Dodaj do ulubionych

,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,,

11.08.17, 14:31
Pierwsi rosyjscy żołnierze są już na Białorusi a z nimi obawy w całym regionie. Ukraina, kraje bałtyckie, ale i Polska czują się zagrożone – pisze "SZ" o planowanych na wrzesień rosyjsko-białoruskich manewrach "Zapad-17".
Ćwiczeń "Zapad" obawiają się Ukraina, Polska, trzy kraje bałtyckie oraz samo przywództwo NATOFoto: AFP
Ćwiczeń "Zapad" obawiają się Ukraina, Polska, trzy kraje bałtyckie oraz samo przywództwo NATO
374
‹ wróć

Rosjanie informują, że w ćwiczeniach weźmie udział niespełna 13 tys. żołnierzy, Litwini alarmują, że może ich być nawet 100 tys.
Rosjanie na 2017 rok zaplanowali ponad 2800 różnego rodzaju wojskowych ćwiczeń
Łukaszenka zapewnił, że "żaden czołg nie wkroczy z Białorusi na ukraińską ziemię"


--
Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
  • dunant Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 15.08.17, 16:54
   Rosyjski polityk udzielił wywiadu dla portalu Fakt24.pl. Zwrócił się w nim do Polaków:

   – Proponuje wam: bierzcie zachodnią Ukrainę teraz, póki nie jest za późno. To wasza ziemia, to Polska. A wy z nimi romansujecie. To oni zabijali Polaków, to oni mówią na was Lachy, a wy ich wspieracie razem z reżimem faszystowskim, który oni szerzą. Dla Ukrainy najgorszy wróg to Rosja i Polska, a wy traktujecie ich jak braci.

   Żyrinowski ma też dla Polaków wskazówki, jak odzyskać dawne Kresy.

   – To wasze tereny, czemu mielibyście z nich rezygnować? Po prostu wprowadźcie wojsko i Kijów nie powie ani słowa, oni z Donbasem sobie nie mogą dać rady. Łukaszenka mógłby też wam pomóc. Niech wasi żołnierze założą ukraińskie umundurowanie, wkroczą na Ukrainę, przecież tamci nawet się nie zorientują. Oni na Donbas nie mają sił, co dopiera mówić o zachodnich ziemiach. Powieście swoją flagę na Lwowem, Łuckiem, Iwano-Frankiwskiem(właśc. Stanisławowem – KRESY.PL ), Tarnopolem, Równem. Nikt nawet nie będzie się sprzeciwiał, mieszkańcy się uradują i przyjmą was jak swoich– zachęca Żyrinowski.

   Lider LDPR napomknął też czego za przychylność Rosja chciałaby w zamian.

   – Rosja potrzebowałaby tylko korytarza, bezpośredniego połączenia pomiędzy Białorusią a Kaliningradem. To jakieś 80 km, więc powinniście nam ten teren oddać– powiedział.

   fakt24.pl/KRESY.PL
   • dunant Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 15.08.17, 16:55
    sylwia @Sylwia:

    Żyrinowski ma doktorat, jest profesorem i autorem. Jest popȩdliwy. Swej wypowiedzi nie przemyślał. Nawet gdyby takie zbrojne wtargniȩcie polskich komandosów do Małopolski Wschodniej początkowo udało siȩ, wkrótce doszłoby do walk z armia ukraińską, Prawym Sektorem, Azowem i innymi ukrofaszystowskimi formacjami zaalarmowanymi przez ukraińską straż graniczną i SBU. Przejȩcie ośrodków władzy byłoby trudne. Zważmy, iż powstańcy donbascy mieli duże straty w ludziach pomimo ich determinacji, odwagi i obfitej pomocy zaopatrzeniowej z Rosji. Nawet nie zdołali odbić Słowiańska ani też odrzucić ukrowhermachtu od rubieży Doniecka. Zmieńmy nieco scenȩ. Wyobraźmy sobie, że niemiecki ‘Żirinowski’ rzuca podobne hasło: ‘Nehmet Breslau, das ist doch Deutschland!’ i nocą komandosi Bundeswehry oraz GSG, przebrani w polskie mundury, przekraczają granicȩ, rozbrajają polskie posterunki i prą na Szczecin, Wrocław i Wałbrzych. Azali mościpanowie nie dostrzegacie możliwości oporu i szerszej wojny?
  • dunant Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 15.08.17, 17:10
   Profil Rosyjska Piąta Kolumna w Polsce sporządził analizę na temat finansowania fundacji Otwarty Dialog, która zaangażowana była we wspieranie niepodległości Ukrainy, a niedawno zasłynęła zaangażowaniem przeciwko polskiemu rządowi.

   „Być może da do myślenia zarówno zagorzałym przeciwnikom, jak i entuzjastycznym obrońcom fundacji. Fundacja nie szykowała przewrotu w Polsce, ale wiele aspektów jej działalności budzi głębokie zastrzeżenia” – piszą twórcy raportu.
   • dunant Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 15.08.17, 17:11
    Analiza obrachunków wykazuje, że Otwarty Dialog jest w rzeczywistości fundacją rodzinną, finansowaną w 4/5 przez rodzinno-biznesowe otoczenie przedsiębiorcy Petra Kozlowskiego z krymskiego Sewastopolu, brata prezes fundacji Lyudmyły Kozlowskiej.

    Sposób, w jaki Petro Kozlowski działał i działa nadal na okupowanym Krymie i w samej Rosji jest prawie tak kontrowersyjny, jak poczynania kazachskiego oligarchy Muchtara Abliazowa czy rosyjskiego biznesmana Naila Maliutina, których obrona przed ekstradycją do krajów pochodzenia jako „działaczy praw człowieka” była, do czasu ukraińskiego Majdanu, głównym polem wysokobudżetowej aktywności lobbystycznej fundacji Otwarty Dialog.” – czytamy dalej.
    • dunant Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 15.08.17, 17:11
     Osią biznesu Petra Kozlowskiego jest przejęty przez niego w wątpliwy sposób podupadły państwowy zakład produkcji oświetlenia okrętowego „Majak” w Sewastopolu. Spółki związane z Petrem Kozłowskim zarabiają na wynajmie jego hal i pomieszczeń. Przejęto i sprzedano mieszkania zakładowe, a lokatorów eksmitowała w brutalny sposób grupa ochroniarzy-taekwondzistów. Z lokatorami nie było żadnego „otwartego dialogowania”, natomiast część dochodów z obrotu tymi mieszkaniami trafiła do fundacji Otwarty Dialog.” – twierdzą autorzy raportu.

     Jak dalej podkreślają, „całkowicie sprzeczny z pro-ukraińskim wizerunkiem fundacji jest fakt, że wyroby firmy jej głównego darczyńcy, za pośrednictwem dwóch filii w Sankt-Petersburgu, trafiają przede wszystkim do rosyjskich państwowych stoczni obsługujących marynarkę wojenną. Dyrektorzy tych filii, handlujący na co dzień z rosyjską admiralicją, należą do największych darczyńców fundacji. Petro Kozłowski dba też o protekcję polityczną. Kiedy Krym pozostawał pod kontrolą Ukrainy, sponsorował partię „Udar” Witalija Kliczki, Blok Julii Tymoszenko lub nacjonalistyczną „Swobodę”. W nowej sytuacji po aneksji ludzie z otoczenia Petra Kozlowskiego całkowicie opanowali sewastopolski oddział „Rosyjskiej Partii Emerytów na rzecz Sprawiedliwości”. Za równie instrumentalny należy uznać ich udział w Sewastopolskim Stowarzyszeniu Polskiej Kultury „Polonia”. Oprócz biznesu rodziny Kozlowskich na Krymie, istotnym źródłem finansowania fundacji Otwarty Dialog jest środowisko biznesowe Bartosza Kramka i Lyudmyły Kozłowskiej w Polsce. Na uwagę zasługuje prowadząca internetowy kantor wymiany walut spółka Igoria Trade, która przekazała prawie pół miliona złotych. Jej inwestorem początkowym była zarejestrowana na Cyprze spółka Banerco Ltd., potentat w dziedzinie kasyn i zakładów bukmacherskich online.”
  • black_jotka Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 02.09.17, 04:53
   Tajna willa Władimira Putina. Oto luksusy prezydenta Rosji
   Nowa willa prezydenta Rosji zlokalizowana jest na bałtyckiej wyspie w Zatoce Wyborskiej przy granicy rosyjsko-fińskiej. Działka ma ponad 50 ha. Znajdują się na niej: dworek o powierzchni 700 m2, budynki dla gości oraz służby, a także lądowisko dla helikoptera.

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jane_doe_hej Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 13.09.17, 21:24
   Film o romansie przyszłego cara Mikołaja II i polskiej tancerki Matyldy Krzesińskiej wywołał w Rosji falę kontrowersji. Kina rezygnują z pokazów "Matyldy" ze względów bezpieczeństwa. Przeciwko premierze protestują prawosławni aktywiści, którzy twierdzą, że film obraża ich uczucia religijne. Głos w sprawie "Matyldy" zabrali już rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow i minister kultury Władimir Medinski. Pieskow powiedział w środę, że "sytuacja wokół filmu staje się nieprzyjemna". "Niech Bóg raczy ocalić Rosję". Miał być nadzieją, 100 lat temu pogrzebał carat W porozumieniu z... czytaj dalej » - Przejawy ekstremizmu, w tym próby nacisku na kina, są absolutnie nie do przyjęcia. To stanowi zagrożenie. Oczywiście podlega to ściganiu przez odpowiednie organy - powiedział dziennikarzom rzecznik Kremla i dodał, że "podejmowanie jakichś decyzji, które ograniczają prawo dystrybutorów kinowych do wyboru repertuaru, jest niepożądane". (www.tvn24.pl)
  • jane_doe_hej Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 13.09.17, 21:29
   Konsekwentną przeciwniczką filmu jest deputowana rosyjskiego parlamentu Natalia Pokłonska, która uważa, że "Matylda" obraża uczucia religijne osób wierzących. Zamordowany przez bolszewików Mikołaj II został kanonizowany przez Rosyjską Cerkiew Prawosławną w 2000 roku. Film opowiada o tym okresie życia przyszłego cara, gdy był on młodym następcą tronu. Pokłonska zapewniła we wtorek, że potępia wszelkie przejawy przemocy. Oświadczyła przy tym, że dopuszczenie "Matyldy" do kin przez Ministerstwo Kultury było "jawnym naruszeniem prawa". Dmitrij Piewkow, pytany w środę przez dziennikarzy, czy Pokłonska ponosi osobistą odpowiedzieć za rozwój sytuacji wokół "Matyldy" odpowiedział, że "nie chciałby mówić o czyjejś odpowiedzialności". (www.tvn24.pl)
  • jane_doe_hej Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 13.09.17, 21:32
   Ponad 50 tysięcy osób ewakuowano w środę w Moskwie po serii fałszywych alarmów bombowych. W ciągu kilku godzin było tam około 100 anonimowych zgłoszeń. Agencja Interfax poinformowała także o telefonie dotyczącym zaminowania placu Czerwonego. Fala doniesień o podłożonych ładunkach wybuchowych przetacza się już czwarty dzień przez największe miasta Rosji. Zgłoszenia o podłożonych bombach są najprawdopodobniej nagrywane wcześniej i przekazywane za pomocą telefonii internetowej. Nie wiadomo, kto stoi za fałszywymi alarmami bombowymi - informują rosyjskie media. (www.tvn24.pl)
  • jane_doe_hej Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 13.09.17, 21:40
   Ponad 50 tysięcy osób ewakuowano w środę w Moskwie po serii fałszywych alarmów bombowych. W ciągu kilku godzin było tam około 100 anonimowych zgłoszeń. Agencja Interfax poinformowała także o telefonie dotyczącym zaminowania placu Czerwonego. Fala doniesień o podłożonych ładunkach wybuchowych przetacza się już czwarty dzień przez największe miasta Rosji. Zgłoszenia o podłożonych bombach są najprawdopodobniej nagrywane wcześniej i przekazywane za pomocą telefonii internetowej. Nie wiadomo, kto stoi za fałszywymi alarmami bombowymi - informują rosyjskie media. (www.tvn24.pl)

   Źródło w służbach bezpieczeństwa powiedziało w rozmowie z prokremlowskim tabloidem "Komsomolskaja Prawda", że zgłoszenia są wynikiem ataku cybernetycznego przeprowadzonego z terytorium Ukrainy. Nie ma jednak na to dowodów - zaznacza BBC. W największych rosyjskich miastach od niedzieli ewakuowane są budynki administracji, sklepy, szkoły, uniwersytety, akademiki, dworce, biura, lotniska, kina. Państwowa telewizja poinformowała, że łącznie do tej pory w całym kraju zgłoszono podłożone ładunki w 205 firmach i instytucjach. (www.tvn24.pl)
  • jerzy_55 Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 14.09.17, 16:17

   Rosja zaatakowała pociskami manewrującymi wystrzelonymi z dwóch okrętów podwodnych obiekty tzw. Państwa Islamskiego w mieście Dajr az-Zaur w Syrii. O ostrzale poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jane_doe_hej Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 14.09.17, 22:04
   Rosyjski resort obrony informuje o przerzucie w trybie alarmowym na terytorium Białorusi oddziałów 1 Gwardyjskiej Armii Pancernej. Mają być to ćwiczenia w ramach manewrów Zapad-2017. Komunikat Moskwy zaskoczył dowództwo armii Białorusi.
  • mala200333 Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 15.09.17, 03:00
   Ministerstwa i agencje rządowe USA dostały polecenie usunięcia programów antywirusowych rosyjskiej firmy Kaspersky Lab. Powód? Powiązania z wywiadem. Rosyjska ambasada w Waszyngtonie oświadczyła, że decyzja USA jest "ubolewania godna".

   --
   Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
   Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
   • mala200333 Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 15.09.17, 03:05
    Kaspersky Lab odpowiada

    Firma Kaspersky Lab wydała oświadczenie, w którym wyraziła rozczarowanie decyzją administracji USA i po raz kolejny podkreśliła, że "nie ma żadnych nieetycznych powiązań z żadnym rządem, także z rządem Rosji". Zapewniła też, że nie dotyczą jej przepisy rosyjskiego prawa, wskazane w zarządzeniu amerykańskiego resortu bezpieczeństwa narodowego. Podkreślono, że informacje otrzymywane przez Kaspersky Lab są chronione zgodnie z wymogami prawa i rygorystycznymi standardami branżowymi, łącznie z szyfrowaniem.

    Za "niepokojące" uznano, że "ze względów geopolitycznych prywatna firma może zostać uznana za winną dopóki nie udowodni, że jest niewinna".

    Firma Kaspersky Lab wielokrotnie zapewniała, że nie pomogłaby żadnemu rządowi w cyberszpiegostwie. Argumentowała też, że nie ma żadnego dowodu na poparcie wysuwanych przez osobistości oficjalne w USA oskarżeń, iż jej oprogramowanie antywirusowe może być wykorzystane do świadczenia usług szpiegowskich Kremlowi.

    Kaspersky Lab ma siedzibę w Moskwie i oddziały w 33 państwach, w tym od roku 2000 w Polsce. Jej założyciel i szef, miliarder Jewgienij Kaspierski, na Zachodzie znany jako Eugene Kaspersky, jest absolwentem elitarnej szkoły kryptologii KGB. Jego krytycy twierdzą, że nie jest prawdopodobne, by firma Kaspersky Lab mogła działać niezależnie w Rosji, gdzie gospodarka jest zdominowana przez przedsiębiorstwa państwowe, a agencje szpiegowskie stały się o wiele potężniejsze pod rządami Władimira Putina.


    --
    Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • mala200333 Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 15.09.17, 03:09
   ~ARU_Sprawiedliwy : Na poziomie przeciętnego i uczciwego obywatela nie ma żadnego znaczenia, czy jakiś program rosyjski czy amerykański czy jakiegoś innego państwa ma możliwość szpiegowania jego komputera. Nie sądzę, że ktokolwiek ma wątpliwość, że służby tych państw mają możliwość szpiegowania informacji zapisanych na komputerach przeciętnych ludzi. Mają możliwość, ale to nie znaczy, że z tego korzystają, ponieważ informacje zawarte na takich komputerach są dla nich całkowicie bezużyteczne. Ważne jest jednak aby komputer przeciętnego obywatela był zabezpieczony przed infiltracją osób lub grup osób działających w celu wykradzenia naszych informacji w celu ich wykorzystania, lub ich zniszczenia. To zapewnia program Kaspersky, który również jak sądzę, zabezpiecza przez programami szpiegującymi przez USA, ale to nie moje zmartwienie.

   --
   Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
   Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • mala200333 Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 15.09.17, 03:18
   Stolice uznały, iż nie ma podstaw do łagodzeni sankcji. Rada zweryfikowała też listę i usunęła z niej cztery zmarłe osoby.

   Państwa UE przedłużyły w czwartek o kolejne pół roku sankcje za działania naruszające lub podważające integralność terytorialną, suwerenność i niepodługość Ukrainy.

   --
   Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
   Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • seremine Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 20.09.17, 00:20
   Nie tylko Zapad 2017. Rosyjskie manewry w Zachodnim Okręgu Wojskowym
   Nie ma przesady w stwierdzeniu, że rosyjskie jednostki przeznaczone do ćwiczeń Zapad-2017 ćwiczą niemal permanentnie, nie schodząc z poligonów. Uwaga ta dotyczy m.in. Wojsk Powietrznodesantowych (WDW), zgrupowania kaliningradzkiego z Flotą Bałtycką, czy elementów uderzeniowej 1 Armii Pancernej. Nieco w cieniu nagłośnionego Zapad-2017 pozostają natomiast inne ćwiczenia i szkolenia, które w ramach letniego okresu ćwiczeń, zwiększają potencjał bojowy związków taktycznych ZOW na zachodniej flance Rosji.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • mala200333 Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 21.09.17, 02:47
   Zatrzymano lidera grupy, która groziła kinom wyświetlającym "Matyldę". "Niektórzy są gotowi do skrajnych działań"
   Źródła w MSW Rosji poinformowały w środę o zatrzymaniu Aleksandra Kalinina, przywódcy organizacji o nazwie Państwo Chrześcijańskie-Święta Ruś. Grupa ta rozsyłała do kin groźby związane z filmem "Matylda" o carze Mikołaju II i tancerce Matyldzie Krzesińskiej, granej przez polską aktorkę Michalinę Olszańską.

   --
   Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
   Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • black_jotka Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 21.09.17, 16:35
   Kluczową kwestią jest to, by Rosja wiedziała, jaka będzie reakcja państw NATO. Problem nie polega na tym, że w przypadku inwazji państwa sojuszu nie zareagują, ale na tym, że Putin pomyśli, iż tak właśnie będzie. To bowiem może doprowadzić do wybuchu konfliktu, który może przerodzić się w III wojnę światową. Dzisiaj wiemy, że tak było w przypadku Hitlera. Zakładał on, że Francja i Wielka Brytania nie wypowiedzą Niemcom wojny w przypadku ataku na Polskę. Jedyna szansa uniknięcia poważnej konfrontacji jest taka: Putin musi mieć świadomość, że w przypadku ataku na państwo NATO sojusz wypowie Rosji wojnę.
   Nie ma bowiem wątpliwości, że Rosja jest gotowa zabić wielu ludzi i również wielu stracić, o czym świadczą obydwie wojny w Czeczenii. Na Ukrainie i w Gruzji Putin pokazał, że może napaść na terytorium innego państwa. Choć brzmi to dzisiaj jak oczywistość, to wiemy na pewno: Putinowi nie można ufać.

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • smieszka-on-line Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 24.09.17, 18:15
   Rosja jest nam winna 54 miliardy dolarów. Poznaj prawdę o tym, jak Sowieci ograbili Polskę
   Tysiące sztuk bydła pędzone w wielkich stadach do Związku Radzieckiego. Setki składów kolejowych, wyładowanych urządzeniami przemysłowymi, podążające w kierunku naszej wschodniej granicy. Chłopi grabieni przez sowieckich żołnierzy.
  • smieszka-on-line Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 24.09.17, 18:18
   Przemysł ten znajdował się na terenach przedwojennej Polski i na ziemiach niemieckich, przyznanych nam jako rekompensatę za utracone Kresy. Wydawało się więc naturalnym, że zostanie przejęty przez państwo polskie, tym bardziej że od początku wojny byliśmy członkiem koalicji antyhitlerowskiej, a Wojsko Polskie walczyło również u boku Sowietów.

   Nic bardziej mylnego. Sowiecki dyktator podjął decyzję, która najdobitniej pokazuje, jaki charakter miało mieć to nasze „wyzwolenie”. Postąpił jak z terytorium podbitym i nakazał demontaże wszelkich urządzeń przemysłowych. Do tego celu powołano, kierowany przez Gieorgija Malenkowa, Komitet Specjalny. Jego zadaniem było centralne koordynowanie wywozu zdobyczy wojennych i rozdzielanie ich na terenie ZSRR.
  • black_jotka Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 29.09.17, 22:00
   W wywiadzie dla agencji Reuters szef ukraińskiego sztabu generalnego generał Wiktor Mużenko powiedział, że Rosja po zakończonych niedawno ćwiczeniach pozostawiła na Białorusi żołnierzy, mimo że obiecała tego nie robić

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • black_jotka Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 29.09.17, 22:01
    Wypowiedź szefa ukraińskiego sztabu generalnego może wywołać napięcie między sąsiadującymi państwami i pozostaje w sprzeczności z oświadczeniem rzecznika białoruskiego ministerstwa obrony, który oznajmił, że ostatni pociąg z rosyjskimi żołnierzami i sprzętem opuścił Białoruś wczoraj - pisze Reuters.

    Zauważa, że białorusko-rosyjskie manewry Zapad-2017, które w dniach 14-20 września odbywały się na terytorium obu państw, stały się nowym źródłem niepokoju dla Ukrainy i dla członków NATO na wschodniej flance Sojuszu. Rzeczniczka NATO Oana Lungescu powiedziała, że wydaje się, iż skala i zakres ćwiczeń Zapad "znacznie przekroczyły" to, co zapowiadała Rosja.

    --
    Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 28.07.18, 19:42
   Zwolennicy Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) i lewicy demonstrowali dziś w centrum Moskwy przeciw rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego. Uczestnicy protestu - według niektórych ocen 12 tysięcy ludzi - wzywali do dymisji rządu. Pojawiły się także hasła z żądaniem dymisji prezydenta Władimira Putina.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 10.08.18, 17:16
   Bank Rosji podał dane o wypływie kapitału między styczniem a lipcem tego roku. Wynika z nich, że prywatny biznes zabiera kapitał z Rosji. W ciągu siedmiu miesięcy wypływ netto był 2,5 razy większy niż rok wcześniej. Jak pisze "Rzeczpospolita", to już jedenasty rok tego exodusu.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • jutta_t Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 10.08.18, 17:16

    Kapitał coraz szybciej ucieka z Rosji
    dzisiaj 12:47
    FACEBOOK | 9
    TWITTER
    E-MAIL
    KOPIUJ LINK
    29 SKOMENTUJ
    Bank Rosji podał dane o wypływie kapitału między styczniem a lipcem tego roku. Wynika z nich, że prywatny biznes zabiera kapitał z Rosji. W ciągu siedmiu miesięcy wypływ netto był 2,5 razy większy niż rok wcześniej. Jak pisze "Rzeczpospolita", to już jedenasty rok tego exodusu.
    Foto: istock
    29
    ‹ wróć

    "Wywóz netto kapitału przez prywatny sektor w ciągu siedmiu miesięcy wzrósł w ocenie banku centralnego do 21,5 mld dol. W tym samym okresie rok wcześniej było to 8,7 mld dol." - czytamy w komunikacie banku.

    REKLAMA
    Tym samym wywóz tegoroczny jest 2,5 raza większy od ubiegłorocznego. Bank Rosji tłumaczy to, jak zaznacza "Rzeczpospolita", "wzrostem zagranicznych aktywów w pozostałych sektorach i zmniejszającymi się zobowiązaniami banków wobec nierezydentów".

    Tym samym jednak rok 2018 będzie jedenastym z kolei, kiedy więcej pieniędzy opuszcza federację, aniżeli do niej napływa. Ostatni dodatni wynik był w 2007 r. W 2008 r. Rosja straciła 133,9 mld dol. w wyniku własnej agresji na Gruzję oraz globalnego kryzysu.

    --
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ,,,,,,,,Rosja,,,,,Putin,,,,,,, 10.08.18, 17:21
   Jak poinformowało rosyjskie MSZ, „Rosja zablokowała Radzie Bezpieczeństwa ONZ amerykańską próbę nałożenia sankcji międzynarodowych na jedną osobę i kilka podmiotów prawnych, w tym rosyjski bank komercyjny Agrosoyuz, rzekomo działający nielegalnie z naruszeniem reżimu sankcji wobec tego kraju [Korei Północnej]. Materiał dowodowy przedstawiony przez Amerykanów w celu uzasadnienia jego wniosku jest całkowicie nieprzekonujący.”

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka