tymczasem jego macierzystym powiecie PiS umieścił na liście kandydatów człowieka skazanego prawomocnym wyrokiem sądu za fałszowanie dokumentów (270 § 1 k.k.)
   wiesci.com.pl/2018/02/radny-

   Ojtamojtam. W trakcie wyborów to może być MISZCZ!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka