12.08.21, 17:27
Zaczynał jako punkowiec za czasów komuny, publiczności dał się najlepiej poznać w latach 90. Był nawet oskarżany o obrazę uczuć religijnych. Kim jest Paweł Kukiz? Jak z muzyka, który przyznawał w utworach, że nienawidzi polityków, sam zmienił się w jednego z nich?
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Kukiz 12.08.21, 17:29

   W porannej audycji Radia Złote Przeboje prowadzący Kamil Baleja postanowił zgotować słuchaczom nie lada psikusa. Zapowiedział utwór "Bo tutaj jest, jak jest" Pawła Kukiza i Jana Borysewicza, po czym przerwał. - Nie ten guzik — powiedział
  • mala200333 Re: Kukiz 12.08.21, 18:25
   Jan Borysewicz nie ma litości dla swojego dawnego kolegi Pawła Kukiza. - Ale żeby ktoś, kto zawsze tyle mówił o tym, jak nienawidzi polityków i nigdy nie będzie z nimi współpracował, teraz stawał w jednym szeregu z tymi bandziorami? Sprzedał się za jakieś niejasne obietnice, za jakieś stanowiska - grzmi w rozmowie z WP.
  • mala200333 Re: Kukiz 12.08.21, 18:36
   leßter4
   Gość
   Wysłany: Dzisiaj 12:02
   Paweł Kukiz od 2005 roku udzielał się politycznie. Wspierał kampanię Donalda Tuska i Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz kampanię parlamentarną Platformy Obywatelskiej w latach 2006-2007. Bez komentarza!
   expert
   Gość
   Wysłany: Dzisiaj 12:29
   leßter4 pisze:
   Bez komentarza!

   Dlaczego bez? Komentarz jest prosty - wtedy dostał za to niewiele lub nic, teraz odbił sobie straty z nawiązką
   • mala200333 Re: Kukiz 12.08.21, 19:38
    Ostrzegałem, że Paweł Kukiz to człowiek nieodpowiedzialny. Jak ten człowiek miał naprawiać Polskę, jeżeli procesował się z własnym zespołem? - komentuje w rozmowie z WP Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc.
  • seremine Re: Kukiz 13.08.21, 01:54
   Być może po wczorajszym głosowaniu nad tzw. "Lex TVN" Paweł Kukiz zyskał nowych kolegów wśród polityków. Na pewno jednak stracił starych kolegów ze środowiska artystycznego. Wielu muzyków, którzy kiedyś z nim współpracowali, nie ma mu do powiedzenia nic poza obelgami. Wśród nich jest Agata Młynarska, która na Instagramie napisała: "Żal gościa. To musi być straszne jeśli sprzedajesz się tak tanio".
  • seremine Re: Kukiz 13.08.21, 03:18
   Teraz po plecach klepie go Jarosław Kaczyński. Paweł okazał megalomanię, gdy krytykowano jego JOW-y i wskazywano, że ten system premiuje duże partie. Tłumaczył to, mówiąc, że Putin musiał się wkurzyć, skoro pomysły Kukiza są krytykowane.

   Procesował się z zespołem i był przekonany, że bez niego sobie nie poradzą. Gdy odszedł, nagrali "Bałkanicę" - wielki hit, i wtedy zaczął się z nimi procesować. Cechuje go małostkowość, przerost ambicji i megalomania. To zbiór cech, które nie nadają się do polityki. Jarosław Kaczyński, jako wytrawny gracz, ustawia go na szachownicy jako przydatnego pionka.
  • seremine Re: Kukiz 13.08.21, 15:46
   Po raz pierwszy w wolnej Polsce władza chce zamykać wolne media, które patrzą jej na ręce. Nie ma wątpliwości, że po ataku na TVN i TVN24 przyjdzie czas na uderzenie w inne niezależne redakcje. Cel jest jeden — do wyborców mają przestać docierać informacje o błędach i aferach rządów PiS. To zwiększy szanse Jarosława Kaczyńskiego na kolejną wyborczą wygraną. Przeszkodą w tym planie był wicepremier Jarosław Gowin — dlatego został wyrzucony z rządu. Rządzący podjęli decyzję o pozbyciu się Gowina dopiero wtedy, gdy udało im się przekupić pięciu jego posłów. Chcieli mieć gwarancje, że pozbycie się Gowina i jego ludzi nie spowoduje utraty większości. Czasy są dziś takie, że prezes PiS gotów jest zapłacić dowolną cenę za każdy dodatkowy głos w Sejmie. W cenniku są prestiżowe stanowiska w parlamencie, warte dziesiątki tysięcy miesięcznie posady w spółkach skarbu, przychylność instytucji państwowych. Tak rozbudowanej korupcji politycznej nie było w polskim Sejmie nigdy dotąd. A wchodzimy właśnie w okres, gdy Jarosław Kaczyński będzie musiał coraz więcej płacić za utrzymanie władzy — pokazały to głosowania nad ustawą anty-TVN. Na liście płac Kaczyńskiego właśnie zameldowali się kukizowcy. Tylko dzięki nim ustawa wymierzona w TVN została uchwalona. W ten sposób Paweł Kukiz — punkowy muzyk, kiedyś piewca wolności, ostry krytyk prawicy, autor antydyskryminacyjnej "Skóry" — dopełnił swej przemiany w politycznego cynika. Agnieszka Burzyńska z "Faktu" i Andrzej Stankiewicz z Onetu — autorzy "Stanu po Burzy" —


   dedykują Kukizowi jeden z jego dawnych utworów: "To wszystko, czego się dotkniecie / Od razu obracacie w pył / Szarańcza przy was to jest bajka / Bo cały kraj już zgnił

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka