Dodaj do ulubionych

Chcesz pomóc?

07.01.05, 09:12
Zgodnie z artykułem 27 Ustawy o działalności pożytku publicznego i
wolontariacie od 1 stycznia tego roku każdy podatnik - osoba fizyczna może w
zeznaniu rocznym (PIT36 lub PIT37) pomniejszyć kwotę należnego podatku o
kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości
odpowiadającego 1% należnego podatku , pod warunkiem , że kwotę tę podatnik w
okresie od 1 stycznia tego roku do momentu złożenia zeznania wpłacił na konto
organizacji pożytku publicznego. Więcej informacji na ten temat można uzyskać
także w serwisie: www.ksiegowosc.ngo.pl oraz na stronach www.jedenprocent.pl,
administrowanych przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.




Proponuję dogomaniakom i dogolandiakom wpłacanie pieniędzy na konot
fundacji "Zwierzęta Eulali". Fundację powołano w celu popularyzowania i
rozwoju sportów konnych oraz sportów z użyciem zwierząt zaprzęgowych, a
przede wszystkim propagowania idei humanitarnego stosunku do zwierząt. Ma też
na celu wspomaganie budowy schronisk dla bezdomnych czworonogów.

www.eulalia.pl

11-700 Mrągowo, ul. Giżycka 6, tel. +48 (0-89) 741-16-85 ,
fax: 741-16-86
tel. kom. 0606648799
KONTO FUNDACJI
BANK PEKAO S.A. Oddział w Mrągowie
93124016171111000013708919
NIP 742-18-27-686
KRS: 38479
REGON: 510720113
bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=59918&p=daneOgolne
Obserwuj wątek
    • husky_ Re: Chcesz pomóc? 08.01.05, 19:10
      1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego
      (IAR, pr/07.01.2005)

      Do końca kwietnia możemy przekazać 1 procent swojego podatku za rok ubiegły na
      rzecz organizacji pożytku publicznego. O kwotę tej darowizny fiskus pomniejszy
      nam podatek.

      Organizacje pożytku publicznego, które możemy wesprzeć swoją darowizną to różne
      stowarzyszenia , kluby, towarzystwa i fundacje dobroczynne. Lista tych
      organizacji znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości i
      liczy już ponad 2200 podmiotów.

      Wicedyrektor Biura Komunikacji Społecznej resortu finansów Anna Adamkiewicz
      przypomina, że dokonane wpłaty powinny być udokumentowane. Dowód wpłaty na
      rachunek bankowy organizacji pożytku publicznego powinien zawierać: imię,
      nazwisko oraz adres wpłacającego, kwotę dokonanej wpłaty a także nazwę
      organizacji, na rzecz której jej dokonano.

      1 procent swojego podatku na organizacje pożytku publicznego możemy wpłacać od
      1 stycznia do dnia złożenia zeznania podatkowego. Dla składających zeznania PIT-
      36 i PIT-37 jest to 30 kwietnia. Jedynie składający zeznanie PIT-28 mają termin
      do końca stycznia.

      Fiskus zdecydował, że 1 procentu swojego podatku nie będą mogli przekazać
      organizacjom pożytku publicznego prowadzący działalność gospodarczą,
      opodatkowaną 19-procentową stawką.

      Ekspert Centrum im.Adama Smitha Andrzej Sadowski powiedział, że nasze
      społeczeństwo, choć w znaczącej części ubogie jest szczodre. Większe możliwości
      niesienia pomocy ma niezbyt liczna elita. To ona z przyczyn moralnych, a nie z
      powodu ewentualnych korzyści podatkowych powinna dzielić się z potrzebującymi -
      uważa Andrzej Sadowski.

      W ubiegłym roku z możliwości przekazania jednego procentu swojego podatku na
      rzecz organizacji pożytku publicznego, skorzystało jedynie kilkadziesiąt
      tysięcy podatników.

      podatki.onet.pl/1034373,1,0,wiadomosci.html
      • woland1 Re: Chcesz pomóc? 10.01.05, 09:36
        Widzisz Husky - tego typu prawo stanowi się dla towarzystwa wzajemnej adoracji.
        Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - ten kto wie jak na tym zarobić, wynajmie
        sobie księgową, która powie co i jak wpisać w PIT, co więcej sama ten PIT
        wypełni i prześle do US. A taki zwykły zjadacz chleba - abstrahuje, od tego, że
        pewnie nie wie o takiej możliwości, albo zacznie sie doszukiwac dziury w całym -
        co więcej dla własnej spokojności z papierologią i ewentualnymi
        niezgodnościami zrezygnuje z tego. Dlaczego np. na formularzach do US nie ma
        takiego gotowego pola do wpisania? Dlaczego tak rzadko się informuje o takich
        możliwościach. I w końcu po co się tak komplikuje system rozliczania z
        fiskusem. Mógłbym wymienić kilka Rozporządzeń RM, o których zwykły szarak nie
        wie - a ktoś wybrany czerpie korzyści - ale to inna bajka. Nawet gdyby szaraki
        o tym wiedziały - to i tak nic by z tym nie zrobiły, bo pokrętnośc tych
        Rozporzadzeń podparta pseudo unijnymi wymogami to sposób na przeżycie dla tych,
        którzy są od nas lepiej poinformowani, bo piszą pod siebie i swoje rodziny
        Rozporządzenia. Dla przykładu:
        e-prawnik.pl/show/page.php/cD1tdXN0X2xvZ2luX2FuZF9wYXlfc21z
        Oryinalna treśc tego Rozporządzenia jest dostępna na sejmowej stronie - ale
        konia z rzędem temu kto pojmie co autorzy mieli na myśi i co tak naprawdę z
        tego wynika. Przyznam szczerze, że czytając to Rozporzadzenia - czułem się tak
        jakby mi ktoś "dał mi w ryj". A sprawdzając w praktyce tak dla zasady co i jak -
        czułem się tak jakby mi ktoś poprawił. Ale przecież gdzieś te pieniądze być
        muszą - ufam i wierzę, że rozdane zostały legalnie i prawomocnie w odpowiednie
        ręce - przecież wszyscy nasi politycy to wspaniali fachowcy :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka