Dodaj do ulubionych

Pytanie do Dr

03.03.21, 14:13
Dzień dobry

W związku z tym, że mam teleporadę dopiero za miesiąc zdecydowałam się na zadanie pytania tutaj.
Zażywam wenlafaksynę 75 i na noc mirtazapinę 15 w formie rozpuszczalnej tabletki. Czy mirtazapina może powodować obrzęk błony śluzowej nosa? Budzę się z przytkanym nosem. Odstawiłam na parę dni mirtazapinę i zauważyłam poprawę. Zastanawiam się tylko czy uczulenie, obrzęk powoduje sama mirtazapina czy składniki tabletki np. Aspartam. Czy zmiana na mirtazapinę w formie tabletek nierozpuszczalnych bez Aspartamu może pomóc?

Z góry dziękuję za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • ekspert.grupa_synapsis Re: Pytanie do Dr 03.03.21, 17:05
      Szanowna Pani,
      producent leku podaje, że obrzęki należą do względnie częstych (do 10 procent osób leczonych) objawów ubocznych mirtazapiny. Jeśli objaw „zatkanego nosa” pojawił się w czasie przyjmowania tego leku, to oczywiście może zachodzić związek między stosowanym lekiem, a tą dolegliwością.
      Stanisław Porczyk, psychiatra

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka