Dodaj do ulubionych

Arka Noego

14.05.23, 17:37

Naukowcy od dawna zastanawiają się, czy Arka Noego faktycznie istniała i czy biblijny potop miał miejsce. Zdania są podzielone. Niektórzy wskazują na konkretne miejsce, gdzie miałaby się ona znajdować, a inni twierdzą, że wielka powódź zesłana przez Boga, która miał swoim zasięgiem obejmowała całą Ziemię, to jedynie alegoria i nie należy tej historii rozumieć dosłownie.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Arka Noego 14.05.23, 17:38
   https://v.wpimg.pl/MGUxODk1YiY0Gjl3REpvM3dCbS0CE2FlIFp1ZkQGdXMtVyktB1Q_IiUXYSMZRD0mIghhNAceLDc8Vzl1RFUkNCUULj1EVCAlMBxgfFMFeHE0G3lpDlB8cXhMeHAKHHUlYk9ifAlQfncwSXd9XlN_ZSg
  • black_jotka Re: Arka Noego 14.05.23, 17:39
   Nie tak dawno sporo emocji wzbudziły doniesienia naukowców, którzy twierdzili, że nieregularna formacja skalna, znajdująca się na górze Tendürek, położonej nieopodal granicy turecko-irańskiej odpowiada proporcjom biblijnej Arki Noego.
   Formację po raz pierwszy zauważono w 1959 r. dzięki wojskowym zdjęciom lotniczym. Późniejsze wykorzystanie m.in. zaawansowanego skanowania 3D pozwoliło odkryć podpowierzchniowe struktury. Zdaniem archeologów mogą one być efektem działalności człowieka i stanowić pozostałości po statku.
   Zdania na temat Arki Noego i potopu są podzielone
   Co więcej, amerykańscy i tureccy specjaliści z projektu Noah's Ark Scan wykonali pomiary tej formacji. Okazało się, że są one zbliżone do wymiarów Arki Noego, która według biblijnego przekazu miała 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka