Dodaj do ulubionych

~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~

19.11.20, 20:26
Kolejny gorący wieczór za nami - przed sejmem odbyła się demonstracja Strajku Kobiet. Nie obeszło się bez incydentów z udziałem policji. Do manifestacji z mównicy sejmowej odniósł się Jarosław Kaczyński. - Te demonstracje, które żeście popierali (...) kosztowały życie już wielu osób. Macie krew na rękach - mówił prezes PiS. Wielu uważa, że polityka poniosło, a Jakub Żulczyk dosadnie apeluje do niego: "Po prostu się zamknij mała kalapyto; (...) daj Polsce spokój".
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 19.11.20, 20:29

   "Ja Ci źle nie życzę, po prostu siedź [na] Żoliborzu z kotem, nie wychodź, nie musisz, do Rossmanna po pieluchy i po warzywka na Wilsona pójdzie Ci ten z BOR-u, co mu kwiaty kupowałeś; po prostu się zamknij mała kalapyto; oglądaj rodeo, co tam lubisz, jeździj se na Wawel do brata, albo na działkę, cokolwiek, palcem po starej mapie do ZSRR, po prostu daj Polsce spokój, to już k*** 30 lat od czasu jak byłeś chomikiem w Polskim Zoo, wystarczy" - napisał na Facebooku autor "Ślepnąć od świateł" i "Czarnego Słońca"
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 19.11.20, 20:40
   To nie pierwszy raz kiedy Żulczyk nie przebiera w słowach na temat Kaczyńskiego. Odnosząc się w mocnych słowach do kontrowersyjnej zapowiedzi Ministerstwa Edukacji o konsekwencjach dla nauczycieli, którzy poparli Strajk Kobiet, skrytykował zarówno Przemysława Czarnka ("cham, mentalny, a może i nie tylko nazi-skinhead, prostak, który wygląda, jakby właśnie ściągnięto go z pobitego afrykańskiego studenta"), jak i prezesa PiS-u. "A za wszystkim stoi straszno-śmieszny, mlaszczący mikrus, któremu dętka odkleiła się do reszty 10 lat temu, pewnego tragicznego, kwietniowego dnia" - dodał pisarz pod koniec wpisu.
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 19.11.20, 21:15

   "Czas na zjednoczenie wysiłków całej opozycji. Sprawy zaszły zbyt daleko. To polskie 'być albo nie być'"- napisał w czwartek (19 listopada) były premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk na Twitterze   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/polska/news-donald-tusk-sprawy-zaszly-zbyt-daleko,nId,4865389#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • seremine Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 19.11.20, 21:48
   Pałek mieli użyć ci z wydziału drugiego, wiernego dobrozmianowemu szefowi. W światku antyterrorystów zawrzało
   Maciek Kucharczyk
   19.11.2020 19:22
   - Jest spory wkur..., na to co się stało. Najczęściej pada słowo "hańba" - mówi nam informator powiązany z Biurem Operacji Antyterrorystycznych, w którym tli się "wojna domowa". To funkcjonariusze tej wyspecjalizowanej jednostki mieli w środę użyć po cywilnemu pałek teleskopowych przeciw demonstrantom.
  • seremine Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 19.11.20, 21:50
   Wielu funkcjonariuszy BOA, dumnych z przynależności do elitarnej jednostki, jest, delikatnie rzecz ujmując, zdenerwowana. Mówiąc wprost, używają słowa "wkur...". - Ten, który pierwszy użył pałki, jest znany z problemów z agresją. Kiedy ma obezwładnić bandziora, to nie jest to problemem, bo nikt się nie przejmie tym, że próba oporu zostanie przerwana przy pomocy kolby. No ale na demonstracji kobiet? - mówi nasz informator.
   Zawrzeć miało nie tylko w samym BOA, ale też w całym niewielkim i hermetycznym światku oddziałów antyterrorystycznych, które są rozsiane po kraju. - Wydzwaniają teraz ludzie z innych jednostek i najczęściej pada słowo "hańba". Bo to, co się stało, to jest hańba dla antyterrorystów - stwierdza nasz rozmówca.
   • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 20.11.20, 17:30
    Funkcjonariusze z Biura Operacji Antyterrorystycznych zostali oskarżeni o brutalne zachowanie w trakcie Strajku Kobiet. Sami odpierają zarzuty i twierdzą, że stali się ofiarami politycznej nagonki. – Żaden z nas nie idzie na taką manifestację z myślą, żeby bić kobiety. Policjanci zostali zaatakowani przez demonstrujących, więc naszym zadaniem było reagować – przekonują.
    • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 20.11.20, 17:31
     Bierzemy udział w wielu demonstracjach, byliśmy obecni na ulicach 11 listopada, gdzie walczyliśmy z kibolami. Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa demonstrującym i innym policjantom – mówi nam jeden z funkcjonariuszy BOA
     - Teraz odnoszę wrażenie, że zostaliśmy uwikłani w polityczną wojnę. Adresy i numery telefonów kilku naszych funkcjonariuszy wyciekły do mediów. Ci ludzie otrzymują pogróżki – dodaje
     Zdaniem innego antyterrorysty policjanci z BOA zostali wysłani na akcję, do której nie byli dedykowani. - Zdyskredytowano lata pracy tej jednostki, która służyła z poświęceniem i przelaniem krwi – twierdzi
     - Nikt już nie będzie mówił o tym, że tam ludzie ginęli w trakcie strzelanin z bandytami, tylko o tym, że na Strajku Kobiet walili pałą na oślep. Żal na to patrzeć - podkreśla
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 21.11.20, 19:05
   - "Aborcja jest OK". Taki napis pojawił się w nocy na Pomniku Ofiar Smoleńskich w Warszawie. Zarządca terenu już usunął napis. Policja w nocy dokonała oględzin, zabezpieczyła też nagrania z monitoringu – podało RMF 24.

   Strajk kobiet. Dewastacje pomników

   To nie pierwszy raz, kiedy pomniki zostają pomalowane w związku z odbywającymi się protestami przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.."
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 21.11.20, 21:36
   Około tysiąca osób wzięło udział w łódzkim proteście przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego i brutalności policji. W czasie manifestacji funkcjonariusze zaczęli legitymować uczestników. "Monitorujemy zachowanie policji" - napisał na Twitterze obecny na proteście Dariusz Joński, poseł KO.

   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/polska/news-policja-zablokowala-protest-w-lodzi-zaczely-sie-lapanki,nId,4869361#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 22.11.20, 01:17

   "Domagamy się natychmiastowego zaprzestania użycia siły wobec uczestników pokojowych demonstracji, które odbywają się w całym kraju" - piszą przedstawiciele polskiego PEN Clubu. "Dalsza eskalacja przemocy na rozkaz lub wezwanie władzy może doprowadzić do tragedii, aż za dobrze pamiętnych z historii PRL. Łatwo dziś mogą się one powtórzyć" - ostrzegają
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 22.11.20, 18:28
   Zdaniem Marty Lempart, liderki Strajku Kobiet - publikowanie danych policjantów, którzy zachowywali się agresywnie wobec uczestników demonstracji, to nic innego jak "szukanie bandytów". To odpowiedź na oświadczenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który zapowiedział prokuratorskie postępowania w tej sprawie.
   • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 22.11.20, 18:29
    - Ludzie w internecie identyfikują bandytów, którzy na demonstracji bili ludzi pałkami, gazowali ich. Być może to byli policjanci, ale nie możemy liczyć na to, że wyjaśni to policja czy też prokuratura. My po prostu szukamy bandytów, żeby ich postawić przed sądem - powiedziała w Radiu Zet liderka Strajku Kobiet. Jej zdaniem słowa Zbigniewa Ziobry, to brednie.

    Kilka godzin wcześniej minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy policji. Chodzi o zamieszczanie danych policjantów po demonstracjach i protestach związanych ze Strajkiem Kobiet w Warszawie.

    "Nazwiska i adresy policjantów są objęte tajemnicą, która ma chronić przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Stwarza też poważne zagrożenie dla ich najbliższych. Dlatego ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronach Prokuratury Krajowej.
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 22.11.20, 20:34
   Człowiek, który jest bezpośrednio odpowiedzialny ....
   ... za rozniecenie ognia społecznego niezadowolenia, dziś stara się nieudolnie zrzucać winę na tych, których rozsierdził swoją nieodpowiedzialną polityką. Chyba nikt nie wierzy w to, że Kaczyński nie przewidział, jaki skutek wywoła orzeczenie TK – mówi w rozmowie z Onetem Agata Wojda, kielecka radna KO i współorganizatorka ostatnich protestów w sprawie zaostrzenia prawa do aborcji
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 22.11.20, 22:25
   Kapelan narodowców po wizycie w szpitalu: pielęgniarki jak diablice
   - Widziałem pielęgniarki w czarnych maseczkach z czerwonymi błyskawicami, jakieś diablice mnie otaczają. Czułem się jak w piekle - mówi Roman Kneblewski, ksiądz-kapelan narodowców.


   Ludzie umierają a ten widzi w pielęgniarkach diablice!
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 22.11.20, 22:38
   Strajk Kobiet. Będą duże protesty w rocznicę uzyskania praw wyborczych przez Polki
   Aktywistki Strajku Kobiet poinformowały, że odbędą się duże protesty w ramach obchodów uzyskania przez Polki praw wyborczych. Protesty zapowiedziane są na sobotę, 28 listopada.
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 23.11.20, 16:39

   Kilkunastu demonstrantów zablokowało bramę wjazdową Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach protestu pod hasłem "Wolna aborcja i wolna edukacja!". Protestujących próbuje usuwać policja. W stolicy zaczęły się także pierwsze blokady ulic w ramach kolejnych protestów związanych z zaostrzeniem prawa aborcyjnego   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/polska/news-strajk-kobiet-demonstracja-pod-men-i-blokady-ulic-w-warszawi,nId,4872712#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • seremine Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 23.11.20, 20:00
   16 minut temu
   Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka w TVN24 o zatrzymaniu Agaty Grzybowskiej: Poczekajmy spokojnie na wyjaśnienie tej sprawy. Jesteśmy zwolennikami tego, by każdą sprawę wyjaśnić, a później komentować. Zarzut, za który została zatrzymana fotoreporterka, dotyczy naruszenia nietykalności policjanta. W momencie zatrzymania policjanci nie wiedzieli, że to fotoreporterka. Mimo to, że później zaczęła okazywać legitymację, pamiętajmy, że mieliśmy chociaż 11 listopada przykład, aby wiedzieć, w którym momencie też opuścić miejsce, aby nie wdawać się w bezpośrednie działania policyjne, bo niestety mogą one być niebezpieczne również dla dziennikarzy i fotoreporterów
   • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 24.11.20, 17:55
    Ale na tym zdjęciu widać wachlarz emocji.

    Była zszokowana i przestraszona. Policja najprawdopodobniej chciała doprowadzić ją do tego samego radiowozu, w którym siedziała już fotoreporterka. Nie wiem czy się im udało, bo był zbyt duży ścisk pod bramą ministerstwa
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 24.11.20, 20:10
   Strajk pielęgniarek? Kolejny krok wykonany. "Słowa ministra przelały czarę goryczy"
   - Minister zdrowia niczego z nami nie uzgodnił. Twierdząc, że to zrobił, wprowadza opinię publiczną w błąd. Pielęgniarki pracują ponad siły, ryzykują swoim zdrowiem i życiem, a rząd milczy - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok.
   • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 24.11.20, 20:14
    Jesteśmy na etapie zakończenia prac nad problemami, które można rozwiązać nawet za PiS. Na drugim etapie Rada Konsultacyjne będzie się zastanawiała jak posprzątać to państwo po PiS-ie - mówiła Klementyna Suchanow z OSK. Rada Konsultacyjna powołana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet została utworzona, by podjąć się "rozwiązania problemów wykrzyczanych na ulicy".
    Do zespołu zgłosiło się ponad 800 osób, a sześć sektorów omówionych podczas wtorkowej (24 listopada) konferencji prasowej to podsumowanie pracy około 400 osób.


    Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/polska/news-strajk-kobiet-wiemy-jak-rozwiazac-problemy-w-kraju,nId,4875050#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 24.11.20, 23:16
   Niedenthal, brytyjski fotograf polskiego pochodzenia, laureat World Press Photo 1986, nie kryje oburzenia zatrzymaniem fotografki Agaty Grzybowskiej w czasie wczorajszego strajku kobiet. Przypomnijmy: zdaniem policji kobieta zaatakowała funkcjonariuszy naruszając ich nietykalność osobistą oraz ze zbyt bliskiej odległości zrobiła jednemu z policjantów zdjęcia z fleszem.
   • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 24.11.20, 23:17
    Juz sobie wyobrażam, jak Agata tłukła tych biednych policjantów – ironizuje Chris Niedenthal. - Ale mówiąc na poważnie: na tych demonstracjach zjawia się tak ogromna liczba policjantów, że już samo to generuje tego typu incydenty. Zamiast kilku, przyjeżdżają ich dziesiątki, w pełnym uzbrojeniu. Ale to nie protestujący dążą do prowokacji! - uważa.
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 24.11.20, 23:19
   Jak dodaje, jest przekonany, że – zgodnie z informacjami ujawnionymi m.in. przez Onet – policjanci dostali specjalne instrukcje, w jaki sposób mają traktować demonstrujących. - Ja to widzę bardzo wyraźnie: mają się z nami nie cackać. Mówię „z nami”, bo sam chodzę i mimo swoich lat na karku dokumentuję to, jak ludzie walczą dziś o swoją wolność. Jak zaczynałem, to strach było wyciągnąć aparat przy milicjancie. A teraz? Nikt się nie boi i to jest piękne. Mogą zatrzymać Agatę, ale wokół jest masa ludzi, którzy wyjmują telefonu i uwieczniają sposób, w jaki zachowują się policjanci – mówi Chris Niedenthal.
  • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 28.11.20, 06:50
   Monika Strzępka, jedna z najważniejszych reżyserek teatralnych w Polsce, telewizyjnej publiczności znana z serialu "Artyści", wyreżyserowała wstrząsający spot z udziałem m.in. Andrzeja Chyry. To część kampanii Centrum Praw Kobiet. Jej celem jest zachęcanie do podpisywania petycji do polskich władz.
   • mala200333 Re: ~~~~~ Protesty w Polsce ~~~~~~ 28.11.20, 06:52
    W dobie pandemii w Polsce podobnie jak w wielu innych krajach wzrasta skala przemocy wobec kobiet. Pandemia koronawirusa, jak wskazuje wielu ekspertów, nie pozostaje także bez wpływu na jedną z najbardziej ekstremalnych form przemocy ze względu na płeć jaką jest kobietobójstwo – zabójstwa kobiet i dziewcząt popełniane m.in. przez ich partnerów" - brzmi fragment petycji.

    Niespełna czterominutowy film "STOP kobietobójstwu" z udziałem m.in. Wiktorii Gorodeckaji, Andrzeja Chyry, Krzysztofa Dracza, Pawła Tomaszewskiego czy Marcina Czarnika, wyreżyserowała Monika Strzępka - reżyserka takich spektakli jak "W imię Jakuba S.", "Bitwa warszawska 1920" czy "Król", a także serialu "Artyści" oraz członkini zespołu Czerwone Świnie. Autorem kampanii jest agencja Dziadek do orzechów, a za muzykę odpowiada Andrzej Smolik. Honorowy patronat nad kampanią objął Rzecznik Praw Obywatelskich.

    "Nawet 500 kobiet rocznie ginie w Polsce w związku z przemocą domową. To kobiety, które są zabijane, bite ze skutkiem śmiertelnym, popełniają samobójstwa. To nie są odosobnione przypadki. Takie zabójstwa często poprzedzone są latami przemocy – poniżania, szantażowania, bicia, gwałtów – ale i obojętności instytucji. Gdyby prawo działało, te kobiety miałyby szansę wciąż żyć" - czytamy w zapowiedzi kampanii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka