Dodaj do ulubionych

Litwa/Bialorus

10.07.21, 01:08
Litewski rząd podjął decyzję o budowie płotu na granicy z Białorusią. Dzisiaj na południu kraju żołnierze Wojska Litewskiego rozpoczęli stawianie ogrodzenia z drutu kolczastego.
Obserwuj wątek
    • seremine Re: Litwa/Bialorus 10.07.21, 01:11
      W piątek 9 lipca Litwa zaczęła stawianie ogrodzenia z drutu kolczastego na razie w okolicy Druskiennik na południu kraju. To tam w ostatnich tygodniach przez granicę próbowało przedostać się najwięcej migrantów. Na Litwę docierają obywatele m.in. krajów Bliskiego Wschodu. Wśród nich jest wielu Irakijczyków. Ostatniej doby służby graniczne zatrzymały 37 osób, które chciały nielegalnie pokonać granicę białorusko-litewską. Od stycznia granicę próbowało sforsować 1546 osób. Tymczasem w całym ubiegłym roku na Litwę próbowało dostać się 81 migrantów. Wilno uważa, że jest to forma wojny hybrydowej ze strony reżimu w Mińsku.
    • seremine Re: Litwa/Bialorus 14.07.21, 23:55
      Spór o imigrantów na linii Mińsk-Wilno zaostrza się. Premier Litwy Ingrida Szimonyte stwierdziła, że Białoruś celowo ściąga imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy następnie przedzierają się na terytorium Litwy i tym samym Unii Europejskiej. - Mińsk na tym zarabia. Ci nieszczęśnicy płacą po kilka tysięcy dolarów za możliwość dostania się do Unii Europejskiej – tłumaczył w programie Newsroom Włodzimierz Cimoszewicz, europoseł. – Po drugie Białoruś chce zrobić kłopot Litwie, bo ta bardzo zaangażowała się w poparcie opozycji białoruskiej w trakcie ubiegłorocznych psuedowyborach prezydenckich – dodał były premier. Jak podkreśla, prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka próbuje zniechęcać Unię Europejską do interesowania się tym, co dzieje się w jego kraju. Od stycznia litewską granicę od strony Białorusi próbują pokonać setki imigrantów – głównie z Iraku, Syrii i krajów Afryki. Na miejsce ściągane jest wojsko i stawiany jest płot wzdłuż granicy z Białorusią.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka