Dodaj do ulubionych

_________POLSKA_________WODZOWIE________

29.05.12, 20:40


~WM~~~~~ Użytkownik anonimowy

Naród polski jest w opałach. Ogromna korupcja, przestępczość gospodarcza, siatka mafijnych układów, spaczony wymiar sprawiedliwości i rozrastający się aparat biurokratyczny wywierają ogromną presję na społeczeństwo.

Rezultatem w/w patologii jest zmniejszanie się populacji poprzez:

1) Emigracja ... rozwiń całość– Ludzie wyjeżdżają, bo nie chcą być dalej dymani przez mafię i aparat biurokratyczny. Nie wszyscy Polacy skorzy są do płacenia haraczu korupcyjnego i haraczu mafijnego w postaci wysokich cen, niskich zarobków i fatalnej jakości towarów, żywności i usług.

2) Zwiększona śmiertelność – w ostatnim czasie notujemy gwałtowny i przerażający wzrost chorób nowotworowych, chorób tarczycy oraz chorób związanych ze stresem. Jeżeli dodamy ograniczoną dostępność społeczeństwa do lekarstw i specjalistycznych usług medycznych mamy śmiertelną kombinację.

3) Zmniejszony przyrost naturalny – coraz większa liczba ludzi nie ma warunków ekonomicznych na założenie rodziny.

Wniosek: im bardziej ludzie są dymani, tym z biegiem czasu będzie mniej ludzi do dymania.
zwiń
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 29.05.12, 20:48
   Miliony dzieci w Europie żyją w biedzie - ocenia UNICEF w najnowszym raporcie, którego wyniki zaprezentowano we wtorek w Warszawie. Najgorzej jest na południu Europy, Polska również wypada źle, znalazła się na 24. miejscu wśród 29 badanych krajów. To jest prawdziwy dramat. Niech się wypowiedzą politycy PO, PiS, SLD, PJN, SP,
   ZChN i innych partti, co zrobili, by w Polsce nie było głodnych, zaniedbanych i
   nieszczęśliwych dzieci. To jest zbrodnia na narodzie, bo dzieci w każdej kulturze
   to skarb i przyszłość. Tej hańby nie zmyją tematy zastępcze: kłótniami z Rosją,
   miotaniem się w kierunku Niemiec, brzozą, miłością bliźniego, lekcjami historii,
   IPN-em nie zapewni się dziecku godziwego bytu. Podobnie chwilowy
   sojusz z Ukrainą i stadiony na EURO to tylko pozłacana feta. Te biedne dzieci
   to jest wstyd dla Polski i nikt mi nie powie, że miliony rodziców to pijacy,
   bo mowa o 1.3 mln dzieciaków.
   • black_jotka Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 29.05.12, 20:51
    Wg wskaźnika oceniającego brak możliwości zaspokajania potrzeb, za dzieci ubogie uznano w raporcie UNICEF te żyjące w gospodarstwach domowych, których nie stać na zapewnienie dwóch lub więcej pozycji z 14-punktowej listy. Znalazły się na niej m.in. spokojne miejsce do odrabiania lekcji, ... rozwiń całośćtrzy posiłki dziennie, z czego jeden zawierający mięso lub rybę (albo ich wegetariański odpowiednik), właściwe obuwie, pieniądze umożliwiające uczestnictwo w wycieczkach klasowych i możliwość świętowania imienin i urodzin. Smutno mi sie zrobilo. Czy w takiej sytuacji stadiony i bazyliki to sa wydatki 1-szej potrzeby?
  • black_jotka Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 29.05.12, 20:54


   ~Sea Użytkownik anonimowy
   do ~obserwator:
   ~obserwator Użytkownik anonimowy 29 minut temu użytkownik ~obserwator napisał: A Bolek i tak swoje......... przejdź do komentarza »
   10 lat dla Tuska, na początek.
   Art. 129 kodeksu karnego mówi, że kto będąc do tego upełnomocniony w imieniu państwa polskiego, wchodzi w porozumienie z innym państwem na szkodę państwa polskiego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. A właśnie czytam, że zapadła ostateczne decyzja , ... rozwiń całośćby wyprowadzić z Polski, z rezerw walutowych Narodowego Banku Polskiego 6.7 miliardów Euro. To znaczy, oczywiście, sorry, sorry, pożyczyć. Pożyczyć na procent! Super biznes! Dokładnie, na JEDEN procent. Czyli grubo poniżej inflacji. Co za fantastyczny interes! No nic, tylko resztę rezerw też oddać, zebrać banknoty i bilon rozrzucone po kątach sejfu i pod wykładziną, pożyczyć w bankach komercyjnych i oddać, zrobić narodową zbiórkę i oddać, wziąć od Owsiaka i Ochojskiej i też oddać, z Kościoła ściągnąć dziesięcinę i też oddać, Hel i Katowice sprzedać i oddać, bo to taki super biznes, że po prostu żal, że tylko te głupie 6.7 miliarda dajemy. Aż wstyd, że nie dajemy więcej. Posada Donalda Tuska w Brukseli byłaby zaklepana, a tak, nadal nie wiadomo. Czemu się zatrzymujemy wpół drogi? Albo robimy świetny interes, a wtedy dajemy wszystko i kasujemy odsetki, aż nam się we łbach zakręci z bogactwa, a od tych cygar i szampana, to aż się porzygamy, albo to kiepski interes i wtedy nie dajemy nic.

   I aż dziwne, że nie wpadliśmy na ten pomysł wcześniej. Chociaż, tak naprawdę wpadliśmy wcześniej, konkretnie Andrzej Lepper wpadł. Tyle, że chciał te pieniądze przeznaczyć na rozruszanie polskiej gospodarki, a nie na ratowanie greckich aferzystów i niemieckich i francuskich banków, które musiałyby wykazać stratę w sprawozdaniach rocznych, a zarządy nie dostałyby dywidendy. Do tego, ma się rozumieć nie wolno dopuścić i warto zapłacić każdą cenę, nawet krwi, niemal tak samo, jak za przyjaźń z Rosją Putina, zgodnie z nowa wykładnią polskiej racji stanu według Nałęcza.

   Jezu, ale się wtedy działo, jakie spazmy odchodziły w mediach, jakie autorytety od bankowości, finansów, ekonomii, polityki, tańca, śpiewu i grania na gitarze się wypowiadały! Rezerwy!!! Narodowego banku!!! Zabrać!!! Słyszał kto kiedy większe bluźnierstwo? Co za błazen, kretyn, idiota, burak, debil, analfabeta mógł to wymyślić? A teraz proszę, ci sami ludzie, dokładnie ci sami eksperci od finansów, bankowości, tańca, gry na gitarze i trzymania pudelków przed kamerami mówią, że to nic takiego, takie tam , parę groszy, nawet nie ma co wspominać, nie widzą problemu, wierzyciel pewny, w każdej chwili odda, wystarczy jeden telefon wykonać i zaraz przyniosą z podziękowaniami i w ogóle lepiej się zająć czymś innym, ważniejszym, piłką nożna albo retoryką opozycji. I jest fajnie, hej , zróbmy wszyscy meksykańską falę w studiu!

   Wiadomość z tego samego dnia- Polska sprzedała budynek Polskiego Instytutu Kulturalnego w Paryżu. Budynek sprzedano, bibliotekę zlikwidowano, książki wystawiono w kontenerze na śmieci, kto z Polonii wiedział i był w pobliżu, to sobie wziął do domu parę książek. I tyle na temat Polskiego Instytutu Kulturalnego we Francji. Pieniędzy nie ma, wiadomo, trzeba oszczędzać. Nie trzeba nikomu tłumaczyć. Niechęć do bibliotek, to w ogóle jakieś idee fixe Tuska, pamiętamy, że jedna z pierwszych decyzji Tuska, to była likwidacja rządowej biblioteki i zainstalowanie tam centrum propagandy. Dlatego do dzisiaj to centrum propagandy nosi nazwę Biblioteki. Jak na śmiech. To, zdaje się jedyne, co Tusk ma wspólnego z biblioteką i książkami. Aha, sorry, wydał kiedyś książkę, album fotograficzny, za pieniądze Palikota, dla którego to był bilet do polityki i na listy Platformy Obywatelskiej. Resztę kultury załatwia Tuskowi Eurosport. Takie to i rządy prostaków i ciemniaków, piłkarzyków- amatorów i drobnych przekręciarzy.

   Inna wiadomość, też w związku z paragrafem 129, przypominam , do 10 lat więzienia. Rząd przegrał sprawę o utajnianie wiadomości, konkretnie o kulisach tajnego porozumienia z Putinem sprzed 2 lat. Mało kto dzisiaj pamięta, że pierwsze działania po katastrofie nie toczyły się, jak się powszechnie uważa, według procedur konwencji chicagowskiej. Przeprowadzano je zgodnie z porozumieniem polsko-rosyjskim z 7 lipca 1993 r., zawartym przez resorty obrony obu państw, określającym warunki współpracy obu krajów w sprawie ruchu samolotów wojskowych i badania katastrof lotniczych. Tak było do połowy kwietnia 2010 r. To znaczy, że do tego czasu działały dwie odrębne komisje wojskowe: rosyjska, pod kierownictwem gen. Siergieja Bajnietowa, szefa zabezpieczenia lotniczego transportu wojskowego Federacji Rosyjskiej, i polska – wojskowa, pod przewodnictwem płk. Mirosława Grochowskiego. Ok. 15 kwietnia 2010 r. pod naciskiem Rosjan premier Donald Tusk zrezygnował ze stosowania dotychczasowej, korzystnej dla Polski umowy z 1993 r. i zawarł tajne porozumienie z premierem Władimirem Putinem. Premierzy Putin i Tusk uzgodnili, że obowiązywać będzie rozporządzenie wydane przez premiera Władimira Putina 13 kwietnia 2010 r. W tym rozporządzeniu badanie katastrofy i koordynowanie działań krajowych i międzynarodowych powierza się Międzypaństwowemu Komitetowi Lotniczemu Tatiany Anodiny. Rosyjskie zarządzenie premiera Putina było wydane na piśmie, natomiast premier Tusk – jak mówi prof. Marek Żylicz – przyjął to do wiadomości i wyraził zgodę na jego zastosowanie ustnie.

   Konstytucja RP wymaga, aby zawarcie międzynarodowego porozumienia zostało zaakceptowane przez Radę Ministrów oraz było przedstawione Sejmowi. Musi być także przekazane do Organizacji Narodów Zjednoczonych, która prowadzi rejestr wszystkich zawartych porozumień międzynarodowych. Tego nie zrobiono. Co więcej, premier Tusk do dzisiaj nie ujawnił, że zawarł takie porozumienie. Utajnione zostały szczegółowe warunki umowy oraz okoliczności i termin jej zawarcia. Procedowanie według porozumienia z 1993 r. dawało nam równoprawność, bo tak stanowi artykuł 11 tego porozumienia, a więc równy dostęp do dokumentów, przesłuchań świadków i władztwo nad dowodami, wspólne sporządzenie raportu etc. Załącznik 13 konwencji chicagowskiej oddaje wszystkie narzędzia w ręce strony rosyjskiej.

   Przypomnijmy jeszcze raz, kto będąc do tego upełnomocniony w imieniu państwa polskiego, wchodzi w porozumienie z innym państwem na szkodę państwa polskiego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeśli to nie podpada pod paragraf o działaniu na szkodę Polski, to już q nie wiem, co więcej mógłby Tusk zrobić, by trafić za kraty. Wyobraźnia się poddaje. I ta kanalia ma czelność w polskim Sejmie obrażać opozycję, odstawiać polskiego patriotę! Transformers w d kopany, ze zdrajcy drugi Kościuszko i Emilia Plater w jednym. Ale jest i dobra wiadomość dla Tuska, w polskim prawie wyroki się nie sumują. Nie tak, jak w USA,więc dwustu lat nie dostanie. Chociaż może szkoda...
  • rawik-is-me "Jarzebinki" 31.05.12, 15:55
   Tak jak można się było spodziewać, konflikt pomiędzy zespołem Jarzębina, a współtwórcą ich ogólnopolskiego sukcesu nabiera tempa. Chociaż same członkinie folkowej grupy z Kocudzy nie wypowiedziały się jeszcze w tym temacie, Michał Malinowski znowu gorzko wyraził się o swoich byłych koleżankach. Tym razem nie przebierał w słowach. Co stało się kością niezgody?

   muzyka.wp.pl/gid,659015,title,Jarzebina-to-podle-baby,galeria.html
  • rawik-is-me Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 31.05.12, 16:05
   https://bi.gazeta.pl/im/d9/9b/b4/z11836377W,73-proc--badanych-Polakow-uwaza--ze-sprawy-w-kraju.jpg
  • rawik-is-me Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 31.05.12, 16:09


   tracer2010
   28 minut temu

   .
   1. zlikwidować ZUS w tej postaci w jakiej jest w chwili obecnej.
   2. zlikwidować KRUS w każdej postaci.
   3. znowelizować prawo o podatku od towarów i usług (VAT) - uprościć je.
   4. znowelizować prawo skarbowe aby było jednoznaczne i miało zawsze taką samą interpretacje, niezależnie od widzimisię urzędnika i miasta w którym przynależymy do US.
   5. zmniejszyć koszty zatrudnienia.
   6. uprościć do maksimum fiskalizację firm (uprościć, nie likwidować wink)
   7. obniżyć ilość posłów o 70%
   8. zlikwidować senat
   9. wywalić zbędnych urzędników grzejących stołki i nie robiących nic poza piciem kawy.

   I po ty 9 ruchach wink Za 2-3 pokolenia będzie w miarę normalnie.
  • rawik-is-me Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 31.05.12, 16:11
   https://bi.gazeta.pl/im/32/99/b4/z11835698W,Banner-na-salonie-samochodowym-w-Zamosciu.jpg
   • jutta_t Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 19.11.13, 21:06
    Mocne
  • rawik-is-me Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 31.05.12, 16:12
   Moze teraz bedzie lepiej?

   https://bi.gazeta.pl/im/7a/9b/b4/z11836282Z.jpg
  • black_jotka Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 31.05.12, 17:01
   https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,114914,11839015.html?lokale=wroclaw
  • smieszka-on-line znowu te obozy________POLSKA_________WODZOWIE_ 31.05.12, 23:43
   W hiszpańskiej gazecie internetowej "El Mundo" piszą o "polskim obozie koncentracyjnym"! - dostaliśmy informacje od użytkownika serwisu Alert24.pl. Ambasada RP w Madrycie już skutecznie interweniowała w tej sprawie.
  • smieszka-on-line To mnie przerazilo... 31.05.12, 23:46

   marco.kon Onet


   Podziały w społeczeństwie są tak głębokie jak Kanion Colorado lub Rów Mariański. Tych podziałów NIGDY już nie da się zasypać. Jeżeli Jarosław Kaczyński będzie tego próbował, to straci swój wierny elektorat oraz tych, którzy widząc niegodziwości Potwornych Oszustów zaczęli go popierać, mimo że jest ... rozwiń całośćdla niektórych z nich z zupełnie innej bajki. Jestem moherem, ateistą, nieco lepiej wykształconym niż się co poniektórym wydaje, posiadającym dość szeroką wiedzę historyczną ale i ekonomiczną i nie pozwolę na traktowanie mnie jak przygłupa przez nieopierzonych szczeniaków-wykształciuchów po "uniwersytetach" tego i owego. Tego nigdy nie wybaczę. Wojna propagandowa trwa ale może przerodzić się w krwawą wojnę. Jestem ciekaw czy zwolennicy PO/WSI/SLD/GRU są gotowi bronić swoich idoli za cenę życia lub zdrowia ? Ja jestem gotów i czekam na okazję aby rozprawic się fizyzcznie z peowsko-esledowsko-palikociarskimi przygłupami. Na nich niestety nie ma innego sposobu.

   • mala200333 Re: To mnie przerazilo... 09.09.13, 14:36
    "Biskupi twierdzą, że dzieci katolickie nie powinny chodzić na etykę, a katecheza powinna być obowiązkowa dla wszystkich. Prowokujecie, kpicie, więc odpowiadam: te haniebne tezy to napaść na polską konstytucję" - pisze na swoim blogu na Polityka.pl Jan Hartman.

    Ma racje Hartman
  • mala200333 Re: _________POLSKA_________nazisci-kosmici 01.06.12, 15:18
   W sprawie z Obama.
   I jeszcze jedno mnie śmieszy. Ci naziści to z kosmosu się wzięli ? Narodowości nie mieli? Wszyscy jak ognia unikają powiedzenia, że to byli Niemcy, Niemcy i tyle .
   • smieszka-on-line Re: _________POLSKA_________nazisci-kosmici 01.06.12, 23:38
    Stany_blog_pl 2 godziny temu
    Ludzie, zrozumcie, USA jest jakby wyspą! Ekonomicznie, politycznie.. Wszystko co poza USA, nie istnieje! Obama, Bush, Clinton.. jedzie, ściska dłonie, uśmiecha się i.. wraca mając GDZIEŚ, co tam się dzieje. Kontrakty podpisane, Polska kupiła F16, Polska dała koncesje na wydobycie gazu łupkowego, Polska daje żołnierzy na amerykańskie wojny, Polska płaci na utrzymanie afgańskiej armii 2x więcej niż Rosja lub Chiny... Czego od "jeleni" z nad Wisły można chcieć więcej?! Jak będą wiedzieć, czego to na pewno znów przyjadą.
  • mala200333 Re: _________POLSKA_________polska bieda 01.06.12, 15:22
   "Według badań Banku Światowego w Polsce zależność między ubóstwem a bezrobociem jest bardzo wysoka" ...ho...ho...no niemozliwe... co za epokowe odkrycie. Ciekawe ile pieniedzy poszlo na tak istotne badania.
  • mala200333 Re: _________POLSKA_________Sikorski 01.06.12, 15:28

   Jesteśmy głęboko zaniepokojeni brutalną akcją białoruskich służb porządkowych przeciwko Polakom - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Zapowiedział, że o całej sprawie polska strona będzie rozmawiała z białoruską dyplomacją.
   • mala200333 _________POLSKA_________Sikorski 02.06.12, 15:46

    Takie słowa są niepotrzebne - ocenił w "Przesłuchaniu" RMF FM Grzegorz Schetyna wpis Radosława Sikorskiego, który zachęcił Baracka Obamę do dokształcenia swoich współpracowników. - Ja nie jestem gotowy, żeby pouczać prezydenta USA - dodał polityk PO.
  • seremine Wloska prasa_________POLSKA 01.06.12, 21:28
   W artykule o Polsce zwraca się uwagę na "ultranowoczesne" stadiony piłkarskie, przypominające obiekty w Niemczech. Publikacja jest przewodnikiem po czterech polskich miastach, w których odbędą się mecze mistrzostw.
   Warszawę, Gdańsk, Poznań i Wrocław przedstawiono jako "tętniące życiem ośrodki najbardziej nowoczesnego, kwitnącego i dynamicznego kraju nowego Wschodu". Autor artykułu nazywa Polskę "europejską Koreą Południową, której gospodarka pędzi szybciej niż niemiecka lokomotywa".
  • smieszka-on-line Re: _________POLSKA___Tomasz Nałęcz 01.06.12, 23:33
   Trzeba miarkować swoje oczekiwania. - Tomasz Nałęcz. Według Amerykanistów ten list, to reakcja bardzo dalece idąca. Niczego więcej się nie doczekamy - powiedział doradza prezydenta Tomasz Nałęcz o czwartkowym liście Baracka Obamy do Bronisława Komorowskiego.
   Tacy sa Amerykanie. Koniec. Kropka.
  • rawik-is-me ____POLSKA___JESIEN______WODZOWIE________ 02.06.12, 17:48
   Jesienią odbędzie się rozliczenie ministrów rządu Tuska - pisze tygodnik "Wprost". To może być trudny okres dla minister Joanny Muchy, która zaliczyła sporo wpadek w czasie przygotowań do Euro. - Po Euro należy dokonać oceny Ministerstwa Sportu - mówi w wywiadzie dla "Wprost" Grzegorz Schetyna.
  • rawik-is-me Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 02.06.12, 17:51
   Packi Donek na muchy nie ma, bedzie użyta gazeta z opiniami o Euro !
  • samanta_ewa Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 02.06.12, 19:48
   Rodzina w/g Kaczyńskiego? To rozmowa ze ślepym o kolorach. Ma facet ponad 60 lat i nie ma zielonego pojęcia o odpowiedzialności za stworzoną przez siebie rodzinę - mieszkanie, utrzymanie rodziny, wykształcenie dzieci, a nade wszystko o ich wychowanie! Sloganami, banałami można rzucać w lewo i prawo ... z trybuny, ale to nie jest życie panie Kaczyński. Nie zabieraj głosu w sprawach, o których nie masz pojęcia i daj ludziom żyć! Kot to nie rodzina!
  • smieszka-on-line @@@@@ _________POLSKA_________WODZOWIE__o Tusku 02.06.12, 22:51
   On w 80 procentach rządzi jednoosobowo. I nie wiem, czy on do końca sobie uświadamia sytuację globalną, co się dzieje w świecie i co stoi w horyzoncie kilkunastu lat przed światem, przed Europą, Polską - mówi Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z tygodnikiem "Wprost".
   • dunant Re: @@@@@ _________POLSKA_________WODZOWIE__o Tus 03.06.12, 00:45
    Oooo prawde powiedzial!
  • mala200333 ___POLSKA_________WODZOWIE________Tym/Janda 03.06.12, 14:51

   "W skeczu w kaloszach (obuwie mające zapewnić dotarcie suchą nogą przez niedokończone autostrady do stadionów) Janda wcieliła się w rolę cudzoziemki, która dość biegle włada językiem, ponieważ ogląda dużo telewizji polskiej, i dziwi się, że od dwóch lat mowa jest prawie wyłącznie o samolocie. Po tej kwestii widownia wybucha gromkim śmiechem. Żart drwiący z katastrofy dla zrównoważenia wątku autostrad" - czytamy na profilu Marty Kaczyńskiej. Bratanica Jarosława Kaczyńskiego przyznaje, że już dawno nie poczuła się "tak rozczarowana i zasmucona", tym bardziej że jej śp. rodzice tak bardzo cenili Krystynę Jandę.

   .
   • mala200333 - Przez dwa lata gen. Nosek podejmował niezgodną.. 03.10.13, 21:55
    - Przez dwa lata gen. Nosek podejmował niezgodną z prawem współpracę - uważają posłowie PiS, którzy komentują doniesienia medialne dotyczące gen. Janusza Noska, szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Według "Rzeczpospolitej" miał on podpisać umowę o współpracy z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej nie informując o tym ministrów obrony narodowej i spraw wewnętrznych. Posłowie lewicy mówią z kolei, że nawet gdyby taka umowa powstała, to nie byłoby w tym nic złego.
  • mala200333 Baltops2012___POLSKA_________WODZOWIE________ 03.06.12, 20:10

   Baltops 2012
   Okręty wojenne uczestniczące w międzynarodowym ćwiczeniu Baltops 2012 czekają w Gdyni na rozpoczęcie manewrów. W sumie przy nabrzeżach Portu Wojennego, Handlowego oraz w centrum miasta zacumowało ponad 30 jednostek z 12 państw.
   Morskie manewry rozpoczną się w poniedziałek. Ich scenariusz zakłada, że - na skutek załamania gospodarczego, w krajach leżących w rejonie fikcyjnego morza, dojdzie do kryzysu politycznego, którego efektem będą zamieszki, roszczenia terytorialne itp. Kryzys przeniesie się także na fikcyjne morze. Decyzją ONZ na teren akwenu wysłane zostaną siły morskie, które będą musiały przeciwdziałać piractwu, terroryzmowi oraz nielegalnym dostawom broni.
   Baltops to coroczne, międzynarodowe ćwiczenia morskie prowadzone w rejonie Morza Bałtyckiego przez siły morskie państw Partnerstwa dla Pokoju. Polska uczestniczy w nich już po raz 20.
  • mala200333 Duda_______POLSKA_________WODZOWIE________ 04.06.12, 14:45
   Nie składamy żadnych apeli o rozejm, jak robią to politycy, bo tu ws. emerytur nie będzie żadnego rozejmu. Nie będziemy robić sobie wakacji, zawieszać działalności, tylko dlatego, że są mistrzostwa. Jeśli politycy myślą, że jest już pozamiatane, że Polacy zapomną o tej ustawie, mylą się. Ci, którzy zagłosowali za ustawą emerytalną, wykopali sobie polityczny grób. Nikt nie może spać spokojnie, nawet prezydent. Nie chciałbym nikogo straszyć, ale wszystko może się zdarzyć - mówi w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".
   • mala200333 Re: Duda_______POLSKA_________WODZOWIE________ 04.06.12, 14:48

    Kiedy zostałem przewodniczącym "Solidarności", pierwsze kroki skierowałem do Lecha Wałęsy jako pierwszego szefa związku i prosiłem o współpracę. Starsi koledzy ostrzegali mnie, mówili: "Czekaj, czekaj, jeszcze zobaczysz!"
    Piotr Duda-. ...
  • mala200333 Re: _________POLSKA_________WODZOWIE________ 04.06.12, 14:58
   Tak miała cała klasa robotnicza w PRL-u. W zamian za głód, wyzysk i niesprawiedliwość społeczną jaka panowała w Polsce przed Wojnami Światowymi, zwykli, prości ludzie dostawali z przydziału mieszkania komunalne, pracę i bezpłatną naukę. Za pracę było godziwe wynagrodzenie i robotnik ze Stoczni im. Lenina mógł spokojnie utrzymać rodzinę. Żonę niepracującą i dzieci. Każdy robotnik mógł. Wtedy inteligent miał kłopoty z dobrą pracą. Robotnicy, tzw. klasa pracujaca miast i wsi mieli wszystko. ( wczasy, kolonie, studia, ( punkty za pochodzenie- robotnicze). Czasy się zmieniły, wrócił jedynie słuszny kapitalizm i teraz mamy tak jak chcieliśmy. Brak pracy, brak mieszkań, brak lekarza i dentysty w szkołach. Wszystko prywatne i drogie. Robotnicy znów są biedni a bogacze bogaci. Ale jesteśmy WOLNI. To przecież najważniejsze
   ...z Netu.
  • mala200333 Uwaga zniknal swiadek! 04.06.12, 15:12

   "Głupia sprawa. Profesor Wiesław Binienda, koronny ekspert Antoniego Macierewicza i jego zespołu parlamentarnego do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, autor własnej trajektorii i oryginalnej opinii na temat feralnej brzozy, zniknął, wyparował, byle tylko nie spotkać się z przedstawicielami polskiej prokuratury wojskowej" - pisze na swoim blogu Daniel Passent, publicysta tygodnia "Polityka".
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka