Dodaj do ulubionych

Serial Sukcesja

31.05.23, 06:25
Uwaga, spoilery. Mam nadzieję, że opłakaliście koniec "Sukcesji" przed jej finałem. Jeśli tak, jest szansa, że wyjdziecie z tego może i z bliznami na plecach, ale twardsi niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli nie, być może skończycie w rozsypce. Możecie pozostać nieutuleni w żalu, możecie pomstować na to, że nie tak to się miało potoczyć, albo możecie przełykając łzy kiwać głowami, że tak, wszystko zmierzało w tym kierunku. Tak czy inaczej, to koniec, żegnamy serial nazywany jednym z najlepszych w historii telewizji.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Serial Sukcesja 31.05.23, 06:30
   Nieuchronne zakończenie

   Mąż Shiv wygrał, bo był w stanie poniżyć się, sprzedać swoją godność i robić to, czego się od niego wymaga (pamiętacie zabawę, w której Logan rzucał kiełbasę jej uczestnikom chodzącym po podłodze na czworaka?). Tom wygrał, bo nie miał za dużo własnych pomysłów – w przeciwieństwie do Shiv, którą ostatecznie Lucas Matsson, szef firmy technologicznej GoJo, która miała potencjalnie przejąć Waystar Royco, bez pardonu wyrzucił poza nawias. Przegrał też Roman, który od czasu załamania się na pogrzebie ojca nie był w stanie się psychicznie pozbierać, i który był zbyt mało sprytnym negocjatorem.
  • black_jotka Re: Serial Sukcesja 31.05.23, 06:31
   Ale największym przegranym tej rozgrywki okazał się Kendall, najstarszy z tej trójki, który zawsze widział siebie jako sukcesora. Każdy, z wyjątkiem samego Kendalla, wiedział, że się do tej roli nie nadaje. I choć Shiv zostaje Lady Macbeth, zadając mu ostateczny cios i nie zgadzając się głosować przeciwko przejęciu firmy przez GoJo mimo wcześniejszych deklaracji, wiemy, że ma rację. W finale, w którym humoru jest mniej niż w poprzednich odcinkach, tragizm tej sytuacji jest ewidentny: wygrała bowiem opcja najbardziej skorumpowana moralnie – jeśli oczywiście taką hierarchię w ogóle wypada tworzyć. Jest to tym bardziej uderzające, że w pewnym momencie wydaje się, że jednak wszystko będzie dobrze, bo rodzeństwo jest zjednoczone: w domu swojej matki bawi się ze sobą i przekomarza niczym dzieci. Ale w głębi duszy wiemy, że ten pakt długo nie potrwa, bo w świecie wielkich pieniędzy takie sentymenty nie mają racji bytu.
   • black_jotka Re: Serial Sukcesja 11.09.23, 23:06
    Tak lubiłam ten serial… szkoda ze to już koniec!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka