Dodaj do ulubionych

———— Tak sobie ————-

09.06.22, 03:04
Kolumbijska armia odkryła dwa historyczne wraki statków podczas obserwacji galeonu San Jose. Okręt spoczywa na dnie Morza Karaibskiego od 1708 roku. Zatonął wtedy w pobliżu portu Cartagena w Kolumbii. Jego potencjalne odzyskanie było przedmiotem wieloletnich sporów między Kolumbią a Hiszpanią.

Galeon San Jose pełen skarbów. Najnowsze zdjęcia wykonała armia. Nigdy wcześniej nie zaprezentowano tak dokładnych fotografii znaleziska. Wyraźnie widać na nich porośnięte armaty, porcelanowe naczynia, ceramikę, szklane butelki, a także złoto, o które toczy się spór.
Obserwuj wątek
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 09.06.22, 13:04
   W ślinie rzęsorka rzeczka jad jest silnie paraliżujący. W ten sposób zwierzę, może unieruchamiać ofiarę. Wyżej wymienieni uczeni pobrali wyciąg ze ślinianek rzęsorka rzeczka oraz ryjówki aksamitnej - jednego z najpospolitszych polskich ssaków.
   W ten sposób naukowcy chcieli sprawdzić, czy ryjówka aksamitna jest jadowita, jak to sugerowali przodkowie 400 lat temu. Uczeni zdobyli dowody na to, że w ślinie ryjówki aksamitnej jest obecny jad.
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 11.06.22, 16:38
   Formuła Facebooka jako platformy społecznościowej od dłuższego czasu się wypala. Zamiast pozyskiwać nowych użytkowników, Facebook zaczął niedawno tracić starych. Dla systemu reklamowego – a tym de facto jest Facebook – utrata użytkowników to problem, który stawia pod znakiem zapytania przyszłość biznesu. I nie chodzi tutaj wyłącznie o przełożenie liczby użytkowników na wyświetlenia reklam. Metaverse to próba przeformułowania reguł gry i zagospodarowanie względnie nowego obszaru technologicznego. Jeden z ojców VR Jaron Lanier uważa, że jeżeli nowy projekt Zuckerberga będzie „oparty na modelu biznesowym, który jest obecnie realizowany przez Facebooka, zniszczy to ludzkość".
   Olgierd Sroczyński
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 11.06.22, 16:43
   Zespół Ramsaya Hunta.

   - To wina wirusa, który zaatakował nerwy w moich uszach oraz nerwy twarzone. To spowodowało paraliż mojej twarzy – wyjaśnił fanom Bieber.

   Dodajmy, że Zespół Ramsaya Hunta to uszna postać półpaśca. Chorobę wywołuje wirus Varicella Zoster i ma ona charakter zakaźny. Schorzenie występuje u pacjentów, którzy w przeszłości chorowali na ospę wietrzną.

   Choroba najczęściej występuje u osób w wieku od 40 do 60 lat. U 60-90 proc. chorych dochodzi do porażenia nerwu twarzowego. W niektórych przypadkach jest on nieodwracalny.
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 12.06.22, 07:57
   Tomasz Raczek przy okazji recenzowania najnowszego hit Toma Cruise'a "Top Gun: Maverick" podzielił się w fanami historią ze swojego życia. I nie była to byle jaka historia, a przeżycie mrożące krew w żyłach. Dziennikarz w 1985 roku podczas lotu samolotem z Warszawy do Wrocławia był świadkiem zabójstwa. Jego samolot został porwany, a na jego oczach jeden z porywaczy poderżnął stewardesie gardło.
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 13.06.22, 16:06
   Józef Piłsudski słynął z miłości do zwierząt. Założył rezerwat dla ptactwa wodnego i był przeciwnikiem polowań. Między marszałkiem a jego czworonogami istniała wyjątkowa więź. Jego koń nie pozwalał na siebie wsiadać nikomu innemu, a pies pilnował jego córek jak swoich.
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 14.06.22, 07:14
   Dzisiejszy raport to czerwony alert dla ludzkości - powiedział Sekretarz Generalny ONZ António Guterres. Według autorów raportu trwająca emisja gazów cieplarnianych może spowodować przekroczenie kluczowego limitu temperatury w ciągu nieco ponad dekady. Potem nie będzie już odwrotu.
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 16.06.22, 17:12
   Zmarł dr Peter Scott-Morgan. Naukowiec nazywany "pierwszym cyborgiem w historii" miał 64 lata. Mężczyzna chorował na stwardnienie zanikowe boczne. By przedłużyć sobie życie, przed laty postanowił zamienić się w "najbardziej zaawansowany cyberorganizm w historii
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 17.06.22, 17:12

   Film Wolfganga Petersena "Konsekwencja" z Jürgenem Prochnowem w roli głównej szybko stał się mitem. W końcu była to pierwsza produkcja o związku dwóch mężczyzn pokazana w niemieckiej telewizji. 45 lat później wywołuje przede wszystkim niepokój
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 17.06.22, 17:29
   Producent kosmetyków Revlon złożył wniosek o upadłość. Firma miała paść ofiarą zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw, które spowodowały wzrost kosztów surowców i skłoniły dostawców do żądania płatności z góry - informuje Reuters.
  • seremine Re: ———— Tak sobie ————- 04.07.22, 01:18
   4-letni Michael i 2-letni Edmond po katastrofie Titanica 15 kwietnia 1912 r. zasłynęli jako jedyne dzieci, które przeżyły tragedię bez opieki rodziców
   Wszyscy mieli nadzieję, że rodzina będzie czekać na chłopców w Nowym Jorku. Nikt się jednak po nie nie zgłosił
   Zdjęcie chłopców zamieszczone we francuskiej prasie rozpoznała matka dzieci. Od 1,5 miesiąca poszukiwała synów porwanych przez ich ojca. Mężczyzna użył fałszywego nazwiska, aby uniknąć odnalezienia przez francuską policję
   Wiedząc, że nie ma szans uratować się z katastrofy, szepnął starszemu synowi, żeby przekazał mamie, że "zawsze ją kochał i wciąż kocha

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka